Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 22

Θέμα: Dexter 8x07 - Dress Code

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    53 Χρήστες
    6,8
    για να ψηφήσετε
    8x07
    Dress Code

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    O Ντέξτερ προσπαθεί να μάθει στον Ζακ τον κώδικα και να βρει το λόγο που η Χάνα επέστρεψε στο Μαϊάμι.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    11/08/2013 - 20:00
    GMT -5
    12/08/2013 - 05:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Fireball
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την johny f Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ιντριγκαδορικη σαιζον, δε λεω, αλλα αν δεν ακουστει το "Tonight' s the night" τον χασαμε το Ντεξτερ πατριωτη...
    Πω πω τί είπες τώρα!!!!! Πόσα χρόνια παρακαλάω να το ακούσω. Και φυσικά να δω και τον Dex να τρώει μπανάνα στο αμάξι!
    Τι να πω ίσως έτσι κλείσει η σειρά με τη διαφορά ότι θα το λέει ο μεγάλος πια Harrison!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την goggits Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ο Ζακ τελικά πολύ απρόβλεπτος και πιστεύω ότι θα είναι ένας λόγος που θα την πατήσει ο Ντέξτερ όπως την πάτησε και με τον Μιγκέλ στην 3η σαιζόν...
    Για μένα ένας ήταν αυτός που πραγματικά την έφερε στον Dexter και δεν είναι άλλος απο τον Trinity. Παρόλο που τον σκότωσε ο Trinity ήταν νικητής σε αυτόν τον πόλεμο. Και δε ξεχνάμε και το θρυλικό "Hello Dexter Morgan!"
    I am not Antisocial, society is Antime!

3. Likes johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Λογικά,
    η Βόγκελ θέλει τον Ζακ ζωντανό γιατί βλέπει έναν νέο Dex!
    Ο Dex πλέον θα πρέπει να τον φάει τον Ζακ γιατί κάνει λαλακίες και έχουμε και την ξυνή που θέλει να βγάλει από την ζωή του ερωτα της την Χάνα.

Ο Dex βέβαια αρκεί να ΄΄δώσει΄΄ τον Ζακ στο φιλαράκι του τον Κουιν, να τον κάνει και μάγκα και αρχιφύλακα, ασχετα με τα κονε που εχει ο μικρός με τον Αρχηγό. Επίσης, η Βογκελ πρέπει να φυγει από τη μεση γιατί επηρεάζει Ντεμπ & Ζακ.
    Εάν γινει αυτό το σενάριο επιστρέφουμε στα της περσυνης σεζόν με το τρίγωνο Ντεξ-Ντεμπ-Χανα, άρα τζάμπα μας δώσαν την 8η σεζόν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το θεμα ειναι ότι ειχαμε ΕΝΑΝ Ντεξ με τον σκοτεινο επιβατη του και τωρα το μυστικό το ξερουν ακόμη 4!
    Βασικό στοιχείο της εξίσωσης ειναι ότι ο Ντεξ ειναι ερωτευμενος με τη Χανα και για μενα το δις εξ αμαρτείν ουκ ανδρός σοφου!
    Dex, μαμησε τους όλους και ζησε με την ξανθιά.
    Εγώ πάντως αυτό θα εκανα
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

5. Likes Hrisa76 liked this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Μου άρεσε το επεισόδιο.Καλύτερο από τα δυο προηγούμενα.
    Το κακό είναι ότι η 8η μοιάζει σαν μια οποιαδήποτε σεζόν και καθόλου σαν την τελευταία που θα κλείνει τις εκκρεμότητες με μια συναρπαστική κλιμάκωση.Κάτι τέτοιο δηλαδή περίμενα.Μέχρι τώρα έχουμε ασύνδετες υποπλοκές.Μακάρι να κάνω λάθος και να δέσουν με κάποιο τρόπο οι περισσότερες από αυτές τις ιστορίες στο τέλος.

Η Βόγκελ όσες προοπτικές είχε στην αρχή σαν χαρακτήρας, τόσο εκνευριστική είναι τώρα.Ελπίζω να έχει κανένα σχέδιο που θα αποκαλυφθεί στο τέλος και να μην πάει χαμένος ο χαρακτήρας.
    Εν τω μεταξύ μόνο σε μένα φαίνεται ότι η Βόγκελ είναι η μόνη ψυχοπαθής χαρακτήρας της σειράς;Τουλάχιστον εμένα αυτό μου βγάζει γιατί της αρέσει να παρατηρεί την ανθρώπινη συμπεριφορά χωρίς να νιώθει τίποτα.Και να την πληρώσει και κανένας φουκαράς με τη ζωή του δεν τρέχει και τίποτα ,αρκεί να κάνει τα πειράματα της.

Είχαμε και την εμφάνιση της σιγανοπαπαδίτσας Χάνα.Δε μου αρέσει όταν ο Ντέξτερ είναι μαζί της γιατί κάνει σαν ξελιγωμένος έφηβος.Έφαγα αυτή τη συμπεριφορά του στην 7η σεζόν γιατί ο Ντέξτερ δεν είναι έμπειρος για να χειριστεί τέτοιες καταστάσεις και όσο πιο ανθρώπινος γίνεται τόσο πιο σπασμωδικές και αυθόρμητες αντιδράσεις θα έχει και περισσότερα λάθη θα κάνει.Αλλά τώρα δε θέλω να δω μια επανάληψη της περσινής σεζόν και ελπίζω ότι θα συνέλθει γρήγορα και ότι η εμφάνιση της Χάνα θα εξυπηρετεί και κάτι διαφορετικό εκτός από το ερωτικό ενδιαφέρον του Ντέξτερ.Ελπίζω επίσης ότι θα ξεκαθαρίσουν τα κίνητρα του χαρακτήρα της,όποια και να είναι αυτά, γιατί μέχρι τώρα είναι αρκετά μπερδεμένη η παρουσίαση του χαρακτήρα της.Δε ξέρω αν αυτό γίνεται από πρόθεση ή οι σεναριογράφοι χρησιμοποιούν το χαρακτήρας της κατα πως τους βολεύει κάθε φορά.Μέχρι τώρα την έχουμε δει να παριστάνει το θύμα ( εκτός απο το τελευταίο επεισόδιο) που μάλλον το πιστεύει και η ίδια ότι είναι,να χειραγωγεί και να σκοτώνει εν ψυχρώ ακόμα και αν δε της αρέσει όπως μας είπε τελευταία.

Αυτό που μου αρέσει στη σεζόν είναι η σχέση Ντέξτερ και Ντεμπ και πως εξελίσσεται και βλέπω με καλό μάτι την σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ ντέξτερ και ζακ.

TV Maniac Το Avatar του/της mand1as
    Likes / Thanks
    λογικο δεν ειναι ρε μαγκες ολο αυτο που βλεπουμε; μεχρι στιγμης ο Ντεξτερ εχει ξεφυγει απο Ντοουκς, απο Λαγκουερτα, απο το FBI, απο μαφια, απο vigilantes σα κι αυτον με μεγαλυτερη εμπειρια, κλπ. ουσιαστικα ειναι "ατρωτος"

η αχιλλειος πτερνα του ηταν και ειναι ο εαυτος του και το οικειο περιβαλλον του αν ειναι να τη βρει απο καπου απο κει θαναι χιλιοειπωμενα πραγματα και σκεψεις που αναφερει ο ιδιος συνεχως στους μονολογους του και το εκανε για αλλη μια φορα και στο σημερινο επεισοδιο, δε ξερω τι αλλο περιμενετε να δειτε μερικοι επειδη και καλα ειναι season finale εκτος απο ενα αξιοπρεπες twist στο τελευταιο επεισοδιο
    Do you mistake coincidence for fate;

8. Likes Crazy-Heart, goggits liked this post
    Moderator Το Avatar του/της mefisto26
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την mand1as Εμφάνιση Δημοσίευσης
    δε ξερω τι αλλο περιμενετε να δειτε μερικοι επειδη και καλα ειναι season finale εκτος απο ενα αξιοπρεπες twist στο τελευταιο επεισοδιο
    Θα μιλήσω αποκλειστικά για μένα.
    Υπήρχαν εποχές που παρακολουθούσα τη σειρά στην άκρη της καρέκλας μου με μισή ανάσα.
    Εποχές που τα επεισόδια φαινόντουσαν ότι κρατούσαν 10 λεπτά. Σκηνές που σε άφηναν με το στόμα ανοιχτό.
    Περίπλοκα σενάρια με ανατροπές που σου ερχόντουσαν από το πουθενά.

Κάτι τέτοιο προσωπικά περίμενα από την τελευταία σεζόν. Περίμενα πως οι σεναριογράφοι, όσο και αν το τραβούσαν στις προηγούμενες σεζόν θα είχαν στο μυαλό τους μία killer τελευταία σεζόν όταν θα αποφάσιζαν πως η σειρά θα τελειώσει.
    Αντ' αυτού βλέπω μια από τις πιο βαρετές σεζόν της σειράς στην οποία δεν βρίσκω καν ένα κεντρικό θέμα.
    Ένα twist στο τελευταίο επεισόδιο δεν κολακεύει καμία αξιοπρεπή σειρά, πόσο μάλλον μία που έχει και ένα "ένδοξο" παρελθόν. Σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός.
    Προς το παρόν τουλάχιστον, έχω βαρεθεί τόσο πολύ με το "ταξίδι" που έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον για το τι θα συναντήσω στο τέλος του.
    Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη όπως και ανέφερα και ο καθένας βλέπει με τα δικά του μάτια/κριτήρια.

TV Maniac Το Avatar του/της mand1as
    Likes / Thanks
    απλα αναρωτησου ποσες απο τις 8 σεζον ως τωρα τις παρακολουθησες με κομμενη ανασα και πολυ περισσοτερο σε ποσα επεισοδια εγινε αυτο? ο Dexter θα ελεγα οτι μοιαζει πολυ με το Prisonbreak οσον αφορα το τεχνη στο αλλοτε να φλυαρει κι αλλοτε να πυκνωνει τις στιγμες δρασης κι αγωνιας, μπορει πχ. σε ολο το επεισοδιο να γινεται το κωλοβαρεμα και να σεχει στη τσιτα στο τελευταιο 10λεπτο ισα-ισα για να σεχει standby ως το επομενο επεισοδιο οπου το μυστηριο θα λυθει στα 2-3 πρωτα λεπτα... και μετα παλι απτην αρχη...

πουθενα και σε καμια σειρα δεν ειναι δεδικασμενο οτι η τελευταια σεζον ειναι η καλυτερη, μαλλον θα ελεγα οτι το αντιθετο συμβαινει συνηθως μια και το ενδιαφερον οσο περισσοτερο τραβαει νομοτελειακα ξεφουσκωνει...

ας μη βαυκαλιζομαστε... οι σεναριογραφοι μετα τις 2 πρωτες σεζον κινησαν γη και ουρανο και ανεσυραν καθε τεχνασμα για να εξανθρωπισουν τον Ντεξτερ στα ματια των τηλεθεατων, -ακομα και τωρα με ολα αυτα τα σαλιαρισματα αυτο εξακολουθουν να κανουν- κι αν βεβαια πεσει αποτομα ο πελεκυς βαρυς στο τελος, καποιοι ενδεχομενως και να συμπονεσουν -αν δε το κανουν ηδη-

προσωπικα -στα περι ταξιδιου- ανεξαρτητως εκβασης τελους ειμαι ικανοποιημενος απο τη σειρα γιαυτο και τη βλεπω αλλωστε με αποζημιωσε για την επιλογη μου, διαφορετικα θα την εκοβα προ πολλου οπως εχω ηδη κανει σε αλλες
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την mand1as; 15 Αυγούστου 2013 στις 01:40
    Do you mistake coincidence for fate;

TV Guru! Το Avatar του/της brazdas
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό το επεισόδιο, αλλά κριμα που σκοτώθηκε η Κέισι!!! Όσο για την Χάνα, τα λόγια περιττά.....!!!
    "Η μόρφωση είναι το διαβατήριο για το μέλλον,
    γιατί το αύριο ανήκει σ' αυτούς που
    ετοιμάζονται γι' αυτό από σήμερα.
    " - Malcom X

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    ενταξει δεν λεω μου αρεσουν μαζι Hannah και Dex εχουν ενδιαφερον ως διδυμο...αλλα η σεζον φετος δεν ειναι κατι ιδιαιτερο....και εγω θα περιμενα οτι θα φυλαγαν κατι πολυ ενδιαφερον για τη τελευταια σεζον αλλα μεχρι τωρα δεν...κριμα για την Κασι αλλα αναμενομενο...

13. Likes brazdas liked this post
    TV Master Το Avatar του/της ojosdebrujo
    Likes / Thanks
    Α, ρε μ@υνόδουλε, Dex, από τότε που βαφτίσανε την κ@ύλα "έρωτα", "αγάπη" και "άλλο μου μισό" έχουν καεί πολλοί και πολλοί κακομοίρηδες. Τι πας ρε μπαγλαμά και μπλέκεις;

Τι σκατά την ξεθάψανε την Χάνα; Και τι με νοιάζει εμένα αν τα έμπλεξε με κροίσο των καζίνο ή όχι; Ότι και καλά, η τύπισσα που πριν μια σαιζόν (!) ήταν η μαύρη χήρα που "έτρωγε" κόσμο με τα δηλητήρια, έφαγε το στραπάτσο με τον Ντεξ, αλλαξοπίστησε, είδε το φως το αληθινό και είπε να ζήσει μέχρι τα γεράματα ως κοσμική κυρία. Very believable guys, clap, clap. Και ότι ξαφνικά, ο συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου, έπεσε θύμα ενός άνδρα (!). Ή ξέχασαν τι έγραφαν στην 7η σαιζόν, ή νομίζουν ότι εμείς ξεχάσαμε τι βλέπαμε. Γενικά, όσο πανέμορφη και να είναι η Strahovski, ο χαρακτήρας της Χάνα, δεν έχει χώρο για μένα στη σαιζόν. (Ελπίζω να μην γίνει μαλακία και φύγουν στο ηλιοβασίλεμα ο Ντεξ, με τη Χάνα και το παιδί, γιατί θα ντουμπλάρω πάνω από το Intro του Dexter, το intro απ' το Μικρό σπίτι στο λιβάδι).

Ενδιαφέροντα: Η (πάντα) όμορφη γειτόνισα (που την έφαγαν οι μ@λακες) και η κόρη Μασούκα με το πεταχτό κωλ@ράκι.

Οι υπόλοιποι αδιάφοροι.
    “Common sense is merely the deposit of prejudice laid down in the human mind, before the age of 18.”

15. Likes mand1as liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Πολύ κακό το επεισόδιο, άσκοπη η επιστροφή της Χάνα όπως και το φανταζόμουν. Ολόκληρη φόνισσα που όποιος της έμπαινε εμπόδιο τον σκότωνε, και τώρα χρειάστηκε να επιστρέψει στον Ντέξτερ (που είχαν χωρίσει και άσχημα) για να σκοτώσει αυτός για χάρη της. Αντί να καλυτερεύει η σεζόν/σειρά όσο φτάνουμε στο τέλος της όλο και χειροτερεύει δυστυχώς.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας