Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 23

Θέμα: Agents of S.H.I.E.L.D. 1x11 - Its a Magical Place

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    20 Χρήστες
    7,2
    για να ψηφήσετε
    1x11
    Its a Magical Place

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    H ΑΣΠΙΔΑ κινητοποιείται για να σώσει τον Κόλσον...
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    07/01/2014 - 20:00
    GMT -5
    08/01/2014 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Σαν επεισόδιο ήταν καλό αλλά η αποκάλυψη το έκανε μέτριο στα μάτια μου...
    Η αποκάλυψη ότι ο Coulson γιατρεύτηκε μετά από μέρες με μηχανήματα θα μπορούσα να την έχω γράψει εγώ...

3. Likes t0ny3, kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Το επεισόδιο μ' άφησε με ανάμεικτα συναισθήματα. Μου άρεσε σε επίπεδο ιστορίας και δράσης. Μου άρεσε που για πρώτη φορά ένιωσα τους πρωταγωνιστές ως ομάδα και όχι ως σύνολο μονάδων. Καθάρισαν και με το centipede οπότε πάμε τώρα στο επόμενο level για να παίξουμε μπάλα με το final boss. Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά...

...αλλά δεν περίμενα ακριβώς αυτό. Μιλάμε για το επεισόδιο που μας έταξε απαντήσεις σε ότι αφορά στο θάνατο του Κολσον. Και τί μας έδωσε; Απλά μια συρραφή πραγμάτων που νομίζω ότι και ο πιο απονήρευτος φαν τα είχε βάλει έτσι κι αλλιώς σε μια σειρά στο μυαλό του. Δλδ το ότι με κάποιο τρόπο οι Φιούρι και σια "ανέστησαν" τον Κόλσον το ξέραμε. Επίσης το ότι οι μνήμες και το "μαγικό μέρος" ήταν φυτευτά, επίσης τα ξέραμε. Οπότε τι μας είπαν σήμερα; Απλά οτι επειδή το Σουξουμουξου που κάνανε στον Κόλσον (όποιο κι αν ήταν αυτό) του άφησε ψυχικά τραύματα, έτσι του έκαναν πλύση εγκεφάλου; Και στο τέλος πάνω που πάω να χαρώ που μπαίνει στο αμάξι και κάνει κουβέντα με τον γιατρό, μας αφήνει με το αυτό στο χέρι. "Καλύτερα να μην ξέρεις". Μετάφραση: Άσε να κάνουμε συσκέψεις και αν βρούμε τίποτα έξυπνο θα στο σερβίρουμε αργότερα (φέτος, του χρόνου ή όταν και αν γράψουμε προγραμματισμένο φινάλε για τη σειρά)

Δε λέω ότι ήθελα σήμερα να μου λύσουν όλα τα sub plots. Αλλά το συγκεκριμένο νομίζω ότι έπρεπε (γιατί προσωπικά θεωρώ ότι αυτό που μου έδωσαν δεν ήταν απάντηση αλλά teaser ). 2014 έχουμε ρε γμτ, δε γίνεται να βλέπουμε plot developement προηγούμενων δεκαετιών.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εγω ημουν σιγουρος οτι δεν θα παιρναμε απαντησεις παλι...αρα δεν με ενοχλησε το γεγονος οτι μας εδωσαν μισα πραγματα...το επεισοδιο το απολαυσα...ολοκληρωσε την διπλη ιστορια...ειχε ολη την ομαδα σε ενεργο ρολο...ειδαμε την Hand ξανα...που για μενα μετρα...ειδαμε και τον Mike οτι ζει...τωρα θα περιμενουμε να μας δωσουν κατι περισσοτερο για τον Κουλσον..!!!

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους ότι σαν επεισόδιο ήταν καλό, αλλά η αποκάλυψη ήταν λίγη. Παρόλο που πιστεύω ότι δεν αποκλείεται να κρύβονται και άλλα πράγματα από πίσω που σιγά σιγά θα ξεδιπλωθούν, για τα όσα έχτισαν από τον πιλότο, αλλά κυρίως όσα υποσχέθηκαν για αυτό το επεισόδιο ήταν κακή στρατηγική να κινηθούν δείχνοντας αυτό που έδειξαν. Βέβαια δεν το βρίσκω τελείως παράλογο από την άποψη ότι το συγκεκριμένο storyline είναι από τα ελάχιστα, αν όχι το μόνο ενδιαφέρον κομμάτι της σειράς και θέλουν να προσπαθήσουν να κρατήσουν όσους έμειναν από το κοινό τους για παρακάτω.

7. Likes t0ny3, drapetisgal7, thanasislost, gio25, kKKK liked this post
    TV Master Το Avatar του/της dukewalker
    Likes / Thanks
    Αν δεν είχε το όνομα του Whedon, αυτή η σειρά θα είχε πατώσει τελείως ως τώρα.
    Τώρα το τι κάνουν, δεν ξέρω.
    Της δίνουν χρόνο ζωής μπας και εξιλεωθούν που είχε κοπεί τόσο νωρίς και άδοξα το firefly??/
    THE WIRE - COMMUNITY - LOST - TBBT - HOUSE
    FIREFLY - FRIENDS - CASTLE - THE LEAGUE - GoT

9. Likes thanasislost, gio25 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Βαρυ το ονομα Whedon,ελαφρια η σειρα.Μπορει προσωπικα ο ιδιος να εχει περιορισμενη αναμειξη αλλα λιγα πραγματα ρε γμτ.Δεν νομιζω οτι αυτο που ειδαμε μπορει να καταταχθει καν ως αποκαλυψη.

11. Likes t0ny3, thanasislost, dukewalker, kKKK liked this post
    Newbie Το Avatar του/της LoOnY
    Likes / Thanks
    Συμφωνώ με όλους παραπάνω για την ''αποκάλυψη'' της χρονιάς..
    Σκέφτομαι τι έχουμε δει από τον πιλότο μέχρι και το διπλό επεισόδιο και διαπιστώνω ότι μόνο το όνομα του Whedon κρατάει το μεγαλύτερο κοινό της σειράς

13. Likes kKKK liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Allow me to disagree....

οχι για την ποιοτητα της σειρας φυσικα...αν το δω αντικειμενικα ειναι μια απλα καλη σειρα...κυριως αμα πεσει συγκριση με κανενα PoI που εβλεπα πριν λιγο...αλλα για αυτο που ειπατε οτι το κοινο μενει για τον Whedon...το κοινο μενει για την Marvel και για τη Marvel μονο....το ιντερνετικο κοινο ισως μενει για τον Whedon...στην Αμερικη ετσι και αλλιως ουτε με το Firefly ουτε με το Dollhouse εκαναν υπομονη για τον Whedon...βασικα το καναλι εκανε την υπομονη και ο Whedon ηταν ηδη ονομα..με τα Buffy και Angel...

τωρα για τη σειρα...αυτο που προσπαθει να κανει η Marvel ειναι δυσκολο εγχειρημα...δεν μπορει να μπει στα χωραφια της κινηματογραφικης Marvel χωρις αδεια αλλα ουτε και να συστησει οποιους χαρακτηρες θελει...ετσι οπως το βλεπω θα ειναι crossover για το κοσμο της Marvel οπου θα μπορουν να μας γνωριζουν χαρακτηρες ή να δημιουργουν καταστασεις...αρα περιμενουμε σιγουρα crossover για τον Captain America και λογικα θα εχει κατι και για το Avengers 2...αν το παιξουν εξυπνα ισως δουμε και για τις σειρες του Netflix ενα crossover πριν βγουν...

γενικο το δευτερο σχολιο και οχι για καποιον συγκεκριμενα...

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την blackys88b Εμφάνιση Δημοσίευσης
    το κοινο μενει για την Marvel και για τη Marvel μονο....
    Αυτό ακριβώς. Δεν είναι σειρά του Whedon, είναι σειρά της Marvel, αυτή είναι η φύση της, ως αυτό διαφημίζεται και προωθείται παντού και εκεί βασίστηκε το κανάλι για την επιτυχία του όταν έδωσε το πράσινο φως. Όσοι το βλέπουν μόνο για χάρη του -που υπάρχουν και αρκετοί τέτοιοι- είναι η μειοψηφία και ίσως θα έπρεπε να το ξανασκεφτούν κιόλας.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την blackys88b Εμφάνιση Δημοσίευσης
    τωρα για τη σειρα...αυτο που προσπαθει να κανει η Marvel ειναι δυσκολο εγχειρημα...δεν μπορει να μπει στα χωραφια της κινηματογραφικης Marvel χωρις αδεια αλλα ουτε και να συστησει οποιους χαρακτηρες θελει...ετσι οπως το βλεπω θα ειναι crossover για το κοσμο της Marvel οπου θα μπορουν να μας γνωριζουν χαρακτηρες ή να δημιουργουν καταστασεις...αρα περιμενουμε σιγουρα crossover για τον Captain America και λογικα θα εχει κατι και για το Avengers 2...αν το παιξουν εξυπνα ισως δουμε και για τις σειρες του Netflix ενα crossover πριν βγουν...
    Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα της σειράς. Ότι για τον περισσότερο κόσμο δεν αρκούν πια τα crossover. Οι φαν βαριούνται γιατί είναι αδύναμο στα άλλα του κομμάτια, στο ευρύ κοινό έτσι και αλλιώς δεν λένε τίποτα ούτε κι αυτά, οπότε έχει φτάσει σε ένα σημείο που δεν δικαιολογείται πια για εμένα κι ας έχει βελτιωθεί κάπως στα τελευταία. Ναι είναι δύσκολο εγχείρημα και μάλιστα πολύ. Η σύνδεση τηλεόρασης με κινηματογράφο δεν θυμάμαι να έγινε ξανά -με εξαίρεση σειρές που έβγαλαν ταινίες αφού τελείωσαν- και είναι κάτι που ανοίγει τρελές πόρτες για το μέλλον. Αυτός είναι και ένας άλλος λόγος που με ξενερώνει το πώς έχουν χειριστεί από την αρχή τη σειρά, γιατί αντικειμενικά όσες δυσκολίες και να είχε ως εγχείρημα, μπορούσαν και πολύ καλύτερο αποτέλεσμα. Και αυτό παγώνει όσο να 'ναι και άλλες μελλοντικές περιπτώσεις εκτός Marvel με σύνδεση των δύο μέσων. Μια κρυφή ελπίδα μου ήταν αν πήγαινε πολύ καλά η σειρά να έπαιρνε μπροστά και το Dark Tower που προσπαθεί να κάνει κάτι αντίστοιχο εδώ και χρόνια. Σίγουρα ακόμα είναι νωρίς και θα ακολουθήσουν και περισσότερα, αλλά για την ώρα η ίδια η σειρά μου αφήνει μια αίσθηση απογοήτευσης, κυρίως για τις προοπτικές της.

16. Likes blackys88b liked this post
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία