Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 30

Θέμα: Arrow 1x23 - Sacrifice

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    92 Χρήστες
    9,6

για να ψηφήσετε
    1x23
    Sacrifice

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Η Θία μαθαίνει ότι ο Ρόι βρίσκεται σε κίνδυνο στα Γκλέιντς και ριψοκινδυνεύει τη ζωή της ώστε να τον σώσει...
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    15/05/2013 - 19:00
    GMT -5
    16/05/2013 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    Ωραίο το φινάλε!
    Πολύ καλή η μονομαχία Arrow και Archer στην κορυφή του κτηρίου. Είναι και ανοιχτό το θέμα με το αν τον σκότωσε ή όχι!
    Ούτε εγώ περίμενα να σκοτωθεί ο Τόμμυ, δε με συγκινούσε σαν χαρακτήρας, αλλά έκλεισε τον κύκλο του και μάλιστα όμορφα.
    Επίσης δεν περίμενα τη δεύτερη βόμβα, οπότε ξαφνιάστηκα ευχάριστα, γιατί δεν ήθελα να δω άλλο ένα happy end, που πάντα ο Arrow τους σώζει όλους και καθαρίζει.
    Τέλος, πιστεύω πως το νησί έχει να δώσει αρκετά ακόμα και πως το επεισόδιο με τη μέρα που φεύγει από αυτά αργεί. Εξάλλου έχουμε να δούμε και την εκπαίδευσή του εκεί, από την όμορφη κόρη του Κινέζου.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    αριστο φιναλε, δυνατη η σειρα με τις ανατροπες της, την απολαυσα σε ολη τη σεζον και δεν με κουρασε....για τα ερωτικα των χαρακτηρων αναμενομενα ειναι, ανθρωπους βλεπουμε οχι ρομποτ...παντως συνεχιζω να σκεφτομαι τι επιπεδο θα ηταν αν ηταν αμεση μεταφορα του Green Arrow...

4. Thanks drapetisgal7 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της MCAK
    Likes / Thanks
    Καλά ξεκινήσαμε, ωραία συνεχίσαμε & κλείσαμε μ' ένα αρκετά καλό φινάλε! Όλα ήρθαν & έδεσαν ωραία.
    Κρίμα για τον Tommy, ωραίος χαρακτήρας ήταν, ίσως κ ο μόνος σωστός εκεί μέσα. Και σαν boyfriend & σαν φίλος. Χαίρομαι που δεν του συμπεριφέρθηκαν σαν την κλασική δευτεράντζα -τουλάχιστον όχι πολύ φανερά/έντονα- δίπλα στον πρωταγωνιστή (αν & ακόμα δεν έχω χωνέψει την βλακεία του προηγούμενου επεισοδίου από την πλευρά του Oliver. Του έλεγε ότι αν χάσει την Laurel δεν θα φταίει αυτός & μετά πάει μαζί της. Ό,τι να 'ναι.)
    Για όλα φταίει η Laurel. Η πόλη καταστρέφεται, αλλά ήταν αναγκαίο να πάει στο γραφείο της. Δεν είσαι γιατρός, κοπέλα μου, δεν χρειάζεσαι στη δουλειά! Πάλι καλά να λέμε που την "πλήρωσε" μόνο ο Tommy & όχι & όλοι όσοι έτρεξαν εκεί για πάρτη της.

Ο Malcolm (που btw ωραίος ο Barrowman στις σκηνές όπου ήταν νευριασμένος) λέει στον Tommy ότι σκοπεύει να σκοτώσει την μισή πόλη & αυτός σοκάρεται αργότερα όταν μαθαίνει ότι σκότωσε μερικούς ανθρώπους;
    Δεν περίμενα την ύπαρξη 2ου μηχανισμού, καλή ανατροπή & ωραία από την άποψη ότι δεν τελείωσαν όλα μέλι-γάλα για τους ήρωες.

Υγ.: Αυτό το επεισόδιο είναι καλό για drinking game. Ένα σφηνακι κάθε φορά που ακούγεται ο τίτλος του επεισοδίου.
    Yγ.2: Τελείωσε η season & ακόμα δεν έχω εξακριβώσει τι ακριβώς παίζει με την Cassidy, γιατί το πρόσωπό της είναι τόσο περίεργο όταν προσπαθεί να κλάψει.
    Υγ.3: Το CW έχει ένα φετίχ με σκηνές με αλυσοδεμένους & badass αποδράσεις. #Nikita
    Υγ.4: Αυτό το τρικ με τον ήλιο κόντρα είναι γνωστό κολπάκι όταν αφορά τα προβλέψιμα ζευγάρια που το κοινό δεν πολυ-προτιμά; Oliver/Laurel, Arthur/Gwen ("Merlin").
    Reshop, Heda.

6. Thanks spyretospap, Darkphobia thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της constadine
    Likes / Thanks
    Επικό φινάλε !

Η σειρά κατάφερε να "σταθεί" φέτος, έχοντας πρόβλημα στο πρωταγωνιστικό δίδυμο .
    Οι οποίοι δεν έχουν καθόλου "δέσιμο " μεταξύ τους .

Δεν το περίμενα και εγώ για τον Tommy , είπα θα βοηθούσε ο Oliver να σώσει την Laurel χωρίς να φανεί .

Η Cassidy μου άρεσε στο supernatural , εδώ πιστεύω δεν της "πάει" ο ρόλος .

TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Ωραίο το φινάλε, με μπόλικη δράση και ανατροπές.
    Ο πρωταγωνιστής από θέμα ερμηνείας (δυστυχώς) υστερεί, αλλά στις σκηνές δράσης (απόδραση) τα σπάει.
    Μου άρεσε που ο καθένας είχε το ρόλο του στη διάσωση, και ο Τόμυ αν και δεν μου άρεσε σαν χαρακτήρας (πρόδωσε τον καλύτερό του φίλο με την κοπέλα του και μετά έβγαινε και από πάνω), μου άρεσε η θυσία του.
    Δεν ξέρω αν ο Όλιβερ είπε ψέματα στον Τόμυ όσον αφορά τον πατέρα του επειδή πέθαινε ή αν πράγματι δεν τον σκότωσε, και όσο κι αν αγαπώ John Barrowman θα ήθελα να ξεμπερδέψαμε με τον κακό αυτής της σεζόν (Dark Archer) και να προχωρήσουμε σε άλλον.
    Τα flashback στο νησί έχουν πολύ ζουμί ακόμα, και αγωνιώ για τις εξελίξεις εκεί (χαίρομαι που θα έχουμε και του χρόνου Manu Bennett ).

9. Thanks ilianna, Hrisa76 thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της natassa1986
    Likes / Thanks
    Εγω γιατι δεν ειδα να πεθαινει ο Μερλιν???Πως το βγαλατε αυτο???

Newbie Το Avatar του/της eugenia10
    Likes / Thanks
    Τρομερό επεισόδιο που ήρθε να κλείσει μια καταπληκτική σεζόν. Εννοείτε και γω όπως πολλοί δεν περίμενα ούτε τον θάνατο του Τόμι (για να πω την αλήθεια περίμενα να πεθάνει ο πατέρας και ο Τόμι να πάρει την θέση του) ούτε την δεύτερη βόμβα βεβαίως βεβαίως!
    Διαβάζοντας τα σχόλια είδα μια γενική αντιπάθεια προς το πρόσωπο της Λόρελ, δεν θα διαφωνήσω per se (καμία στα μάτια μου δεν ξεπερνάει την Θία, που ώρες ώρες θέλω να την πατήσω κάτω) καθώς έχω μεγάλα σχέδια για αυτό το κορίτσι (για να μην σποϊλεριάζω για όποιον ενδιαφέρετε ας χτυπήσει το όνομά της στο wiki).
    Για να μην μακρηγορώ ανυπομονώ να έρθει ο επόμενος Οκτώβριος!

12. Thanks Maxus thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Τώρα είδα την σειρά... Γενικά πολύ καλή σαιζόν, την βάζω στις φετινές εκπλήξεις!!!
    Το φινάλε πολύ καλό και αυτό, δεν περίμενα με τίποτα να σκοτωθεί ο Τόμμυ όπως και να υπάρχει και δεύτερος μηχανισμός!!!
    Πολύ καλή και η μάχη του Ολιβερ με τον Μέρλιν όπως και τα flashbacks από το νησί!
    Περιμένω τώρα την 2η σαιζόν...

Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι
    Spoiler

Banned
    Likes / Thanks
    Μου άρεσε και μένα το finale, πολύ καλό επεισόδιο, γενικά πολύ καλή η σειρά ΑΛΛΑ με πολλά πολλά σεναριακά κενά. Δεν ξέρω αν ακολουθεί πιστά το comic ή όχι αλλά η ευκολία που τη γλυτώνουν κάποιοι χαρακτήρες είναι πέραν του νορμάλ.
    Πχ η Felicity όταν την έπιασαν στο Computer Room του Merlin. Βρέθηκε εκεί ο Diggle και φυσικά ο άλλος securitας το πίστεψε με ευκολία όλο αυτό. Γενικά στη σειρά πολύ εύκολα ξεφεύγουν από καταστάσεις.

Ούτε εγώ περίμενα να πεθάνει ο Tommy, αλλά και πάλι σεναριακά κενά.
    Και η 1η σαιζόν τόσο ίδια με το Revenge..

Τέλος πάντων, ελπίζω σε ακόμη καλύτερη 2η σαιζόν.

edit: Κάποιοι ρωτούσαν αν πέθανε ο πατέρας Merlyn. Στη σκηνή που πεθαίνει ο Tommy, ρωτάει τον Oliver "Did--did you kill him?" και απαντάει "No". Δεν ξέρω αν του το είπε για να μην τον στεναχωρήσει ή γιατί πράγματι δεν πέθανε.

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Φοβερο φιναλε για τα δεδομενα της σειρας. Εχω αποδεχτει πλεον τα οποια κενα εχει σε ερμηνειες και σεναριο, οποτε βλεπω με διαφορετικη οπτικη τη σειρα. Δεν μπορω να μην επισημανω την μεγαλη βελτιωση που ειχε επεισοδιο-επεισοδιο η σεζον και παντα μου κρατουσε το ενδιαφερον.

Η σειρα σιγα σιγα χτιζει μια πολυ ομορφη μυθολογια, με την αυρα των comics. Μου αρεσε που δεν τελειωσε με happy end το φιναλε, ειχε πολλες αποκαλυψεις, δραση και εξελιξεις. Τωρα πλεον υπαρχουν πολλα ερωτηματικα για τη συνεχεια και στο παρον αλλα και στο νησι. Σιγουρα εχει να προσφερει κι αλλα το νησι, δεν νομιζω να τελειωνουν εδω τα flashbacks, αλλωστε εχει κι αλλα χρονια μπροστα του ο Ολιβερ για να συμπληρωσει τα πεντε.

Μακραν οι καλυτεροι villains μεχρι τωρα ειναι ο Dark Archer (ελπιζω να μην πεθανε) και ο Deathstroke, ενω απο την μερια του Green Arrow, ο Slade και η Felicity ξεχωρισαν. Τα χαζορομαντζα, τα κλισε και οι ευκολιες υπαρχουν βεβαια, αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο απο παλιοτερα για το CW. Περασαν ωραια guests στα επεισοδια, αν και πολλα απο αυτα θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν καλυτερα. Σε διαφορετικο καναλι το Arrow θα μπορουσε να φτασει το Person of Interest.

Ελπιζω σε μια ακομη καλυτερη δευτερη σεζον, πιο ωριμη, πιο σκοτεινη και πιο ενδιαφερουσα.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την t0ny3; 3 Ιανουαρίου 2015 στις 03:43

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία