Αποτελέσματα 1 έως 5 από 5

Θέμα: Community 6x06 - Basic Email Security

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    7 Χρήστες
    7,4
    για να ψηφήσετε
    6x06
    Basic Email Security

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ένας χάκερ απειλεί να δημοσιεύσει τα προσωπικά emails όλων αν το Greendale δεν ακυρώσει την παράσταση ενώς ρατσιστή κωμικού.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    14/04/2015 - 3:00
    GMT -5
    14/04/2015 - 11:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Δεν ξετρελάθηκα με το επεισόδιο, είχε κάποιες καλές στιγμές με τον Τσανγκ και ο τσακωμός της παρέας όταν διέρευσαν τα μέιλς τους. Ο πρύτανης θεούλης, όπως πάντα

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εξυπνο το επεισοδιο...τριτη σειρα που ασχολειται με κατι τετοιο..!! αυτο ηταν η καθαρα κωμικη εκδοχη..!!!

TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Δεύτερο συνεχόμενο πολύ καλό επεισόδιο και έχω ελπίδες για τη συνέχεια!

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Το κομμάτι του επεισοδίου που είχε το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ήταν η αντιπαράθεση της παρέας με τα χακαρισμένα μέιλ τους. Όπως αναφέρθηκε και από τον Άμπεντ, είχαν προηγηθεί κι άλλα επεισόδια με την παρέα να εξομολογείται ντροπιαστικά μυστικά τους (το επεισόδιο με το χαμένο στυλό της Άννι και εκείνο με τη διαθήκη του Πιρς... όλως τυχαίως ξεχάστηκε το επεισόδιο με τα τσόχινα κουκλάκια της τέταρτης σεζόν), οπότε αυτό ολοκληρώνει μια άτυπη τριλογία εξομολογήσεων.

Ως συνήθως, ο Άμπεντ εξακολουθεί να είναι ο αθωότερος όλων, ενώ το μυστικό του Έλροϊ με την ψεύτικη οικογένεια ήταν γλυκόπικρο. Η αγάπη του Τζεφ για τους αστροναύτες σίγουρα έχει τις ρίζες της στην περίεργη σχέση του με τον πατέρα του, εντούτοις πρέπει να σχολιάσω ότι δε μου άρεσε καθόλου η θυμωμένη του αντίδραση στη Φράνκι ή το πώς χειρίστηκε το όλο θέμα των στοιχημάτων για τη σεξουαλικότητά της. Το ξέρουμε ότι ο Τζεφ είναι πιο τρυφερός από αυτό.

Πολλή πλάκα είχαν και οι τίτλοι στα θέματα των μέιλ της μαγείρισσας: οι αλλεργίες του Γκάρετ, συνταγές για... ομελέτες που μοιάζουν με celebrities (αυτό θα ήθελα να το δω!), ένα "Buzz Hickie Memorial Services" (άνοιξε γραφείο κηδειών ο Χίκι; ) και άλλα, που είχαν περισσότερη πλάκα από τις τελευταίες σκηνές του επεισοδίου, όπου η ομάδα προσπαθεί να βρει το ηθικό δίδαγμα και επιδίδεται σε μια περίεργη και καθόλου αστεία ανταλλαγή προτάσεων σχετικά με το ποιο είναι αυτό το ηθικό δίδαγμα.

Η τελική σκηνή, που spoofάρει την αβάσταχτη αμπελοφιλοσοφία του True Detective, ήταν απολαυστική. Ακόμα περισσότερο, δε, επειδή αναφέρει, εντελώς σοβαρά, το mainframe hardline, που νωρίτερα στο επεισόδιο είχε χρησιμοποιήσει ο Έλροϊ για να κάνει πλάκα στον dean.

Annie: You had my blood tested for amphetamines?
    Jeff: You were extra jumpy last spring. We had to double check to be safe.
    Annie: I don’t think I’m jumpy enough if my friends can steal my blood.
    Britta: Oh, you gave it to us.
    Annie: For that human genome project?
    Abed: We only used half of it for that. By the way, you’re one percent Neanderthal.
    Chang: Ew.
    Annie: How can you judge anyone, light switch licker?
    Chang: Like this, ew.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας