Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 40

Θέμα: Fringe 5x09 - Black Blotter

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    107 Χρήστες
    7,8
    για να ψηφήσετε
    5x09
    Black Blotter

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Ουόλτερ για να μπορέσει να θυμηθεί κάποιες λεπτομέρειες του σχεδίου αντιμετώπισης των Παρατηρητών, χρησιμοποιεί μία αγαπημένη του μέθοδο. Ένα περίεργο σήμα οδηγεί την ομάδα σε ένα δάσος όπου έρχονται αντιμέτωποι με ένα μακάβριο θέαμα...
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    14/12/2012 - 20:00
    GMT -5
    15/12/2012 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Περίεργο το επεισόδιο. Ήταν λίγο σαν το μιούζικαλ επεισόδιο και σαν το καρτούν επεισόδιο απο τα οποία το πρώτο μου την έσπασε ενώ το δεύτερο μου άρεσε. Αυτό ήταν κάπου στη μέση. Είχε συναίσθημα σε συνδυασμό με μια καλτ παλαβιάρικη διάθεση και τελικά με κέρδισε.

Άντε βρήκαν και το παιδί Παρατηρητή το οποίο θυμάται και το παλιό timeline. Και τώρα που είπα παλιό timeline, όταν ο Ουόλτερ θυμόταν το παρελθόν, οι σκηνές ήταν απο το παλιό timeline αλλά ήταν έτσι φτιαγμένες που ταίριαζαν και με το τωρινό έτσι ώστε για μια στιγμή ψάρωσα και πίστεψα ότι και ο Ουόλτερ θυμήθηκε το παλιό timeline (χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι αυτό δεν συνέβη)

Τώρα μένει να μάθουμε ποιός είναι ο Ντόναλντ και να γίνει η τελική σύγκρουση. Πιστεύω ότι μια χαρά τα προλαβαίνουν όλα αυτά στα υπόλοιπα επεισόδια.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Μου αρεσε...και πολυ μαλιστα...η τρελα του επεισοδιου, με το τροπο που μας το παρουσιασαν ηταν αρκετα διαφορετικος αλλα και ικανοποιητικος για μενα...ο Noble για ακομη μια φορα δινει ερμηνεια εξαιρετικη...και τωρα με το μικρο παρατηρητη που θυμαται και το προηγουμενο timeline μπορουμε να πουμε οτι το Fringe μπηκε και επισημα στη τελικη ευθεια...τωρα περιμενουμε για το πως θα τελειωσουν τη σειρα..!!!

TV Master Το Avatar του/της GeorginaNik
    Likes / Thanks
    Tripping Walter is my favorite kind of Walter! ♥

Σαν περιεχόμενο το επεισόδιο με μπέρδεψε, νομίζω χρειάζομαι μία επανάληψη. Θα περιμένω και τους pros για λεπτομέρειες.
    Συνολικά μου άρεσε χωρίς όμως να το βρίσκω τόσο εξαιρετικό όσο τα προηγούμενα.

Έπιασα τον εαυτό μου να ανυπομονώ μόλις τελειώσει να έρθω εδώ να σας διαβάσω. Σας ευχαριστώ για το, έστω και καθυστερημένο (μια και το ανακάλυψα πρόσφατα), δώρο σας! Κερασάκι στην τούρτα για αυτή την πολυαγαπημένη σειρά!

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    One Man Show!
    Ειλικρινά δεν θυμάμαι εάν το ειχα γράψει ή ηταν απλά στην σκέψη μου αλλά, η βοηθός του Γουώλτερ έριξε μια πολύ ενδιαφέρουσα ατάκα, περί δημιουργίας νέου σύμπαντος από τον ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ John Noble.
    Εάν τώρα βάλω και στο σενάριο/θεωρεία (KKKK ετοιμάσου ) το τι έδειξε ο Μπέιλ στον Γουωλτερ, μέσα στο καράβι, ίσως...
    Βέβαια με ένα τέτοιο σενάριο δεν σώζεται ο κόσμος, απλά θα πρέπει ο Πήτερ και η Ολίβια να κάνουν πολλά παιδιά, ή να μεταφέρουν κι αλλλους, ου ου , μπερδεύτηκα!

Πάντως ρε παιδιά αυτό το σχέδιο του Γουώλτερ έχει πολύ μάζεμα. Παιδιά, γερανούς....
    Ναι, μπήκαμε στην τελική ευθεία και ας μας οδηγήσουν οι σεναριογράφοι στο φινάλε που μας ετοίμασαν,
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

6. Thanks marios79, Nifer, vasp, Reben, kKKK, GeorginaNik thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Really??? Καράφλιασα με αυτά που είδα . Στην τελική σεζόν του Fringe με μόλις 13 επεισόδια χάνουμε ένα ολόκληρο επεισόδιο για να υμνήσουμε την μαστούρα του LSD και να παρακολουθήσουμε την πάλη του Γουόλτερ με τους εσωτερικούς του δαίμονες;
    Θα το καταλάβαινα σε μια σεζόν 24 επεισοδίων να αφιερώσουν 1 επεισόδιο για τα ηθικά διλήμματα της επέμβασης το ανθρώπου στην φύση, και τον πρωταρχικό πειρασμό του ανθρώπου (να γίνει και αυτός Θεός-Δημιουργός), αλλά σε μια σεζόν μόλις 13 επεισοδίων όπου όλοι περιμένουμε να δούμε το μεγάλο φινάλε μας πετάνε ένα filler και μάλιστα με αυτό τον τρόπο; Τόσο λίγα τελικά έχουν να μας δείξουν;

8. Thanks steda, rhenium francium, Sanji91, Chiras365, great, Reben, kKKK thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της MrSolo
    Likes / Thanks
    πω πω την άκουσα και εγώ...

10. Thanks marios79, Nifer, Reben, anthony_88 thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Κοινωνικο μηνυμα το επεισοδιο. Οταν ο κοσμος ειναι ενα βημα πριν την καταστροφη, δεν εχει σημασια ποσο θα μαστουρωσεις. Αρκει να μαστουρωσεις. ΕΠΟΣ!

TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Walter in the sky with diamonds,black diamonds....!
    Το επισοδειο ενω φαινεται για καπως εσωτερικο και χαμηλων τονων αν εχει τους κωδικους για το τελικο κλειδι της συγκρουσης με τους Παρατηρητες και αν εχει σχεση και η ιστορια με τον Μπελλυ(και αν ο παλιος Γουωλτερ του ειχε δωσει αρχικα την ιδεα....) και την καταρευση των συμπαντων στο 4ο κυκλο ως το κλειδι για να στειλουν τους Παρατηρητες στο διαολο,τοτε τι να πω...
    Εγω παντως ξεκινησα την επαναληψη....Ειμαι στα μεσα του 2ου κυκλου και ενα εχω να πω....Θρησκειααααα!
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

13. Thanks marios79, prod21, Nifer, vasp, Reben, jimlafa, kKKK, GeorginaNik thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Naelyn
    Likes / Thanks
    Περιμενω να γραψει ο Reben για να κατσω να δω το επεισοδιο

15. Thanks revil, marios79, alexandra16, Reben, GeorginaNik thanked for this post
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας