Σελίδα 29 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 19272829
Αποτελέσματα 281 έως 287 από 287

Θέμα: Game of Thrones 4x08 - The Mountain and the Viper

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

"What is a teacher? I'll tell you...

...
    it isn't someone who teaches something,
    but someone who inspires the student to give of her best
    in order to discover what she already knows."

Paulo Coelho

3. Likes χάρις2106, goggits, ~Dr.House~ liked this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    πολυ καλο και αυτο το επεισοδιο!!!!!!!!Η Σανσα φενεται οτι επιτελους σιγα σιγα ξυπνάει!!!!!!!!!!!εχω πολυ μεγαλο ενδιαφερον να δω την εξελιξη της!!!!!!

Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    To ξύπνημα της Sansa αλλά και η μάχη ανάμμεσα στο Βουνό και τον Martell ανέβασε κατακόρυφα το επεισόδιο!!!

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Διάβασα όλα τα σχόλια, που μοιραία επικεντρώθηκαν στην τελική μονομαχία, και μετά ξαναγύρισα στη δική μου λίστα, για να συνειδητοποιήσω ότι αυτό το επεισόδιο ήταν από τα πιο γεμάτα της σειράς.

Ρε Ύγκριντ, γαμώτο, εκεί που πάω να σε συμπαθήσω, σφάζεις ό,τι βρεθεί στα διάβα σου. Ναι, το ξέρω, τη χάρισες στην Γκίλι και το μωρό (γιατί; ), αλλά έχεις πολύ αίμα στα χέρια σου, που να πάρει. Τι θα συμβεί όταν ξαναβρεθεί με τον Τζον;

Τελικά, κανένας δε θα μείνει αζευγάρωτος στο Γουέστερος και τις Ελεύθερες Πόλεις, ακόμα και η Μισάντεϊ βρήκε το ταίρι της. Μισερό, αλλά αυτά έχει η ζωή. Βέβαια, μιας και δεν ξέρουμε ακόμα τι ακριβώς συμβαίνει με την... κολώνα και τις πέτρες του, υπάρχει ακόμα ελπίδα. Η οποία θα γίνει ακόμα μεγαλύτερη αν ο Γκρίζος Σκουλίκης συναντήσει ποτέ τον Τζον, που ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι ξέρει. Πολύ αισθησιακή η σκηνή του μπάνιου στο ποτάμι, σαν βγαλμένη από πίνακα του Γκογκέν.

Α, να ποιος θα μείνει αζευγάρωτος, ο έρμος ο Τζόρα. Δεύτερη φορά εξορία, φεύγει σαν φτωχός και μόνος καουμπόι, αλλά πιστεύω ότι θα μείνει κάπου εκεί τριγύρω, για να βοηθήσει την Ντενέρις όταν εκείνη βρεθεί σε αληθινή ανάγκη. Εγώ θα την άφηνα να σπάσει τα μούτρα της, αλλά τον Τζόρα φοβάμαι ότι θα τον φάει ο γεροντοέρωτας.

Για τον Θήον διατηρώ μια μικρή ελπίδα ότι δεν έχει διαλυθεί τελείως, αν και η μικρή του περιπέτεια στην Τάφρο Κέιλιν μου αποδεικνύει το ακριβώς αντίθετο. Δεν έχω αποφασίσει ποια θέλω να είναι η κατάληξή του, γιατί δεν ξεχνώ τι έκανε στο Γουίντερφελ (και στο Μέιστερ Λούιν!). Βλέποντας, μάλιστα, ένα βίντεο που πόσταρε σε άλλο θρεντ η evangeline, όπου ο Θήον διαβεβαίωνε τον Ρομπ ότι θα τον ακολουθήσει στον πόλεμο γιατί "your father raised me to be an honorable man", φούντωσα ξανά. Θα έλεγα ότι τον βλέπω λίγο σαν το Γκόλουμ, που, όπως είχε πει και ο Γκάνταλφ, "has some part to play yet, for good or ill".

H σκηνή του επεισοδίου: η "γ@μώ την καταδίκη μου" φάτσα του Σκύλου, όταν συνειδητοποιεί ότι ούτε από το Έιρι θα πάρει λεφτά για την παράδοση της Άρυα.

Και ναι, φαίνεται πως, τελικά, η Σάνσα παίζει και να τα κάνει λαμπόγυαλο όλα! Με θέατρο καλύτερο και από του Καραγκούνη όταν βουτάει για πέναλτι, τυλίγει σε μια κόλλα χαρτί τους άρχοντες του Έιρι και βραχυκυκλώνει τον Μικροδάχτυλο. Εξακολουθώ να μην μπορώ να διαβάσω τις προθέσεις του, αλλά το "μ'-έχεις-φέρει-ένα-βήμα-πριν-τον-οργασμό" βλέμμα του προς τη γκοθ, τραγανίστρω Σάνσα στην καλύτερη περίπτωση μου σηκώνει το πετσί. Το μικρό του λογύδριο προς το ζαβό τον Ρόμπιν, περί "φιλάσθενων αγοριών" που γίνονται "ισχυροί άρχοντες", ολοφάνερα αναφερόταν στον εαυτό του.

Εν τω μεταξύ, στο Κινγκς Λάντινγκ, λίγο πριν τη μεγάλη μονομαχία, ο σιχαμένος Παϊσέλ δε λέει να βάλει γλώσσα μέσα του, αναγκάζοντας τον Τάιγουιν να διακόψει τις φανφάρες του με μουσική γέφυρα, τακτική που, σε κάποιο μακρινό μελλοντικό σύμπαν, θα χρησιμοποιηθεί για να μην παρατραβάνε τους ευχαριστήριους λόγους τους οι νικητές των Όσκαρ. Στη συνέχεια, ο Όμπερυν, ο θερμόαιμος πρίγκιπας του Κουλ, χορεύει στην αρένα και η νίκη είναι τόσο κοντά που σχεδόν τη γεύεσαι, αλλά δε με ακούει που του φωνάζω "πάρε το πόδι σου μακριά από το χέρι του, το πόδι, το πόδιιιιιι". Τελικά, το πόδι δεν το παίρνει, με αποτέλεσμα όλοι εμείς που είχαμε επενδύσει επάνω του για να μας χαρίσει μια στάλα δικαιοσύνης, μετά τα απανωτά χαστούκια που έχουμε φάει από τη σειρά, να πάρουμε κάτι που η καλή μου ανατροφή δε μου επιτρέπει να κατονομάσω. Άι σιχτίρ, another one bites the dust και η Ντενέρις ακόμα ζει και βασιλεύει...

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Elfstone Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Τελικά, η Ικαρία έμεινε στην απέξω, αλλά, έχοντας κάνει 15 μήνες αγροτικό εκεί, έχω να πω ότι η παραγωγή θα τα έβρισκε μπαστούνια με τους ντόπιους, οι οποίοι ζουν σε εντελώς δικούς τους ρυθμούς, που "επαγγελματικούς" δεν τους λες. Το Κάστρο του Κοσκινά, πάντως, είναι πραγματικά υπέροχο: χτισμένο αρκετά ψηλά ώστε να νιώθεις ότι σχεδόν χάνεσαι στα σύννεφα, με απρόσκοπτη θέα 360 μοιρών σε πεδιάδα και θάλασσα. Απομονωμένο όπως είναι κι επειδή δεν το επισκέπτονται πολλοί, όταν πας μόνος είναι στ' αλήθεια σαν να κάνεις ταξίδι πίσω στο χρόνο.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την baspav Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει πραγματικά: Αυτός ο Oberyn έπαιξε, σε πόσα επεισόδια, 7; Τι δάκρυ και δράμα έχει πέσει σε forums και facebook που πέθανε; Πότε προλάβανε και τον ερωτεύτηκαν; Άντε μην πω ευθέως την γνώμη μου και χωρίς λογοκρισία και με κράξει μετά όλος ο γυναικείος πληθυσμός
    Άσε τις ζήλειες, βρε bas. Ο μακαρίτης μας έκανε το κλικ γιατί είχε τύπο, ήταν κουλ, εξωστρεφής, φλογερός, τρυφερός, ειλικρινής, παθιασμένος κι αγαπούσε τη δικαιοσύνη και τις απολαύσεις της ζωής. Εμένα, προσωπικά, μ' έφτιαχνε και η προφορά...
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

7. Likes 3lbereth, Hrisa76 liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Διάβασα όλα τα σχόλια, που μοιραία επικεντρώθηκαν στην τελική μονομαχία, και μετά ξαναγύρισα στη δική μου λίστα, για να συνειδητοποιήσω ότι αυτό το επεισόδιο ήταν από τα πιο γεμάτα της σειράς.
    Τα ποστ σου είναι ένας απ τους λόγους που δεν θα σταματήσω την σειρά.

9. Thanks HristinaB thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Μιας και πλησιαζει το φετινο 8ο επεισοδιο. Λειπεις και το ξερεις...

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Ατιμε Τονυ, τι μας τον θυμίζεις!!!!
    Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

12. Likes t0ny3 liked this post
Σελίδα 29 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 19272829

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία