Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 35

Θέμα: Homeland 2x11 - The Motherfucker With a Turban

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    103 Χρήστες
    8,1
    για να ψηφήσετε
    2x11
    The Motherfucker With a Turban

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Αναπάντεχες καταστάσεις θέτουν την καριέρα του Σαούλ σε κίνδυνο. Ωστόσο η Κάρι συνεχίζει την καταδίωξη του Ναζίρ.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    09/12/2012 - 20:00
    GMT -5
    10/12/2012 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Newbie Το Avatar του/της aniston
    Likes / Thanks
    Δεν ξέρω άπο πού να αρχίσω αλλά νομίζω,απογοητεύτηκα λιγάκι.

Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Όπως και στην πρώτη σεζόν έτσι και τώρα φτάνουμε στο τέλος και νομίζω ότι έχουν κλείσει όλα τα κεφάλαια και δεν ξέρω τι θα δούμε από δω και πέρα.
    Πλέον έχω εμπιστοσύνη στην σειρά οπότε απλά περιμένω να με καταπλήξουν.

O Nazir νεκρός, οι υπόλοιποι φυλακή, ο Brody μόνος;; του και ξαλαφρωμένος. Τι μένει; Το καρφί. Όποιος και να είναι και θα ξαφνιαστώ και θα το περιμένω εδώ που φτάσαμε.

Το μόνο που με στεναχώρησε αφάνταστα σε όλο το επεισόδιο είναι που ο Brody έφυγε από το σπίτι του. Είχα την ελπίδα να πάει να τον καθαρίσει ο Quinn και να "φάει" κατά λάθος την Dana
    Tι μούλικο κωλοπαίδι είναι αυτό, ρεεε θα το 'χα πνίξει!

Ένα μας έμεινε

TV Master Το Avatar του/της thapostol
    Likes / Thanks
    Τα plots της "εξωτερικής" απειλής κλείνουν, ενώ της "εσωτερικής" ανοίγουν διάπλατα...
    Σε αυτό το πλαίσιο το σημερινό επεισόδιο ήταν αναγκαίο. Ίσως αυτό να οδήγησε απλά σε εξελίσεις που έπρεπε να συμβούν και συνεπώς επηρέασε το συνολικό αποτέλεσμα σε αυτό το επεισόδιο.

Μαζί κλείνει το μαγαζάκι "οικογένεια" και επικεντρωνόμαστε στους κεντρικούς χαρακτήρε;; Δώστε Σολ στον λαό!!!

Έχουμε αλλαγή ύφους της σειράς; Για μένα όπως έχω ξαναπεί θα ήταν το καλύτερο. Για να δούμε.

Υγ: Galvez μας την έσκασες

5. Thanks xatzaris, solonlakis, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Καταπληκτικό επεισόδιο. Η κορύφωση μιας ιστορίας που παρακολουθούμε δύο χρόνια.
    Μου άρεσε που η Κάρυ με την εμμονή και επιμονή της τα κατάφερε (και μου άρεσε η ταυτόχρονη αμηχανία και ανακούφισή πάνω απο το πτώμα του Ναζίρ.).

Μου άρεσε επίσης πολύ η σκηνή που ο Μπρόντυ έμαθε τα νέα για το θάνατο του Ναζίρ. Εξαιρετική η αντίδρασή του. Ανακούφιση, λύπη ή και τα δύο;

Μου άρεσε επίσης η κορύφωση του οικογενειακού δράματος. Η Ντέινα μπορεί να μου την έχει σπάσει άγρια και να θέλω να της ρίξω σφαλιάρες αλλά αυτό μάλλον σημαίνει ότι η ηθοποιός είναι καλή στο ρόλο της.

Άντε τώρα να δούμε τί θα γίνει παρακάτω γιατί πιο πολύ μοιάζει να πηγαίνουμε σε series finale παρά σε season finale.

Kαι τώρα θέλω να μοιραστώ μια θεωρία μου. Πιστεύω ότι όλο αυτό που είδαμε στο προηγούμενο επεισόδιο ήταν θέατρο. Μέρος ενός νέου σχεδίου του Ναζίρ στο οποίο συμμετέχει ο Μπρόντυ, το οποίο σχεδιάστηκε κατα τη διάρκεια της τελευταίας "απαγωγής" του Μπρόντυ απο το Ναζίρ. Πιστεύω ότι ο στόχος είναι η επιβίωση του Μπρόντυ (κυρίως η πολιτική) και το "θύμα" είναι η Κάρυ η οποία έγινε συνένοχος στο φόνο του Αντιπροέδρου και για τον οποίο θα καλύψει τον Μπρόντυ. Ταυτόχρονα ο Μπρόντυ στα μάτια της γίνεται καλός και σιγά σιγά το εις βάρος του κλίμα αλλάζει. Ως την επόμενη σεζόν φυσικά.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

TV Master Το Avatar του/της GeorginaNik
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την greekie Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Είχα την ελπίδα να πάει να τον καθαρίσει ο Quinn και να "φάει" κατά λάθος την Dana
    Eγώ πάλι έλεγα ότι θα πάει να τον καθαρίσει και θα φάει τον αντικαταστάτη του, λέγε με και Μάικ χεχε

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την greekie Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Tι μούλικο κωλοπαίδι είναι αυτό, ρεεε θα το 'χα πνίξει!
    Εγω ίσως όχι αλλά θα είχα χειροδικήσει, δεν αντέχεται! Κάθε φορά που τη βλέπω, χαίρομαι που έχω τους γονείς που έχω, γιατί τέτοια κωλοπαίδια δεν γεννιούνται, γίνονται!

Στα του Ναζίρ, πέρασε το δικό του ακόμα και στο θάνατο, σε κάνει να αναρρωτιέσαι αν ο φίλος kKKK έχει δίκιο. Ψαγμένος όμως όπως είναι δεν νομίζω να μην έχει σκεφτεί την πιθανότητα να βγάλουν τον Μπρόντυ από τη μέση όταν δεν τον χρειάζονται πια. Θα δείξει. Τρομερή η σκηνή του θανάτου του και οι αντιδράσεις των υπολοίπων.
    Ο Μπρόντυ όταν έμαθε τα νεά -> Lewis

Ο Κουήν μεταλλάχθηκε μέσα σε 5 επεισόδια ή μου φαίνεται; Αυτό το στοργικό προς την Κάρυ πότε του προέκυψε; Ελπίζω να μην μας δείξουν ότι διστάζει να εκτελέσει τις εντολές για χάρη της θα ξενερώσω άσχημα, δεν είναι τέτοια σειρά!!!

Αφήνω για το τέλος τον θεό Σολ! Τον απόλαυσα όσο δεν πάει! Στην τατάνα τατανιές Έστες; Κάτι μου λέει ότι θα σου διδάξει ΣΕΒΑΣΜΟ λίαν συντόμως!

Εnemies both foreign and domestic.
    Με τους foreign τελειώσαμε, περνάμε στους domestic τώρα! Και έμεινε μόνο ένα;;;

8. Thanks varas, xatzaris, kKKK, depy13, smallv17, dukewalker thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της dukewalker
    Likes / Thanks
    Πέρσι το 1χ11 ήταν το πιο ανατρεπτικό επεισόδιο με αγωνιώδη εξέλιξη και φρενήρη ρυθμό.
    Κάτι αντίστοιχο φέτος δε συνέβη κατά τη γνώμη μου, όσο και αν η καταδίωξη του Ναζίρ είχε αρκετό σασπένς.
    Έκλεισαν αρκετά μέτωπα, δε γνωρίζουμε τι θα συνδέσει τη 2η με την 3η σεζόν.

ΟΜΩΣ: Δεν είναι δυνατόν ένας τρομοκράτης του παρουσιαστικού του Ναζίρ να έχει τέτοια αντίδραση, αφήνοντας την Κάρυ να φύγει, και να μην έχει και εκείνος σχέδιο απόδρασης. Ούτε εκτιμώ ότι το απώτερο πλάνο του ήταν η δολοφονία του Walden. Αν ήθελε θα το είχε κάνει με κάποιο τρόπο τόσο καιρό, έχει πλήθος εκτελεστών και γνωριμιών, εδώ ήρθε ανενόχλητος στις ΗΠΑ!
    Εγώ πιστεύω πως έχει μείνει ακόμα "καύσιμο" στο ντεπόζιτο της "εξωτερικής απειλής", όσο και αν έχουμε και μεγάλο ενδιαφέρον για τα ενδότερα της CIA. Πιστεύω θα γίνει το "river" στο επόμενο επεισόδιο, ίσως να έχουμε και "showdown"...

ΥΓ. Saul. Τα πάντα όλα. Η σκηνή με Έστες, με τον ανακριτή του, τα πάντα.

ΥΓ2. Dar Adal. Δε θα τον ξαναδούμε...?

ΥΓ3. Crazy theory: Η Κάρι έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου από τους ανθρώπους του Ναζίρ, όταν ήταν στο Ιράκ. Γι'αυτό και έχει αυτό που ο Έστες αποκάλεσε "ιδιαίτερη έκτη αίσθηση όσον αφορά τον Ναζίρ". Εκτελεί υποσυνείδητα τις εντολές, γεγονός που "ταιριάζει" και με τη διπολικότητά της. Όπου να 'ναι, θα αναλάβει δράση μαζί με τον Μπρόντι. The Manchurian Candidate.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την dukewalker; 10 Δεκεμβρίου 2012 στις 21:32
    THE WIRE - COMMUNITY - LOST - TBBT - HOUSE
    FIREFLY - FRIENDS - CASTLE - THE LEAGUE - GoT

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της smallv17
    Likes / Thanks
    Με καλύψατε πλήρως εννοείται σε οτι αφορα το επεισόδιο.!!!!!!

Πραγματικα και εγω δεν ξερω προς τα που μπορουν να το πανε τώρα,αλλα περιμένω κατι να γίνει μεταξυ Μπρόντι-Καρι, θα σπαστώ αν τελειώσει η σεζον με εκεινους ζευγαράκι.

- Εστες θα ρθει και σενα η ωρα σου αγορι μου!!!

- Ο Γκαλβεζ μας την εσκασε, τα ραμματα του πηγαινε να τσεκάρει το παιδι!

Για όσους ειδαν το promo του φιναλέ:

Spoiler

Edit: Νομίζω δεν το ανέφερε κανείς, τωρα το θυμήθηκα: Ο Ναζίρ απαγάγει την Κάρυ, ΟΚ? Όλη η ομάδα του Κουίν την ψάχνει. Όσο η Κάρυ ειναι αιχμάλωτη ο Αντιπρόεδρος πεθαίνει και υπαρχουν μάρτυρες οτι ο Μπρόντι είναι παρών. Δεν είναι λίγο φως φανάρι για τους πράκτορες ότι το έκανε ο Μπρόντι;Παραείναι συμπτωση δηλαδη.Κουιν, Σολ, Εστες και η υπολοιπη ομάδα ξερουν την σχεση Καρυ-Μπρόντι. ! Ελπίζω στο επόμενο να αναφερθεί αυτό και κάποιος να την ανακρίνει...Αν εχει ειπωθει στο φορουμ του προηγουμενου επεισοδιου σορυ
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την smallv17; 10 Δεκεμβρίου 2012 στις 22:20

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Πολυ καλο το επεισοδιο εννοειται...αφου εφερε σε επισημο τελος την ιστορια που βλεπαμε για δυο σεζον...τωρα φυσικα περιμενουμε τις καινουριες εξελιξεις...δεν αμφιβαλω οτι θα βρουν να μας δωσουν καινουριο θεμα...παντως το Showtime ενα θεμα με τα season finale του το εχει...υπαρχουν φυσικα και οι εξαιρεσεις αλλα συνηθως στο 11ο ή στα μεσα του 12ου τελιωνουν..η θεωρια του kΚKΚ μου αρεσε

12. Thanks varas, xatzaris, GeorginaNik, lost24, kKKK thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της theo58
    Likes / Thanks
    Μονο μια σειρα θα μπορουσε να σκοτωσει τον βασικο της ''κακο'' 1 επεισοδιο πριν το season finale....

14. Thanks tedgiann, xatzaris, kKKK thanked for this post
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία