Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 31 έως 35 από 35

Θέμα: Chuck 4x10 - Chuck Versus the Leftovers

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    61 Χρήστες
    8,6
    για να ψηφήσετε
    4x10
    Chuck Versus the Leftovers

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Αμηχανία είναι η λέξη της ημέρας όταν την επομένη των Ευχαριστιών η μαμά του Chuck κάνει επίσκεψη για δείπνο και μαζί της φέρνει το Volkoff.Στο Buy More ο Μorgan έχει ν' αντιμετωπίσει τη μέρα με την υψηλότερη πελατεία της χρονιάς, ενώ οι Jeffster κάνουν τα δικά τους.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    29/11/2010 - 19:00
    GMT -5
    30/11/2010 - 02:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    εχει αρχισει και κανει loop η σειρα... Προβληματιζομαι. Πλεον δεν υπαρχει καποιο θεμα που να λες "παναγια μου τι θα γινει τωρα". Βλεπεις μεν μια σεζον τιγκα στα επεισοδια μυθολογιας χωρις καθολου fillers αλλα σχεδον το εχουν καψει...

TV Guru! Το Avatar του/της sirina
    Likes / Thanks
    Σημερα ειδα μαζεμενα απο το 6 και μετα τα επεισοδια. Αν και εχω πει πολλακις οτι δε με συγκινει ιδιαιτερα η σειρα, τα 6-7 μου αρεσαν παρα πολυ. Μετα ριξαμε ρυθμους λεω δε πειραζει, Τσακ εισαι, συνηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια.

Αλλα απο την μια αυτο το περα δωθε με την μανα και την εμπιστοσυνη και το αλλο αυτο με τον διακομιστη με ενοχλησε παρα πολυ. Απο που και ως που ο μπαμπας αφηνε παντου διακομιστες για τα παιδια του, ενω αρχικα δεν ηθελε να γινουν πρακτορες? Και που ηξερε ποτε θα τα χρειαστουν ειχε μαντικες ικανοτητες? Και αντε πες πως ειχε ποσες φορες μπορουμε να δουμε σε ατερμονη λουπα το ιδιο σκηνικο?

TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο. Απο τα καλύτερα της φετινής σαιζόν. Το δείπνο στο σπίτι και η τελευταία σκηνή όλα τα λεφτά, όπως και ο Μόργκαν που έκανε τον Μπρούς Γουίλις.

TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Ωραίες αναφορές σε ταινίες είχε με την Linda Hamilton να λέει "Έλα μαζί μου, αν θες να ζήσεις" από το Terminator, και τον Μόργκαν στο κατειλημμένο Μπάι Μορ να είναι ο μόνος που μπορεί να τους σώσει καθώς δεν γνωρίζουν τη ύπαρξή του, πατώντας γυαλιά κλπ, όπως στο Die Hard, αλλά το στόρυ με τον Βόλκωφ δεν ήταν ότι καλύτερο.

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Είναι από τις λίγες φορές που τα προηγούμενα ποστ αναφέρουν σχεδόν όλα όσα ήθελα να γράψω κι εγώ.

1.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Darkphobia Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το επεισόδιο το έσωσε για μένα ο Dalton.Εκπληκτικός πραγματικά.Νομίζω πως είναι από τα καλύτερα,αν όχι το καλύτερο,guests στη σειρά.
    Το κωμικό του πήγε πάαααρα πολύ. Αλλά και όταν έπαιρνε το απειλητικό του ύφος, ήταν εντελώς ψαρωτικός, μ' αυτή την επιβλητική του φωνή. Τι να λέμε τώρα, φανταστικός.

2.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Zathura007 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    πώς στο καλό μπόρεσε ο Μόργκαν να κολλήσει το πιστόλι και μετά δεν μπορούσε να το φτάσει;
    Αυτό.

3.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    έχει πέσει στο λούκι της επανάληψης δυστυχώς πλέον και κινείται γύρω από τα ίδια
    Εντελώς.

Έχω πάρα πολλά θέματα με το νέο Ίντερσεκτ. Βασικά, δεν ξέρω καν αν είναι νέο ή παλιό. Και ακόμα πιο βασικά, δε θα έπρεπε καν να είναι Ίντερσεκτ. Εξηγούμαι:

Ας πούμε ότι το λάπτοπ του μπαμπά Μπαρτόφσκι όντως περιείχε ένα Ίντερσεκτ. Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια εξήγηση πού στο καλό το βρήκε; Έχω και στο παρελθόν αναρωτηθεί το ίδιο πράγμα, πώς ακριβώς ο μπαμπάς Μπαρτόφσκι, που ζούσε σαν ημίτρελος ερημίτης και επί δεκαετίες δεν είχε καμία επαφή με τις μυστικές υπηρεσίες, κατείχε όλες αυτές τις πρόσφατες πληροφορίες που ήταν αποθηκευμένες στο Ίντερσεκτ;

Να το προχωρήσω κι άλλο; Οι νέες ικανότητες του Τσακ ήταν αποτέλεσμα του Ίντερσεκτ 2.0, που, αν θυμάστε (κι αν δε θυμάστε, σας το θυμίζω εγώ), το είχε φτιάξει ο (αααααχ) Μπράις. Για να επανακτήσει ο Τσακ τις ικανότητες αυτές, πάει να πει ότι πάλι το 2.0 κατέβασε. Πού βρήκε ο μπαμπάς Μπαρτόφσκι αυτή την εκδοχή του Ίντερσεκτ;

Βασικά, βέβαια, καμία από αυτές τις απορίες δεν έχει πραγματικά σημασία ή νόημα, γιατί η ουσία του προβλήματος είναι άλλη:

Το ματζαφλάρι που χρησιμοποίησε η μαμά Μπαρτόφσκι πριν τρία επεισόδια υποτίθεται ότι κατέστειλε (δεν έσβησε!) το Ίντερσεκτ στο μυαλό του Τσακ, επειδή εκμεταλλεύτηκε τα ψυχολογικά του κολλήματα. (Ναι, είναι ακριβώς όσο χαζό ακούγεται.) Για να επαναφέρει ο Τσακ τις μνήμες του Ίντερσεκτ βασικά χρειαζόταν ψυχοθεραπεία και τόνωση της αυτοπεποίθησής του, ειδικά σε σχέση με τη Σάρα. (Ναι, ήταν όλο πολύ γλυκερό, προτιμώ κι εγώ να το ξεχάσω.)

Συνεπώς, με ποια λογική το νέο/παλιό/whatever Ίντερσεκτ που άφησε (ένας θεός ξέρει πώς) κληρονομιά ο μπαμπάς έλυσε το πρόβλημα του Τσακ; Στο επεισόδιο αναφέρθηκε κάμποσες φορές ότι υπήρχε ένα θέμα μνήμης που έπρεπε να λυθεί (και το έλυσε, χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις βέβαια, η Έλλι, επειδή είναι νευρολόγος). Ο Τσακ δεν είχε θέμα μνήμης, όμως! Ψυχολογικό θέμα είχε, δυο ολόκληρα επεισόδια τα φάγαμε μ' αυτή την ιστορία και με τα ατελείωτα πειράματα που του έκαναν για να τον βοηθήσουν να το ξεπεράσει.

Εύκολες λύσεις και τεμπέλικα σενάρια έχουμε ξαναδεί στη σειρά. Θεωρώ, όμως, ότι αυτό το επεισόδιο ήταν η μεγαλύτερη ξεπέτα απ' όλες.

ΥΓ. Μόνο εγώ αναρωτιέμαι ποια ταινία έπαιζε παντομίμα ο Αλεξέι στο δείπνο;
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία