Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: The Walking Dead 2x07 - "Pretty Much Dead Already" - Πώς σας φάνηκε;

Ψηφοφόροι
116. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Άριστο

66 56,90%
  • Πολύ Καλό

41 35,34%
  • Καλό

6 5,17%
  • Μέτριο

3 2,59%
  • Χάλια

0 0%
  • Απογοήτευση

0 0%
Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 31 έως 40 από 53

Θέμα: The Walking Dead 2x07 - "Pretty Much Dead Already"

Newbie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την bill667 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το να δει κάποιος το Resident evil και να θεωρεί ότι μπορεί να κρίνει όλα τα έργα με ζόμπι δεν το δέχομαι.

Αναμφισβητητα η σειρά ήταν αργή και βαρετή στα προηγούμενα επεισόδια. Αυτό όμως που της έλειπε ήταν η πλοκή και όχι η δράση. Η δράση δεν είναι το προτεύον γνώρισμα των ταινιών με ζόμπι. Αν θέλει κάποιος καφρίλα και χαβαλέ, ας δει το "κακό", το the walking dead, είναι μια αλλη υπόθεση.
    Συμφωνώ μαζί σου! Επιτέλους ας δούμε ρεαλιστική ταινία/σειρά ζόμπι που θα μας βάλει σε σκέψεις τι θα κάναμε αν συναίβενε σε εμάς και όχι 4 Αμερικάνους να γαζώνουν ζόμπι με άπειρες σφαίρες.

2. Thanks bill667 thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της GrigD
    Likes / Thanks
    σοκαριστική η συνειδητοποίηση για τους χαρακτήρες της σειράς, μέχρι και του Σέιν, στο πόσο δύσκολο είναι να σκοτώσεις έναν νεκρόζωντανο που τον έχεις ζήσει σαν άνθρωπο... ωραίο και στο σύνολό του το επεισόδιο, ήταν πολύ σωστά δοδημένο, γενικά το καλύτερο μέχρι στιγμής...

4. Thanks tsidis, kKKK thanked for this post
    Likes Hrisa76 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της KingOfDeath
    Likes / Thanks
    Μεγάλο το σοκ στο τέλος με την Σοφία. Πραγματικά μου έχει μείνει στο μυαλό από χθες που το είδα. Poor girl, πόσο άδικο ήταν αυτό;

Πολύ καλό mid-season finale, έκλεισε υπέροχα!!!
    Το post μου είναι πάνω, τι κοιτάς εδώ;

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Εξαιρετικο επεισοδιο, ισως και το καλυτερο της σειρας...ωραιο το ξεσπασμα του Σειν o Dale πρεπει καπως να ρθει στην πραγματικοτητα των υπολοιπων...η σκηνη που καθαριζει τα ζομπι ηταν εξαιρετικα δοσμενη, το τελος με το κοριτσακι ισως το καλυτερο τελος που μπορουσαν να δωσουν...ενω μου θυμισε και μια πολυ καλη σκηνη απο την πρωτη σεζον με τον Lennie James που δεν μπορουσε να σκοτωσει τη γυναικα του...(αραγε αυτον θα μας το δειξουν ξανα ή θεωρουμε οτι πεθανε...???)

7. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes Hrisa76 liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Manolisx91
    Likes / Thanks
    Επιτέλους ένα πολύ καλό επεισόδιο για αυτή τη σεζόν που αντί για midseason finale θα μπορούσε άνετα να ήταν season finale!
    Απίστευτη η σκηνή στα τελευταία λεπτά που τα πήρε ο Σέιν και ελευθέρωσε όλα τα ζόμπι! Και αφού τα σκότωσαν βγαίνει μετά από λίγο η Σοφία-ζόμπι! Κρίμα για το κορίτσι, τόσο καιρό το έψαχναν και ήταν δίπλα τους με τα άλλα ζόμπι! Poor Σοφία! :*(
    Άντε από Φλεβάρη πάλι και πιστεύω να συνεχίσει δυναμικά η σειρά μετά από ένα τόσο καλό midseason finale επεισόδιο και να μην κινείται πάλι αργά όπως πριν.
    ​

9. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

11. Thanks bill667, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Αυτό μόνο!

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της plataris
    Likes / Thanks
    Το επεισόδιο πράγματι ήταν εξαιρετικό, ειδικά η τελευταία σκηνή μένει χαραγμένη. Θα ήθελα ωστόσο να κάνω δύο επισημάνσεις:
    1. Το σενάριο στηρίχτηκε αποκλειστικά στους χαρακτήρες που διαβιούν στη φάρμα. Δεν εμπλουτίστηκε με flashbacks ή με παράλληλες ιστορίες άλλων χαρακτήρων που έχουν μείνει ανοικτές π.χ. τι απέγινε ο αδελφός του Ντάρυλ ή -όπως προαναφέρθηκε- ο Lennie, πράγμα που το κάνει πολύ στατικό.
    2. Σχόλια συμφορουμιστών σχετικά με το κόμικ μου δημιούργησαν την περιέργεια να το διαβάσω, πράγμα που έκανα (βασικά έχω φτάσει ως το τεύχος 40). Ένα έχω να πω: ουδεμία σχέση το κόμικ και το σήριαλ, μόνο βασικοί χαρακτήρες και σκηνές θυμίζουν ότι πρόκειται περί του ιδίου! Οπότε -κατ'εμέ-δείτε άφοβα και διαβάστε άφοβα, και μην ψάχνετε συσχετισμούς... είναι δύο διαφορετικοί κόσμοι.
    Πάντως, αν τα νούμερα τηλεθέασης λένε την αλήθεια, ο δεύτερος κύκλος είναι καλύτερος από τον πρώτο....

14. Thanks kKKK, bill667 thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της bledda
    Likes / Thanks
    Πολύ ωραίο επεισόδιο, δυνατό, συγκινητικό, με ουσιαστικό γέμισμα χαρακτήρων. Βέβαια ανήκω σε αυτούς που η σειρά τους αρέσει ούτως ή άλλως ως έχει, πρώτον γιατί ως φαν των ταινιών με σχετική θεματολογία ο δεν ήθελα να δω σπλατεριά, αλλά αγώνα επιβίωσης και "κοινωνικοπολιτική" κριτική (την οποία όμως η σειρά δεν έχει πετύχει ιδιαίτερα ως τώρα) και δεύτερον γιατί με την ατμόσφαιρα που έχει δε βαριέμαι σχεδόν σε κανένα επεισόδιο.
    Θα συμφωνήσω με το Βασίλη ότι το πρόβλημα δεν ήταν ποτέ η έλλειψη δράσης, αλλά πλοκής. Είναι ακριβώς η ουσία της αδυναμίας της σειράς. Αυτό το επεισόδιο απέδειξε ότι μπορεί να πετύχει το character development με αληθοφανή και ταυτόχρονα ενδιαφέρον τρόπο, καλό θα ήταν να το θυμούνται συχνότερα. Και εις ανώτερα με το νέο έτος!

Κρίμα για το τέλος, έφαγα κατά λάθος το spoiler ότι η Σοφία ήταν στον αχυρώνα πολύ πριν δω το επεισόδιο και αφού το είδα μου τη βίδωσε πολύ που το ήξερα! Πάντως ευχαριστήθηκα άπειρα που πυροβόλησε ο Ρικ, γιατί α.τον Σέιν γενικώς θέλω να τον πλακώσω και β.φάνηκε ο ίδιος πιστός στο γεγονός ότι ένιωθε υπεύθυνος για τη μικρή.
    Μου άρεσε και η θεωρία που ανέφερε κάποιος για το τί είπε ο επιστήμονας στο Ρικ στο φινάλε του πρώτου, μακάρι να μην το ξεχάσουν και να είναι κι αυτό.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την johny f Εμφάνιση Δημοσίευσης
    καλα το επισοδειο ηταν ΕΠΟΣ, GREEK TRAGEDY ,αισχυλος,σοφοκλης,ευριπιδης,τα ζομπια επι κολονω!αλληλουια!
    Ελιωσα!
    Εδώ που μάθανε τα μάτια μας να κλαίνε,
    που συνηθίσαμε σε κάλπικους καιρούς...
    εδώ θα μείνουμε γιατί έχουμε και λέμε
    ένα φιλότιμο και λόγους σοβαρούς

16. Thanks bill667 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την bledda Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Πάντως ευχαριστήθηκα άπειρα που πυροβόλησε ο Ρικ, γιατί α.τον Σέιν γενικώς θέλω να τον πλακώσω και β.φάνηκε ο ίδιος πιστός στο γεγονός ότι ένιωθε υπεύθυνος για τη μικρή.
    Εγω θα προσθετα οτι ο Ρικ (παρ'ολα τα στραβα του) εχει οντως ηγετικες αρετες,και ορθως το πηρε πανω του.Αντιθετως με τον Σειν,που ολο το νταηλικι και οι καουμποισμοι του πηγαζουν απο την τσαντιλα του που εχασε το (ο Θεος να το κανει) κορμι.
    "There's a hole in the world. Feels like we ought to have known."

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία