Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 17

Θέμα: Last Resort 1x10 - Blue Water

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    30 Χρήστες
    7,9
    για να ψηφήσετε
    1x10
    Blue Water

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    O Σαμ και ο Τζέημς αναχωρούν από το νησί ενώ ένας Κινέζος διπλωμάτης φτάνει για να κλείσει μια συμφωνία με τον Μάρκους. Ο Μάρκους όμως βρίσκει τον εαυτό του να βαδίζει σε επικίνδυνα μονοπάτια από ό,τι ο ίδιος θα μπορούσε να φανταστεί.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    13/12/2012 - 19:00
    GMT -5
    14/12/2012 - 02:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    ^ Βασικά δεν είναι series finale. Η σειρά θα επιστρέψει 10 Ιανουαρίου και θα έχει άλλα 3 επεισόδια μέχρι να ολοκληρωθεί. Εκτός αν άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Το είδα και το επεισόδιο. Μου άρεσε πολύ σε επίπεδο δράσης και εξελίξεων.

Μου άρεσε πολύ η απόφαση του Κάπτεν να τιμωρήσει αλλιώς τους παραβάτες λόγω έλλειψης πόρων. Γενικά μου αρέσει φοβερά ο χαρακτήρας του Μάρκους Τσάπλιν και θα μου λείψει φοβερά απο την tv όταν ολοκληρωθεί η σειρά. Μου αρέσει η ειρωνεία με την οποία οι σεναριογράφοι έχουν στήσει ένα χαρακτήρα που γίνεται σταδιακά απο άνθρωπος τιμής, κατακτητής και στο τέλος τύραννος. Απο τους χαρακτήρες που δυστυχώς δεν τους σηκώνει εύκολα η ελεύθερη τηλεόραση της αμερικής παρά μόνο η καλωδιακή.

Αυτό που δε μου άρεσε στο επεισόδιο ήταν ο γρήγορος τρόπος με τον οποίο γίνανε όλα. Αντιλαμβάνομαι ότι η σειρά θα κοπεί και θέλουν να κλείσουν τις περισσότερες ιστορίες αλλά και πάλι με ξένισε. Οι εξελίξεις του σημερινού επεισοδίου ενδεχομένως θα έπρεπε να σπάσουν σε δύο επεισόδια με ένα εκ των οποίων εξολοκλήρου αφιερωμένο στην απελευθέρωση της Κριστίν η οποία κατα τη γνώμη μου έγινε φοβερά βιαστικά.

Το τέλος του επεισοδίου με προβλημάτισε. Δεν πιστεύω ότι ο τυπάς την έκλεψε για να την πουλήσει στην κυβέρνηση. Πιο πολύ πιστεύω ότι είναι κάποιος έξτρα διακανονισμός που έκανε η λομπίστρια. Θα δείξει.
    Φυσικά η απομάκρυνση της Κριστίν έτσι όπως έγινε, προφανώς έγινε για να προχωρήσει στο νησί η σχέση του Σαμ και της γαλλίδας (ελπίζω βέβαια ότι λόγω των πολλών εξελίξεων που πρέπει να γίνουν και των λίγων επεισοδίων δεν θα δούμε πολύ σαπούνι).
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

4. Thanks solonlakis, GeorginaNik, series_addicted, jimlafa thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της series_addicted
    Likes / Thanks
    Ωραίο το επεισόδιο.Οι σεναριογράφοι όσο περνάνε τα επεισόδια αλλάζουν σταδιακά τον χαρακτήρα του Μάρκους και ως τώρα το χειρίζονται καλά αλλά εμένα προσωπικά μου χτύπησε πολύ άσχημα ότι επέλεξε ως λύση το μαστίγωμα των παραβατών.
    Ο ρυθμός του επεισοδίου θα συμφωνήσω με τον kKKK ήταν κάπως πιο γρήγορος από όσο θα έπρεπε,αλλά αυτό απ'ότι έμαθα δεν είχε να κάνει με το κόψιμο της σειράς.Ένας από τους σεναριογράφους εξήγησε στο τουίτερ ότι όταν γυρίζανε το συγκεκριμένο επεισόδιο δεν το ξέρανε ακόμα. (Διευκρίνισε επίσης "Wanted to tell 2 complete and different stories, made us move fast.")
    O Sam με τη Sophie πάντως βρίσκω ότι έχουν φοβερή χημεία!

6. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της GeorginaNik
    Likes / Thanks
    Με κάλυψε ο kKKK, σε όλα. Ένιωσα όπως όταν είδα τον Κώδικα Ντα Βίντσι. Είχαν στριμώξει τις άπειρες πληροφορίες μέσα σε 45 λεπτά!

Υποθέτω είμαι η μόνη που δεν θέλει τον Σαμ με τη γαλλίδα. Πριν το fake θανατικό μάλιστα σκέφτηκα ότι το γλιτώσαμε το love story/κέρατο-to-be αλλά μπααα.

Ερώτηση: Στον Cob είχαν αφήσει και δόσεις καβάτζα και είχε μία να χτυπήσει πριν σκάσει μύτη στον καταυλισμό;; Τους περισσεύουν λόγω περιορισμένου πληθυσμού μήπως; Και για να καταλάβω, δύο μέρες περπατούσε cold turkey ή θέλουν να μας πούν ότι πήρε σβάρνα το νησί μέσα στην παραζάλη του; Ή μήπως έκανε σκάτζα περπάτημα-delusion-περπάτημα-delusion, χωρίς φαΐ πάντα; Βγάζει νόημα;

8. Thanks kKKK thanked for this post
    Ανενεργός
    Likes / Thanks
    Εξαιρετικό σε δράση επεισόδιο, περίμενα ότι θα έχει σωθεί αλλά όχι ότι θα την έχει κρατήσει όμηρο αυτός.

10. Thanks kKKK thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της ELIASM4
    Likes / Thanks
    Άριστο επεισόδιο ! Τρελή πλοκή και ανατροπή. Το κακό είναι πως θα μπορούσαν να το μοιράσουν σε κανα 2-3 επεισόδια για να δείξει περισσότερη δράση, αλλά λόγω πρόωρης <<συνταξιοδότησης>> το στοίβαξαν σ' ένα. Ανομονή πλέον για τα επόμενα

12. Thanks GeorginaNik, kKKK thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της santiago19
    Likes / Thanks
    εε γαμώ τον μπελά μου.. βρήκαμε μια νέα σειρά που μας αρέσει και την κόβουν αν και το περίμενα κάπως πιο δυνατό το επεισόδιο να πω την αλήθεια (ειδικά εκείνες οι ερωτιάρικες σκηνές με τον Sam και την Κριστίν με "αηδίασαν") έμεινα ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.. αλλα 3 επεισόδια τώρα και τέλος
    Every teardrop is a waterfall

14. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πως κόβετε μια τόσο καλή σειρά. Τα δύο τελευταία επεισόδια ήταν υπέροχα και εισήγαγαν ένα σωρό παράγωντες στην πλοκή που εκτόξευσαν το ενδιαφέρον. Ειδικά το κομμάτι των διεθνών επιπλοκών, που είναι κάτι που με ενδιέφερε από την αρχή της σειράς, κορυφώθηκε στα δύο τελευταία επεισόδια. Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι τι στιγμή που η σειρά έπιασε ακριβώς αυτό που ήθελα να δω την κόβουνε.
    Μάλλον οι χαρτογιακάδες του ABC χρειάζονται να φαν πυρηνικό στη μάπα μπας και ξυπνήσουν.

16. Thanks fdfd, series_addicted, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    emena den me xalaei na teliosei h seira ston proto kiklos tis.alla afou telika kovete na telioseis sosta olokliromena den xriazete oles oi seires na travane kiklous k na ksexilonoun k na xalane . mia xara mia sezon 13 epeisodiakia olokrimeni k na mini stin mnimi mas san ekeseretiki seira!

18. Thanks xecubotos, kKKK thanked for this post
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία