Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 18

Θέμα: Reboot και για το Gremlins;

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks

Reboot και για το Gremlins;

Η δεκαετία του Ά80 ήταν σίγουρα μια από τις πιο ενδιαφέρον όσον αφορά το κινηματογράφο, κυρίως επειδή έδωσε αρκετές ένοχες απόλαυσης που μέχρι και σήμερα το κοινό τις απολαμβάνει με ταινίες όπως τα Dirty Dancing, Karate Kid, E.T. και Goonies αλλά και το Gremlins που όπως και οι δύο πρώτες ταινίες που αναφέρθηκαν μάλλον θα έχει reboot από την Warner Bros. Pictures.

Συγκεκριμένα η Warner Bros. ξεκίνησε τις συζητήσεις με την εταιρία του Steven Spielberg, Amblin Entertainment, για να ετοιμάσουν ένα reboot της κλασικής πλέον ταινίας κωμωδίας-τρόμου που έκανε πρεμιέρα το 1984. Στη ταινία το βασικό στοιχείο ήταν τα μικρά γλυκά τερατάκια με το όνομα Mogwai που ακολουθούν τρεις βασικούς κανόνες. Δεν πρέπει να εκθέτονται στον Ήλιο, δεν πρέπει να είναι βρεγμένα και δεν πρέπει να τα ταΐζεις μετά τα μεσάνυχτα. Όταν αυτοί οι κανόνες σπάσουν τότε ξεκίνα το χάος. Αν ο Spielberg τελικά κλείσει για την ταινία δεν θα σκηνοθετήσει αλλά θα έχει χρέη παραγωγού όπως και για την πρώτη ταινία.

Το Gremlins έκανε πρεμιέρα το καλοκαίρι του 1984 με σκηνοθέτη τον John Dante και σεναριογράφο τον Chris Columbus που με προϋπολογισμό 11 εκατομμυρίων κατάφερε να κερδίσει 153 εκατομμύρια. Η ταινία ήταν η τέταρτη της σεζόν στο box office πίσω από τα Beverly Hills Cop, Ghostbusters και Indiana Jones and the Temple of Doom και το 1990 υπήρξε και sequel με το Gremlins 2: The New Batch, το οποίο με προϋπολογισμό 50 εκατομμυρίων έβγαλε μόλις 41 και κρίθηκε αποτυχία.

Πηγή: Cinemablend

TV Guru!
    Likes / Thanks
    tha ithela mia nea tainia san paidaki !! fisika exo dei apires fores kai tis 2 tainies k boro na po an k ligo "xazoules" me tin kali enia ego tis apolamvana k mou aresan panta!
    spiros#27

TV Guru! Το Avatar του/της χάρις2106
    Likes / Thanks
    Και αυτό; Μηδέν έμπνευση πλέον

:P

4. Thanks tsidis, Craft, smallville, Maxus, jimlafa, blackys88b thanked for this post
    Likes xristina2403 liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Maxus
    Likes / Thanks
    Δε νομιζω οτι ειναι θέμα εμπνευσης, απλά ακολουθούν τον εύκολο και με λιγότερο ρίσκο δρόμο. Γιαυτο πλέον βλέπουμε τοσες μεταφορές απο βιβλία,games,συνεχειες και reboot.
    Tην πρώτη ταινια την εχω δει πολλες φορές μικρος και δεν ξερω πως θα μου φανει να δω ενα τετοιο reboot..

6. Thanks Above, Archon Achortagus, blackys88b thanked for this post
    Likes xristina2403 liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Αγαπημένη παιδική ενοχική απόλαυση, η ταινια παραμένει καλά φυλαγμένη στην καρδιά μου όσα χρονια και αν περάσουν. Όσο καλά εφε και έχει η νέα και οσο καλή και αν γίνει...θα ηθελα μόνο έναν Spielberg ή έστω Jackson να την σκηνοθετήσει!

Το ότι ο πρώτος θα κάτσει στην παραγωγή με καθησυχάζει λίγο...αλλά και πάλι για ένα πολύ παράξενο λόγο, δεν ειμαι αρνητικός-οσο νόμιζα- με το reboot! Ένα νέο ηλικιακά κοινό...μπορεί να ταυτιστεί με μια σύγχρονη εκδοχή της ταινιας και να αγγίξει παντοτινά τις καρδιές του! Μονο ετσι το σώζω μάλλον! Για την ακρίβεια...το σώζει το παιδί που δεν λέει να μεγαλώσει μέσα μου...

Thanxx black attack!

8. Thanks tsidis, vasp, Maxus, blackys88b thanked for this post
    Likes / Thanks
    Και καλα κανεις να μην μεγαλωσεις ποτε Above..!!! εγω παλι αυτο δεν το θυμαμαι...αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το ειδα..!!! λεω να κανω ενα rerun των 80ς να τα θυμηθω καλυτερα...οσο για το reboot...ενα εχω να πω...αν ειναι να γινει να ειναι καλυτερο απο το πρωτοτυπο...τιποτα αλλο..!!!

10. Thanks Above, Maxus thanked for this post
    Likes / Thanks
    Οι Seth Grahame-Smith και David Katzenberg θα αναλάβουν τη παραγωγή για την τρίτη ταινία Gremlins που ετοιμάζεται από την Warner Bros. δεν είναι ξεκάθαρο ποιος θα γράψει ακόμη το σενάριο για την ταινία ενώ δεν υπάρχει ακόμη σκηνοθέτης και καθόλου πληροφορίες.

ΠΗΓΗ

12. Thanks xristina2403, Above, smallville thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks

14. Thanks xristina2403 thanked for this post
    Likes Above liked this post
    Likes / Thanks

16. Thanks xristina2403 thanked for this post
    Likes / Thanks

18. Likes Craft liked this post