Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 16 από 16

Θέμα: Chuck 5x12 - Chuck Versus Sarah

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    33 Χρήστες
    9,5
    για να ψηφήσετε
    5x12
    Chuck Versus Sarah

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Μετά από μια βασανιστική αποστολή, η Σάρα επιστρέφει στον Chuck μ' ένα μεγάλο μυστικό.Η Ellie κι ο Awesome έχουν την ευκαιρία να κάνουν μια ριζική αλλαγή στη ζωή τους.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    27/01/2012 - 19:00
    GMT -5
    28/01/2012 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    υπέροχο το επεισόδιο...και με έκαναν σκατά μωρέ....:*(
    αυτά τα γυαλιά μας κατάστρεψαν....
    πάμε με φορα για season finale τώρα...

3. Thanks Darkphobia, ninja thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Εξαιρετικό επεισόδιο. Υπέροχη ατμόσφαιρα, όπως υπέροχοι ήταν όλοι τους στους ρόλους τους. Από τα καλύτερα της σειράς.

5. Thanks maroulucky, Darkphobia, hOMeR-, ninja thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο, απολαυστική η Σάρα ακόμα και στο ρόλο της κακιάς.
    Συγκινήθηκα με τον Τσακ. Ωραία η πρωτοβουλία της Έλλης για να σώσει τον αδερφό της. Μου άρεσε πολύ και ο Κέισι όταν μίλησε στη Σάρα στο τέλος.

7. Thanks ninja, maroulucky, Darkphobia thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Φοβερό επεισόδιο!!! Πολύ καλή η Σάρα ως "κακιά" και γενικά όλοι οι ηθοποιοί ήταν πολύ καλοί.. Πολύ καλή σκηνή και αυτή με την Σάρα και τον Κεισι στο ξενοδοχείο που της θύμισε στο πως είχαν γίνει φίλοι μέσα σε αυτά τα 5 χρόνια... Επίσης λυπήθηκα τον Τσακ στο τέλος... Πάω για το τελευταιό επεισόδιο...

9. Thanks maroulucky, ninja, Darkphobia thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Δυστυχως, βλεπω οτι μονο σε μενα δε μου αρεσε και τοσο... Καλο ηταν, δε λεω, αλλα δεν ειναι αυτο το υφος της σειρας, να το γυρισουν στο πολυ δραματικο υφος (κι αργο χωρις να γινεται βαρετο) στο τελος... Ενιωθα σε ολο το επεισοδιο οτι οι ηθοποιοι, παρ' ολο που εκαναν καλη δουλεια, ηταν εξω απο τα νερα τους! Δηλαδη, τι, ολο το storyline με την αμνησια της Σαρα σχεδιαστηκε απο περισι με τον Διακομιστη που μπηκε στο κεφαλι του Μοργκαν κτλ κτλ; Μου φαινεται πιο πολυ αποφαση της τελευταιας στιγμης, για να ταραξουν τα νερα πριν απο το φιναλε...
    Ελπιζω να ειναι καλυτερο το φιναλε!

11. Thanks ninja thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Το ομολογώ. Με συγκίνησε πάρα πολύ το επεισόδιο, ιδίως όταν άρχισαν τα flashback. Και είναι πραγματικά κρίμα που η ιστορία με την αμνησία της Σάρα δεν μπόρεσε να αναπτυχθεί σε περισσότερα επεισόδια, ώστε να μη μοιάζει τόσο βιαστική και προχειρογραμμένη.

Δεν ξετρελάθηκα με την υπερβολή του Levi που ερμήνευε τον Τσακ μονίμως έτοιμο να βάλει τα κλάματα, μου άρεσε, όμως, όταν έδειχνε τα συναισθήματά του μόνο με το βλέμμα. Παρομοίως για τη Στραχόφσκι, που με πολύ μικρές αλλαγές στο ύφος και το βλέμμα μετατρεπόταν σε ψυχρή πράκτορα Σάρα.

Μου άρεσε πάρα πολύ που θυμήθηκαν να αναφέρουν τον Μπράις, καθώς και η αντίδραση της Σάρα στο νέο του θανάτου του. Όλο το επεισόδιο ήταν η απόδειξη ότι όλα όσα είμαστε και νιώθουμε εδράζονται στον εγκέφαλο και τις αναμνήσεις μας. Ακόμα και η αγάπη είναι μόνο εγκεφαλική διεργασία: μια αρρώστια, ένα χτύπημα, ένα... Ίντερσεκτ και είναι σαν να μην υπήρξε ποτέ τίποτα. Δεν είναι φοβερό;

O Κέισι είναι απίστευτος. Είναι μια Ιδέα. Φοβερή κωμική του στιγμή όταν έκανε φασίνα και γκρίνιαζε στον Μόργκαν για την τσαπατσουλιά του.

Έχω μερικές απορίες και ενστάσεις, εντούτοις:
    • Η Σάρα έχει ακόμα το Ίντερσεκτ στο κεφάλι της, σωστά; Σωστά, αφού υποτίθεται ότι η Μπέκμαν είχε το suppression device που χρειαζόταν για να το σβήσει, αλλά ο Κουίν την απήγαγε στην Ιαπωνία πριν προλάβουν να έρθουν σε επαφή με τη CIA εκεί. Τότε, γιατί δε φλασάρει στις φωτογραφίες του Τσακ, ώστε να θυμηθεί ποιος είναι;
    • Όταν ο Κουίν ενημέρωνε και καλά τη Σάρα για το ποια είναι και ποια η αποστολή της, της αναφέρει το Ίντερσεκτ. Αλλά, αν η Σάρα δε θυμάται τον Τσακ, γιατί να θυμάται το Ίντερσεκτ;
    • Καταλαβαίνω τους συναισθηματικούς λόγους για τους οποίους ο Τσακ θέλει να καταστρέψει το Ίντερσεκτ, αλλά, επαναλαμβάνω: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ. Ανήκει στη CIA και δε νομίζω ότι θα χαρούν πάρα πολύ αν τους το στερήσει.
    • Όταν ο Τσακ ανέφερε όλα τα δεινά που έχει προκαλέσει το Ίντερσεκτ και όλα τα αθώα θύματά του, θα έπρεπε να είχε κάνει λόγο και για τον Μπράις (ναι, είμαι κολλημένη). He was one of the good guys.
    • Καλά, τι εμβέλεια έχει ο πομπός του Κουίν και μπόρεσε να ανατινάξει τα γραφεία της DARPA από εκεί που είναι (κι εκεί που είναι σίγουρα είναι πολύ μακριά από τα γραφεία της DARPA);
    • Το βίντεο ημερολόγιο που ο Κέισι έφερε στη Σάρα ήταν επίσημες CIA αναφορές; Γιατί το βρίσκω πολύ αντιεπαγγελματικό μια πράκτορας να κλαίγεται στο βίντεο, επειδή αγαπάει κάποιον.

Ένα έμεινε. Περίεργο μου φαίνεται.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία