Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 22 από 22

Θέμα: Chuck 4x24 - Chuck Versus the Cliffhanger

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    61 Χρήστες
    8,6
    για να ψηφήσετε
    4x24
    Chuck Versus the Cliffhanger

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Για να μπορέσει να φιλήσει τη νύφη ο Chuck, πρέπει αυτή να έχει τις αισθήσεις της, επομένως πρέπει να βρει και να σταματήσει τη Vivian γιατί πολύ το παρατράβηξε.Όταν τολμάει να πάει στον μπαμπά της για να τον βοηθήσει να τη βρει, η CIA στέλνει τον Clyde Decker, το σκληρότερο (ω, ναι) πράκτορά της, για να τους σταματήσει.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    16/05/2011 - 19:00
    GMT -5
    17/05/2011 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό το επεισόδιο, κυρίως για τις τελευταίες εξελίξεις.
    Ανεξάρτητοι κατάσκοποι η ομάδα Μπαρτόσκι στο εξής, πολύ μου αρέσει.
    Ο Μόργκαν θα είναι ο διακομιστής, ωραία αλλαγή, έχει να πέσει γέλιο.

Η σεζόν αυτή δυστυχώς δεν ήταν τόσο καλή όσο οι προηγούμενες, πολλές τρύπες και ευκολίες στο σενάριο, κάπου έχασαν τη μπάλα.
    Δυστυχώς λόγω περικοπών ήταν αισθητή η απουσία κάποιων χαρακτήρων από τη σειρά.
    Ενώ είχα ενθουσιαστεί με τη συμμετοχή της Linda Hamilton, δυστυχώς στη συνέχεια ένιωθα σαν να ήταν γλάστρα.
    Ο Timothy Dalton πάντως κορυφή, από τους καλύτερους κακούς που πέρασαν σε σειρά.
    Εύχομαι η επόμενη σεζόν μιάς και είναι η τελευταία να ανεβάσει ξανά τη σειρά για να έχουμε τουλάχιστον ωραίο κλείσιμο και να την θυμόμαστε έτσι.

3. Thanks Darkphobia thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ακόμα και το cliff μου άρεσε, γιατί θέλω να δω πώς θα σώσουν.
    ... είχα γράψει στο ποστ του προηγούμενου επεισοδίου και τελικά, μαντέψτε... ΔΕΝ το έσωσαν! Με το ζόρι έβαλα 5 -- κι αυτό, μόνο και μόνο για τον Κέισι και τις ατάκες του με τον Ρίγκαν, άντε και την εμφάνιση της CAT Squad. Κατά τα λοιπά, τα κλασικά προβλήματα των season finale της σειράς, όταν ένας σκασμός θέματα πρέπει να κλείσουν όπως-όπως, είναι όλα εδώ. Κολοσσιαίες ευκολίες, ασυνέπεια, μελόδραμα, retcon με τους τόνους και επαναλήψεις, επαναλήψεις, επαναλήψεις.

• Ο Norseman σκοτώνει όλα τα θύματά του μέσα σε δευτερόλεπτα, στη Σάρα έχουμε εξαίρεση, έτσι, χωρίς εξήγηση. Και πυρετό, επίσης χωρίς εξήγηση. Και ξέρω ότι είναι λεπτομέρεια, αλλά με ποια λογική κουράρουν τη Σάρα η Έλλι, που είναι νευρολόγος, και ο Ντέβον, που είναι καρδιοχειρουργός;
    • Το Programme Bartowski τελειώνει (ΞΑΝΑ) έτσι στα ξαφνικά, από το πουθενά. Τι στο καλό έχουμε ολόκληρη στρατηγό Μπέκμαν με το μέρος μας ποτέ δεν το κατάλαβα, αφού φαίνεται ότι δεν έχει απολύτως κανένα λόγο στις εξελίξεις.
    • Τρέχουμε σαν παλαβοί να το σκάσουμε από το Castle γιατί μας κυνηγάει όλη η CIA, αλλά καθόμαστε με το πάσο μας να αναλύσουμε το σχέδιό μας και να αποχαιρετίσουμε τη μαμά μας.
    • Είναι πανεύκολο και θέμα λεπτών να φτιάξει κάποιος το αντίδοτο για ένα ραδιενεργό παράγοντα.
    • Πετάμε από Λος Άντζελες σε Μόσχα και πίσω (αφού έχουμε βρει το αντίδοτο, βεβαίως), σε ελάχιστες ώρες.
    • Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την rectdk Εμφάνιση Δημοσίευσης
      Ρε παιδια, συγνώμη, αλλά ειναι δυνατόν; Μήπως εγώ έχασα κάτι; :confused:
      Πήγαν ενάντια στη CIA, έφεραν Ρώσους κομάντος μέσα σε αμερικανικό έδαφος, έκλεψαν κρατική περιουσία, έκλεψαν κρατούμενο της CIA, το είχαν δεδομένο ότι έπρεπε να εξαφανιστούν με όλα όσα κάνανε, αλλά στο τέλος αντί να τους μπουζουριάσουνε σε καμία υπόγεια φυλακή όλους μαζί ομαδικώς, τους άφησαν να κάνουν τις δουλίτσες τους...
      Γιατί η CIA μπορεί, υποτίθεται, να εξυφάνει μια ολόκληρη συνομωσία χρόνων, αλλά αφήνει έναν τύπο να τους εκβιάσει με ένα στικάκι.
    • Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την akrivi_4 Εμφάνιση Δημοσίευσης
      Το τελος ηταν μουφα..!! Στον δευτερο κυκλο ειχαμε δει οτι δεν μπορει οποιοσδηποτε να εχει τον intersect. Οποις δεν μπορουσε να τον "σηκωσει", πεθαινε και τωρα ο Μοργκαν ειναι ικανος να τον "εχει"??
      Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Darkphobia Εμφάνιση Δημοσίευσης
      Ρε παιδιά άλλος Intersect ήταν εκείνος στη 2η season και άλλος αυτός.Ο ένας ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια της Fulcrum ενώ αυτός που έχουμε πλέον είναι ο τελειοποιημένος και είναι του Orion. Έχει διαφορά λοιπόν.
      Αυτό το αστειάκι με το Ίντερσεκτ και ποιος μπορεί να το κατεβάσει έχει κατανήσει αηδία. Πριν λίγα επεισόδια, το είχαν κατεβάσει οι Γκρέτες και δεν είχαν απολύτως κανένα πρόβλημα. Επίσης, το Ίντερσεκτ 2.0, που περιέχει και σωματικές ικανότητες, ήταν τελειοποιημένο από τον Μπράις (αααχ, δεν τον έχω ξεχάσει), όχι από τον μπαμπά Μπαρτόφσκι.
    • H CIA μαζεύει τα πάντα από το Castle και ξεχνάει τα γυαλιά με το Ίντερσεκτ πεταμένα σε ένα κουτί;;;; Ε-Λ-Ε-Ο-Σ.
    • Ο Τσακ συνειδητοποίησε ότι ξέρει κουνγκ φου όταν χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσει. Ο Μόργκαν πώς ξέρει ότι το ξέρει;

Όσο για τη συνομωσία που περιλαμβάνει τα πάντα όλα από την αρχή της σειράς, ε, αυτό με τσάντισε πιο πολύ απ' όλα. Θέλουν να μου πουν ότι ο Μπράις ήταν στο κόλπο, όταν έστειλε στον Τσακ το Ίντερσεκτ; Έτσι και τολμήσουν και αμαυρώσουν τη μνήμη του, θα χυθεί αίμα, λέμε! Δεν έχω απολύτως καμία ελπίδα ότι οι δημιουργοί θα μπορέσουν να χειριστούν το θέμα με αξιοπρέπεια ή εξυπνάδα (το έχουν αποδείξει ότι δεν το έχουν σ' αυτά τα πράγματα), άσε που οι παράμετροι σε όλα όσα συνέβησαν όλα αυτά τα χρόνια είναι τόσες πολλές, που απλά είναι αδύνατον να είναι τα πάντα μέρος ενός σχεδίου.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την NeoRanger Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Δεν έχω πρόβλημα ούτε με την γελοία προβλεψιμότητά του, ούτε με τις δραματικές ευκολίες-- είναι μέρος της γοητείας του. Αλλά όταν πάει αντίθετα στην ίδια του την πλοκή-- nay, στην ίδια του τη βάση, μ' ενοχλεί. Ο Intersect δεν είναι για όλους. Σίγουρα δεν είναι για τον Morgan. Το επισοδειο αυτό-καθεατό... ας πούμε πως το μανούλι μας βγήκε τραβεστί.
    Δε θα έλεγα ότι η προβλεψιμότητα και οι ευκολίες είναι γοητευτικές. Ας πούμε ότι τις περισσότερες φορές τις δεχόμαστε χωρίς πολλά-πολλά, γιατί το Chuck δεν είναι μια σειρά που σηκώνει πολύ ψείρισμα. Αλλά εδώ η κεντρική ιστορία έχει γίνει λάστιχο γιατί δεν υπάρχει προγραμματισμός, στο προτελευταίο επεισόδιο το σενάριο πατάει δραματουργικά τα γκάζια και στο φινάλε (ή στην αρχή της επόμενης σεζόν) η μόνη λύση που έχει απομείνει για να κλείσουν οι εκκρεμότητες είναι ένα αυτοκρατορικό retcon -- κι αυτό γίνεται ξανά και ξανά. Κάπου ώπα, όμως. Οι κανόνες της στρωτής αφήγησης υπάρχουν για να κάνουν μια ιστορία απολαυστική για το θεατή. Αν οι δημιουργοί δεν τις σέβονται, εγώ ως θεατής δεν περνάω καλά.

ΥΓ. Ούτε το νυφικό της Σάρα μου άρεσε. Πολύ τουρτοειδές.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία