Αποτελέσματα 1 έως 10 από 10

Θέμα: The Vow (2012)

TV Maniac Το Avatar του/της kukube
    Likes / Thanks

The Vow (2012)

- Μια φορά κι έναν καιρό -
    Η Πέιτζ και ο Λίο, ένα όμορφο, ερωτευμένο ζευγάρι, επισφράγισαν τον έρωτά τους με όρκους αιώνιας αγάπης κι αφοσίωσης. Όμως, οι μέρες ευτυχίας ήταν γι’ αυτούς μετρημένες. Μετά από ένα άσχημο αυτοκινητιστικό δυστύχημα, η Πέιτζ ξυπνάει από το κώμα που είχε πέσει με σοβαρή απώλεια μνήμης. Τώρα, το μόνο που βλέπει στο πρόσωπο του άντρα της, είναι έναν τελείως άγνωστο… Και ο Λίο θα πρέπει να ξανακερδίσει από την αρχή την καρδιά της γυναίκας που αγαπά.

- τα ίδια και τα γίδια -
    Πες μου τι διαφορετικό περίμενα να δω; Άλλη μια σαχλοαγαπησιάρικη ταινία στην οποία αντί για «σ αγαπώ-μ αγαπας» έχουμε «σ αγαπώ-δεν θυμάμαι» (είπαμε η κοπελιά έχει αμνησία)! Δίνει την ευκαιρία στους θεατές να γίνουν για μιάμιση ώρα μέντιουμ, καθώς μπορούν να προβλέψουν με κάθε ακρίβεια τι θα γίνει μέχρι το τέλος. Πέρα όμως από αυτά, το film δεν έχει κάτι ουσιαστικό για να σε κρατήσει. Το μοντάζ ανύπαρκτο, χωρίς ροή και ρυθμό με κάτι ανεξήγητες αναδρομικές αφηγήσεις και εσύ βυθίζεσαι αργά και σιωπηλά στην βαρεμάρα (άμα το έβλεπα σε κανα star θα είχα κάνει ζάπινγκ τουλάχιστον 3 φορές). Μετά ελπίζεις για αυτές τις μελο-αγαπησιάρικες σκηνές που λίγο-πολύ όλοι τις βρίζουμε αλλά πάντα μας αγγίζουν…ούτε εκεί είδαμε φως. Σε αφήνει βρε παιδί μου παγερά αδιάφορο η όλη κατάσταση.

- Α ρε Jessica… -
    Ευχάριστη έκπληξη για μένα ήταν που έπαιζε η εξαιρετική Jessica Lange (δεν το ήξερα). Καιρό είχαμε να την δούμε κινηματογραφικά! Φυσικά μην φανταστείς ότι έχει τις άπειρες σκηνές και τους μεγάλους μονολόγους αλλά σίγουρα η παρουσία της και μόνο προσδίδει κύρος! Η καλύτερη σκηνή της ταινίας, για μένα, όταν γίνεται η αποκάλυψη του οικογενειακού μυστικού και η σεναριογράφος έχει δώσει απλόχερα δυο λόγια παραπάνω στην Jessica. Από την άλλη υπάρχει και το πρωταγωνιστικό δίδυμο που δεν απογοητεύει πολύ. Ο Channing Tatum απλά καλός και σίγουρα λίγος μπροστά στην Rachel McAdams η οποία παίζει πλέον στα δάκτυλα τις αισθηματικές ταινίες… και γι αυτό το λόγο κυρία McAdams μου ας αλλάξουμε λίγο ρεπερτόριο πριν αρχίσεις να παίρνεις την κάτω βόλτα.

- Νεκροψία -
    Βλέπεται και σε δευτερόλεπτα μετά ξεχνιέται. Η πηγή των κλισέ και χωρίς μελούρα. Οι ηθοποιοί δεν σε προδίδουν αλλά τι να σου κάνουν κι αυτοί.

Βαθμολογία
    1/5

Τελευταία επεξεργασία από τον/την kukube; 5 Απριλίου 2012 στις 23:27
    Επειδή μια ταινία δεν τελειώνει ποτέ...

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Κάθε τρεις και λίγο βγαίνουν τέτοιου είδους αισθηματικά (με την οκα βέβαια) που ναι μέν έχουν τους κώδικες τους είδους, αλλά πλήττεις υπερβολικά και βαριέσαι θανάσιμα. Αλλά έχουν μια γλύκα!

Τούτο εδω το βρήκα μια απο τα ίδια...αλλά είναι συμπαθητικό και βλέπεται. Ο ανερχόμενος γόης/γκόμενος/μοντελος/παιδαράς κτλ...Channing Tatum-Ταρατατζουμ, που δεν του το είχα, το έπαιξε καλά το ρολακι του και έπεισε άνετα! Η δε κουκλίτσα Rachel McAdams είναι σαφώς καλύτερη του ως ηθοποιός, αλλα...πρέπει να αλλάξει πορεία αν θέλει να κάνει καριέρα με διάρκεια! Είναι καλύτερη απο τέτοιου είδους ταινιες! Το έκανε καταπληκτικά στο "Ημερολόγιο", άντε και στην "Γυναίκα του Ταξιδευτή" παπαλα τώρα!

Μέτρια πράγματα βέβαια ως ταινια, αλλά και πάλι τι να περιμένει κανείς απο μια τίμια αισθηματική κομεντί, να ειναι Μπέργκμαν; Άντε απο κει...μια χαρά σαχλιτσα είναι, που την ξεχνάς, αλλά όσο κρατάει, σου αρέσει, χωρίς ντροπές!

Μια χαρά το review σου Kουκουμπή μου, που με βρίσκει και σύμφωνο!

3. Thanks Orianna, kukube, Dr. Iceman Georges thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Το είδα πριν κάνα 2 βδομάδες το εργάκι. Μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω.
    Μου άρεσε το πρωταγωνιστικό δίδυμο και το πως έδεναν μεταξύ τους. Η McAdams ήταν εξαιρετική. Είχα να την δω αν δεν κάνω λάθος από το The Time Traveler Wife όπου και 'κεί ήταν εξαιρετική. Πολύ καλός και ο Tatum του οποίου δεν του το ΄χα για αισθηματική ταινία. Θενκς για το review kuk.

5. Thanks Dr. Iceman Georges thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Dr. Iceman Georges
    Likes / Thanks

Achtung

Κάτω τα χέρια από τη Regina George, μαύρο φίδι που σας έφαγε!

Ρε Kuk, βλέπεις μία ταινία, και μετά βλέπεις το όνομα Channing Tatum. Εκεί σταματάμε αγόρι μου!

Αρχίζεις να θάβεις βλέπω ....

7. Thanks kukube, Above thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Orianna
    Likes / Thanks
    Εμένα παιδιά μου άρεσε και ας ήταν μια από τα ίδια. Το δίδυμο των ηθοποιών έδενε και μου άρεσε και η ιστορία της. Την βλέπεις και την ξεχνάς, αλλά περνάς όμορφα την ώρα σου. Δεν ήθελα τίποτε άλλο. Πολύ καλό review kukube, έξυπνο και ευχάριστο στην ανάγνωση του.

9. Thanks kukube, Above thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της GGirl
    Likes / Thanks
    Δεν μου άρεσε καθόλου και την βρήκα πολύ βαρετή.! Ωστόσο, μπορούσαν να την δουλέψουν λίγο καλύτερα γιατί η ιδέα του σεναρίου με την αμνησία είναι πολύ καλή και ενδιαφέρουσα..!

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της extra
    Likes / Thanks
    M άρεσε, συμπαθητική ήταν και πέρασε ευχάριστα η ώρα. Οποιος είναι και ερωτευμένος αυτή την περίοδο, ε, τα βλέπει αυτά και του αρέσουν. Μια κούκλα η McAdams. Πολύ καλό review kukube

Newbie Το Avatar του/της tase
    Likes / Thanks
    μολις την ειδα μαζι με την κοπελα μου... ενταξει δεν ειναι και φουλ συναισθηματικη αλλα βλεπετε ανετα. μου αρεσε πολυ το πρωταγωνιστικο διδυμο.

TV Master Το Avatar του/της NoRmita
    Likes / Thanks
    Είχα ακούσει παλιότερα γι αυτή την ταινία και είδα και το review εδώ και είπα να ρίξω μια ματιά, μιας και το πρωταγωνιστικό δίδυμο είναι αγαπημένοι ηθοποιοί.
    Πραγματικά, μαύρα χάλια... Ξενέρωσα απίστευτα.
    Περίμενα να δω κάτι γλυκανάλατο, ρομαντικό, σε φάση notebook και είδα το απόλυτο τίποτα.
    Οι ηθοποιοί δεν μου άρεσαν καθόλου. Δεν είδα χημεία μεταξύ τους. Εντελώς διαφορετικοί. Αν και ο Tatum το έπαιξε αρκετά καλά, η McAdams δεν μου άρεσε καθόλου. Είχε ένα ψωνίστικο βαριεστημένο ύφος...
    Σε όλη την ταινία περίμενα το τέλος μπας και γίνει κάτι συνταρακτικό. Τίποτα και πάλι τίποτα......

Είναι από τις λίγες ταινίες που δεν μου άρεσαν καθόλου, και γενικά δεν έχω σοβαρά κριτήρια και ούτε τα πολυ αναλύω...
    Μάλλον είχα μεγάλες προσδοκίες....

[Νταξ' μια φορά βγαίνει ταινία σαν το notebook... ]
    Ό,τι δεν βλέπω, δεν ξέρω, δεν μαθαίνω,είναι σαν να μην υπάρχει....

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Vourvas
    Likes / Thanks
    Αν και συνηθισμένη και γεμάτο κλισέ ιστορία εμένα μου άρεσε.Δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό και πέρασε ευχάριστα η ώρα.Μου άρεσε πολύ το πρωταγωνιστικό δίδυμο και βρήκα πολύ καλό τον Τατούμ που δεν το περίμενα. Kukube πολύ ωραίο το review σου.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us