Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: Sons of Anarchy 5x03 - "Laying Pipe" - Πως σας φάνηκε;

Ψηφοφόροι
50. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Άριστο

32 64,00%
  • Πολύ Καλό

17 34,00%
  • Καλό

1 2,00%
  • Μέτριο

0 0%
  • Χάλια

0 0%
  • Απογοήτευση

0 0%
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 29

Θέμα: Sons of Anarchy 5x03 - "Laying Pipe"

Super Moderator Το Avatar του/της tonypapadovic
    Likes / Thanks
    Εγώ αυτή την εξέλιξη την θεωρώ σπουδαία για την σειρά, εφ' όσον πράγματι την εκμεταλλευτούν καταλλήλως όπως δήλωσε ο Shutter . Επίσης μέχρις στιγμής θεωρούσαμε πρόβλημα που δεν είχε σκοτωθεί κάποιος από τους πρωταγωνιστές εξαιτίας της πλοκής και των διαφόρων τεχνασμάτων, οπότε το να σκοτώνεις έναν από τους αγαπημένους του κοινού είναι αν μη τι άλλο απόφαση που θέλει @@. Είναι game changing εξέλιξη, ελπίζω να μην αποδειχθεί ότι έφυγε χωρίς λόγο. Σαν απόφαση του Opie, εδώ που είχε φτάσει, την θεωρώ ψιλοφυσιολογική, δεν ξέρω πως αλλιώς θα μπορούσε να προχωρήσει ο χαρακτήρας του από την στιγμή που δεν μπορούσε να πάρει την εκδίκηση του...

Δεν είχα spoilerιαστεί καθόλου, οπότε έζησα πλήρως αυτήν την συγκλονιστική στιγμή :*( :*(

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Κι εγώ εκνευρίστηκα πάρα πολύ με την σκηνή που κάνει σκηνή ζήλειας η Τζέμμα σαν 15χρονο, ειδικά μετά από όσα έχει κάνει ο Κλέι, την θεώρησα εντελώς out of character την συμπεριφορά της και γενικά μεγάλη αδυναμία για το χαρακτήρα της. Τουλάχιστον μετά από το ξύλο που έφαγε, την δολοφονία του Πάινι & την απόπειρα κατά της Τάρα ας το έκρυβε αντί να πλακώνει την Tisdale μπροστά στα μάτια του Κλέι δίνοντας του ικανοποίηση.

Εγώ το μόνο που ήξερα ήταν ότι θα πεθάνει ένας βασικός χαρακτήρας και γι'αυτό επέλεξα να δώ το επεισόδιο νωρίς. Αλλά δεν περίμενα με τίποτα τον Όπι (εγώ στο μυαλό μου είχα πιο πιθανό τον Άνσερ-όντως όμως το προηγούμενο επ. ήταν σαν farewell στον Opie). Mετά από όσα έχει περάσει δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι λυτρώθηκε για όλα αυτά. Και στο κάτω κάτω δεν μπορώ να φανταστώ ότι ο Όπι τα είχε χάσει όλα ακόμα, τα παιδιά του δηλαδή τα ξέχασε τελείως; Μετά το θάνατο της μητέρας τους ειδικά θα έπρεπε να σκεφτεί πιο σοβαρά να τα αφήσει ορφανά.

Γαμάτη σκηνή στο κελί με Opie/Jax, πολύ συναισθηματική η σκηνή θανάτου του Opie, έφυγε ήρωας πάντως.

Προς το παρόν, δεν μπορώ να πώ με σιγουριά αν η απόφαση του Shutter να σκοτώσει τον Όπι ήταν σωστή ή λανθασμένη, το αν είχε @@ αυτή η απόφαση θα φανεί στην εξέλιξη της σειράς γιατί θεωρώ πολύ εύκολο να σκοτώσεις έναν χαρακτήρα για shock value.

Ένας από τους πιο τραγικούς χαρακτήρες της σειράς όμως και από τους πιο ισορροπημένους, καλούς και πιστούς, συμπάθεια τρελή και θα λείψει από τη σειρά. :/

3. Thanks neon50, evangeline thanked for this post
    Likes Έστερ, sofia_21, ATHENA1971 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της dalas9
    Sitting drunk in the Gem Saloon, next to The Barn of Cylon occupied Baltimore...
    Likes / Thanks
    O Perrineau πάντως μου έχει κάνει τρομερά θετική εντύπωση, δεν μου θυμίζει καθόλου Michael (δεν τον γνώρισα καν), και νομίζω πως ανεβάζει επίπεδο ερμηνευτικά τη κάθε σκηνή που εμφανίζεται.

Ούτε εγώ είχα φάει σπόιλερ, ο Οπι ήταν κι εμένα από τους αγαπημένους χαρακτήρες, ο ίδιος ο Sutter το χαρακτηρίζει game changer το επεισόδιο, για να δούμε πώς θα το διαχειριστεί. Πολύ δυνατά συναισθήματα και αγωνία μέχρι το τέλος. Το ξενέρωμα ήταν η Τζέμα που όντως έχει καταντήσει πολύ εκνευριστική.

5. Thanks stavros4815162342 thanked for this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Ααα ήταν ένα από αυτά τα επεισόδια που ενώ το βλέπεις μέρες μετά την αρχική προβολή και όλοι τα έχουν πει όλα, έρχεσαι και εσύ να τα ξαναπείς γιατί σου άρεσε τόσο πολύ..

Δυστυχώς είχα φάει και εγώ σπόιλερ για τον Opie αλλά και πάλι το επεισόδιο ήταν πολύ δυνατό. Θα συμφωνήσω ότι οι σκηνές ζηλοτυπίας την Jemma ήταν out of character. Επίσης θα συμφωνήσω ότι ο Perrineau κάνει πολύ καλή δουλειά!

Σίγουρα κομβικό επεισόδιο για την εξέλιξη της σειράς. Πάμε δυνατά!

7. Likes ATHENA1971 liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Πώς και ειχαμε φαει τοσοι πολλοι σποιλερ για οπ?

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Sanji91
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την anthony_88 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Πώς και ειχαμε φαει τοσοι πολλοι σποιλερ για οπ?
    Το είχανε πει πριν την προβολή του επεισοδίου στη σελίδα της σειράς στο facebook.

Άριστο επεισόδιο,ελπίζω ο θάνατος του Όπι να χρησιμοποιήθει κατάλληλα από τον Sutter

TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Sanji91 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το είχανε πει πριν την προβολή του επεισοδίου στη σελίδα της σειράς στο facebook.
    Ο Sutter το ειχε καταλαβει οτι θα γινει ο τρελος χαμος και ειχε προετοιμασει το εδαφος και πιο νωρις,μια βδομαδα πριν το επεισοδιο το ειχαν διαρρευσει οι ιδιοι οτι καποιος πεθαινει(στο EW εκαναν γκαλοπ για το ποιος).Μια μενα ηταν 50-50 με τον Τσιμπς,ε,εκατσε στον Οπι η μπιλια.
    "There's a hole in the world. Feels like we ought to have known."

11. Thanks Sanji91 thanked for this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Ααα εγώ όχι έτσι. Προσωπικά έχω την κακή συνήθεια να μπαίνω στο εκάστοτε thread επεισοδίου και να διαβάζω πεταχτά τα πρώτα σχόλια για να δω τις αντιδράσεις-εντυπώσεις από το επεισόδιο.

Εν τω μεταξύ είναι τραγικό αυτό που κάνω γιατί και προκαταβάλλομαι θετικά ή αρνητικά ως προς το επεισόδιο (αν και λέω στον εαυτό μου ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει) και "τζογάρω" κάθε φορά να φάω τρελό σπόιλερ αν έχει γίνει κάτι συγκλονιστικό οπότε όλοι αρχίζουν τα RIP και τα OMG και τα RESPECT - φυσικά δεν φταίνε αυτοί αλλά εγώ αφού τα θέματα είναι free to spoil.

Αλήθεια, πάντα ήθελα να ρωτήσω, είναι κανένας άλλος που το κάνει αυτό?

13. Thanks panosaek89, Sanji91, gio25 thanked for this post
    Likes Έστερ liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Το χω κανει και εγω σε περιπτωσεις και εχω σποιλεριαστει ασχημα,αλλα πλεον το χω σταματησει,μονο σε σειρα που δεν πολυκαιγομαι θα μπω να δω αποψεις πριν δω το επεισοδιο.
    Αλλου δεν βαζω μυαλο,αυτη η κακια συνηθεια να μπαινω απογευματακι σε sites,οπου πλεον εχουν φατσα καρτα το spoiler σε φωτο(την εχω πατησει ετσι απο κατι tvline ουκ ολιγες φορες).Αλλα καλα να παθω...
    "There's a hole in the world. Feels like we ought to have known."

15. Likes Chiras365 liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Sanji91
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την TiMasLes Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ααα εγώ όχι έτσι. Προσωπικά έχω την κακή συνήθεια να μπαίνω στο εκάστοτε thread επεισοδίου και να διαβάζω πεταχτά τα πρώτα σχόλια για να δω τις αντιδράσεις-εντυπώσεις από το επεισόδιο.

Εν τω μεταξύ είναι τραγικό αυτό που κάνω γιατί και προκαταβάλλομαι θετικά ή αρνητικά ως προς το επεισόδιο (αν και λέω στον εαυτό μου ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει) και "τζογάρω" κάθε φορά να φάω τρελό σπόιλερ αν έχει γίνει κάτι συγκλονιστικό οπότε όλοι αρχίζουν τα RIP και τα OMG και τα RESPECT - φυσικά δεν φταίνε αυτοί αλλά εγώ αφού τα θέματα είναι free to spoil.

Αλήθεια, πάντα ήθελα να ρωτήσω, είναι κανένας άλλος που το κάνει αυτό?
    Χαχαχαχα και γω το κάνα παλιά αλλά το κοψα όταν έφαγα γερό spoil στο Breaking Bad

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας