Αποτελέσματα 1 έως 9 από 9

Θέμα: Revenge 2x09 - Revelations

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    21 Χρήστες
    7,3
    για να ψηφήσετε
    2x09
    Revelations

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Nolan έρχεται αντιμέτωπος με ένα πρόσωπο από το παρελθόν του. Η βάφτιση του μικρού Carl φέρνει νέα προβλήματα στην επιφάνεια για τον Jack και τον Declan.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    02/12/2012 - 21:00
    GMT -5
    03/12/2012 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Master Το Avatar του/της GeorginaNik
    Likes / Thanks
    Καλό αλλά δεν τρελάθηκα. Πιο πολύ σκάλωσα με το τρέιλερ του 10 παρά με όσα είδα μόλις.. Ελπίζω η Έμιλυ να ξαναέρθει στο επίκεντρο γιατί αυτή η τρομοκρατική οργάνωση από μπιλιονερς μου τη δίνει λίγο.

Ο Τζακ όταν βρήκε το όπλο τί ύφος ήταν αυτό; Λες και τον έπιασε κόψιμο

Τελικα ο Έιντεν όσο πάει και μου γίνεται και πιο συμπαθής!

Η Άσλευ ασχολίαστη!

TV Guru! Το Avatar του/της steda
    Likes / Thanks
    Τι γίνεται Daniel ζηλεύεις;;;
    Ελπίζω να ξεφορτωθήκαμε την Ashley!!
    Αυτοί που πάνε να την φέρουν στο Jack έχουν ενημερωθεί ότι η fake Amanda σκοτώνει κόσμο;

4. Thanks GeorginaNik thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Πολυ καλο επεισοδιο, επιτελους βελτιωθηκε η σειρα μετα απο το 8ο επεισοδιο!
    ΑΣΛΕΪ, ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ, ΑΣ ΜΗ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!!!1.- Ποσο χαρηκα οταν αποκαλυφθηκε οτι το εκανε με τον Κοναρντ, ημουν τοσο σιγουρη οτι το ειχαν κανει!
    Μου αρεσε κι ολος αυτος ο αγωνας για να πεισουν να μην κανει αυτο που παει να κανει ο Ντανιελ, αλλα δε μου αρεσε που αφησε τον Ειντεν εκτος... Μαλλον η Εμιλυ θα μπει τωρα στην εταιρεια, δε γινεται αλλιως... Επισης, πρεπει να μας πουν περισσοτερα για την Πρωτοβουλια, δεν ξερουμε σχεδον τιποτα!
    Ε, οχι, δεν επρεπε να το κανει αυτο με τον Μαρκος ο Νολαν! Θα τον εκβιαζει με καθε ευκαιρια που θα του παρουσιαζεται και μετα θα χασει και την Παντμα!
    Βαριεμαι ηδη με το storyline του Τζακ, αν και χαιρομαι καθε φορα που βλεπω τον Michael Trucco!

6. Thanks goggits, great, smallv17 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Craft
    Likes / Thanks
    Ακόμα ένα κακό επεισόδιο που δυστυχώς δεν είχε και πολύ τροφή για να σχολιάσει κάποιος. Ωραία σκηνή ήταν η κουβέντα μεταξύ Victoria-Conrad και αόρατου εχθρού που θέλουν να τους χωρίσουν για αυτό και της έστειλαν το video με την Ashley. Εξίσου καλό και το όλο κόλπο που έκανε ο χαζό Daniel στον υποτιθέμενο εξυπνάκια Aiden και το όλο χαιρέκακο αστειάκι στο τέλος και τώρα μπορείς να πας και να γιορτάσεις με την Emily να μην σε κρατάω άλλο ε. Επίσης εθιστικότατη η σκηνή με την real Emily και τις αλήθειες που πέταξε στην real Amanda περί δικαιοσύνης, πονάει η αλήθεια και δεν θέλεις να την ακούσεις επειδή δεν σε συμφέρει ε real Amanda, πες τα Emily πες τα. Η όλη κατάληξη με τον χαρακτήρα της Ashley αν δεν μου θύμιζε τόσο πολύ αντιγραφή από το αντίστοιχο σκηνικό με την India στο Jane by design θα την έβρισκα ίσως την μοναδική ενδιαφέρουσα εξέλιξη που είχε το 9ο επεισόδιο για την συνέχεια της όλης ιστορίας. Παίζοντας με τις πιθανότητες στάνταρ η Ashley θα επιστρέψει με πλάτες αλλωνών και με δικούς της άσσους καλά κρυμμένους για να εκδικηθεί και αυτή τα άτομα που θέλει να εκδικηθεί. Δεν μου άρεσε καθόλου το πόσο πρόχειρα δόθηκε η όλη ας το πούμε λύση στο θέμα με τα αδέρφια Ryan. Υποθετικά μιλώντας πάντα στάνταρ θα υπάρξει πάλι κάποιο ατύχημα στο μέλλον με πιθανά θύματα ή την Charlotte ή την fake Amanda και θύτες τα αδέρφια Ryan. Τέλος και όπως δείχνουν τα πράγματα εντελώς φούσκα ήταν η όλη παρουσίαση του Marcos-wannabe villain του Nolan στο προηγούμενο επεισόδιο. Δυστυχώς πάλι έγινε ο Marcos το σκυλάκι του Nolan που θα τον εκμεταλλευτεί, θα τον έχει σαν δούρειο ίππο για την εταιρεία του Daniel και μετά πάλι θα τον πετάξει. Είναι η ιδέα μου ή όντως άφησαν απ΄ έξω απ΄ έξω να εννοηθεί ότι η Padma τελικά ίσως και να μην είναι τόσο αθώα όσο δείχνει χμ.

Τώρα από το trailer για το 2x10 και αυτό που μου έμεινε μακάρι να
    Spoiler
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Craft; 10 Δεκεμβρίου 2012 στις 20:49

Είμαστε εγκλωβισμένοι, επιζητώντας την ασφάλεια που μας παρέχει η ανασφάλεια .

8. Thanks Darkphobia thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Craft Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Δυστυχώς πάλι έγινε ο Marcos το σκυλάκι του Nolan που θα τον εκμεταλλευτεί, θα τον έχει σαν δούρειο ίππο για την εταιρεία του Daniel και μετά πάλι θα τον πετάξει. Είναι η ιδέα μου ή όντως άφησαν απ΄ έξω απ΄ έξω να εννοηθεί ότι η Padma τελικά ίσως και να μην είναι τόσο αθώα όσο δείχνει χμ.
    Καλα, μην ξεχναμε οτι ο Μαρκος πηγε να εκβιασει τον Νολαν, αφου ειδε οτι η fake Εμιλυ δεν ειχε παρει και καλα τα χρηματα... Νομιζω οτι του ηρθε μετα του Νολαν η ιδεα με τον Δουρειο Ιππο, αν και νομιζω οτι θα καει κι αλλο μετα απο τον Μαρκος, δε βλεπω με τι αλλο μπορει να τον εκβιασει ο Νολαν!
    Επισης, γιατι πρεπει να μας βγει κακια κι η Παντμα; Αφηστε ησυχο τον Νολαν, να χαρει τον ερωτα του! Αλλα πως και σου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση;

10. Thanks GeorginaNik thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Craft
    Likes / Thanks
    Γιατί δεν έχει δίκαιο ο Marcos. Από την στιγμή που για αυτόν ακριβώς τον λόγο μάλωσαν στο παρελθόν και επειδή ο Nolan αντί να του εξηγήσει, γιατί υποτίθεται πως δεν μιλάμε για 2 άτομα που δούλευαν απλά στην ίδια επιχείρηση αλλά υποτίθεται ήταν 2 άτομα που είχαν σχέση, τον απέλυσε και με ειρωνικό υφάκι κιόλας του μιλούσε και για αποζημίωση. Μην ξεχνάς όμως πως ο Marcos απλά ξέρει την πλευρά των γεγονότων που δόθηκε από την τηλεόραση, τον τύπο και τα βιβλία. Δηλαδή ότι ο David Clark είναι ένα κάθαρμα που σκότωσε αθώο κόσμο κάτι όμως που δεν ισχύει στα αλήθεια γιατί η πραγματικότητα είναι άλλη(δηλαδή ότι παγιδεύτηκε από την πρωτοβουλία με εκτελεστικά όργανα τους Grayson's). Φυσιολογικότατη βρίσκω την στάση που έχει ο Marcos συν ότι βλέπει ότι αντί η κόρη του Clark να κάνει μια Α ζωή-με τα λεφτά που δικαιούται και που πρέπει να της δώσει ο Nolan υποτίθεται-απλά ζει την ζωή της με τον άντρα της και το μωρό τους στο καφέ-μπαρ αυτού. Όπως και να το πάρει κάποιος μόνο τον Nolan βρίσκω λάθος σύμφωνα με τον τρόπο που κινείται και όχι τον Marcos.

Τώρα σε ότι αφορά την Padma και επειδή είναι και η φύση της σειράς(εδώ η Ashley από κουτουρνίθι μας την έκαναν κουτοπόνηρη και μετά την έβγαλαν ότι εκδίδονταν στο παρελθόν μόνο και μόνο επειδή ήθελε να δουλέψει σε γκαλερί) τέτοια αποκλείεται να είναι εντελώς αθώα και να μην είναι βαλτή από κάποιον, κάποια, κάποιους για να εξυπηρετήσει και αυτή στο μέλλον συγκεκριμένο σκοπό χμ. Γενικά αυτό το Padma & Nolan μόνο αθωότητα δεν μου βγάζει αλλά αυτό που μου βγάζει κάθε φορά είναι ότι κάτι πολύ ύποπτο και ότι κάτι άλλο κρύβεται πίσω από αυτήν την γνωριμία.

Είμαστε εγκλωβισμένοι, επιζητώντας την ασφάλεια που μας παρέχει η ανασφάλεια .

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Ωραιο το επεισοδιο σε συγκριση με προηγουμενα...εφερε και καποιες εξελιξεις...το προηγουμενο επεισοδιο εδωσε ευκαιρια για περισσοτερες ιστοριες...ελπιζω ομως να οδηγησουν καπου....!!! τελικα η fake Amanda εθεσε και το ερωτημα που σταματανε ολα..ευλογο ερωτημα και περιμενουμε τις απαντησεις..!!

TV Guru! Το Avatar του/της saya
    Likes / Thanks
    Ο Μαρκο προφανως ζηλευε , μαλλον ζηλευει ακομη και απο εκδικηση παει να διαλυσει τον αλλον. Kατι που κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστο γιατι ο Νολαν δεν τον απατησε με αλλον . Απλως ειχε πριν απο τον Μαρκο μια δικη του προσωπικη ιστορια , οικογενειακης φιλικης φυσεως , την οποια ο Μαρκο δεν την ενεκρινε.. γιατι ηθελε να χωθει μεσα και να αποφασισει αυτος το τι θα κανει ο Νολαν.Ουτε μικρο παιδι ειναι , ουτε χαζος. Εκτος αν ειχε βλεψεις να κανει τον Νολαν αυτος οτι θελει ως προς την εταιρια..αλλιως γιατι?

14. Thanks smile88 thanked for this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας