Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 15

Θέμα: O Venom παραμένει στα σχεδία της Sony για μεταφορά του στο πανί

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks

O Venom παραμένει στα σχεδία της Sony για μεταφορά του στο πανί

Το σατανικό, αιμοβόρο και ερεβώδες εξωγήινο alter ego του Spiderman, o Venom, που για χρόνια ακούγεται ότι θα μεταφερθεί στον κινηματογράφο με προσωπική του ταινία, απασχολεί ακόμα την Sony Pictures, που τώρα βολιδοσκοπεί τον νεαρό σκηνοθέτη της αναπάντεχης περιπέτειας "Chronicle", τον 27χρονο Josh Trank για να τον σκηνοθετήσει. (Επίσης η Fox τον θέλει και για το reboot των "Fantastic Four"). Αρχικά, ο Gary Ross θα σκηνοθετούσε μια ταινία το 2009, σε σενάριο του Jacob Estes (The Details) χωρίς τον Topher Grace, στον ομώνυμο ρόλο του 2007 που τον υποδύθηκε στο τρίτο Spiderman. Οι παραγωγοί τωρα ενδιαφέρονται για νέο σεναριογράφο χωρίς να έχουν επιλέξει ηθοποιό.

For the Record, o Venom, είναι τέκνο της Marvel, δημιούργημα των Randy Schueller, David Michelinie, Mike Zeck και Todd McFarlane που ενώ έκανε την εμφάνιση ως εξωγήινο κοστούμι το 1984, ως Venom με δική του υπόσταση, εμφανίστηκε κανονικά το 1988 στο "The Amazing Spider-Man" #299. Είναι μια επικίνδυνη σκοτεινή εξωγήινη μορφή ξενιστή, που πήρε τις δυνάμεις του από τον Spiderman, αλλά τις αύξησε σε πολύ μεγάλο βαθμό, κάνοντας τες θανάσιμες και σατανικές. Το 2007, έκανε την κινηματογραφική του εμφάνιση, στον τρίτο Spiderman, με τον Topher Grace στον ομώνυμο ρόλο, αλλά δεν θεωρήθηκε επιτυχημένη.

Πηγή:LAtimes.com
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την blackys88b; 7 Μαρτίου 2012 στις 20:23

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της pani_kon
    Likes / Thanks
    όντως ήταν αρκετά αποτυχημένος σαν χαρακτήρας ο Venom στο τελευταίο spiderman

3. Thanks Above thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της takisant
    Likes / Thanks
    Με τον Carnage θα ασχοληθούν ποτέ;
    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν έχουν ασχοληθεί ακόμα με αυτόν τον χαρακτήρα.
    Εμένα το αγαπημένο μου τεύχος Spiderman ήταν ένα με Venom και Carnage εναντίον του Spiderman.Άς κάνουν μία τέτοια ταινία να γίνει χαμός.

5. Thanks DrEaMErOus_, Above, johnchatzo thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της johnchatzo
    Likes / Thanks
    Ελπίζω αν η μάρβελ ασχοληθεί με τον Venom να μας δώσει μια R rated ταινία να γουστάρουμε Την τελευταία φορά που τον είδαμε (παρότι συμπαθώ τον Topher Grace) δεν μας έπεισε.
    Πάντως από τους ήρωες της μάρβελ είναι από τους πιο ενδιαφέρον και αν γίνει σωστά θα έχουμε μια εξαιρετική ταινία.

7. Thanks Above thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της TheSpecialOne
    Likes / Thanks
    Προσωπικά με έχει ψιλοκουράσει η όλη μανία με τους υπερήρωες. Βρήκαν εκεί στο Hollywood την κότα με τα χρυσά αυγά.

Likes / Thanks
    Πολύ ωραία νέα!
    Ο Venom έχει εκπληκτικές δυνατότητες και ιδιότητες ως χαρακτήρας, (επίσης θα μου άρεσε και ο Carnage) που θα μπορούσαν να φτιάξουν κάτι πάρα πολύ ενδιαφέρον κινηματογραφικά με απεριόριστη χρίση των εφε και της δράσης.

Καλό σενάριο είδους να έχουν για να τον εισαγάγουν σωστά στο κοινό και πρωταγωνιστή που να εχει "κοχόνες" για κάτι ανάλογο. Ο Topher Grace, που και σε μένα είναι συμπαθής, ήταν άκυρος στο 3ο Spidey!

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Πολυ δυνατος χαρακτηρας, στο Spiderman 3 δεν ενθουσιασε αλλα παραμενει ενας χαρακτηρας με πολλες ικανοτητες...η δικη μου απορια ειναι αν θα εχει σχεση με το The Amazing Spiderman που βγαινει φετος

Ευχαριστω για το νεο Above..!!

11. Thanks Above thanked for this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την blackys88b Εμφάνιση Δημοσίευσης
    η δικη μου απορια ειναι αν θα εχει σχεση με το The Amazing Spiderman που βγαινει φετος
    Χμμ...το σκέφτηκα και εγω αυτό black, αλλά δεν γνωρίζουμε κάτι επίσημα. Eκτoς αν μας το έχουν ως κρυμμένο χαρτί που πολύ θα μου άρεσε για το sequel ή για πάσα στην ταινια του Venom!

13. Thanks blackys88b thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Ωραια ολα αυτα, αλλα γιατι σας απογοητευσε στο τριτο Spiderman; Μπορει να ηταν ολη η ταινια καπως, αλλα αυτο το κομματι αξιζε!

15. Thanks Above, blackys88b thanked for this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εμενα προσωπικα δεν με απογοητευσε απλα τ βρηκα λιγο πιο κατω απο τα αλλα δυο... αλλα και παλι το απολαυσα...ισως να φταιει που γενικα μου αρεσουν οι ταινιες με σουπερ ηρωες..!!! γενικα παντως οι περισσοτεροι το θεωρουν πολυ κακο το Spiderman 3

17. Thanks smile88 thanked for this post
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία