Αποτελέσματα 1 έως 6 από 6

Θέμα: Madagascar 3: Europe's Most Wanted (2012)

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της lizard-joe
    Likes / Thanks

Madagascar 3: Europe's Most Wanted (2012)

Μαδαγασκάρη 3: Οι Φυγάδες της Ευρώπης

του Eric Darnell

Με τις φωνές των BenStiller, ChrisRock, DavidSchwimmer, JadaPinkett Smith, Sacha Baron Cohen, Frances McDormand, Martin Short, Jessica Chastain, Cedric the Entertainer

Τι γίνεται στην ταινία;

Η γνωστή παρέα (Ο Alex το λιοντάρι, ο Marty η ζέβρα, η Gloria ο ιπποπόταμος και ο Melman η καμηλοπάρδαλη ) προσπαθούν να βρουν το δρόμο της επιστροφής για το σπίτι τους, τον ζωολογικό κήπο της Νέας Υόρκης. Μετά την Μαδαγασκάρη, χάθηκαν στην αφρικανική ζούγκλα, και τώρα ήρθε θα ταξιδέψουν στην ευρωπαϊκή ήπειρο.

Η ταινία και τα σχόλια μου

Το πρώτο μέρος νομίζω ότι ήταν πρωτότυπο και διασκεδαστικό, με καλές σκηνές και είχα γελάσει πολύ ειδικά με τον βασιλιά στη Μαδαγασκάρη και τους πιγκουίνους. Το δεύτερο το βρήκα μέτριο και αδιάφορο σχεδόν με λίγες καλές σκηνές. Οι πιγκουΐνοι έσωζαν την κατάσταση. Το τρίτο δεν θα το έβλεπα, αν δεν είχα δει το τρέιλερ που μου άρεσε αρκετά. Και την είδα με παρέα φίλων και άρεσε σε όλους μας, γιατί έχει και λίγο παραπάνω δράση και γέλιο, ειδικά με το τσίρκο και τα άλλα ζώα.

Καταδιώκουν και την παρέα από το Μόντε Κάρλο ως στο Κολοσσαίο ασταμάτητα και μπλέκονται όλο σε ξέφρενες περιπέτειες και γκάφες. Οι πιγκουΐνοι και πάλι σε θέση μάχης κάνουν τα απίστευτα Τζεημσμποντικά τους και το ταινιάκι βλέπεται πολύ ευχάριστα. Οι σκηνές στο Τσίρκο είναι οι καλύτερες όπως και το κυνηγητό στο Μόντε Κάρλο.

Γενικότερα ήταν πολύ καλύτερο από το δεύτερο μέρος, και προσωπικά μου άρεσε. Πολυ ωραία χρώματα, σχέδια και μουσική, ευχάριστη διάθεση και χιουμορ. Στα 10 θα του έβαζα ένα 7/30. Είναι παιδικό περισσότερο νομίζω, θα αρέσει σε μικρότερα παιδάκια αλλά θα αρέσει και σε μεγαλύτερους. Τώρα θέλω να δω και την εποχή των παγετώνων το 4. Είναι το πρώτο review
    που κάνω ποτέ μου και νοιώθω λίγο κριτικός κινηματογράφου. Ψωνάρα.

Το τρέιλερ

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Σίγουρα καλύτερο από το δεύτερο -ευτυχώς- που σε κερδίζει και με την δράση αλλά και με την ιστορία. Αξιοθέατα με κυνηγητά, αρκετό τσίρκο και το γνωστό χιούμορ κάνουν πιο ενδιαφέρουσα την ταινια, αλλά πρέπει να πω ότι ποτέ μου δεν τρελάθηκα μαζί της, και πάντα πίστευα οτι οι δεύτεροι χαρακτηρες (πιγκουίνοι -βασιλιάς) κλέβουν την παράσταση από τους βασικούς. Βλέπεται ευχάριστα όμως. Ευχαριστώ για το review, lizard-joe.

3. Thanks Vourvas, charlitos, lizard-joe thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της Nefelistar
    Likes / Thanks
    Καλύτερο απο το δευτερο αλλα το βαριέσαι νομίζω σαν ιστορία.Το τραβάνε πολύ.
    Ειχε καποιες καλες σκηνές όμως. Οι πιγκιουίνοι και πάλι ολα τα λεφτά. Δεν ξέρω αν θέλω να δω και τέταρτο μέρος. 5/10 Ευχαριστώ για το review.

5. Thanks charlitos, lizard-joe thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της charlitos
    Likes / Thanks
    Μ άρεσε πάρα πολύ και την βρήκα καλύτερη απο το 2η, μην σας πω και απο το 1η. Καταπληκτικά χρώματα και σχέδια και ειδικά οι σκηνές στο τσίρκο πολύ καλές και διασκεδαστικές. Παιδικό αρκετά αλλά την βλέπεις άνετα και ευχάριστα. 9/10
    Ευχαριστώ.

7. Thanks lizard-joe, Vourvas, Academician, sam402, Above thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Vourvas
    Likes / Thanks
    Πέρασα πολύ ευχάριστα και μου άρεσε σχεδον περισσότερο απο τις 2 πρώτες. Πολύ ωραία χρώματα και δράση. Ατελείωτο κινηγητο και η κακιά μου θύμιζε την Γκλεν Κλόουζ. Αν εχει και 4ο μέρος θα το δώ. Ευχαριστώ για το ριβιού.

9. Thanks lizard-joe, Above thanked for this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    πολυ καλο, καλυτερο του 2ου..με γελιο και με ωραιες προσθηκες..!!! μου αρεσε αρκετα...αλλα οχι περισσοτερο απο το Brave ή το Paranorman

thnx για το review..!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας