Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678
Αποτελέσματα 71 έως 78 από 78

Θέμα: Breaking Bad 5x15 - Granite State

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    106 Χρήστες
    9,6
    για να ψηφήσετε
    5x15
    Granite State

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Οι εξελίξεις της σειράς φτάνουν στη τελική ευθεία.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    22/09/2013 - 21:00
    GMT -5
    23/09/2013 - 06:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    πολυ καλο το 15ο...πιο κατω σε ενταση απο τα 13-14, αλλα ποιοτικο και ενδιαφερον..!! η αλλαγη κλιματος πολυ δυνατη... και περιμενω τον Κυριο Heisenberg πλεον να κανει τα δικα του...για τον Jesse οτι και να πω...τετοια τυχη...δεν του αξιζει με τιποτα..!!

3. Likes Hrisa76 liked this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Εγω ακομα δεν καταλαβα γιατι εφυγε ο γουολτ και γιατι ειναι καταζητουμενος
    ποια στοιχεια υπαρχουν?? ο χανκ περιμενε να βρει τα λεφτα και τον καθαρισαν κανεις δεν ξερει τιποτα λεφτα δεν βρεθηκαν την ομολογια στην καμερα του τζεσι(που την ειχε και πριν αλλα και παλι δεν ηταν αρκετο για να κανει κατι νομικα)την πηρανε οι νεοναζι
    πραγματικα απορια το εχω

5. Likes spiros stamatelatos liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    H Μαρί ξέρει την αλήθεια. Και η Σκάιλερ. Εφόσον ο Χανκ δε θα ξαναγυρνούσε κι θα άρχιζαν οι έρευνες για τον εντοπισμό του, είναι βέβαιο ότι ο Γουόλτ θα ήταν ο νούμερο ένα ύποπτος.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Η μαρι ειναι μια κλεπτομανης πυροβολημενη εδω και με το βιντεο του τζεσι και παλι δεν μπορουσε ο χανκ να κανει κατι χωρις χειροπιαστες αποδειξεις και στην τελικη θα μπορουσε να πει οτι δεν ειχε καμια σχεση με την εξαφανιστη του χανκ πηρε τον γκομεζ και φυγανε μαζι ταξιδακι σαν ζευγαρι αυτο το σημειο ειναι που με χαλασε ο ξαφνικος πανικος να φυγει ενω δεν υπαρχει ουτε πτωμα ουτε επισιμη ευρευνα απο την αστυνομια για αυτον

Likes / Thanks
    Μετά τη δολοφονία του Χανκ, όμως, ο Γουόλτ προφανώς κατάλαβε ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου γι' αυτόν. Η εξαφάνιση δύο αστυνομικών σίγουρα θα οδηγούσε, αργά ή γρήγορα, σε έρευνα -- οι μέρες του ήταν μετρημένες. Κατ' εμέ, όμως, ο βασικός λόγος που εξαφανίστηκε ήταν ακριβώς ότι ο κόμπος είχε φτάσει στο χτένι με το θάνατο ενός δικού του ανθρώπου. Κάπου εκεί κατάλαβε ότι είχε χτυπήσει πάτο: κανονικά, αντί να εξαφανιστεί, θα έπρεπε να είχε παραδοθεί, αλλά ακόμα δεν είχε ωριμάσει μέσα του η πλήρης συνειδητοποίηση του τι είχε κάνει. Εικάζω ότι το "σχέδιό" του ήταν να πεθάνει κάπου μόνος και ανώνυμος, αλλά η εμφάνιση των παλιών του συνεργατών στην τηλεόραση ξύπνησε το βαθύ του εγωισμό και γι' αυτό το λόγο και μόνο επέστρεψε στο τέλος.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Banned
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Εικάζω ότι το "σχέδιό" του ήταν να πεθάνει κάπου μόνος και ανώνυμος, αλλά η εμφάνιση των παλιών του συνεργατών στην τηλεόραση ξύπνησε το βαθύ του εγωισμό και γι' αυτό το λόγο και μόνο επέστρεψε στο τέλος.
    Εγώ πάλι εικάζω ότι το σχέδιο του ήταν να βρει τρόπο να στέλνει τα λεφτά που είχε στην οικογένειά του. Για να μην πάει χαμένο ότι είχε συμβεί. Ακόμη και η "θυσία" του Hank. Αυτό ήταν το σχέδιο εξ αρχής. Να αφήσει λεφτά στην οικογένεια. Άλλο αν ο Jessy με τις πράξεις του οδήγησε σε λάθη και ξανά μανά λάθη. Μετά θα πέθαινε κάπου ήσυχα. Άλλωστε ο καρκίνος είχε γυρίσει. Νομίζω όμως ότι στο πίσω μέρος του μυαλού του ήθελε να εκδικηθεί τους ναζί που σκότωσαν τον Hank. Και μόλις είδε τα αλλά 2 λαμόγια του σκαρφίστηκε η ιδέα.

TV Maniac
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο , Οι αλυσιδωτές εξελίξεις μετά την αποκάλυψη για τον Γουολτ ήθελα να ήξερα αν Ικανοποίησαν τη γυναίκα του Χανκ, η αδερφή της έμεινε στο δρόμο απένταρη Με μια πάρτ ταιμ δουλειά του κωλου , το μωρό το κρατάει μια άγνωστη νέα Γειτόνισσα Ο έφηβος γιος είναι στα χειρότερα του είναι πλέον στιγματισμένοι για πάντα και όλα αυτά γιατί δεν άφησαν απλά ο καρκίνος να «τιμωρήσει» τον Γουολτ σαν θεία δίκη για όσα έκανε. Θα μπορούσαν να ζήσουν μια άνετη ζωή και επέλεξαν αυτό , κρίμα που κανεις δεν έχει μάθει και Ότι προσπάθησε να σώσει τον Χανκ Δίνοντας όλα του τα λεφτά.
    spiros#27

Likes / Thanks
    Κακό το ότι δε δέχτηκαν να "ζήσουν άνετα" με ματωμένα λεφτά, που κατέστρεψαν τη ζωή τους; Εντάξει, σχόλια σαν κι αυτά υπήρχαν πολλά και στην εποχή που παιζόταν η σειρά και είμαι σίγουρη ότι ο δημιουργός Βινς Γκίλιγκαν πολύ θα στενοχωρήθηκε όταν έμαθε ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν έπιασαν το νόημα της ιστορίας.

Είναι απλό, αλήθεια. Το έγκλημα είναι ΚΑΚΟ. Το έγκλημα δε βοηθάει ΚΑΝΕΝΑΝ. Αν μπλεχτείς με το έγκλημα, θα χάσεις και εσύ και όλοι γύρω σου. Η οικογένεια είχε οικονομικά προβλήματα από την αρχή της σειράς και, κάνοντας έναν τέλειο κύκλο, καταλήγει άφραγκη και στο τέλος της. Δραματουργικά είναι άψογο, ηθικά είναι ολόσωστο.
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Nίκος Καζαντζάκης

12. Likes Chiras365 liked this post
Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία