Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 19

Θέμα: Agents of S.H.I.E.L.D. 1x12 - Seeds

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    27 Χρήστες
    7,7
    για να ψηφήσετε
    1x12
    Seeds

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Κόλσον και η Μέι ανακαλύπτουν κάποια γεγονότα σχετικά με το παρελθόν της Σκάι...
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    14/01/2014 - 20:00
    GMT -5
    15/01/2014 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Sikelos
    Likes / Thanks
    Apo ta mona episodia pou mporo na pw : Poli kalo
    "Σύντομα και στην πόλη σας!
    Ο θίασος των σπάμμερς
    έρχεται για να χαρίσει
    στιγμές γέλιου και χαράς!!!

Daidoji Todi *Shiro Shourdo Sensei Spirit*Crane Clan Swordmaster *Samurai*Courtier *Iaijutsu Duelist *Brash Hero*ex-PeaceKeeper Exp V

3. Likes kKKK liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Δεν είμαι σίγουρος πόσο μου άρεσε και τι να ψηφίσω.

Από τη μία είχαμε μια σχετική ανάπτυξη χαρακτήρων που γενικά λείπει από τη σειρά και λιγάκι παραπάνω βάθος. Ενδιαφέρουσα η επιστροφή του Κουίν, αλλά και η σύνδεσή του με τον Clairvoyant -whatever the hell that is- όπως επίσης και μου άρεσε που μάθαμε λίγο παραπάνω για το παρελθόν της Σκάι.

Από την άλλη όμως η ιστορία και οι "κακοί" του επεισοδίου ήταν για γέλια. Δύο κολλεγίοπαιδα που με μια μηχανή αλλάζουν τις καιρικές συνθήκες και προκαλούν παγωνιά, χαλάζι και τυφώνες. Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν γνωστούς υπερήρωες και κακούς της Marvel για να ευχαριστηθούν, αλλά δεν καταλαβαίνω σε ποιο σύμπαν θα μπορούσε να καλύπτει ως φαν αυτό που είδα από πλευράς ιστορίας. Και δεν είναι η πρώτη φορά, γενικά έχει πρόβλημα στον τομέα "εχθροί" η σειρά. Χώρια του ότι ήταν τελείως προβλέψιμο το whodunnit του επεισοδίου. Γιατί; Γιατί ούτως ή άλλως δεν μας έδειξαν κανέναν άλλο χαρακτήρα. Τόσο απλά.

Όσο για το τέλος, τι υποτίθεται ότι υπονοούν με τον πιτσιρικά; Ιceman δεν γίνεται να είναι γιατί ανήκει στη Fox. Blizzard μήπως; Δεν ξέρω και αν έχει σημασία τελικά ή αν απλά το πέταξαν ως τυράκι χωρίς να έχουν σκεφτεί και οι ίδιοι.

5. Likes kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Προσωπικά το επεισόδιο μου άρεσε πολύ και μάλιστα πολύ περισσότερο απο το προηγούμενο. Η ιστορία του μου άρεσε. Μας έδειξε οτι δεν χρειάζεται ο μεγάλος Κακός για να γίνει το μεγάλο Κακό. Αρκεί λίγη κοινωνική απομόνωση, λίγος κωλοπαιδισμός και φυσικά η "σωστή" χειραγώγηση για να μετατραπεί ο Jedi σε Sith.

Και φυσικά μου άρεσε που με τις αποκαλύψεις που έγιναν στο Μεξικό, έβαλαν την ιστορία της Σκάι σε μιά σειρά. Λογικά ,μιά που σιγά σιγά δένουν όλες τις υπο-ιστορίες σε μία, η ιστορία της Σκάι θα δέσει με την ιστορία του Μεγάλου Κακού (που ακόμη δυσκολεύομαι να πώ το όνομά του). Τώρα τί θα της είναι δεν ξέρω. Πατέρας, μάνα, αδερφός-η; Θα δείξει.

Τέλος μου άρεσε η αναφορά στον Μπάκυ. Προφανώς μας ετοιμάζουν για το Captain America 2.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

Likes / Thanks
    Άλλες δύο παρατηρήσεις που ξέχασα να αναφέρω. Τις σκεφτόμουν από τα προηγούμενα, αλλά σε αυτό το επεισόδιο μού χτύπησαν πιο έντονα.

1. Η όλη φάση ότι η Μέι είναι η σούπερ ντούπερ πράκτορας στο σημείο να κάνει την Μπλακ Γουίντοου -Γιόχανσον- να φαίνεται Β' Εθνική όπως έχει αναφερθεί 2-3 φορές, δεν με έχει πείσει καθόλου προσωπικά. Είναι το ότι είναι σειρά, είναι ο τρόπος σκηνοθεσίας και η χορογραφία της μάχης που είναι προφανώς κατώτερα των ταινιών, αλλά περισσότερο ότι όταν βλέπω τη Μέι να πλακώνεται, σχεδόν δυσκολεύεται. Σχεδόν είπα, οκ. Αν ρίξει κανείς μια ματία σε Iron Man 2 και Avengers στο ξύλο που έριξε η Σκάρλετ, είναι αστεία η σύγκριση και ακόμα περισσότερο ως ανώτερή της. Επιπλέον, ακόμα και αν ήταν, τι δουλειά έχει εκείνη στους Εκδικητές και δεν είναι η Μέι; Θα έλεγε κανείς ότι όταν κινδυνεύει η μοίρα του πλανήτη, ο Φιούρι θα έπαιρνε την καλύτερη στην ομάδα του, αντί να τη βάζει να κόβει βόλτες με το αεροπλάνο και στη θέση της να έχει τη δευτεράτζα.

2. Αυτό που υποτίθεται η ύπαρξη της Α.Σ.Π.Ι.Δ.Α. είναι μυστική, αλλά κατά τα άλλα έχουν Ακαδημίες που εκπαιδεύονται ανοιχτά οι πράκτορες λες και είναι το Χάρβαρντ, με το λογότυπο κοτσαρισμένο πάνω και όλα, κάπου με ξεπερνάει. Δεν μιλάμε καν για οργάνωση τύπου CIA που το κοινό δεν ξέρει τη δράση της. Εδώ δεν ξέρει ούτε το ότι υπάρχει.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την kKKK Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Τέλος μου άρεσε η αναφορά στον Μπάκυ. Προφανώς μας ετοιμάζουν για το Captain America 2.
    Την αναφορά ομολογώ δεν την πρόσεξα καθόλου. Σίγουρα θα υπάρξει crossover επεισόδιο με τη δεύτερη ταινία πάντως, νομίζω το έχουν ανακοινώσει κιόλας.

8. Likes t0ny3 liked this post
    TV Master Το Avatar του/της dukewalker
    Likes / Thanks
    Συμφωνώ με τις παραπάνω παρατηρήσεις, παρόλα αυτά το επεισόδιο το βρήκα πολύ ευχάριστο, ίσως το καλύτερο ως τώρα.
    THE WIRE - COMMUNITY - LOST - TBBT - HOUSE
    FIREFLY - FRIENDS - CASTLE - THE LEAGUE - GoT

10. Likes kKKK liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Πλέον δεν περιμένω πολλά απο την σειρά αλλά αυτό ήταν πράγματι ένα πολύ ευχάριστο 45λεπτο...
    Ωραία η ιστορία και τα guest έδωσαν πνοή στο επεισόδιο...
    Θέλω να δω όμως τον Big Bad της σεζόν....

12. Likes kKKK liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    παρα πολυ καλο το επεισοδιο..κυριως επειδη μας συστησαν τον Blizard στο παιχνιδι...μου αρεσε πολυ η αναφορα στον Bucky...και η εξελιξη με το παρελθον της Σκαι..! γενικα ειχε αρκετα να δωσει το επεισοδιο...νομιζω οτι στο MCU δεν ειναι μυστικη η SHIELD...αν δεν κανω λαθος φυσικα...ετσι και αλλιως μετα απο Avengers ολα ειναι πλεον γνωστα...λογικα..!!

14. Likes kKKK liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την blackys88b Εμφάνιση Δημοσίευσης
    νομιζω οτι στο MCU δεν ειναι μυστικη η SHIELD...αν δεν κανω λαθος φυσικα...ετσι και αλλιως μετα απο Avengers ολα ειναι πλεον γνωστα...λογικα..!!
    Από όσο θυμάμαι και από το πρώτο Iron Man που τους παρουσίασαν για πρώτη φορά, είναι. Και προφανώς όλα αυτά υπήρχαν πολύ πριν τα γεγονότα των Εκδικητών. Οι σχολές και οι ακαδημίες δηλαδή. Πιστεύω και λογικά να το πάρει κανείς. Υποτίθεται είναι μια οργάνωση που ασχολείται με εξωγήινους, υπερήρωες και γενικά ό,τι το παραφυσικό, πράγματα για τα οποία το ευρύ κοινό δεν είχε ιδέα πριν τη μάχη της Νέας Υόρκης και ακόμα περισσότερο πριν το πρώτο Iron Man. Αν ήξεραν την ΑΣΠΙΔΑ ως τι να τους ήξεραν;

16. Likes blackys88b liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο,ωραίο το στόρι και οι μερικές αποκαλύψεις για το παρελθόν της Σκάι.
    superheronews.gr

18. Likes kKKK liked this post
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία