Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345
Αποτελέσματα 41 έως 50 από 50

Θέμα: Chuck 5x13 - Chuck Versus the Goodbye

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    69 Χρήστες
    9,3
    για να ψηφήσετε
    5x13
    Chuck Versus the Goodbye

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Chuck χρειάζεται τη βοήθεια της οικογένειας, των φίλων και κάποιων απροσδόκητων συμμάχωνστη μάχη του εναντίον του Nicholas Quinn που απειλεί να καταστρέψει ό,τι έχτισε ο Chuck τα τελευταία πέντε χρόνια.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    27/01/2012 - 19:00
    GMT -5
    28/01/2012 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Newbie Το Avatar του/της ninja
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την jack1987 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Αν και δεν έχω διαβάσει άλλα σχόλια,πέρα από τα σχόλια εδώ,σίγουρα σηκώνει συζήτηση το τέλος.Όπως έγραψα και πιο πάνω μου άρεσε το τέλος αλλά μας άφησε μια γλυκόπικρη γεύση.Τους είδαμε στο τέλος να έρχονται κοντά αλλά άνετα θα μπορούσε να πει κάποιος ότι αν δεν θυμηθεί η Σάρα,δύσκολα θα είναι όπως πριν.Γιατί κακά τα ψέμματα οι καταστάσεις που πέρασαν τους έφεραν κοντά.Ο Τσακ πλέον είναι ένας ικανός πράκτορας που μπορεί να χειριστεί άνετα τον intersect.Καμία σχέση με τον Τσακ που γνώρισε η Σάρα και άρχισε να τον συμπαθεί.
    Για μενα αυτο το τελος θα ηταν τελειο αν ειχε 6 season.Απο την στιγμη που ξερουμε οτι ουτε 6 season θα χει αλλα και πολυ μικρη πιθανοτητα ταινιας περιμενες ενα καθαρο τελος (παντα μιλαω για την προσωπικη μου αποψη).Γιατι μετα απο ενα ταξιδι 5 ετων απλα θες να πεις και ζησαν αυτοι καλα και οχι να πεις και ζησαν αυτοι καλα? δεν ζησαν? και ειδικα για μια σειρα σαν τον Chuck. Αν και αρχικα δεν ειχα καταλαβει τι με χαλασε οσο ξαναεβλεπα το τελος απλα εβλεπα το εξης οτι με δεδομενο η Sarah δεν θυμαται τοτε θα ξεχασε και την θρυλικη ατακα:
    You should know that you are my home, Chuck (s04e02)
    ή οταν του λεει τον αγαπαει (s03e13)
    ή στο s01e09 αν και στην αρχη την χωριζει στο τελος δινουν το πρωτο πραγματικο φιλι
    ή οταν παει να τον σωσει s04e09 και την φωναζουν Giant blonde shemale
    ή τον γαμο τους την προταση στο νοσοκομειο
    ή ή ή γενικα απειρα να θυμηθεις σε αυτα τα 5 χρονια μεταξυ τους σκηνικα απλα τα χει ξεχασει δηλαδη η εξελιξη της που απο ψυχρος εκτελεστης εγινε υποψηφια μαμα απλα χαθηκε γιατι οσο και να της λεει ο Chuck ιστοριες αλλο να τις ακους και αλλο να τις εχεις σαν βιωματα συνδεδεμενες με αισθηματα μνημες κτλ. Και γιαυτο χαλαστηκα για το τελος ασχετα που δεν ξερω αν θα ξαναγινει η Sarah που βλεπαμε 5 χρονια νιωθω οτι ολα αυτα απλα σβηστηκαν τοσο απλα.Βεβαια οπως διαβασα σε διαφορα σχολια οτι ειναι ο Chuck και η Sarah ειναι γραφτο να ειναι μαζι κτλ κτλ απλα ηθελα να το δω και οχι να το φανταζομαι. Δηλαδη αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=dewqC2--Ses
    εχει πολυ καλυτερο τελος για μενα.
    Το καναμε και σημερα το group therapy για τον Chuck!!!!

Υ.Γ Μολις τωρα βρηκα και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=_IFWMUEVmG0
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την ninja; 2 Φεβρουαρίου 2012 στις 01:11

Chuck 2007-2012
    Thank you for the flashes!!

TV Guru! Το Avatar του/της alexandra16
    Likes / Thanks
    Mα οπως ειπαμε,ειναι μια νεα αρχη για Chuck/Sarah.Η Σαρα,εστω και αργα θυμηθηκε κατι.Αυτο ισως να δειχνει οτι χρειαζεται το χρονο της αλλα σιγα σιγα,θα τις ερθουν οι αναμησεις παλι.Οχι ολες μαζι μπαμ και κατω οπως καποιοι μπορει να θελανε αλλα εγω πιστευω πως το μελλον αποκαταστηθηκε η μνημη της σταδιακα

4. Thanks Nifer, maroulucky, rectdk, hOMeR-, Darkphobia, ninja thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της rectdk
    Likes / Thanks
    Πραγματικά χρειαζόμαστε therapy μετα απο αυτό το φινάλε!
    Πολύ ωραία σειρά και ευτυχώς που πήρε ένα τέλος που της άξιζε..(σχεδόν)
    Ευχαριστούμε για τα extended endings, βοήθησαν πολύ!
    Κι εγώ πάντως πιστεύω ότι βρήκε τη μνημη της, μπορεί και αμέσως... Chuck βλέπαμε... (Εδώ ο άλλος είχε έναν super υπολογιστή στο κεφάλι! Τίποτα δεν είναι απίθανο!!!)

6. Thanks Nifer, Darkphobia, maroulucky, ninja thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της maroulucky
    Likes / Thanks
    Να σαι καλά ninja για τα video!!!
    The End of an Era. Don't Freak Out.
    "Don't cry because it's over, smile because it happened."
    -Chuck Series Finale January 27 2012

8. Thanks ninja thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της ninja
    Likes / Thanks
    Χαιρομαι που αρεσαν τα βιντεο λογικα αμα κοιταξετε ισως βρειτε και αλλα. Ειναι μια πιο ευχαριστη προσεγγιση του φιναλε γιαυτους που δεν χαρηκαν και τοσο με το τελος.!

Chuck 2007-2012
    Thank you for the flashes!!

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Πολυ καλο φιναλε, οσο θα μπορουσε με αυτο που εγινε στην Σαρα, κι ειδικα, πολυ bittersweet!
    Το οτι η Σαρα κυνηγουσε τον Κουιν επειδη αυτος φταιει για ο,τι επαθε, μου φανηκε καπως, η ιδια η Σαρα αποφασισε να βαλει τα γυαλια, οχι ο Κουιν ή καποιος αλλος! Βεβαια, ακομα θεωρω φαουλ ο,τι εγινε στην Σαρα, γιατι, εχμ, δεν περιμενες κατι τετοιο απο αυτη τη σειρα κι ηταν λιγο ηλιθιο να της βαλουν κι αυτηνης τον Διακομιστη, αφου εγινε ο,τι εγινε με τον Μοργκαν, ενιωθες οτι ξεμειναν απο ιδεες...
    Τα callbacks στην 1η σαιζον ηταν τρομερα!
    Το σκηνικο στην οπερα ηταν ολα τα λεφτα, ειδικα εκει που εμφανιστηκαν οι Τζεφστερ!
    Τελικα, εμεινε με τον Διακομιστη ο Τσακ στο τελος; Δε μου αρεσε τοσο ο τροπος, ειδικα επειδη δε δοθηκε η ευκαιρια να το φτιαξουν ειδικα για την Σαρα...
    Κριμα που μετακομιζουν Ελλι και Φοβερος!
    Μονο σε μενα μου φανηκε ακυρη η εμφανιση της μαμας Μπαρτοσκι;;
    Καλα, για το τελος, τι να πω... Δε μου πολυαρεσε που το εδωσαν στο φουλ, θελω ο,τι βλεπω να εχει ενα κλεισιμο, οποιο και να ειναι αυτο... Παρ' ολα αυτα, μου αρεσε!
    Γενικα, η σειρα ηταν απροσδοκτα παρα πολυ καλη, οταν της επιτρεπαν δηλαδη, γιατι με τοσες απειλες για κοψιμο, δεν μπορουσες να κανεις ο,τι ηθελες και να σχεδιασεις μακροχρονα σεναρια... Αν ηταν σε κανα καλωδιακο καναλι, π.χ., θα βλεπαμε ακομα περισσοτερα πραγματα και δε θα ειχαμε πολλα ηλιθια φιλλερ μετα απο επεκτασεις της σαιζον... Το επαιξαν πολυ καλα στην 3η σαιζον ομως, που μαλλον ειναι κι η καλυτερη σαιζον για μενα!

Υ.Γ. Αυτο το βιντεο με τις αντιδρασεις του Χιτλερ ειναι απολυτα στο τι πιστευω για την αμνησια της Σαρας!

11. Thanks Nifer, maroulucky, rectdk, Darkphobia, kaxtos, ninja thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Ας αποχαιρετησω κι εγω τη σειρα. Βρηκα το φιναλε πολυ καλο αν και απορουσα πως θα χωρεσουν τοσα πραγματα στο τελευταιο επεισοδιο. Παροτι η σεζον δεν ηταν και η καλυτερη δυνατη, αφου δεν ειχε ενα main story, οπως οι προηγουμενες, δεν μπορω να πως πως με κουρασε ή οτι απογοητευτικα.

Το τελος μας αφηνει μια γλυκοπικρη αισθηση, γιατι δεν ηταν ακριβως το κλισε "ζησανε αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα", αφου αφηνει ερωτιματικα σχετικα με τον Chuck και την Sarah. Κατι που προσωπικα μου αρεσε!

Ευχαριστχω Chuck για τα 5 AWESOME χρονια! :*(
    Thanx...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την t0ny3; 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 20:27

13. Thanks greg_m, ninja, hOMeR-, Darkphobia, maroulucky thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της nikos_abel
    Likes / Thanks
    Τώρα που προχωράει μια χρονιά χωρίς Chuck, έχω μια αίσθηση ότι κάπου θα αρχίσει πάλι.
    Ήταν μια ελαφριά όαση, 45 λεπτά με πηγαίο γέλιο και απίθανα σκάιφάι κατασκοπικά κόλπα
    που γέμιζε ευχάριστα κάποια βράδυα της κάθε χρονιάς.
    Μέσα στις χαζογελοιότητες υπήρχε πολύ ανθρώπινο συναίσθημα, και εξέφραζε, ίσως
    καλύτερα και από τον Neo, τους κομπιουτερόπληκτους.
    Αυτό είναι (ήταν) και η δύναμη της σειράς.

Εκνευριστικό και σπαστικό το τελείωμα, ότι έγινε μεταξύ Τσακ και Σάρας 5 χρόνια πήγε στράφι.
    Αλλά ένα τέτοιο πικρό τελείωμα είναι και το πιο δυνατό σημείο της σειράς,
    το πιο ρεαλιστικό....
    ΑΝ γίνει κάποια ταινία ή σπέσιαλ, θα είναι πολύ μεγάλο στοίχημα για να έχει τόση
    δύναμη.

Γεια ρε Τσάκαρε.

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks
    Πριν απο λίγες μέρες όταν έπιασα ξανά τη σειρά, είπα πως είχα ανάγκη να δω κάτι χαλαρό, που να με κάνει να αισθάνομαι όμορφα και να μου φτιάχνει τη διάθεση. Και πράγματι, το Chuck ήταν αυτό που ήθελα. Μου προσέφερε αμέτρητες στιγμές γέλιου, με διασκέδασε και το απόλαυσα στο έπακρο. Κι αν είχα αφήσει τη σειρά στην τρίτη σεζόν, σα να μη πέρασε μια μέρα αισθάνθηκα και θυμήθηκα αμέσως πόσο δεμένος ήμουν με αυτούς τους χαρακτήρες.

Σε μια τέτοια ιστορία που λάτρεψα τη σαχλαμάρα της και δεν χόρτασα ποτέ την υπερβολή της, το σενάριο πάντα είχε δευτερεύουσα βαρύτητα στο μυαλό μου και οι εξωφρενικές ευκολίες του δεν με ενόχλησαν ποτέ. Μου αρκούσε να βλέπω τους αγαπημένους μου ήρωες να μπλέκουν σε απίστευτες καταστάσεις και να βγαίνουν αλώβητοι μέσα απ' αυτές. Και το μόνο που ζητούσα για το τέλος ήταν να τους δω όλους χαρούμενους. Τι γιατί; Γιατί έτσι!

Δεν ήμουν προετοιμασμένος γι' αυτό που είδα και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το πόσο έντονα με επηρέασε. Μάλλον έπρεπε να φτάσω στο τέλος για να συνειδητοποιήσω οτι αγάπησα τους χαρακτήρες περισσότερο απ' όσο νόμιζα. Δεν λέω πως ήταν κακό το φινάλε, αντιθέτως θεωρώ πως τα τρία τελευταία επεισόδια ίσως είναι και τα κορυφαία ολόκληρης της σειράς.

Όμως... δεν το άντεξα... με διέλυσε... σε βαθμό που δεν ήθελα καν να δω το "Goodbye" και σκεφτόμουν σοβαρά να κόψω τη σειρά στο προτελευταίο επεισόδιο... Τελικά το είδα... αντιλαμβάνομαι πλήρως αυτό που ήθελαν να περάσουν και για τα δεδομένα του συγκεκριμένου φινάλε ήταν πολύ όμορφη η τελευταία σκηνή... αλλά... δεν μπορώ να αλλάξω αυτό που αισθάνθηκα όταν το είδα... με διέλυσε πραγματικά...δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που έκαναν στη Σάρα και κατ' επέκταση στον Τσακ...

Στεναχωρήθηκα πολύ... και έκλαψα με μαύρο δάκρυ ο χαζός... έτσι αισθάνομαι, χαζός...γιατί δεν είναι λογικό να αντιδράς έτσι με μια ιστορία που έβλεπες για χαβαλέ. Ίσως... ίσως τελικά δεν έχει σημασία αυτό που σου δείχνουν αλλά αυτό που βλέπεις εσύ και ο τρόπος που το εισπράττεις... Ακόμη δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί/πως/πότε κατάφερε η σειρά να με αγγίξει τόσο βαθιά χωρίς να το πάρω χαμπάρι... το κατάφερε όμως... και στο τέλος αισθάνθηκα την καρδιά μου να ραγίζει και με άφησε να ψάχνω τα κομμάτια της στην άμμο...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 24 Απριλίου 2013 στις 13:25

Newbie Το Avatar του/της artistas2010
    Likes / Thanks
    μάλλον είμαι από τους ποιο αργοπορημένους που άκουσαν και είδαν την σειρά, ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως τόσα χρόνια δεν την είχα δώσει καν σημασία.
    φοβερή σειρά, πολύ γέλιο και απίστευτο δέσιμο με τους ηθοποιούς. πολύ δράση, πολλές συγκινίσεις και μια σχέση μετά από σαράντα κύματα. το τέλος που χωρίστικαν και πήραν όλοι τον δρόμο τους όπως και η φάση με chuck και την sarah δεν μου άρεσε, μάλλον θα ήθελα και εγώ ένα ποιο happy end. μετά από όλα αυτά που πέρασαν να μην θυμάται τπτ η sarah και να είναι συνέχεια στην φάση να μείνει μόνη της? είναι δυνατόν? μπορεί και μετά το 3λεπτο της αναδρομής της ιστορίας πάλι να την κοπάνησε για να βρει τον εαυτό της, εξάλου στα 2 τελευταία επεισόδια συνέχεια αυτό γινόταν.
    μετά από 2 χρόνια που τελειωσε η σειρά φυσικά και δεν βγήκε κάποιο extra επεισοδίο ή κάποια ταινία να μάθουμε τι έγινε! αναμενόμενο νομίζω.
    αν και τις τελευταίες μέρες μου μπήκε μια ελπίδα στο μαυλό ότι τελικά θα μπορούσε να ξαναγίνει μια συνεχεια. αυτό μου ήρθε γιατί μετά από 3-4 χρόνια διακοπής του 24 ξαναεπιστρέφει, φυσικά εκεί θα παίζει και η sarah οπότε μάλλον γιαυτό!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας