Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 150

Θέμα: Game of Thrones 4x09 - The Watchers on the Wall

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    141 Χρήστες
    8,9
    για να ψηφήσετε
    4x09
    The Watchers on the Wall

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Τζον Σνόου και η νυχτερινή φρουρά αντιμετωπίζουν μια μεγάλη πρόκληση.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    08/06/2014 - 20:00
    GMT -5
    09/06/2014 - 05:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Η μάχη της 2ης σαιζόν, μπροστά σε αυτό το επεισόδιο, ήταν μαξιλαροπόλεμος.

TV Master Το Avatar του/της sarasker
    Likes / Thanks
    Εντυπωσιακό επεισόδιο. Ένα ολόκληρο επεισόδιο για μια μάχη? Μας κακομαθαίνουν!

Γίγαντες και μαμούθ αποτελούσαν την αναγνωριστική επίθεση. Έχει κ ισχυρότερα χαρτιά ο Μανς? Για να δούμε.

Mission impossible για τον τζον ο οποίος θέλει να σκοτώσει το κεφάλι της επίθεσης. Και μόλις το σκοτώσει θα σταματήσει η εκδρομή και θα σκορπιστούν όλοι πίσω στα σπίτια τους. Πολύ καλό για να είναι αληθινό πιστεύω!

Με ένα πρόχειρο μέτρημα υπολογίζω γύρω στις 35 απώλειες για τα κοράκια από το σύνολο των 100 που είχαν. Και αυτές είναι μόνο αυτές που δείξανε! Ακόμα και αν ήθελαν να δείξουν μια πιο ελκυστική μάχη εμένα αυτό με βάζει σε υποψίες ότι δεν θα δούμε άλλη μάχη στο τείχος. Δεν έχω διαβάσει κανένα από τα βιβλία, απλά υποθέσεις κάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την sarasker; 9 Ιουνίου 2014 στις 12:13

4. Likes fimios, baspav, evangeline, kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Τζον Σνοου ρε και τα μυαλα στο μπλεντερ!Πολυ δυνατη η μαχη στο τειχος και μεσα στο καστρο που αναδεικνύει το Σνοου σε ηγετη των Νυχτερινων Φρουρων του τειχους απεναντι στους υπεραριθμους Αγριους και στο τελος τον δειχνει να ξεκιναει για μια "αδυνατη αποστολη" να σκοτώσει το Μανς Ρειντερ για να διασπασει τη συνοχη των εισβολεων!Go Snow go λεμε!
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

6. Likes prod21, baspav, Reben, evangeline, kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tanoulitsa
    Likes / Thanks
    Σχετικά ήρεμο επεισόδιο σε σχέση με όσα είδαμε στην 4η σεζόν και ας ήταν το πολυαναμενόμενο 9ο.Ο Τζον ο Σνόου είναι ηγέτης και το έχει αποδείξει πάρα πολλές φορές, απλά τώρα έδωσε μια ώθηση παραπάνω στην κατάσταση.

Όντως η μάχη να ναι ολόκληρο επεισόδιο;;; good job!!! Διάβασα κάπου ότι στα βιβλία η μάχη γίνεται αμέσως μετά την αποχώρηση του Τζον από τους άγριους οπότε και το φινάλε του με την Ύγκριτ έχει περισσότερη αξία... η σκηνή ήταν πραγματικά όμορφη αλλά ποιος συμπαθούσε ιδιαίτερα αυτήν την κοπέλα;

8. Likes kKKK liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    Eπεισοδιαρα! Σκηνοθετικα αριστο!

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

10. Thanks natasssa thanked for this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    brilliant...εξαιετικο επεισοδιο το οποιο ειχε την μαχη στο επικεντρο που περιμεναμε ξερω και εγω ενα χρονο ολοκληρο...υποθετω στο 4χ9 θα δουμε την μαχη με τους whitewalkers?? κατα τα αλλα εκτος της μαχης και του θανατου της Υγκριτ, δεν εδειξε κατι περισσοτερο απο το υπολοιπο Γουεστερος και φυσικα στο φιναλε περιμενω να ασχοληθει με ολους τους χαρακτηρες μπας και δουμε και λιγο Καλισι..!!

12. Likes baspav, dukewalker, kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την blackys88b Εμφάνιση Δημοσίευσης
    brilliant...εξαιετικο επεισοδιο το οποιο ειχε την μαχη στο επικεντρο που περιμεναμε ξερω και εγω ενα χρονο ολοκληρο...υποθετω στο 4χ9 θα δουμε την μαχη με τους whitewalkers?? κατα τα αλλα εκτος της μαχης και του θανατου της Υγκριτ, δεν εδειξε κατι περισσοτερο απο το υπολοιπο Γουεστερος και φυσικα στο φιναλε περιμενω να ασχοληθει με ολους τους χαρακτηρες μπας και δουμε και λιγο Καλισι..!!
    Αν δε δειξει στο φιναλε τι θα γινει με το τρελο αγορι θα ειναι πολυ μ@λ@κες....
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

14. Likes kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της gate13
    Likes / Thanks
    Καλό ήταν μωρέ, πέρα απ' την άριστη σκηνοθεσία (ειδικά το πλανάκι με το δρεπάνι χεχε) και το εξαιρετικό που το παιδί σκότωσε την Ύγκριτ(περίμενα κάνα Σαμ να πεθάνει σε όλο το επεισόδιο).

Μόνο μάχη λοιπόν, νεράκι πέρασε το επεισόδιο, ήθελα να δω τη μάχη του γίγαντα με τους έξι. Επίσης θέλω από περιέργεια να μετρήσω πόσοι μας έδειξαν πως πέθαναν, 35 είπε κάποιος παραπάνω, εγώ υπολογίζω πολλούς παραπάνω(έτσι για να γίνω κακός, γιατί σαν πολλοί μου μαζεύτηκαν στο τείχος). Το καλό πως ο Σνόου πλέον κάτι ξέρει, και πάει να σκοτώσει τον Μανς; Να κάνει καμιά συμφωνία; Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως έμεινε ένα επεισόδιο και θα ήθελα να κλείσει αυτό το στόρυ με το τείχος κάπως (εντάξει με νάνο και τα λοιπά δεν παίζει να μην δείξουν τι θα γίνει).

Στα μπόνους του επεισοδίου, ο άκυρος πουναθυμάμαιόνομα, που ανέλαβε στα ψηλά μετά τον Σνόου, καλύτερος κι απ' τον Σνόου ήταν χαχα Θεούλης.

Στα μπόνους του επεισοδίου, η ατάκα του τυφλού που είναι ο Αίμων Ταργκάρυεν, φυσικά δεν έχω ιδέα ποιος και τι, αλλά και μόνο που ακούω Ταργκάρυεν πλέον το αυτί μου προσέχει παραπάνω.

Γενικά δεν έχω να πω πολλά, την μάχη στο 2x09 την είχα απολαύσει περισσότερο, ίσως επειδή υπήρχαν χαρακτήρες που μ' ενδιέφεραν περισσότερα, ίσως επειδή είχε λήξει με ανατριχιαστική ατάκα και με το νάνο που ήταν αμφίρροπο αν πέθανε. Εδώ κάτι μου έλειπε, οκ ένα επεισόδιο μάχη...για την πρώτη νύχτα...σα να μας λες, ε, δεν πρόκειται να γίνει άλλη τέτοια μάχη. Όπως και να 'χει, δεν βλέπω τη σειρά για κάποια βέλη από γίγαντες -συναρπαστικά ήταν πάντως χεχε - οπότε αφήνω τους υπόλοιπους που μακάρι να γούσταραν με το μαμούθ και το ζεύγος ή αδέρφια γίγαντες
    Only the ladder is real..

TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Πολύ ωραίο το επεισόδιο. Διαφορετικό απο τα 9α των προηγούμενων σεζόν αλλά εξίσου καλό. Μου άρεσε που για πρώτη φορά είδαμε μόνο μια οπτική γωνία (του Τζον Σνόου και της Φρουράς) και δεν μας έδειξαν λίγο απο εδώ λίγο απο εκεί και να αφιερώσουν στη μάχη το τελευταίο δεκάλεπτο.

Παίζει να ήταν το πιο χορταστικό επεισόδιο στη σειρά. Έτσι θα ήθελα να δώ και τις υπόλοιπες μάχες. Τουλάχιστον έτσι ελπίζω να δώ τις όποιες μάχες γίνουν απο εδώ και πέρα.

Επιτέλους ο Τζον Σνόου πήρε το το ρόλο που του αρμόζει. Και ξέρετε κάτι; Πιστεύω ότι με κάποιο τρόπο θα τα καταφέρει. Στο κάτω κάτω βρισκόμαστε στο μοναδικό σύμπαν που οι χοντροί, οι ανάπηροι, οι άσχημοι, οι μπάσταρδοι και γενικά όσοι έχουν κάποιο ελάττωμα, επιβιώνουν. Ελπίζω αυτό να γίνει την άλλη βδομάδα και να μην το αφήσουν για του χρόνου.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία