Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 22

Θέμα: True Detective 2x03 - Maybe Tomorrow

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    33 Χρήστες
    6,7
    για να ψηφήσετε
    2x03
    Maybe Tomorrow

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Η Ani δίνει στον Ray να καταλάβει ποιος έχει το πάνω χέρι στην έρευνα.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    05/07/2015 - 20:00
    GMT -5
    06/07/2015 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Έχεις που έχεις λίγα επεισόδια, γιατί αναλώνεσαι σε βλακείες σκηνές όπως η πρώτη? Να είχες 20-25 επεισόδια να το καταλάβω.
    Κάπως πιο στρωτό σε σχέση με τα προηγούμενα αλλά αργό ρε παιδί μου, πολύ αργό.
    Ο άλλος πυροβόλησε με λαστιχένιες σφαίρες και την γλίτωσε ο πορνοσταρ. Πως ξενερώνω όταν κάνουν τέτοια πράγματα μόνο και μόνο για σοκ.
    Το τεκνό γουστάρει αγόρια αλλά δεν θέλει να το παραδεχτεί λες και είμαστε στην δεκαετία του 50.
    Η αντροτραγανίστρα λίγο πιο συμπαθητική.
    ΤΟ θέμα με τον Βον βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι.
    Μάσκες V for Vendetta ακόμα πιο βαρετές.
    στα θετικά, η μουσική επένδυση. πολύ ωραίες μουσικές γενικώς. ΑΝ ξέρει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι με την τρομπέτα στο τέλος στην σκηνή με τον Βον και την γυναίκα του, ας το γράψει.

3. Likes patrickdrd, baspav liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

OXI

Είχα την εντύπωση πως με την κάκιστη πρώτη σκηνή του προηγούμενου επεισοδίου έπιασαν πάτο. Τελικά έχει και πιο κάτω. Καραγκιοζιλίκι επιπέδου The Following η πρώτη σκηνή του 2.03. Δεν έκατσα να δω τη συνέχεια, θα το σκεφτώ αν θα συνεχίσω. Maybe Tomorrow. Maybe Never...

5. Thanks tempest thanked for this post
    Likes baspav liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της tempest
    Likes / Thanks
    Φτηνά κόλπα για εντυπωσιασμο που έχω την εντύπωση ότι δεν ταιριάζουν με αυτά που είδαμε στην πρώτη σεζόν. Τα πράγματα μέχρι στιγμής δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικα. Ας ελπίσουμε ότι το σώζουν στη συνέχεια...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την tempest; 8 Ιουλίου 2015 στις 03:47

Newbie
    Likes / Thanks
    Καλησπερα καταρχην..Ρε παιδια πραγματικα μπορειτε να μου εξηγησετε προς τι όλο αυτο το hating.Ειστε σίγουροι οτι δε γινετε στα πλαισια του γενικοτερου αρνητικου hype για τον 2ο κύκλο,για το οποιο μας ειχαν προκαταβαλει οι κριτικοι πριν ακομα μεταδωθουν τα επεισοδεια?Ακουω πραγματα για cliche χαρακτηρες ,ρηχες ατακες,αθλια υπορκιτικη.Δηλαδη ο Mcconaughey και αυτη η νιχιλιστικη του προσεγγιση δεν ηταν cliche? και ο padre padrone redneck harrelson δεν ειχε καθολου klise συμπεριφορα ουτε αυτος?Σαν stand alone ειναι αριστουργημα και ο δευτερος κυκλος,για ποιο λογο πρεπει να γινετε συγκριση με τον πρωτο και να τρωει τετοιο θαψιμο,δεν καταλαβαινω?Αντικειμενικα τωρα εαν δεν λεγοταν true detective,αυτος ο κυκλος θα επερνε διθυραμβους.

8. Likes t0ny3, paran liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την hippokampos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Καλησπερα καταρχην..Ρε παιδια πραγματικα μπορειτε να μου εξηγησετε προς τι όλο αυτο το hating.Ειστε σίγουροι οτι δε γινετε στα πλαισια του γενικοτερου αρνητικου hype για τον 2ο κύκλο,για το οποιο μας ειχαν προκαταβαλει οι κριτικοι πριν ακομα μεταδωθουν τα επεισοδεια?Ακουω πραγματα για cliche χαρακτηρες ,ρηχες ατακες,αθλια υπορκιτικη.Δηλαδη ο Mcconaughey και αυτη η νιχιλιστικη του προσεγγιση δεν ηταν cliche? και ο padre padrone redneck harrelson δεν ειχε καθολου klise συμπεριφορα ουτε αυτος?Σαν stand alone ειναι αριστουργημα και ο δευτερος κυκλος,για ποιο λογο πρεπει να γινετε συγκριση με τον πρωτο και να τρωει τετοιο θαψιμο,δεν καταλαβαινω?Αντικειμενικα τωρα εαν δεν λεγοταν true detective,αυτος ο κυκλος θα επερνε διθυραμβους.
    Ας το πω άλλη μια φορά, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ, το θεωρώ υπερτιμημένο. Την φετινή σεζόν την βλέπω λόγω των ηθοποιών. Αλλά δεν φταίνε αυτοί για τα χάλια που έχει η σειρά. Και όχι όπως και να λεγόταν η σειρά, απο μένα δεν θα έπαιρνε διθυραμβους.

TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Απ'την αρχη με τα μουφα πυρα ως το τελος νοιωθεις πως το μαγειρεμα των συστατικων φετος βγαζει κατι ανοστο και δε φτανει η ατμοσφαιρα να το κρατησει σε καποιο επιπεδο....
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

11. Likes patrickdrd, baspav, tempest liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Ενώ θεωρώ οτι έχει κάποια καλά συστατικά, η συνταγή μπουκώνει και χαλάει πολύ. Δυστυχώς πάμε για την απογοήτευση της χρονιάς, αν και εύχομαι να κάνω λάθος.

13. Likes baspav, tempest, johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Πέστε ότι θέλετε εγώ ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ!!! Επεισοδιάρα κατά την γνώμη μου γεμάτο σπόντες και μπηχτές από την αρχή έως το τέλος για το που βαδίζουν οι ΗΠΑ σήμερα. Από τον προσωπικό παράδεισο του μπάτσου με τον σωσία του Έλβις μέχρι την αφίσα από το American Sniper και την παρωδία του MAD MAX. Και από ατάκες πανδαισία! Ναι, δεν μοιάζει καθόλου με τον πρώτο κύκλο ο δεύτερος. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟΣ. Ποτέ δεν έχω δει σειρά να λέει τόσα πολλά για τις σημερινές ΗΠΑ. Οι μπηχτές είναι παντού. Εάν σας κάνω ανάλυση για το τι μας πέταξε ο Πιζολάτο σε αυτό το επεισόδιο θα φτάσω τις 10 σελίδες. Βαριέμαι όμως πολύ. Όποιος τα πιάνει τα πιάνει. Οι υπόλοιποι παρατήστε την σειρά, ναι αν δεν πιάνεις αυτά που θέλει να σου πει τότε σίγουρα αυτά που βλέπουμε στο πρώτο πλάνο δεν ικανοποιούν. Η μεγάλη μου απορία είναι αν ο Πιζολάτο μείνει στις μπηχτές ή περάσει σε μια ευθεία επίθεση των απόψεών του. Νομίζω όμως πως τελικά δεν θα το κάνει ή θα το κάνει συγκεκαλυμένα με διφορούμενο νόημα ώστε να μην ξεσηκώσει αντιδράσεις. Ήδη σε κάποια σημεία βαδίζει οριακά.
    Τέλος αυτό με τις λαστιχένιες σφαίρες βγάζει νόημα μια χαρά. Ο τύπος που το έκανε δεν ήθελε να σκοτώσει, κάτι τέτοιο θα ξεσήκωνε ακόμα περισσότερη έρευνα. Αυτό που ήθελε ήταν να πάρει τις κάρτες από την κάμερα για να μην εκτεθεί είτε ο ίδιος είτε αυτοί για τους οποίους δουλεύει ή για οποιονδήποτε άλλον λόγο. Εξ άλλου, αν ήταν ο δολοφόνος του αντιδήμαρχου, αυτός όπως είδαμε σκοτώνει τελετουργικά και όχι εν ψυχρώ.

15. Thanks ATHENA1971 thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Μέτριο προς κακό το επεισόδιο. Δεν είχε καμμία ουσιαστική εξέλιξη στην κεντρική υπόθεση. Τεράστια σεναριακή ευκολία για το πως δεν πέθανε Βελκόρο. Ελπίζω στην συνέχεια να βελτιωθούν τα πράγματα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας