Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 11

Θέμα: Supernatural 10x20 - Angel Heart

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    21 Χρήστες
    7,2
    για να ψηφήσετε
    10x20
    Angel Heart

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Castiel προσπαθεί να επανασυνδέσει την Claire με την χαμένη της μητέρα και ζητάει την βοήθεια των Dean και Sam.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    29/04/2015 - 20:00
    GMT -5
    30/04/2015 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Master Το Avatar του/της Mister 94
    Likes / Thanks
    κριμα για την μητερα της Κλερ, αλλα μου αρεσε η καταληξη του επεισοδιου, με την Κλερ να συγχωρει τον Κας και τα αδελφια.... μακαρι να την ξαναδουμε...

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Το έπιασα καλά το υπονοούμενο;
    Οι άγγελοι στον παράδεισο τρέφονται από τις ψυχές των ανθρώπων, αλλά επειδή οι άνθρωποι είναι πολλοί στον αριθμό είναι και ο λόγος που δεν υποφέρουν όπως η μάνα της Κλερ από την οποία τρεφόταν ο Grigori;

Φάρμα ζώων λοιπόν ο παράδεισος για τους ανθρώπους να ταίζουν τους αγγέλους.
    Παίρνει τελείως διαφορετική διάσταση τώρα ο παράδεισος στη μυθολογία του Supernatural.

Ενδιαφέρον....

4. Thanks Mister 94 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Στην αρχή μόλις είδα Κλερ είπα πως θα μας βγει μούφα το επεισόδιο, αλλά ευτυχώς ήταν πολύ καλό.
    Βρέθηκε η μάνα της Κλερ(re-cast btw)αλλά δεν έμεινε πολύ. Ωραίο που πήγε στον ίδιο Παράδεισο με τον Τζιμ
    μιας που έχουμε δει πως συνήθως είναι 1 Παράδεισος για κάθε 1 άτομο.

6. Likes constadine liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της constadine
    Likes / Thanks
    Δεν είναι κάπως περίεργο αυτό που κάνει η σειρά , να κάνουν γκεστ οι ηθοποιοί σε διαφορετικούς ρόλους .
    Αυτός ο Ronnie στο επεισόδιο είχε εμφανιστεί στη σειρά σαν Sid στο 6x01 .
    Είχε φάση ο τύπος σαν Sid και τον θυμόμουν .
    Η σειρά το έχει κάνει δυο, τρεις φορές ακόμα αυτό και με άλλους ηθοποιούς .

TV Guru! Το Avatar του/της veronica1
    Likes / Thanks
    Βαρετό, βαρετό και βαρετό επεισόδιο. Τίποτα, ακόμη και των δράμα των αγοριών πλεον το βαριέμαι. Θα δω πως θα τελειώσει η σειρά, και δεν νομίζω οτι θα ακολουθήσω του χρόνου, εαν συνεχιστεί σε αυτό το απογοητευτικό τέμπο. Μόνο η μουσική πλεον αξίζει....

TV Guru! Το Avatar του/της natasssa
    Likes / Thanks
    Recurring χαρακτήρες στο supernatural που μισώ:

- Μάγισσα
    - Κόρη Τζίμμυ (meatsuit Castiel)
    - Στρατιωτικός-γιος παλιού θύματος των αδερφιών

Ωραία η σκηνή που έσμιξε με τη μάνα της, αλλά το επεισόδιο ήταν meh

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Καλο το επεισοδιο. Δεν περιμενα να δουμε ξανα τοσο γρηγορα την Κλερ και δε μου πολυαρεσε και τοσο και μου την εδωσε και το recasting της μητερας της, την εκοψαν κι απο τα προηγουμενα κιολας! Ενδιαφερουσα ομως η νεα κατηγορια Αγγελων, θελω να δουμε κι αλλα σχετικα με αυτη.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την gigi Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το έπιασα καλά το υπονοούμενο;
    Οι άγγελοι στον παράδεισο τρέφονται από τις ψυχές των ανθρώπων, αλλά επειδή οι άνθρωποι είναι πολλοί στον αριθμό είναι και ο λόγος που δεν υποφέρουν όπως η μάνα της Κλερ από την οποία τρεφόταν ο Grigori;

Φάρμα ζώων λοιπόν ο παράδεισος για τους ανθρώπους να ταίζουν τους αγγέλους.
    Παίρνει τελείως διαφορετική διάσταση τώρα ο παράδεισος στη μυθολογία του Supernatural.

Ενδιαφέρον....
    Δε νομιζω οτι τρεφονται ολοι οι αγγελοι απο τις ψυχες των ανθρωπων. Ειναι μια κατηγορια αγγελων που το κανει αυτο, οι Εγρηγοροι, εγω δεν ειχα καμια ιδεα για αυτους και δεν πολυκαταλαβα κιολας τι ακριβως ειναι. Αλλα πολυ καλο αυτο που ειπες, μαλλον ισχυει, τωρα περιμενω να δειξει κι αλλα σχετικα και να δουμε κιολας ξανα κανα Μπομπι!

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την smile88 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Καλο το επεισοδιο. Δεν περιμενα να δουμε ξανα τοσο γρηγορα την Κλερ και δε μου πολυαρεσε και τοσο και μου την εδωσε και το recasting της μητερας της, την εκοψαν κι απο τα προηγουμενα κιολας! Ενδιαφερουσα ομως η νεα κατηγορια Αγγελων, θελω να δουμε κι αλλα σχετικα με αυτη.

Δε νομιζω οτι τρεφονται ολοι οι αγγελοι απο τις ψυχες των ανθρωπων. Ειναι μια κατηγορια αγγελων που το κανει αυτο, οι Εγρηγοροι, εγω δεν ειχα καμια ιδεα για αυτους και δεν πολυκαταλαβα κιολας τι ακριβως ειναι. Αλλα πολυ καλο αυτο που ειπες, μαλλον ισχυει, τωρα περιμενω να δειξει κι αλλα σχετικα και να δουμε κιολας ξανα κανα Μπομπι!
    Έψαξα και στα ξενόγλωσσα φόρουμ, δεν ήμουν η μόνη που το σκέφτηκα.
    Βασικά το επεισόδιο μίλησε για αυτήν την κατηγορία αγγέλων και πως τρέφονται, αλλά ποτέ δεν μας έχουν πει πως τρέφονται οι άγγελοι. Και αν συνδυάσεις το γεγονός προηγούμενης σεζόν (δεν θυμάμαι λεπτομέρειες τώρα) που μάζευε Ο Καστιέλ ψυχές γιατί οι ψυχές είναι ενέργεια, τότε αρχίζεις και υποψιάζεσαι έτσι δεν είναι;

Με τι τρέφονται οι άγγελοι; Και αφού ο Θεός είναι εξαφανισμένος και βασικά είναι αδιάφοροι για την ανθρώπινη ζωή στη γη, γιατί συντηρούν τον παράδεισο, και μάλιστα προσωπικό παράδεισο για τον καθένα διαφορετικό; Ποιος ο λόγος να είναι σε κόντρα με τους δαίμονες για τις ανθρώπινες ψυχές; Στη φάρμα ζώων καταλήγει το συμπέρασμα...

12. Likes smile88 liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Σωστές οι απορίες αλλά αυτό που καταλαβα εγώ είναι ότι ναι μεν θα μπορούσαν να τρέφονται οι Αγγελοι με ανθρωπους, ωστόσο δεν το κάνουν. Αν θυμάμαι καλά, οι αγγελοι γενικώς δεν έχουν τετοιου είδους ανάγκες. Οι συγκεκριμένοι όμως, έχουν ξεπέσει απ οτι κατάλαβα.

Οκ επεισόδιο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία