Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 20

Θέμα: Sons of Anarchy 7x12 - Red Rose

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    27 Χρήστες
    7,4
    για να ψηφήσετε
    7x12
    Red Rose

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Οι εντάσεις κορυφώνονται καθώς οι αλήθειες βγαίνουν στην επιφάνεια. Ο Τζαξ αναγκάζεται να πάρει μια σημαντική απόφαση.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    02/12/2014 - 21:00
    GMT -5
    03/12/2014 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    Ψήφισα άριστο για την Τζέμα που είδα σε αυτό το επεισόδιο. Δεν τη λυπήθηκα, τη συμπάθησα. Δεν ήταν νευρόσπασμα, δεν ήταν κινητή πρόκληση, δεν είχε αυτή την αλαζονεία, ούτε όμως, ήταν για λύπηση. Ήταν ένα κορίτσι που επέλεξε να ζήσει έτσι κι ήρθε η ώρα να κάνει τόσες βλακείες που τη σκότωσε το ίδιο το παιδί της.
    Δεν ήθελα να τη σκοτώσει ο Τζαξ, φυσικά εννοείται ότι δεν ήταν ποτέ καλή μάνα όμως, αυτό ήταν πολύ άγριο.
    Πολύ δραματικές σκηνές με τον τζαξ.
    Όταν του είπε ο Τζους ότι δεν ήταν ο τζούρυ ο προδότης, το βλέμμα στα μάτια του έδειξε ότι είδε το τέλος και τώρα παρακολουθούμε την πορεία προς τα εκεί. Όταν είπε στον Νίρο να πάει με τη Γουέντυ και τα παιδιά στο Νόρκο, ένιωσα χάλια. Από εκείνη τη στιγμή, θρηνούσα. Ναι, πομπώδης λέξη αλλά έτσι ακριβώς ένιωσα. Αφού, όταν τελείωσε το συνέδριο είχα φτάσει στο σημείο να θέλω πέσω στο πληκτρολόγιο κλαίγοντας. Ήταν αναμενόμενο ότι δεν θα είχε καλό τέλος, από νωρίς, αλλά δεν αντέχεται. Ναι, χάλια η 7η σεζόν.... Δεν θα το αντέξω όμως...... Εδώ λυπήθηκα για τον κλέι
    Άντε θεος σχωρέστον και τον γεράκο μας, άντε γιατί τώρα στο τέλος βρήκε κι αυτός να υψώσει το ανάστημά του....
    Ο Νίρο, ρε τον καημένο........ Βλέποντάς τον τόσο καιρό τον έχω ανακηrύξει "ο καλοκάγαθος νταβατζής με τα cardigans".
    O Τζαξ.... αχ ρε τζαξ....... τί είναι, τώρα, αυτό με το πόδι που κουτσαίνει; Κούκλος, κούκλος, κούκλος.
    Χρύσα, καταλαβαίνεις ε; Ο πιο σέξυ άντρας, τελεία.
    Η γουέντυ, είδε κι αυτή χαρά, άντε γιατί όλο με τα παιδιά κοιμάται.

3. Likes sofia_21, baspav, Hrisa76, Psofimis liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Ρε αει στο διαολο,που μου καθαρισατε και τον Ανσερ,παλιοπουστηδες...Δηλαδη τί,απεκτησε παραπανω δραμα το ολο σκηνικο ετσι....;΄Ρε αει πατε να κουρευτειτε,μια σειραρα τη κανατε σειρουλα...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την johny f; 4 Δεκεμβρίου 2014 στις 21:56
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

5. Thanks nikos-kom thanked for this post
    Likes sofia_21, ann36, GrigD, baspav, Psofimis liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Marcheline
    Likes / Thanks
    Η απόλυτη θλίψη για μένα το επεισόδιο. Περίμενα πως και τι αυτή την εξέλιξη και πραγματικά δεν ένιωσα καμία ευχαρίστηση. Η σειρά οδεύει προς το τέλος και το τέλος δεν φαντάζει και πολύ θετικό στο μυαλό μου...

7. Likes baspav, Psofimis, ATHENA1971 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks

Red rose my ass.
    Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

9. Likes baspav, Psofimis, Sherlock_7 liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Marcheline Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Περίμενα πως και τι αυτή την εξέλιξη και πραγματικά δεν ένιωσα καμία ευχαρίστηση.
    Πώς να νιώσεις ευχαρίστηση; Εμένα μου φάνηκε πάντως σαν να πήρε αυτό που ήθελε η Τζέμα. Δεν ξέρω αν είμαι τρελός. Αλλά αυτό που είδα ήταν μίλια μακρυά από τιμωρία.
    Η Τάρα ένιωσε κάθε δευτερόλεπτο του θανάτου της, κάθε πιρουνιά που της έχωσε στο κεφάλι η Τζέμα. Μόλις είχε αποκτήσει την ελευθερία της. Τα παιδιά της. Και έφυγε ξέροντας ότι τα ξαναέχασε. Αργός θάνατος.
    Από την άλλη η Τζέμα κατάφερε να φτάσει ίσως στο πιο γαλήνιο μέρος που μπορεί να φτάσει αυτή η γυναίκα πρίν πεθάνει. Έφυγε γεμάτη. Και αυτό τώρα είναι θεία δίκη;
    Το πίστευα από την αρχή της σεζόν ότι η μεγαλύτερη τιμωρία θα ήταν να έμενε μόνη της, τώρα το πιστεύω ακόμα περισσότερο. Η φυλακή της άξιζε πιο πολύ. Ή βασανιστικός θάνατος.
    Επίσης αν ήταν σωστή μάνα θα αυτοκτονούσε και δεν θα οδηγούσε τον γιο της στην μητροκτονία. Μπορεί και να της έλεγα μπράβο.

Το επεισόδιο λόγω της συναισθηματικής φόρτισης με κατέβαλε και μένα οπότε θα ψηφίσω καλό. Αλλά ορισμένες αποφάσεις φέτος ήταν πολύ κακές.

Υ.Γ. Τζέμα στον Τζάξ: I don't remember what happened that night. Καταρχάς ήταν μέρα.

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Marcheline
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την oasic1988 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το πίστευα από την αρχή της σεζόν ότι η μεγαλύτερη τιμωρία θα ήταν να έμενε μόνη της, τώρα το πιστεύω ακόμα περισσότερο. Η φυλακή της άξιζε πιο πολύ. Ή βασανιστικός θάνατος.
    Επίσης αν ήταν σωστή μάνα θα αυτοκτονούσε και δεν θα οδηγούσε τον γιο της στην μητροκτονία. Μπορεί και να της έλεγα μπράβο.
    Αυτό το πiστεύω απόλυτα και γω. Αυτό που θα με ικανοποιούσε περισσότερο από κάθε τι, θα ήταν αν έμενε μόνη, χωρίς τον Νίρο, τα εγγόνια της, τον γιο της, την λέσχη. Τότε θα υπέφερε απόλυτα ένας άνθρωπος σαν την Τζέμα.

Σίγουρα το γεγονός πως ο Τζαξ την σκότωσε αποτέλεσε και το τέλος του Τζαξ. Όταν μιλάμε για τον Τζαξ του 7ου κύκλου, μιλάμε για έναν ζωντανό νεκρό. Έχασε ένα τεράστιο κομμάτι του όταν πέθανε ο Όπι και φυσικά αποτελειώθηκε όταν πέθανε η Τάρα. Το ότι σκότωσε και την μητέρα του είναι το τελευταίο καρφί στον τάφο του κατά τη γνώμη μου.

TV Guru! Το Avatar του/της dalas9
    Sitting drunk in the Gem Saloon, next to The Barn of Cylon occupied Baltimore...
    Likes / Thanks
    Το τέλος ήρθε. Τελικά δεν θα αφήσει κανέναν ζωντανό αυτός ο Σάτερ. Ευτυχώς φαίνεται ότι θα γλυτώσουν τα παιδιά και χαίρομαι που θα είναι ο Νίρο αυτός που θα τα προσέχει.

It's who we are, sweetheart. Αφού τα έκανες όλα σαν τα μούτρα σου...

TV Master Το Avatar του/της Psofimis
    Likes / Thanks
    Ο Τζαξ ξέρει πως η μάνα του κρύβεται και πίσω απο την δολοφονία( του πατέρα του μαζί με τον Κλέι ή ακόμα να το πάρει χαμπάρι κι αυτό;
    Πριν την σκοτώσει την ρώτησε για τα απομνημονεύματα του πατέρα του αλλά αν θυμάμαι καλά νομίζω πως η Τζέμα τα είχε πειράξει παλιότερα δίνοντάς του μια μικρότερη έκδοση που να μην την ενοχοποιεί..
    Το επεισόδιο το ψήφισα άριστο αν και δεν θα έπρεπε καθώς δεν είχε καμία απολύτως έκπληξη σε οποιαδήποτε στιγμή.
    Το ακριβώς αντίθετο με το game of thrones είναι αυτή η σειρά όσον αφορά τους κυρίως πρωταγωνιστές της.
    Φεύγουν ακριβώς όποτε το περιμένεις...
    Κρίμα..
    Βασικά απο τότε που πέθανε η Τάρα έχασα πάρα πολύ το ενδιαφέρον μου για το μέλλον της λέσχης του Τζαξ κλπ και απλά περίμενα το θάνατο της κωλόγριας ο οποίος δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο στη τελική.
    Τελος πάντων ας δούμε και το τελευταίο να τελειώνουμε αν κι όπως δείχνουν τα πράγματα ο Τζαξ θα καταφέρει μια συμφωνία ανάμεσα σε όλες της συμμορίες, θυσιάζοντας τον εαυτό του για την λέσχη του, και ο υιός του όταν θα μεγαλώσει και θα διαβάσει όλα αυτά που του έγραφε για 7 σεζόν θα πάρει τα ηνία και θα τα κάνει κι αυτός με την σειρά του μια ακόμη φορά π@$!$@!να.

14. Likes baspav liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Το απόλυτο τέλος για τον Τζαξ θα είναι το ένα του παιδι να σκοτωθεί, με δικό του όπλο δεν ξέρω, αλλα εκει θα μιλαμε για τον απόλυτο κύκλο που έκανε η σειρά. Να συδέσει την αρχή με το τέλος.
    Τα υπόλοιπα, να χαμε να λέγαμε.

16. Likes Bitonic liked this post
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία