Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 12

Θέμα: Agents of S.H.I.E.L.D. 1x09 - Repairs

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    27 Χρήστες
    6,9
    για να ψηφήσετε
    1x09
    Repairs

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ένα μυστικό της Μέι θα σώσει την ομάδα από σοβαρό κίνδυνο...
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    26/11/2013 - 20:00
    GMT -5
    27/11/2013 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Καλό το επεισόδιο. Αν και στο πρώτο 15λεπτο βαρέθηκα αλλά μετά πήρε τα πάνω του. Μου άρεσε που ασχολήθηκε με τη Μέυ. Γενικά τη θεωρώ δυνατό χαρτί στη σειρά. Μου άρεσε που έδειξε το πώς γιγαντώνεται μια ιστορία απο στόμα σε στόμα. Επίσης μου άρεσε που ο Γουόρντ και η Μέυ είναι f##k buddies και το σεξάκι της προηγούμενης βδομάδας δεν ήταν one time thing.

Τέλος μου άρεσε αρκετά και η υπόθεση του επεισοδίου αν και απο τη στιγμή που το επεισόδιο το έγραψαν οι δύο απο τους τρείς δημιουργούς της σειράς, περίμενα κάτι καλύτερο και πιο κοντά στο κεντρικό story arc (εκτός αν ο joss δεν αφήνει τους άλλους δύο να ασχοληθούν μ'αυτό)
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

3. Likes blackys88b liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    πολυ καλο επεισοδιο...ειχε ενδιαφερον θεμα και αλλαξει και τα διδυμα προς 2/3 αφου ειχαμε Skye - Coulson και Ward - May...μου αρεσε που η φαρσα στο τελος ηταν απο την Μει...και φυσικα που τους αποκαλεσε my people δειχνοντας οτι εχει δεθει με την ομαδα...!! η υποθεση με τον τυπο που ηταν παγιδευμενο σε δύο διαστασεις ειχε ενδιαφερον...θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι αυτο το Hell...αν θα παιξει φυσικα ρολο στη συνεχεια..!!

5. Likes kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της edora
    Likes / Thanks
    Την παλεύω τη σειρά, αλλά ακόμα τίποτα. Απολύτως τίποτα όμως. Ο μόνος λόγος που δεν την έχω κόψει είναι επειδή έχει το όνομα του Joss Whedon. Είχα την ελπίδα ότι σήμερα θα βλέπαμε κάτι καλό, κάτι για το παρελθόν της May. Nope, δεν είδαμε, απλά μας είπαν για αυτό... Seriously? Δεν έχουν ξανακούσει την έκφραση "Show, don't tell"; Πόσο πιο ωραίο θα ήταν να βλέπαμε την απόγνωση της May, και όχι απλά να ακούμε τη φωνή του ανέκφραστου Coulson;
    Το κεντρικό plot του επεισοδίου ήταν χαζομάρα για εμένα. Και το ότι οι σεναριογράφοι του επεισοδίου ήταν οι executive producers το κάνει ακόμα χειρότερο. Με έχει κουράσει το case-of-the-week χωρίς κάποιο συνδετικό κρίκο, κάποιο κακό, κάτι.
    Επίσης έχω ενστάσεις για τις σκηνές δράσεις. Κάτι δεν τους πάει καλά ή στο μοντάζ ή στη σκηνοθεσία. Θέλουν να μας δείξουν τη May ως απόλυτο badass, αλλά τους βγαίνει sloppy. Για σειρά με τόσα λεφτά από πίσω είναι απαράδεκτο.
    Θα σπρώξω λίγο ακόμα, αλλά αν δεν γίνει κάτι το δραστικό, αν δεν κάνουν κάτι με τους χαρακτήρες δε με βλέπω να τη συνεχίζω.
    Und so kaempfen wir ungehemmt, einen Kampf der keinen Sieger kennt....

- Silbermond

7. Thanks smile88, mefisto26 thanked for this post
    Likes t0ny3, Sikelos, kaxtos liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Ότι ακριβώς είπανε οι παραπάνω...Η σειρά δείχνει να έχει κολλήσει στις ισοτρίούλες...

9. Likes kKKK liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Ενώ ξεκίνησε αρκετά συμπαθητικά, τα τελευταία 10-15 λεπτά το έριξαν για εμένα. Η ανάπτυξη της Μέι μου άρεσε, ήταν το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου, αλλά η κοντρίτσα και το ερωτικό τρίγωνο που πήγαν να βγάλουν ήταν πολύ με το ζόρι και δεν κολλούσαν με τα προηγούμενα.

Όσο για την υπόθεση της εβδομάδας, πάλι χλιαρή. Συγγνώμη, αλλά από πού και ως πού το ότι ο τύπος μεταφερόταν σε διάφορες διαστάσεις, εξηγεί αυτά που έκανε στην αρχή; Τα πράγματα που πετάγονταν, το μπατσικό που κατευθυνόταν προς το πλήθος, τα αντικείμενα που εξαφανίζονταν μπροστά στα μάτια άλλων. Πώς είναι δυνατόν κανείς να μην τον έβλεπε; Εγώ θεώρησα ότι ήταν αόρατος αρχικά. Χώρια που ως "κακός" για άλλη μια φορά κατέληξε της πλάκας.

Πάντως, προχωρώντας η σειρά, μπορώ να το πω πιο άνετα από ό,τι στην αρχή, που ακόμα δεν είχε φανεί πού το πάει. Ας μην τρέφουμε ψευδαισθήσεις ότι η σειρά θα ακολουθήσει την πορεία των υπόλοιπων του Γουίντον. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά τα δεδομένα άλλα δείχνουν. Και ας μην ξεχνάμε δύο σημαντικότατους παράγοντες που τη διαχωρίζουν από κάθε άλλη σειρά του.

1. Δεν είναι ο ίδιος showrunner, που σημαίνει ότι δεν καθορίζει την πορεία της σειράς αυτός, αλλά ο αδερφός του κι η νύφη του. Ο ίδιος εκτελεί καθήκοντα παραγωγού και ενίοτε δίνει συμβουλές αν τον χρειαστούν, αλλά δεν ασχολείται ενεργά. Βέβαια και στον Angel δεν ήταν, οπότε έχουμε και τον πιο βασικό λόγο.
    2. Η σειρά είναι της Disney/Marvel και ας μην το ξεχνάμε αυτό. Όσο και αν έχει στοιχεία του δημιουργού, όπως και το Avengers -ατάκες, χιούμορ, σεναριακές ιδέες- το Agents of SHIELD λειτουργεί στα πρότυπα του Marvel Cinematic Universe και θα υπήρχε και χωρίς αυτόν. Όπως και η κάθε ταινία που δεν ορίζεται από τον εκάστοτε σκηνοθέτη/σεναριογράφο που έχει ελευθερία ως ένα σημείο. Just keep that in mind.

11. Thanks smile88 thanked for this post
    Likes t0ny3, kaxtos, kKKK liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο αν και στην αρχή ήταν λίγο βαρετό.
    superheronews.gr

13. Likes kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Αρκετά καλό επεισόδιο και να πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο
    από το προηγούμενο.

15. Likes kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την edora Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Είχα την ελπίδα ότι σήμερα θα βλέπαμε κάτι καλό, κάτι για το παρελθόν της May. Nope, δεν είδαμε, απλά μας είπαν για αυτό... Seriously? Δεν έχουν ξανακούσει την έκφραση "Show, don't tell"; Πόσο πιο ωραίο θα ήταν να βλέπαμε την απόγνωση της May, και όχι απλά να ακούμε τη φωνή του ανέκφραστου Coulson;
    Το κεντρικό plot του επεισοδίου ήταν χαζομάρα για εμένα. Και το ότι οι σεναριογράφοι του επεισοδίου ήταν οι executive producers το κάνει ακόμα χειρότερο. Με έχει κουράσει το case-of-the-week χωρίς κάποιο συνδετικό κρίκο, κάποιο κακό, κάτι.
    Επίσης έχω ενστάσεις για τις σκηνές δράσεις. Κάτι δεν τους πάει καλά ή στο μοντάζ ή στη σκηνοθεσία. Θέλουν να μας δείξουν τη May ως απόλυτο badass, αλλά τους βγαίνει sloppy. Για σειρά με τόσα λεφτά από πίσω είναι απαράδεκτο.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Συγγνώμη, αλλά από πού και ως πού το ότι ο τύπος μεταφερόταν σε διάφορες διαστάσεις, εξηγεί αυτά που έκανε στην αρχή; Τα πράγματα που πετάγονταν, το μπατσικό που κατευθυνόταν προς το πλήθος, τα αντικείμενα που εξαφανίζονταν μπροστά στα μάτια άλλων. Πώς είναι δυνατόν κανείς να μην τον έβλεπε; Εγώ θεώρησα ότι ήταν αόρατος αρχικά. Χώρια που ως "κακός" για άλλη μια φορά κατέληξε της πλάκας.

Πάντως, προχωρώντας η σειρά, μπορώ να το πω πιο άνετα από ό,τι στην αρχή, που ακόμα δεν είχε φανεί πού το πάει. Ας μην τρέφουμε ψευδαισθήσεις ότι η σειρά θα ακολουθήσει την πορεία των υπόλοιπων του Γουίντον. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά τα δεδομένα άλλα δείχνουν. Και ας μην ξεχνάμε δύο σημαντικότατους παράγοντες που τη διαχωρίζουν από κάθε άλλη σειρά του.

1. Δεν είναι ο ίδιος showrunner, που σημαίνει ότι δεν καθορίζει την πορεία της σειράς αυτός, αλλά ο αδερφός του κι η νύφη του. Ο ίδιος εκτελεί καθήκοντα παραγωγού και ενίοτε δίνει συμβουλές αν τον χρειαστούν, αλλά δεν ασχολείται ενεργά. Βέβαια και στον Angel δεν ήταν, οπότε έχουμε και τον πιο βασικό λόγο.
    2. Η σειρά είναι της Disney/Marvel και ας μην το ξεχνάμε αυτό. Όσο και αν έχει στοιχεία του δημιουργού, όπως και το Avengers -ατάκες, χιούμορ, σεναριακές ιδέες- το Agents of SHIELD λειτουργεί στα πρότυπα του Marvel Cinematic Universe και θα υπήρχε και χωρίς αυτόν. Όπως και η κάθε ταινία που δεν ορίζεται από τον εκάστοτε σκηνοθέτη/σεναριογράφο που έχει ελευθερία ως ένα σημείο. Just keep that in mind.
    Συμφωνω απολυτα με τους απο πανω, αυτα τα προβληματα τα εχω απο το προηγουμενο επεισοδιο, στην αρχη ηταν ακομα η αρχη και δε με πειραζε, αλλα εχει καταντησει κουραστικο να κανουν συνεχεια τα ιδια και τα ιδια...
    Οποτε κι αυτο το επεισοδιο ηταν μετριο.
    Ολο αυτο με την Μει μου αρεσε, αλλα θα μου αρεσε πιο πολυ αν το βλεπαμε κιολας. Κι οι πλακες ειχαν φαση.
    Ας μην αναφερω την υποθεση της βδομαδας, τελειως ηλιθια και δε νομιζω να μας τα εξηγησαν καλα κιολας.

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Σκετη ηλιθιοτητα ετσι πως εξελιχθηκε η ιστορια με το ερωτευμενο φαντασμα, κι αν κρατουσε αλλα πεντε λεπτα το επεισοδιο νομιζω θα με επαιρνε ο υπνος.

Ακομη ζω με τις ελπιδες πως σε λιγα επεισοδια στρωνει...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας