Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 25 από 25

Θέμα: True Blood 7x10 - Thank You

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Απογοήτευση το φινάλε (όπως και όλη η σεζόν).
    Μας έφαγαν την περισσότερη ώρα με τον γάμο Τζέσικα-Χόιτ από το πουθενά. Οι Έρικ και Παμ λαμόγια ήταν, φυσικό να επιβιώσουν. Δεν περίμενα τέτοιο θάνατο για τον Μπιλ, τουλάχιστον ας τελείωναν τη σειρά όταν έγινε "Θεός" με το αίμα της Λίλιθ, πάνω στην αποκορύφωση. Κρίμα, περίμενα πολλά περισσότερα από την τελευταία σεζόν και το φινάλε αυτής της σειράς, μεγάλη απογοήτευση δυστυχώς.

3. Likes shakermaker liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της shakermaker
    Likes / Thanks
    Λοιπόν, θα κάνω κι εγώ ένα σχόλιο που αφορά όμως τη σειρά εν γένει κι όχι τόσο το τελευταίο επεισόδιο αυτό καθεαυτό. Bear with me για το τελευταίο σεντόνι έβα!

Spoiler

Κρατάω:

Spoiler

Ναι, το πρωταγωνιστικό δίδυμο δεν το πήγαινα διόλου: ο Μπιλ παραήταν "καλό" παιδί (και απλά παρανοϊκός ως Μπίλιθ ), η δε Sookeh () κλασική ηρωίδα βγαλμένη από ¶ρλεκιν (είμαι-μια-ταπεινή-κορασίδα-που-για-κάποιο-μυστήριο*-λόγο-με-θέλουν-ΟΛΟΙ), αλλά οκ, τόσους χαρακτήρες είχε η σειρά, παλευόταν η κατάσταση.

Κατά τ'άλλα, η σειρά κατάφερε τουλάχιστον να σατιρίζει ανελέητα από το πρώτο κυριολεκτικά μέχρι το τελευταίο επεισόδιο κάποιες "αξίες" και δεδομένα του δυτικού κόσμου και δη των ΗΠΑ (από τον ρατσισμό, την οπλοκατοχή, τη θρησκεία μέχρι τα φετινά με τις φαρμακοβιομηχανίες) κι αυτό για'μενα είναι πολύ σημαντικό. Εξυπακούεται ότι δεν πρόκειται για βαθυστόχαστο, ριζοσπαστικό-ανατρεπτικό σχολιασμό πάνω στην κοινωνία, απλά στα πλαίσια μιας mainstream σειράς νομίζω ότι το δούλεψε μια χαρά αυτό το κομμάτι.

All in all, αν την πρότεινα σε κάποιον θα του συνιστούσα να τη δει μέχρι την τέταρτη, άντε βαριά πέμπτη σεζόν και απλά να αγνοήσει τις δύο τελευταίες! Εκτός κι αν είσαι κάνας ψυχαναγκαστικός σαν κι εμένα και θες να ολοκληρώνεις τις σειρές ακόμα κι αν ξέρεις 1000% ότι απλά θα χάσεις χρόνο απ'τη ζωή σου.

*
    beer-flavoured nipples μάλλον
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την shakermaker; 8 Σεπτεμβρίου 2014 στις 01:52
    "Gloria to those that show devotion
    and a divine honour
    the holy bread to swallow"

https://www.youtube.com/watch?v=M0GJG4jD1oo

5. Likes hakinen, rhenium francium, geon565 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της natasssa
    Likes / Thanks
    Τι φόλα θεέ μου

Αφήνω εδώ τον Έρικ σε ατέρμονη λούπα να "χτυπιέται" με την τέκνο της γιακούζα

7. Likes charmader, rhenium francium liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Χαλια το φιναλε, πραγματικα χαλια. Και καραπροβλεψιμο. Κριμα, κι ειχε ξεκινησει η 7η πολυ καλα, αλλα επεσε επιπεδο στα μεσα της...
    Λολολολολολολολ ολο το σκηνικο με τον θανατο του Μπιλ. Κι ο γαμος Τζεσικα-Χοιτ παραηταν βιαστικος. Και δε μου αρεσε με ποια κατεληξε ο Τζεησον. Και δε μου αρεσε το ποσο γρηγορα ξεμπερδεψε ο Ερικ με τους αλλους. Αλλα μου αρεσε το πως κατεληξαν οι Ερικ και Παμ!
    Κριμα που ειχε τετοιο τελος αυτη η σειρα, ελεγα οτι θα επρεπε να ειχε σταματησει απο την 4η σαιζον κιολας... Αλλα τα λεφτα ηταν πολλα!

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Νομίζω η επιλογή να παρακολουθήσω το True Blood αυτή την περίοδο, ήταν η καλύτερη δυνατή.

Μια σειρά με πολύ ωραία ανάπτυξη μυθολογίας, ακόμη και για εμένα που δεν είμαι φαν των vampires. Σίγουρα θα την έβαζα στην κατηγορία guilty pleasure και ιδανική αν επιθυμείς να δεις κάτι χωρίς να σε κουράζει και να σκέφτεσαι ιδιαίτερα. Διαφωνώ κάθετα όμως με απόψεις που έχουν ακουστεί κατά καιρούς ότι είναι είναι τραγικά κακή και κωμικοτραγική, που στο τέλος σου αρέσει. Σίγουρα δεν έχει το βάθος ή την σοβαρότητα άλλων σειρών του καναλιού, και σίγουρα του δημιουργού, αλλά έχει έναν πολύ καλοστημένο κόσμο. Προφανώς δε λείπουν τα ανούσια ερωτικά τρίγωνα, όπως και αρκετές υπερβολές, αλλά δεν αναιρεί την ποιότητα της σειράς.

Θεωρώ πως ξεχείλωσε μετά από ένα σημείο και έπεσε το επίπεδο με την έξοδο του Alan Ball. Ίσως θα έπρεπε να έχει μία ή δύο σεζόν λιγότερες. Το μόνο σίγουρο είναι πως η τελευταία σεζόν ήταν απαράδεκτα αδιάφορη (έφυγε πολύ fast forward) και το φινάλε όντως ήταν πολύ κακό και ανούσιο. Μπορώ πολύ εύκολα να κάνω συγκρίσεις με το Dexter το οποίο είχε αντίστοιχη κατάληξη.

Δεν έχω ξανασυναντήσει τόσο αντιπαθητικό χαρακτήρα όπως η Σούκι και μάλιστα και τομ αντίστοιχο ηθοποιό. Ίσως η Πέγκι από το Mad Men να μπορεί να συγκριθεί.

Τέλος πολύ λυπηρός ο θάνατος του ηθοποιού που υποδύθηκε τον Λαφαγιέτ. Μόλις το συνειδητοποιήσα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας