Σελίδα 1 από 30 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 293

Θέμα: Game of Thrones 4x10 - The Children

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    166 Χρήστες
    9,3

για να ψηφήσετε
    4x10
    The Children

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Τα πράγματα αλλάζουν μετά από μια αναπάντεξη άφιξη βόρεια του τείχους. Η Νταινέρις πρέπει να αντιμετωπίσει την σκληρή πραγματικότητα. Ο Μπραν μαθαίνει περισσότερα για τη μοίρα του.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    15/06/2014 - 20:00
    GMT -5
    16/06/2014 - 05:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της gate13
    Likes / Thanks
    Ψήφισα άριστο, έχω πάρα πολλά στο νου, θα γράψω λίγα, καθώς έχουμε και 10 μήνες πλέον μπροστά :/ και είναι και η ώρα περασμένη. Το επεισόδιο το βρήκα χορταστικότατο. Όχι πάντως και το καλύτερο, καθώς οι παραγωγοί αυτό πιστεύουν είναι το καλύτερο τους. Σίγουρα πάντως προχώρησε όλες τις ιστορίες.

Σνόου-Μανς σε μία εξαιρετική σκηνοθετικά σκηνή, όλα υπέροχα, τσουπ, ο θεός Στάννις (Στάννις, Στάννις, Στάννις), βέβαια ολίγον τι γρήγορα όλα, κι ο στρατός του Μανς ανύπαρκτος ( ; ). Περισσότερο μου άρεσε μετά που ασχολήθηκαν κι έδειξε τις κηδείες στο τείχος αλλά και της Ύγκριτ, ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει, μας βάζει για τα καλά στο κλίμα του πάγου. Η του φωτός κοκκινομάλλα πλανάκι με τον ψυχρό Σνόου, χμμμ, βδέλλες μυρίζομαι. Αυτό το παιδί του Στάννις άραγε τι ρόλο θα παίξει επιτέλους. Αν θυμάμαι καλά στο τείχος είχαν στείλει γράμματα για βοήθεια, κι ο Στάννις είπε τα πρώτα χρήματα να τα δώσει για τα βόρεια προάστια

Μπραν, οτιδήποτε έδειξε με Μπραν, ήταν απλώς ΥΠΕΡΟΧΟ. Enough said. Απλά wtf και υπέροχο. Στεναχωρήθηκα λιγάκι που πέθανε ο ξανθούλης, βέβαια μας το είχε δώσει ανοιχτά η σειρά πως θα γίνει. (Θα πετάξεις...εε, οκ, λίγο βοήθεια, κυριολεκτικά; (στο Got είμαστε -.-) μεταφορικά; κάνα χαλί; κάνα άλλο αντικείμενο; κάνα δράκο τώρα που μεγάλωσαν; )

Στης Δράκαινας μ' άρεσαν οι δυο τύποι με τα παράπονα. Ειδικά με το παιδί....Οι σκηνές με τους δράκους πάλι καθόλου, μου έκατσε λίγο fake αισθητικά. Τουλάχιστον προχωράει σημαντικά την ιστορία της (συγκινητικό σαν συμβάν που η Ντάνυ βάζει αλυσίδες στα παιδιά της για να προστατέψει των άλλων τα παιδιά - αλλά δεν μου το πέρασε προσωπικά συναισθηματικά).

Η πιο άβολη μάχη, που ο καθένας έχει το δίκιο του, Μπριεν-Σκύλος...κλάμα στις σκηνές με Σκύλο-Άρια, δεν περίμενα να ήταν τόσο Άρια το επεισόδιο. Πίστευα θα τον σκοτώσει (ευθανασία), όμως. το κορίτσι μας μεγάλωσε και προτίμησε μία άλλη περίεργη, φιλική εκδίκηση για όσα έχει κάνει ο Σκύλος...και τώρα, Μπράαβος, όμορφο το κλείσιμο. Πάμε ρε Άρια.

Σέρσει λέει στον πατερούλη την αλήθεια, που ο ίδιος δεν μπορεί να πιστέψει και μετά πάει στον Τζέιμι και μπλα μπλα. Σέρσει δεν πρόκεται να σε συμπαθήσω ποτέ, αλλά τουλάχιστον σήμερα είχες λίγο τσαγανό.

Απότομη δραπέτευση Τύριον με Τζέιμι-Βάρυς. Πριν καν καταλάβεις τι γίνεται και πριν ξεχάσεις την αγκαλιά Τζέιμι-Τύριον, τσουφ η άλλη, (εδώ έχω ενστάσεις για το χαρακτήρα της Σέι - βασικά μου έκανε περισσότερο φάουλ γιατί πίστευα στη δίκη ήταν εκβιαστικό περισσότερο - ένιγουει) κι ο Τύριον με τα ίδια του τα χέρια...I'm sorry...και μετά, πάνω στο χέσιμο τον εορταζόμενο. Ήταν απ' τις λίγες φορές που καταλάβαινες τον Ταιγουιν πίσω απ' το βλέμμα του, κι αυτό δείχνει πόσο μεγάλος ηθοποιός είναι, έβλεπες το άγχος του, το φόβο του...ο νάνος όμως είναι Λάνιστερ κι οι Λάνιστερ πληρώνουν τα χρέη τους. Τεράστιο σοκ. Ακόμη δεν το έχω πολύ συνειδητοποιήσει.

Βάρυς Βάρυς Βάρυς.

Δεν θυμάμαι τι άλλο, από αύριο τ' άλλα, να το ξαναδώ άλλη μία. Ήταν πολλά - ήταν πολλά όσα έγιναν. Μακάρι να ήταν όλα τα επεισόδια τόσα λεπτά.

υ.γ το πλάνο από ψηλά απ' τον συμπαθητικό που ανέλαβε ψηλά στο τείχος, που βλέπει Σνόου σε μικρή φιγούρα, σε πολύ γενικό πλάνο, με τους πεθαμένους, θα το ζήλευε κι ο Ταρκόφσκι.

υ.γ 2 ο Σκύλος σε όλο το επεισόδιο είναι απίστευτος, σε ό,τι λέει, σε ό,τι κάνει.-
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την gate13; 16 Ιουνίου 2014 στις 10:09
    Only the ladder is real..

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της SuPeRsTaR13
    Likes / Thanks
    Η αρυα γιατί δεν σκότωσε το σκύλο;
    Τον λυπήθηκε η για εκδίκηση;
    Οι 100 χιλιάδες άντρες του Μαινς που ήταν; και για ποιο λόγο πήγε βόρεια ο σταννις;
    Ωραία μάνα η νταενερυς, οι δράκοι δε φυλακιζοντε δεν έλεγε;
    Πάει και ο ταιγουιν, μείον ένας ενδιαφέρον χαρακτήρας της σειράς.
    Θεός όπως πάντα ο βαρυς μόλις άκουσε τις καμπάνες μεταβολή και στο πλοίο για δίδυμο με τον τυριον του χρόνου.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4. Likes kKKK, Paul1984 liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την SuPeRsTaR13 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Οι 100 χιλιάδες άντρες του Μαινς που ήταν; και για ποιο λόγο πήγε βόρεια ο σταννις;
    Ωραία μάνα η νταενερυς, οι δράκοι δε φυλακιζοντε δεν έλεγε;
    Πάει και ο ταιγουιν, μείον ένας ενδιαφέρον χαρακτήρας της σειράς.
    Θεός όπως πάντα ο βαρυς μόλις άκουσε τις καμπάνες μεταβολή και στο πλοίο για δίδυμο με τον τυριον του χρόνου.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν άντεξα, δεν μπορώ να δω τώρα το επεισόδιο και μπήκα να σπολεριαστώ
    Αν και όπως είπα δεν το είδα, από το ποστ του gate καταλαβαίνω ότι τον άφησε να αργοπεθάνει ως τιμωρία για όσα έκανε πριν.
    Ο Στάνις είχε πει αν θυμάμαι καλά ότι θα ενισχύσει το τείχος, το οποίο είχε ζητήσει βοήθεια όχι μόνο από αυτόν αλλά και από την πρωτεύουσα.
    Η Ντάνυ έλεγε ότι οι δράκοι δεν είναι σκλάβοι. Τώρα γιατί τους αλυσόδεσε, πρέπει να δω το επεισόδιο. Σε παλιότερο ο ένας είχε φάει πρόβατα βοσκού.

Έφαγαν τον Τάιγουιν; Από τους αγαπημένους μου, τους πιο έξυπνους και πανούργους, αν όχι ο πιο έξυπνος..
    Κρίμα..

6. Likes baspav, gate13, SuPeRsTaR13 liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την gigi Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Δεν άντεξα, δεν μπορώ να δω τώρα το επεισόδιο και μπήκα να σπολεριαστώ

wtf!

Ψηφισα "πολυ καλο", θα επεκταθω αργοτερα.

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Αν και δεν είδα το επεισόδιο μπορώ να απαντήσω σε κάποιες ερωτήσεις.

Κάνε υπομονή μέχρι το βράδυ και ο Reben θα σου δώσει την απάντηση, πιο αναλυτικά δεν γίνεται, το βράδυ. Εγώ απλά να σου πω ότι μετά την σχέση που ανέπτυξε μαζί του ήταν λογικό να τον βγάλει από την λίστα της.

Οι 100 χιλιάδες άντρες του Μαινς που ήταν;
    Ο στρατός του Μάινς αποτελείται από ΄΄χωριάτες΄΄ οι περισσότεροι εκ των οποίων είναι άπειροι σε μάχες, κυρίως όταν έχουν αντίπαλο έναν εκπαιδευμένο, τακτικό στρατό. Την κοπάνησαν φυσικά μετα τις ΄΄σφαλιάρες΄΄ που έφαγαν.

και για ποιο λόγο πήγε βόρεια ο σταννις;
    Ευτυχώς που ο Στάννις πήρε στα σοβαρά στο γράμμα που έφτασε από το Τείχος. Σε αυτό συνέβαλε φυσικά ο Ιππότης των Κρεμμυδιών αλλά κυρίως η Μελισσάνδρα που ξέρει το ποιός είναι ο αληθινός εχθρός. Έκανε λοιπόν αυτό που θα έπρπε να κάνει ένα πραγματικός Βασιλιάς του Γουέστερος. Πήγε να προστατέψει τα συμφέροντα του.

Η Ντάνυ έλεγε ότι οι δράκοι δεν είναι σκλάβοι. Τώρα γιατί τους αλυσόδεσε, πρέπει να δω το επεισόδιο. Σε παλιότερο ο ένας είχε φάει πρόβατα βοσκού.
    Δεν ξέρω ακόμη τι ακριβώς έδειξε το επεισόδιο αλλά, εδώ έναν σκύλο έχεις και άμα ξέρεις ότι δαγκώνει τον περιορίζεις. Οι δράκοι δεν είναι εκπαιδευμένα ζώα που ακολουθούν εντολές, σήκω - κάτσε. Δρουν ανεξέλεγκτα.

Έφαγαν τον Τάιγουιν; Από τους αγαπημένους μου, τους πιο έξυπνους και πανούργους, αν όχι ο πιο έξυπνος..
    Κρίμα..
    Δεν νομίζω να συμφωνεί και πολύ μαζί σου η Σερσέι
    Υπομονή μέχρι του χρόνου
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

9. Thanks Reben, baspav thanked for this post
    Likes johny f liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Μεγάλος ηθοποιός, πανέξυπνος ο χαρακτήρας αλλά, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΨΟΦΗΣΕΣ.

Επίσης 2 πράγματα που με ανατρίχιασαν: το δέντρο και το τραγούδι στο τέλος.

Επειδή φεύγω για δουλειά θα γράψω κάποια πράγματα το βράδυ.
    Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

11. Likes Reben, kKKK liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της stavros4815162342
    Likes / Thanks
    Αρκετά καλό, αν και το περίμενα πιο συγκλονιστικό από αυτά που άκουγα! Οι τοπ σκηνές ήταν στο Kings Landing με την απόδραση του Τύριον (μεγάλος αποδείχθηκε ο Βάρυς!!!) και τη δολοφονία του Μπάρμπα-Λάνιστερ (τουλάχιστον έφυγε ξελαφρωμένος!) με έναν κάπως ατιμωτικό τρόπο όπως του ταιριάζει. Η αγαπημένη μας Άρρυα ετοιμάζεται για μία δυνατή ιστορία, να δούμε που θα καταλήξει...!!!

13. Likes Reben, gate13, kKKK liked this post
    TV Master
    Likes / Thanks
    Απίστευτο, εξαιρετικό, άριστο, απρόσμενο, χορταστικό επεισόδιο.
    Για άλλη μια φορά αλλάζουν τα πάντα και έχεις να περιμένεις τα πάντα.
    Για μένα που έχω αποφασίσει να βλέπω τις σειρές αφού τελειώσουν, το να ξεκινήσω το game of thrones ήταν μεγάλο λάθος, ας όψεται η τυχαία θέαση του πρώτου επεισοδίου. 10 μήνες αναμονή δεν παλεύονται. Θα πήγαινα στα βιβλία χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά, διάολε, ούτε αυτά έχουν τελειώσει. Καλή υπομονή και καλό καλοκαίρι.
    Το επεισόδιο δεν μπορώ να το σχολιάσω ακόμα.

15. Likes Reben, kKKK liked this post
    TV Master Το Avatar του/της ojosdebrujo
    Likes / Thanks
    Όσο έβλεπα τον Τύριον να προχωράει στους διαδρόμους με τη βαλίστρα, σκεφτόμουν "όχι στη χέστρα ρε ****** μου!" Απίστευτη σκηνή! Από τη μία ήθελα να πορωθώ, από την άλλη, να γελάσω!! Τα υπόλοιπα θα τα πει καλύτερα ο Reben.
    “Common sense is merely the deposit of prejudice laid down in the human mind, before the age of 18.”

17. Thanks Reben thanked for this post
    Likes kKKK liked this post
Σελίδα 1 από 30 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία