Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 19

Θέμα: Silver Linings Playbook (2012)

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Chiras365
    Likes / Thanks

Silver Linings Playbook (2012)

Silver Linings Playbook

(2012)

Σκηνοθέτης: David O.Russell / Σενάριο: David O. Russell (διασκευή)
    Παραγωγοί: Bruce Cohen, Donna Gigliotti,
    Πρωταγωνιστούν: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert DeNiro, Jacki Weaver
    Μουσική: Danny Elfman / Διεύθυνση Φωτογραφίας: Masanobu Takayanagi / Μοντάζ: Jay Cassidy
    Distributed by The Weinstein Company
    Χώρα Παραγωγής: ΗΠΑ
    Πρεμιέρα Ελλάδα: 31 Ιανουαρίου 2013

Υποψήφια για 8 Oscar, μεταξύ άλλων για Καλύτερη Ταινία, Καλύτερη Σκηνοθεσία (David O. Russell), Α' Ανδρικό (Bradley Cooper), Α' Γυναικείο (Jennifer Lawrence), Β' Ανδρικό (Robert DeNiro), Β' Γυναικείο (Jacki Weaver)

Υπόθεση:
    Ο Patt (Bradley Cooper) εξερχόμενος από την ψυχιατρική κλινική προσπαθεί να ξαναβρεί τα πατήματα του εμπλεκόμενος με την Tiffany (Jennifer Lawrence) και την οικογένεια του.

Διασκευασμένo από τον ίδιο τον Russel και την νουβέλα του Matthew Quick, το σενάριο φέρνει κατά νου τις πρώτες δουλειές του δημιουργού και συγκεκριμένα τις παρόμοιες δυσλειτουργίες των χαρακτήρων του Flirting with Disaster. Ενώ η στροφή του David O.Russel στο συμβατικό δράμα με το The Fighter απέδωσε καρπούς και ικανοποιητικά αποτελέσματα, η επιστροφή του στα γνώριμα λημέρια της αντισυμβατικής κωμωδίας είναι θριαμβευτική με την υπέροχη δραματική κωμωδία Silver Linings Playbook. Η καυστική, παρόλα αυτά πρόσχαρη έκθεση των δυσκολιών, προβλημάτων και μανιών απλών και καθημερινών ανθρώπων προτάσουν ένα περίεργα ελκυστικό εγχείρημα, μια αλλόκοτη ταινία ηγούμενη από τις εξαιρετικές και απροσδόκητες ερμηνείες των πρωταγωνιστών της.

Ο Pat Solatano (Bradley Cooper), ένας χρόνιος ασθενής διπολικής διαταραχής και πρώην καθηγητής του Λυκείου πέρασε τους τελευταίους 8 μήνες της ζωής του σε ψυχιατρική κλινική μετά το βιάιο ξέσπασμά του στον εραστή της γυναίκας του Nikki. Βγαίνοντας από την κλινική, βρίσκεται υπό την φροντίδα των γονιών του (Robert DeNiro/Jacki Weaver) και είναι αποφασισμένος να επιστρέψει στους κανονικούς ρυθμούς της παλιάς του ζωής, με τους ίδιους όρους και συνθήκες.

'Excelsior… I am remaking myself'

Με την περιοριστική εντολή από την γυναίκα του να είναι το μεγάλο εμπόδιο, ο Pat προσπαθεί να μπει σε μια φαντασιακά ελκυστική λούπα καθημερινότητας που θα τον βοηθήσει να έρθει στο επίπεδο, που θεωρεί ο ίδιος ότι έχει θέσει η Nikki, για να τον δεχθεί πίσω. Τα πρώτα σημάδια όμως δεν είναι θετικά, μιας και το επιθετικό πνεύμα της ασθένειας του καραδοκεί, τα μανιακά ξεσπάσματα και η έλλειψη κρίσης για του τι είναι ορθό και αποδεκτό και τι όχι επηρεάζουν αρνητικά τον ίδιο και την οικογένεια του.

Ο πατέρας του (Robert DeNiro) έχει εμμονή με το ποδόσφαιρο και τους Philadelphia Eagles, μια φαινομενικά ακίνδυνη εμμονή που μαρτυρά ψιθυριστά στο αυτί του θεατή το σοφό γνωμικό πως 'το μήλο έπεσε κάτω από την μηλιά'. Η μητέρα του (Jacki Weaver), η, με μια πρώτη ματιά, μοναδική ανεπηρέαστη από εμμονές φιγούρα είναι η λιγομίλητη και πονεμένη ψυχή της ταινίας που κρύβει βαθιά ριζωμένα τους πόνους της και τις δικές της επιθυμίες, με μοναδικό της σκοπό την εκπλήρωση επιθυμιών όλων των άλλων.

Η στιγμή που μπαίνει η Tiffany (Jennifer Lawrence), αδερφή μιας φίλης της Nikki, στο πλάνο ως η νεαρή, καταθλιπτική χήρα γυναίκα αστυνομικού, βαθιά πληγωμένη και με αντικοινωνικές εξάρσεις παρόμοιες με αυτές του Pat, η σύμπλευση των δύο αυτών χαρακτήρων είναι χάρμα οφθαλμού, μια σχέση αργού ανεπτυσσόμενου πάθους και ιδιότροπου χιούμορ που υποστηρίζεται από τους αιχμηρούς υποκριτικούς τόνους και εντάσεις των πρωταγωνιστών σε συνάρτηση με την ξεκάθαρη αμοιβαία έλξη. Η σχέση τους υποκρύπτει το φανέρο, σε εμάς, ερωτικό στοιχείο μιας και ο ανισόρροπος ψυχικός τους κόσμος τους ωθεί σε αντισυμβατικούς τρόπους επικοινωνίας και αλληλοεπηρέασης. Ξεκινώντας από την ξεκάθαρη ανάγκη και των δύο για μια φιλική φιγούρα, ο χαρακτήρας του Pat βλέπει αυτόν της Tiffany ως το κανάλι επικοινωνίας με την Nikki, με μοναδικό του χρέος να εμφανιστεί ως ο παρτενέρ της στον μεγάλο και δημοφιλή διαγωνισμό χωρού της πόλης.

'The World will break your heart 10 times till Sunday…Sunday is my favorite day again'

Ο David O.Russel σκηνοθετεί όλο το φάσμα της ταινίας με μια αναζωογωνητική ακαταστασία που με το πέρας της γίνεται ένα με τους χειρισμούς των χαρακτήρων του. Η δράση ξετυλίσσεται με το ίδιο νεύρο που χαρακτηρίζει τους χαρακτήρες και παρόλο που η σχέση τους είναι ένα κοινό μυστικό για το που θα καταλήξει, ένα για πολλούς αναμασημένο μοτίβο, το γενναίο και συγκλονιστικό σεναριακό επίτευγμα του Russel είναι ο τρόπος που απαιτεί από όλους τους χαρακτήρες του να αντιμετωπίσουν κατάματα τα ψυχικά τους προβλήματα, με έναν τρόπο που θα τους φέρει στο τέλος όλους κοντά. Και πώς τα καταφέρνει? Με έναν αγώνα των Eagles και έναν διαγωνισμό χωρού. Οι ψίθυροι του Pat στο αυτί της Nikki στο τέλος δεν γίνονται αντιληπτοί από τον θεατή. Η στιγμή του τελικού αντίο, της συναισθηματικής ελευθέρωσης είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έτσι έμεινε και με τον Pat.

Το συνηθισμένο και επαναμφανιζόμενο ρομαντικό πρότυπο λειτουργεί γενναία ως το μέσο της λοξής και περίεργης οικονομίας του Silver Linings Playbook. Με το πέρας, οι χαρακτήρες του βρήκαν γαλήνη, ίσως στιγμιαία, αλλά εξίσου σημαντική και ήρθαν απέναντι στους φόβους και τα προβλήματα τους. Το ρομαντικό στοιχείο εκπροσωπειται κυρίως από τον χαρακτήρα της Jennifer Lawrence που κρατάει τα ερωτικά ηνία και συνεργάζεται άψογα με την κωμική, αδέξια φλέβα της ταινίας. Οι πρωταγωνιστικές ερμηνείες είναι ο βασικός λόγος της ολικής αποτελεσματικότητας του καστ. Σε μια ερμηνεία που θα τον συνοδεύει για όλη του την ζωή, ο Bradley Cooper, εκείνος ο νεαρός που το 2000 σήκωνε το χέρι του στο Actors Studio προσπαθώντας να κάνει μια ερώτηση στον Robert De Niro, προσδίδει μια τρομακτική απόγνωση στον Pat, ένα μίγμα κωμικής και στυγνά δραματικής προσέγγισης που (σύμφωνα με τον ίδιο) το πρωταρχικό ρίσκο μετατράπηκε σε ερμηνευτική ισχύ. Δίπλα του και σαν σε άγγυρα που τραβήχτηκε με δύναμη, η ταλαντόυχα Jennifer Lawrence ερμηνεύει την Tiffany έως τα όρια και τις γωνίες, αυτοεκτίθεται και πιο όμορφη από ποτέ δείχνει πως το μέλλον της είναι ανθηρό. Η μεγάλη έκπληξη θα μπορούσα να πω πως κρύβεται στο ολικό ποσοστό συμμετοχής και δεσίματος του Robert DeNiro στον χαρακτήρα του, ένα γεγονός που είχα να το νιώσω πάρα πολύ καιρό και ορθά ανταμείφθηκε από την Ακαδημία με υποψηφιότητα μετά από 20 ολόκληρα χρόνια.

Παρόλο που από την αρχη του ακροβατεί σε ένα σκοινί, παρόλο που πρόκειται για μια ιστορία με προδιαγεγραμμένο τέλος, το Silver Linings Playbook είναι μια γενναία καταγραφή για τον άνθρωπο και τον ψυχικό του κόσμο, μια ταινία που εάν αφεθείς θα της ανήκεις, μια από τις καλύτερες ταινίες της χρονιάς που με την κατάλληλη προσέγγιση θα θαυμάσεις κάθε τι πάνω της.

Trailer

Τελευταία επεξεργασία από τον/την civil78; 2 Σεπτεμβρίου 2013 στις 10:50

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Ωραία ταινία αλλά ήταν κατώτερη των προσδοκιών μου

3. Thanks depy13, jimlafa, Chiras365, Reben thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της TheSpecialOne
    Likes / Thanks
    Μια πρωτότυπη καλή ρομαντική κωμωδία αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι μια από τις καλύτερες της χρονιάς και σίγουρα δεν άξιζε ο Ο Ράσελ υποψηφιότητα εις βάρος του Ταραντίνο και του PT Anderson. Κάτι τέτοιες ταινίες γελοιοποιούν την ακαδημία imo..
    Ο Bradley Cooper ήταν ευχάριστη έκπληξη...
    Η Lawrence δεν με έπεισε σε κανένα σημείο ότι είναι προβληματικιά σεξομανής...
    Ο Ντε Νίρο τουλάχιστον δεν βαριόταν αλλά και πάλι δεν είναι και άξια θαυμασμού η ερμηνεία του.
    Τέλοσπαντων η ταινία είναι απλά καλή, αλλά δεν έχει κανένα ιδιαίτερο βάθος όπως και οι υπόλοιπες μετριότητες του σκηνοθέτη και θα ξεχαστεί...

5. Thanks depy13, GrigD, solonlakis, Chiras365, Reben thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Εξαιρετικό σύγχρονο δείγμα dramedy, μελέτης ανθρωπίνων σχέσεων με τις εμμονές, τις αδυναμιες, τις φοβίες και τις επιταγές μιας κοινωνίας που ορίζει και καπελώνει ανθρώπους και ζωές. Μωσαϊκό χαρακτήρων και σεναρίου που καθοδηγείται με σαφήνεια από την σκηνοθεσία που με συνοχή και αρμονία, μπλέκει την ιστορία με τέτοιον τρόπο που δεν ψυχοπλακώνει και ψυχαγωγεί με μια λεπτή πνευματικότητα.

Ο David O. Russell με εξέπληξε και πάλι, με τον τρόπο που διαχειρίστηκε τους ηθοποιούς του και τους έβγαλε κομμάτια καθημερινών ανθρώπων, χωρίς να πιέζει συναισθήματα και ερμηνείες. Εξαιρετικοί όλοι τους στην απόδοση των ρόλων τους. Πάλι έλαμψε η Jennifer Lawrence μέσα στην φυσική της αμεσότητα, με αυτήν την υγρή και μπάσα φωνή της, έδωσε βάθος και διάσταση στον χαρακτήρα της, ενώ ο Bradley Cooper, που ποτέ μου δεν συμπάθησα, ξεπέρασε την εικόνα του όμορφου και του γόη και βγήκε μπροστά ως ερμηνευτής δυνατοτήτων.

Ο δε De Niro, επιτέλους επέστρεψε με ταιριαστό και μεστό ρόλο που απέδωσε ανθρώπινα και από κοντά του η Weaver που έκλεψε σκηνές με το παίξιμο της. Με λίγα λογία...υπέροχη και ανάλαφρη ταινια ερμηνευτικού συνόλου και σεναρίου από αυτές που ορίζουν ύφος και εποχές και λογικό ήταν να ξεχωρίσει η ακαδημία όπως έκανε παλιότερα και με άλλες ταινιες που ξεχώρισαν μέσα στην απλότητα τους, αλλά σκιαγραφούσαν και κατέγραφαν μια εποχή και μια κοινωνία. Εξου και έφτασε να διεκδικεί τόσα oscar, μεταξύ άλλων πολλών αρετών που διαθέτει ως ταινια.

Εξαιρετικό και πάλι το review σου Chiras365 που έπιασε απόλυτα το πνεύμα και το ύφος της ταινιας.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Above; 20 Ιανουαρίου 2013 στις 18:50

TV Guru! Το Avatar του/της alexandra16
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό το review Chiras365!!

Για μένα πάλι η ταινία ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.Περίμενα να δω μια χαλαρή ταινία ,η οποία πίστευα αρχικά ότι ήταν κωμωδία, και τελικά άλλο μου βγήκε.Μου άρεσε πολύ σε σύνολο,και είναι σίγουρα είμαι μια από τις αγαπημένες μου της χρονιάς.Τον Cooper δεν τον είχα ποτέ και σε μεγάλη εκτίμηση,αλλά εδώ έδειξε ότι έχει δυνατότητες.Βέβαια δε ξέρω αν άξιζε την υποψηφιότητα,δεν έχω δει ακόμα όλες τις ταινίες για να κρίνω αλλά μπράβο του.
    Η Lawrence μας είχε δείξει από το winter's bone τις δυνατότητες της και χαίρομαι πολύ για την υποψηφιότητα της.Σίγουρα έχει μέλλον μπροστά της

8. Thanks χάρις2106, Chiras365, Reben thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Reben Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Silver Linings Playbook (2012)

Ρομαντική κωμωδία με βασικό θέμα που έχουμε δει άπειρες φορές, σε ένα κινηματογραφικό είδος που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας και θεωρείται υποδεέστερο. Με αρωγό τις σπουδαίες ερμηνείες όλων των ηθοποιών του, ο David O. Russell τα βάζει με τα στερεότυπα και βγαίνει νικητής. Το Silver Linings Playbook είναι μια όμορφη και συγκινητική ιστορία, με ρεαλιστική ισορροπία δράματος και κωμωδίας, γνήσια ρομαντική, πολύ αισιόδοξη και λίγο... τρελούτσικη. Υπέροχο!

Περισσότερα στο review.

Αν και αισθάνομαι λιγάκι ηλίθιος κάνοντας quote στον εαυτό μου, θέλω να εξηγήσω καλύτερα αυτό που έγραψα.

Ας μη γελιόμαστε, είναι κοινό μυστικό οτι το συγκεκριμένο είδος δεν χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης. Μπορεί να υπάρχει ένα τεράστιο κοινό απο πίσω του που αναζητά την πρόσκαιρη διασκέδαση (όπως πολύ συχνά κάνουμε όλοι) αλλά δύσκολα θα στρέψει κανείς εκεί την προσοχή του όταν αναζητά κάτι βαθύτερο και πιο ποιοτικό. Επίσης, το κεντρικό θέμα της ταινίας είναι γνωστό και χιλιοειπωμένο. Δυο άνθρωποι, δυο πληγωμένες ψυχές που βρίσκουν η μία την άλλη, ερωτεύονται και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα. Κάπου εκεί όμως τελειώνουν τα στερεότυπα.

Ο Russell τολμά, καταπιάνεται με το επιφανειακό αυτό είδος και έχει στα χέρια του ένα θέμα χιλιοειπωμένο. Και όμως, καταφέρνει να φτιάξει κάτι διαφορετικό, κάτι που, αν και το έχεις ξαναδεί, έχεις μόνιμα την αίσθηση οτι παρακολουθείς κάτι πολύ ιδιαίτερο και ξεχωριστό, που αξίζει να το δεις γιατί έχει κάτι να σου πει. Γι' αυτό του βγάζω το καπέλο. Αρκεί για να πάρει τη θέση κάποιου άλλου σκηνοθέτη στις υποψηφιότητες; Η απάντηση είναι, δεν με ενδιαφέρει. Δεν έβλεπα την ταινία σκεπτόμενος ποιος θα προταθεί και ποιος όχι.

Οι ερμηνείες είναι υπέροχες, και αν για την Jennifer Lawrence το περιμέναμε, ο Cooper ήταν η ευχάριστη έκπληξη. Προσωπικά με έπεισε οτι έχει μεγάλες δυνατότητες και θα ήθελα πολύ να τον δω σε ανάλογους ρόλους, ίσως και ακόμη πιο δραματικούς στη συνέχεια. Έχει κάτι αυτό το παλικάρι στην έκφρασή του που εμένα προσωπικά με πείθει, μου μεταδίδει τα συναισθήματα του χαρακτήρα του. Ευχάριστη έκπληξη και ο De Niro, άψογος στο ρόλο του που νομίζω οτι του ταιριάζει γάντι. Όσο για την Lawrence, δεν τη χορταίνω με τίποτα. Ερμηνεία ζωντανή, σπιρτόζικη, γνήσια έκφραση και, όπου χρειάστηκε, μάτι που γυαλίζει! Λάτρεψα και τη φωνή της.

Η ταινία δεν είναι το συνηθισμένο ρομάντζο. Έχει την ίδια αρχή, μέση και τέλος με άλλες ιστορίες που έχουμε ξαναδεί, αλλά περνά απ' αυτά τα στάδια με πολύ ξεχωριστό τρόπο. Είναι έξυπνα γραμμένη, αρκετά ρομαντική, έχει χιούμορ, αλλά συνάμα καταφέρνει και διατηρεί σε όλη τη διάρκεια ένα ρεαλισμό που δεν συναντάς εύκολα. Κωμωδία και δράμα εναλλάσσονται, κάποιες φορές ακόμα και στην ίδια σκηνή! Δεν υμνεί τον εξιδανικευμένο έρωτα, μιλά για τις αγωνίες και τα συναισθήματα δυο καθημερινών ανθρώπων. Το φορτίο που κουβαλούν μπορεί να μην είναι αυτό που βλέπεις κάθε μέρα γύρω σου. Άλλωστε μιλάμε για ένα ζευγάρι που στην πρώτη τους συνάντηση βρίσκουν κοινό σημείο επαφής τα χάπια που έχουν καταπιεί κατά καιρούς! Είναι όμως δυο ψυχές με τις οποίες εύκολα ταυτίζεσαι, γιατί αν και τα δικά σου μπαγκάζια είναι εντελώς διαφορετικά, όλες οι ψυχές του κόσμου έχουν κοινές ανάγκες.

Μου άρεσε, το χάρηκα, διασκέδασα και πέρασα πολύ ωραία. Κι αν έχω κάτι αρνητικό να αναφέρω, είναι οτι θα ήθελα να προσεχθεί περισσότερο η ανάπτυξη της σχέσης των δυο πρωταγωνιστών. Κάποιες στιγμές είχα την αίσθηση οτι τρέχει, οτι δεν στάθηκε όσο θα έπρεπε στο χτίσιμο των συναισθημάτων. Και οτι πήγαμε πολύ γρήγορα απο το "γεια σου" στο "σ' αγαπώ". Σαν να παραλήφθηκαν σκηνές, δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Κακό μοντάζ ίσως; Αυτό ήταν και το μοναδικό κενό που μου άφησε η ταινία. Στο σύνολό της όμως ήταν πραγματικά υπέροχη. Απ' τις καλύτερες που έβγαλε το είδος εδώ και πολύ καιρό.

Chiras, συγχαρητήρια και πάλι για την άψογη παρουσίαση! Ευχαριστούμε.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 20 Ιανουαρίου 2013 στις 20:33

TV Master Το Avatar του/της bravelover
    Likes / Thanks
    απο της καλυτερες ταινιες της χρονιας για μενα
    follow me on twitter : @iGiwrgos_27

11. Thanks χάρις2106, Chiras365 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της GEORGE77
    Likes / Thanks
    Εξαιρετικό review Chiras365!!!
    Η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ και σίγουρα την τοποθετώ στις καλύτερες του 2012.Όπως είπατε και οι περισσότεροι ο Cooper ήταν πάρα πολύ καλός στο ρόλο του και δεν το περίμενα και εγώ.Τον έχω δει σε κωμικές και μου ήταν αδιάφορος.Αυτή είναι και η πρώτη ταινία που είδα τη Lawrence που τόσος ντόρος έχει γίνει τους τελευταίους μήνες και μου άρεσε και αυτή πολύ..Χάρηκα για την επιστροφή του De Niro που του ταίριαζε γάντι ο ρόλος.Οι γκριμάτσες του είναι και εδώ φοβερές..

Δεν ξέρω πόσα και αν θα πάρει Όσκαρ η ταινία αλλά στο σύνολό της ήταν εξαιρετική νομίζω.

13. Thanks Vourvas, χάρις2106, Above, Chiras365 thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της maroulucky
    Likes / Thanks
    Απροσδόκητα καλή η ταινία. Μπράβο Chiras365 για το review.

Με εξέπληξε ευχάριστα ο Bradley Cooper, εδώ άξιζε και για την ερμηνεία του και πολύ μάλιστα. Όπως επίσης πολύ καλή ήταν και η J. Lawrence. Συγκριτικά βέβαια νομίζω ότι ο Bradley ήταν λίγο καλύτερος. Εντάξει ο De Niro είναι ο
    De Niro αλλά και οι άλλες ερμηνείες ήταν καλές.

Μου άρεσε ιδιαίτερα ο τρόπος που ο Pat μπόρεσε σιγά-σιγά να αφήσει πίσω του το ''φάντασμα'' της Nikki και να μπορέσει να αφεθεί σε συναισθήματα μάλλον πρωτόγνωρα για αυτόν. Βέβαια, όλα αυτά έγιναν χάρη στην Tiffany που του έδωσε ένα μοναδικό διέξοδο είτε μέσω του χορού είτε μέσω εκείνης. Μια σχέση που λειτούργησε ευεργετικά και για τους 2.
    Παρόλα αυτά η ταινία είχε αρκετά κλισέ που όμως είναι από αυτά που δεν σε ενοχλούν καθόλου.
    Επίσης, πολύ ωραία ήταν και η μουσική επένδυση της ταινίας.

Τις αξίζει τις οσκαρικές του υποψηφιότητες.

Excelsior λοιπόν!
    The End of an Era. Don't Freak Out.
    "Don't cry because it's over, smile because it happened."
    -Chuck Series Finale January 27 2012

15. Thanks χάρις2106, Reben, Chiras365, Nefelistar, Illuzionst thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks
    Δεν μου άρεσε η ταινία. Ψιλοβαρέθηκα. Εντύπωση συνεχιζουν να μου κάνουν οι επιλογές του Ντε Νίρο. Κάτι 3το 4τοι ρόλοι σε αδιάφορες ταινίες μακριά απο το βεληνεκές και το ειδικό βάρος του. Κάπου είχα διαβάσει οτι είναι ταληροφονιάς, ίσως το κάνει για τα ντόλλαρς. Πόσο κούκλα η Λώρενς!! και εξαιρετική ηθοποιός βέβαια, όλο το πακέτο. Τον Κούπερ δεν τον συμπαθώ, δεν θα αρχίσω τώρα. Αδιάφορος.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας