Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 28

Θέμα: Alcatraz 1x04 - Cal Sweeney

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    50 Χρήστες
    7,2
    για να ψηφήσετε
    1x04
    Cal Sweeney

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Όταν ένας ληστής τραπεζών επιστρέφει από το παρελθόν & τα πράγματα δεν πάνε όπως τα σχεδίασε, η Rebecca καλείται να τον φυγαδεύσει από την γεμάτη ομήρους τράπεζα πριν μαθευτεί η ταυτότητά του.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    30/01/2012 - 20:00
    GMT -5
    31/01/2012 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της nikos-kom
    Likes / Thanks
    πολυ καλο επεισοδιο αυτο γνωστο το σκηνικο αλλα ειχαμε πιο πολλα flashbacks του "τοτε" και εξελιχτηκε kinda και το whole story.

TV Master Το Avatar του/της T.GhosT
    Likes / Thanks
    Μεγάλη μούρη αυτός με τις ληστείες!! Κύριος έμπαινε μέσα στην τράπεζα... κύριος έφευγε!! Μ'άρεσε και αυτό το στόρυ!
    Τα κλειδάκια παραμένουν ακόμα μυστήριο! Ίσως να έχουν σχέση με την τελευταία σκηνή (ποιος ξέρει τι να 'χει μέσα)!
    Παρένθεση, έχει καταλάβει κανείς αν ξέρει ο Emerson ότι η ψυχολόγος έχει έρθει από την άλλη εποχή?
    Γιατί φαίνονταν από το πρώτο κιόλας επισόδειο να ρωτάνε τους φυλακισμένους, που είχαν πάει τόσα χρόνια και από ποιόν καθοδηγούνταν. Εφόσον η ψυχολόγος και ο ιατροδικαστής/γιατρός εξαφανίστηκαν πακέτο με τους άλλους δεν θα πρέπει να ξέρουν τι στο καλό έχει γίνει? Ή το έχω χάσει κάπου?!
    When you are good they never remember,
    When you are bad they never forget.
    Proves me right every time.

TV Maniac
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την T.GhosT Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Παρένθεση, έχει καταλάβει κανείς αν ξέρει ο Emerson ότι η ψυχολόγος έχει έρθει από την άλλη εποχή?
    ... ο Εμερσον γνωρίζει πάρα πολλά και εννοείτε πως το ξέρει κι αυτό!

¨οπως και ότι ο ληστής στο σημερινό επεισόδιο ήθελε το κλειδί!

Στα του επεισοδίου.......... ευτυχώς έστω και στο τέλος μας έδειξε κάτι!

Πάντως αν το συνεχίσει έτσι αρχίζω και βαριέμαι! Θα κάνω flash forward για να δω τα τελευταία 5 λεπτά.......... γιατί στα υπόλοιπα 35 ξέρω το τέλος!ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΟΥΝ!

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της jerry
    Likes / Thanks
    Δε λέω, καλό, αλλά άμα είναι να μας σπάνε τα νεύρα σε κάθε επεισόδιο για να μας δείξουν μερικά δευτερόλεπτα από το main storyline θα εκνευριστώ. και φαντάζομαι πως άμα κάνει καλά νούμερα θα πάρουν τα πάνω τους και θα γεμίσουν και με άλλα φιλεράκια και το στόρι θα αγνοείται...

Θα μου άρεσε περισσότερο αν μας έδειχνε τι είναι πίσω από την πόρτα.

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την jerry Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Θα μου άρεσε περισσότερο αν μας έδειχνε τι είναι πίσω από την πόρτα.
    Γιατί, έχεις την εντύπωση ότι κι οι ίδιοι γνωρίζουν; Ακόμα το παλεύουν και ό,τι τους βγει στην πορεία. Εγώ πάντως ενώ έβλεπα το επεισόδιο άνετα καθάρισα το δωμάτιό μου και μαγείρεψα κιόλας.

7. Thanks kaxtos, nikos-kom, mogolfiero thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της stavros4815162342
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό και το 2ο επεισόδιο, αλλά το θέμα με τον "κακό" δε μου άρεσε όσο των προηγούμενων!

Άλλο ένα μεγάλο μυστήριο είναι τι κρύβεται πίσω από την πόρτα (μου θυμίζει το μυστήριο της καταπακτής!)... μάλλον προς το τέλος της σεζόν θα μας το λύσουν! Η 1η μου σκέψη ήταν αυτό αλλά μάλλον είναι κάτι που συνδέει το τότε με το τώρα! Ίσως εκεί δεν κρύβεται κάτι αλλά είναι ένας χώρος ιδιαίτερος, μία άλλη διάσταση ή μέσω αυτού να γίνεται το ταξίδι στο χρόνο!

Υ.Γ. Η 1η διαφορά μεταξύ Dr. Soto και Hugo είναι ότι ο 1ος δεν ξέρει να οδηγεί αυτοκίνητο ενώ ο 2ος ήταν οδηγάρα!

TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Συμπαθητικό επεισόδιο. Γενικά είναι καλή σειρά για να περνάει η ώρα. Ο σημερινός κακός μου άρεσε αλλά όχι όσο ο psycho του 2ου επεισοδίου, αλλά είχε την πλάκα του. Η πλοκή είχε αρκετές ευκολίες αλλά δε με ένοιαζε γιατί δεν την έχω πάρει ακόμη σοβαρά τη σειρά.
    Κατα τα άλλα, μάθαμε ότι τα κλειδιά είναι 3 και ότι στη σπηλιά του Μπάτμαν υπάρχουν κι άλλοι επιστήμονες. Αλλά ρε γμτ έχω δεί πάρα πολλές σειρές για να ενθουσιάζομαι με τα ψίχουλα που μας ρίχνουν.

Τέλος να πώ ότι ο διευθυντής των φυλακων είναι η μεγαλύτερη μούρη στη σειρά (και θα μπορούσε να κάνει και τον kingpin αν γίνει νέο daredevil )
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

10. Thanks gio25, plataris, Vampironi thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την kKKK Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Τέλος να πώ ότι ο διευθυντής των φυλακων είναι η μεγαλύτερη μούρη στη σειρά (και θα μπορούσε να κάνει και τον kingpin αν γίνει νέο daredevil )
    Ή τον πιγκουίνο σε κανένα batman! Σταθερά τα ίδια η σειρά, ωραία που μας δείχνει σκηνικά απο παλιά αλλά είναι καλό να αρχίσει να αποκαλύπτει περισσότερα, αλλιώς δεν ξέρω τι ψυχάκια - επόμενο δολοφόνο πρέπει να μας παρουσιάσει για να μας κρατήσει το ενδιαφέρον.
    Spoiler

TV Guru! Το Avatar του/της shaq
    Likes / Thanks
    Λοιπόν, καταρχάς σε κάθε περίπτωση βαριέμαι και μόνο τη σκέψη του κοινού μοτίβου σε κάθε επεισόδιο:"1 κρατούμενος-κυνηγητό-σύλληψη". Δέχομαι ότι για αρχή θα έχουμε ας πούμε 40 λεπτά αστυνομική περιπέτεια και στα 5 μυστήριο.
    Αλλά τουλάχιστον τα προηγούμενα επεισόδια( κυρίως το τρίτο κατά τη γνώμη μου) είχαν ένα ικανοποιητικό επίπεδο σασπενς και ροής ως προς το κομμάτι της απλής αστυνομικής περιπέτειας.
    Το συγκεκριμένο επεισόδιο, όμως, είχε τόσες σεναριακές ευκολίες και κενά, που ούτε καν μπορώ να τα απαριθμήσω. Για παράδειγμα, πως είναι δυνατόν να μην έχει σταλεί φωτογραφία του καταζητούμενου σε όλες τις κοντινές τράπεζες...Ακόμη και το τέλος ήταν πάρα πολύ προβλέψιμο.
    Τώρα για το κομμάτι του μυστηρίου( που αυτό είναι ο λόγος που θα δώσω την ευκαιρία στη σειρά) άρχισαν να δίνουν κάποια στοιχεία με την ψυχαναλύτρια στο δείπνο και την πόρτα, αλλά και πάλι δεν εντυπωσιάστηκα...
    Αναμένουμε λοιπόν....
    Proud Vice President Of Kate Austen Hate Club

Lostholics Anonymous Member

13. Thanks steda, sfetsk, kKKK thanked for this post
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία