Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 28

Θέμα: Defiance 1x01 - Pilot

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    52 Χρήστες
    7,6

για να ψηφήσετε
    1x01
    Pilot

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Μετά από δεκαετίες πολέμων, σε μία από τις ελάχιστες πόλεις που απέμειναν, οι άνθρωποι προσπαθούν να συνυπάρξουν ειρηνικά με τις εφτά διαφορετικές φυλές εξωγήινων που εμφανίστηκαν στην Γη.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    15/04/2013 - 19:00
    GMT -5
    16/04/2013 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Φοβερή πρεμιέρα!!!! Τα είχε κυριολεκτικά όλα: Συνομοσίες, εξωγήινους, απαγορευμένους έρωτες, ξύλο, μάχη και όλα αυτά σε ένα πολύ καλά στημένο περιβάλον Επιστημονικής Φαντασίας. Πολύ καλά και τα CGI. Νομίζω πως βρήκα την νέα αγαπημένη μου σειρά.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την civil78; 18 Μαΐου 2015 στις 19:34

3. Likes t0ny3 liked this post
    TV Master Το Avatar του/της thapostol
    Likes / Thanks
    Εγώ πάλι δεν εντυπωσιάστηκα κ τόσο. Ούτε από τα γραφικά αλλά ούτε και από την ιστορία που την βρήκα κομματάκι κοινότυπη.

Αντιμαχόμενες πλευρές μέσα στην πόλη, από μηχανής θεός ο ξένος που τυχαία καταφτάνει, θα μείνει δεν θα μείνει, αλλά προφανώς μένει κ γίνεται Σερίφης

Ενδιαφέρον παρουσιάζει βέβαια το περιβάλλον στο οποίο διαδραματίζεται η ιστορία.

Περίμενα μάλλον περισσότερα πράγματα και έμεινα ολίγον τι απογοητευμένος. Μέτριο λέω για αρχή αλλά θα το παρακολουθήσω.

5. Likes t0ny3 liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Moυ θύμισε λίγο τον διπλό πιλότο του Terra Nova, τόσο σε θεματολογία όσο και στις εντυπώσεις μου, αλλά ευελπιστώ να μην έχει την ίδια πτωτική πορεία. Ηθοποιοί και χαρακτήρες αδιάφοροι, η παραγωγή και η μυθολογία πλούσιες για τα δεδομένα της τηλεόρασης, η ιστορία πέραν της κεντρικής πλοκής ακόμα δεν ξέρουμε. Καλές προοπτικές σίγουρα, αλλά μπορούσε και ακόμα καλύτερα. Για να δούμε παρακάτω, προς το παρόν είναι στις πιο ενδιαφέρουσες νέες σειρές όπως και να έχει.

7. Likes t0ny3 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Εξαιρετική αρχή. Με κέρδισε. Σε αντίθεση με την πεπατημένη της τελευταίας (σχεδόν) δεκαετίας όπου το τηλεοπτικό sci-fi πρέπει να έχει απλά κόνσεπτ και κεντρική μυθολογία ή κεντρικό story arc, το Defiance έχει και κάτι επιπλέον.
    Έχει στήσει έναν ολόκληρο νέο κόσμο με τις φυλές του, τις μη ανθρώπινες γλώσσες του, την αργκό του κτλ. Το όλο στίλ μου έβγαλε μια '90-λα και το λέω με την καλή έννοια.

Το CGI του ήταν αρκετά καλό. Σε κάποια σημεία εξαιρετικό. Βέβαια σε κάποιες σκηνές (ευτυχώς ελάχιστες) που είχαν να κάνουν με αμάξια κυρίως δε μου άρεσε.

Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Μου θύμισε σαν φιλοσοφία κάτι μεταξύ Babylon 5 και Firefly. Το προτείνω στους φαν της επιστημονικής φαντασίας.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    τελικα βρηκα τον αγαπημενο μου πιλοτο για φετος αφου στο ειδος εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια και σιγουρα εχει λειψει γενικα απο την τηλεοραση...πολυ ωραια στημενος ο κοσμος, μπολικες φυλες...αρα θα πρεπει να κανουμε ενα ξεκαθαρισμα του who is who.. και συνομωσιες..και..και..και..περιμενω τα καλυτερα

και για οσους δεν καταλαβαν ποσο πολυ μου αρεσε ετοιμαζω μια μικρη εκπληξη για τη σειρα που ελπιζω να σας αρεσει...

10. Likes t0ny3 liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της tonypapadovic
    Likes / Thanks
    Και μένα μου άρεσε πολύ ο πιλότος.

Έχω προσπεράσει τα sci-fi που έχουν βγει κατά καιρούς (τα περισσότερα παίζει να έχουν κοπεί κιόλας) και ελπίζω να μην απογοητευτώ από το Defiance. Βασικά τι να δεις μετά το BSG...

Αυτό που θέλω να δω είναι σίγουρα μία ενδιαφέρουσα ιστορία στο παρόν (τους), αλλά παράλληλα θέλω να έχει δουλευτεί σε βάθος η μυθολογία της σειράς. Η εισβολή, οι πόλεμοι, οι φυλές, τα πάντα.

Βασικά ένα Mass Effect ζητάω μόνο

Αν και στην σειρά θα είναι supervisor κυρίως, παρ' όλα περιμένω και επική μουσική από τον Bear McCreary, κάτι που φάνηκε από το πρώτο επεισόδιο!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την tonypapadovic; 17 Απριλίου 2013 στις 01:07

Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Τον είδα τον πιλότο και έμεινα ικανοποιημένος...Δεν περίμενα πολλά να πω την αλήθεια...Τι άλλο να βγει που να αγγίξει έστω και λίγο το BSG.....Αλλά μπορώ να πω πως μου άρεσε τόσο το περιβάλλον όσο και οι ιστορίες που παρουσίασαν...Φαίνεται ενδιαφέρον project και σίγουρα θα συνεχίσω να το παρακολουθώ...Εις Ανώτερα εύχομαι..

13. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes t0ny3 liked this post
    Newbie Το Avatar του/της metabaron
    Likes / Thanks
    Δεν ενθουσιαστηκα σουπερ, αλλα πιστευω θα στρωσει με τον καιρο. Απλα ηταν πολλα για χωνεψη στον πιλοτο.
    Σεβαστή η γνώμη του καθενός, πανω από όλα.

15. Thanks Archon Achortagus, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Αρκετα καλος ο πιλοτος και γεματος θα ελεγα σε εξελιξεις.
    Εχει πολλη μυθολογια που μενει να ξετυλιχθει στη συνεχεια και σαν κοσμος θυμιζει ενα χαρμανι απο Babylon 5,Star Wars-like world και Firefly.
    Θελει ομως πολυ σωστο χειρισμο και εμβαθυνση για να αποδωθει σωστα γιατι ενα μειονεκτημα ειναι κατα τη γνωμη μου τα πολυ λιγα χρονια που περασαν απ'τη 1η επαφη και τις κοσμογονικες αλλαγες μεχρι τωρα.Νομιζω οτι αν ελεγε οτι εχουν περασει 100 χρονια απ' αυτα τα γεγονοτα θα ηταν πιο ρεαλιστικο.
    Επισης αυτο περι μη υπαρξης αυτοχθονων ακουγεται εντελως λαθος και pollitically correct αμερικανια καθως παντου υπαρχουν αυτοχθονες και ξενοι.Το θεμα ειναι πως ερχονται σε επαφη ο ενας με τον αλλον και συγχρωτιζονται και οχι αερα πατερα ατακες και αμερικανιες,στη τελικη θελουμε να δουμε sci-fi οχι ψευτοκυρηγματα κι ευκολιες.
    Ελπιζω να κινηθει προς σωστη και ενδιαφερουσα κατευθυνση.
    Thanks blackys88b για την ανθρωπογεωγραφια των εξωγηινων.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία