Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 15 από 15

Θέμα: Hannibal 3x13 - The Wrath of the Lamb

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Maniac Το Avatar του/της dudelexin
    Likes / Thanks
    δυνατο φιναλε ,σε μια αδικημενη και αγαπημενη σειρα.

η τελευταια σκηνη μετα τους τιτλους τελος αφησε πολλα ερωτηματικα παντως...

δυσκολα να δουμε συνεχεια μετα απο αυτο..

39 επεισοδια σε αυτο το διαμαντακι αξιζουνε τον χρονο του καθενος μας.

θα μας λειψει η βαρια ατμοσφαιρα και τα αριστοκρατικα γευματα..

10\10 απο εμενα!!!

I AM SPARTACUS

3. Thanks kKKK thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της labKK
    Likes / Thanks
    Κακά τα ψέματα, το Hannibal είναι μια σειρά για θεατές με "γερά στομάχια". Όσο και αν η βία παρουσιάζεται πάντα με στύλ και οι σκηνές μοιάζουν με πίνακες από έργα τέχνης το θέαμα είναι σκληρό για το μέσο θεατή. Από τα πρώτα επεισόδεια καταλαβαίνεις ότι θα δεις κάτι ξεχωριστό όμως το Hannibal δεν είναι μια σειρά που μπορείς εύκολα να την προτείνεις στον άλλο. Αυτός νομίζω είναι και ο λόγος που δεν είχε μεγάλη εμπορική επιτυχία. Δεν είχε μεγάλη "από στομα σε στόμα" διαφήμιση.

Από τις ερμηνείες όλοι ήταν πολύ καλοί αλλά αυτός που κλέβει φυσικά την παράσταση είναι ο Μικαέλσεν. Στην αρχή όταν είχα πρωτοακούσει για την σειρά σκεφτόμουν πόσο φόλα θα ήταν, μόνο και μόνο για το γεγονός ότι θα ήταν αδύνατο να βρεις έναν ηθοποιό που θα αναμετρηθεί στην συνείδηση του κοινού με τον κινηματογραφικό Α.Χοπκινς. Ο Μικαέλσεν με διέψευσε πανυγυρικά. Σε όλες τις σκηνές ήταν οδοστρωτήρας.

Το τελευταίο επεισόδειο του 2ου κύκλου "Mizumono" είναι από τα καλύτερα επεισόδια που έχω δει ανεξαρτήτως σειράς. Το θεωρώ ισάξιο με τα "Ozymandias", "Rains of Castamere" κτλ.

Προσωπικά δεν θα με πειράξει αν δεν συνεχιστεί. Απο την μια στεναχωριέμαι που αυτή η σειρά δεν πήρε την αναγνώριση που της άξιζε, από την άλλη ίσως είναι καλύτερα να την θυμόμαστε όπως τέλειωσε τώρα. Ένα αριστούργημα με 3 εκπληκτικούς κύκλους και πολλές αξέχαστες σκηνές.

Εμείς οι λίγοι που το είδαμε, απλά θα θεωρούμε τους εαυτούς μας τυχερούς που το απόλαυσαν και μέλη του "Εχω δει το Hannibal" κλειστού club...

5. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Οφείλω να ομολογήσω ότι η σειρά με δυσκόλεψε αρκετά, όχι μόνο λόγω της υπερ-γραφικής της βίας, αλλά και λόγω των λογοτεχνικών διαλόγων, που συχνά χρειάζονταν διδακτορικό στην ψυχανάλυση για να τους καταλάβεις... Εντούτοις, βγάζω το καπέλο στην κινηματογράφηση και την όλη αισθητική, που ήταν πρωτόγνωρη για τηλεοπτικά δεδομένα.

Η πρώτη σεζόν παραμένει η πιο ατμοσφαιρική για μένα, καθώς εκεί μπαίνουν τα θεμέλια της εξαιρετικά ιδιαίτερης σχέσης του Γουίλ με τον Χάνιμπαλ, η οποία κορυφώθηκε στο δυνατό φινάλε της τρίτης. Είναι μίσος; Ταύτιση; Πλατωνικός έρωτας; The human soul is dark and full of terrors, που θα 'λεγε και μια γνωστή μας κυριούλα.

Ο Αρμιτάζ μου άρεσε κι εμένα πολύ, η Αλάνα δε χρησιμοποιήθηκε όσο θα μπορούσε και η βασική μου ένσταση (εκτός από της εκφορά λόγου-κινούμενη άμμος της Τζίλιαν Άντερσον) είναι ο ρόλος του Τζακ: είναι απορίας άξιο πώς το FBI κρατούσε ακόμα επικεφαλής έναν πράκτορα που έκανε το ένα λάθος πίσω από το άλλο, με κόστος ένα κάρο ανθρώπινες ζωές.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Newbie Το Avatar του/της Έστερ
    Likes / Thanks
    Εντάξει, έκανα ένα μίνι μαραθώνιο με την 3η σεζόν και έχω μείνει άναυδη με αυτό το επικό φινάλε!
    Η τελευταία σκηνή ήταν πραγματικά το κάτι άλλο!
    Spoiler

Γενικά, απόλαυσα πάρα πολύ και την 3η σεζόν, ακόμα και στα αρχικά επεισόδια στην Ιταλία (που πολλοί δυσανασχέτησαν), αφού η σκηνοθεσία της συνολικά είναι εκπληκτική. Οι ηθοποιοί επίσης είναι εξαιρετικοί (ειδικά αυτός ο Mads είναι λατρεία ) και το story απολαυστικό παρά την υπερβολική και ωμή βία που παρουσιάζεται.
    Ελπίζω η σειρά να πάρει το πολυπόθητο οκ και να επανεμφανιστεί με μια 4η σεζόν έστω και καθυστερημένα!

TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks
    Ξαναείδα τον 3ο κύκλο αυτου του αριστουργήματος.

Επειδη εχει η αναφερθει το ποσο άρεσε η μουσική του φινάλε, να προσθέσω οτι το κομμάτι ειναι της αγαπημένης Siouxsie Sioux, ετσι για να υπάρχει στο νήμα.

Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

9. Likes t0ny3, neon50 liked this post
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία