Αποτελέσματα 1 έως 7 από 7

Θέμα: Burlesque (2011)

Newbie Το Avatar του/της AntoVet
    Likes / Thanks

Burlesque (2011)

Burlesque

Χρειάζεται ένας θρύλος για να γεννηθεί ένα αστέρι

Σκηνοθεσία: Steve Antin
    Ηθοποιοί
    :Alan Cumming Cher Christina Aguilera
    Είδος
    : Μιούζικαλ
    Πρεμιέρα
    : 03 Φεβρουαρίου 2011
    Σενάριο
    : Steve Antin

Υπόθεση
    :

Η Ali (Aguilera) είναι μια κοπέλα με καταπληκτική φωνή, η οποία είναι αποφασισμένη να κυνηγήσει τα όνειρά της.
    Έτσι, εγκαταλείπει την επαρχιακή πόλη όπου ζει και πηγαίνει στο Λος Άντζελες. Ο δρόμος της θα τη φέρει στο κλαμπ “Burlesque Lounge”, όπου θα γνωρίσει την Tess (Cher), την ιδιοκτήτρια και διευθύντρια του κλαμπ, η οποία θα της προσφέρει δουλειά σαν σερβιτόρα. Γοητευμένη από το σόου η Ali, υπόσχεται στον εαυτό της ότι μια μέρα θα ανέβει κι εκείνη στη σκηνή. Μέσα από φιλίες, έχθρες, αγώνες και δυσκολίες η Ali θα αφήσει τον… δίσκο και θα καταφέρει να σκαρφαλώσει στη σκηνή!

Σχόλια:

Φαντασμαγορικό μιούζικαλ με εντυπωσιακά κοστούμια και χορογραφίες κι ένα υπερ-ταλαντούχο δίδυμο στους πρωταγωνιστικούς ρόλους: η εκπληκτική Cher είναι η «παλιά καραβάνα» και η Christina Aguilera, στην πρώτη της κινηματογραφική εμφάνιση, είναι η νεαρή ταλαντούχα κοπέλα που θα κυνηγήσει το όνειρό της. Τα τραγούδια είναι εξαιρετικά κατά την γνώμη μου (παραθέτω μερικά από κάτω), τα οποία εξυψώνουν ακόμα περισσότερο την ταινία.

Trailer:

Μερικά Τραγούδια:

TV Guru! Το Avatar του/της konner kent
    Likes / Thanks
    Ευχάριστη ταινία..

Περίμενα περισσότερα, χάθηκε λίγο κάπου στη μέση ..
    Αν είχε λίγο παραπάνω νεύρο (σε κάποια σημεία ήταν υποτονικό) και αρκετή παραπάνω Agron τότε θα το είχα ψηλά στην εκτίμησή μου

3. Thanks TakJar, ntinoselena, AntoVet thanked for this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    ευχαριστω πολυ

TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Θα την δω μόνο και μόνο για την Aguilera που την πάω λόγο της υπέροχης φωνής της. Είναι πραγματική τραγουδίστρια κι όχι σαν κάτι κνόδαλα που νιαουρίζουν στο μικρόφωνο ή καταφεύγουν σε εκκεντρικότητες και γυμνό για να πουλήσουν. Κατά τα άλλα η ταινία έχει φάει απίστευτο θάψιμο από τους κριτικούς σε σημείο που έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιου είδους σκοπιμότητα γύρω από την ταινία. Thanks Anto Vet για το review.

6. Thanks TakJar, AntoVet thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της Pepem
    Likes / Thanks
    Η Aguilera εχει θαυμάσια φωνή, και στην ταινία ήταν υπέροχη. Είχε πολύ καλά μουσικά νούμερα, ωραία τραγούδια-ορισμένα- και πολύ ωραία κοστούμια. Εμένα μου άρεσε, και δεν την βρήκα τοσο κακή όπως την παρουσίασαν.Μου αρέσουν πολύ τα μιούζικαλ και οι μουσικές ταινίες. Ευχάριστη ταινία είναι, με μουσική και τραγούδια. Η Σερ κουκλάρα. Οι πλαστικές έπιασαν τόπο.
    Δεν ειναι Μουλεν Ρούζ η Σικάγο, αλλά είναι όμορφη ταινία. Ευχαριστώ για το πανέμορφο review AntoVet, και τα τραγούδια. Το Υου haven't seen the last of me, είναι το αγαπημένο μου.

8. Thanks Sunsett, Rezar thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Οκ ταινία με ωραία τραγούδια. Ωραία η Αγκιλέρα. Σερ, πως έχεις γίνει έτσι...

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Το είδα τον περασμένο Απρίλιο, μεσούσης της καραντίνας. Ιδού τα σχόλιά μου:

Η καραντίνα φταίει, που ναρκώνει το (συνήθως) καλό μου γούστο. Ή ίσως μαγνητίστηκα από το ακίνητο, πλαστικό πρόσωπο της Σερ. Σίγουρα, πάντως, δε με κράτησαν τα τραγούδια, γιατί μισώ τα μιούζικαλ. Και ναι, η Κριστίνα Αγκιλέρα έχει φωνή, αλλά μοιάζει σαν να τραγουδάει πάντα το ίδιο πράγμα. Συνεχίζει να έχει καριέρα; O Στάνλεϊ Τούτσι, όμως, μου αρέσει πάντα.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας