Αποτελέσματα 1 έως 10 από 23

Θέμα: The X-Files 1x01 - Pilot

Υβριδική Εμφάνιση

TV Maniac Το Avatar του/της Naelyn
    Likes / Thanks
    Λοιπόν, αφού τέλειωσα ένα μίνι μαραθώνιο The walking dead (3x10-16) και supernatural (10x13-17) με ψήσατε πολύ άσχημα να ξεκινήσω. Λίγο αυτά που γράψατε, λίγο μια συζήτηση που είχα με τη Χριστίνα (ποια άλλη??), μου έδωσαν το ερέθισμα να μπω και γω στον κόσμο των X-files.

Παρακάτω γράφω μερικά πραγματάκια που περιμένω -αν μη τι άλλο - να δω στο μέλλον.

• Την ανάπτυξη της σχέσης των δύο πρωταγωνιστών. Για σειρά που βασίζεται κατά πολύ σε δυο ανθρώπους, βασικό για μένα είναι να με κάνει να δεθώ μαζί τους. Προσοχή, όχι μόνο ως individuals. Θέλω να δεθώ και με τη σχέση αυτών των δυο. Να με νοιάζει αν πάθουν κάτι ΑΛΛΑ να με νοιάξει και αν τσακωθούν ας πούμε.
    • Ατμόσφαιρα-ατμόσφαιρα-ατμόσφαιρα!! X-files είσαι, περιμένω να με κάνεις να χαθώ στο κάθε σου επεισόδιο. Περιμένω να με κάνεις να φοβηθώ με τα διάφορα storylines σου.
    • Περιμένω να δω ΚΑΛΑ φιλεράκια, αλλά θέλω να υπάρχει και το απαραίτητο lore από πίσω. Για σειρά 46314736 επεισοδίων (είμαι σίγουρος ότι η Χριστίνα ξέρει ακριβώς των αριθμό των επεισοδίων της συγκεκριμένης σειράς) περιμένω να υπάρχει και η ιστορία η οποία θα με βοηθήσει να συνεχίσω να παρακολουθώ.

Ξεκινάω και επανέρχομαι με περισσότερα.

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    202 είναι τα επεισόδια (το τελευταίο είναι διπλό).

Και, μα τα χίλια εξωγήινα στιλέτα, όχι απλώς θα σε νοιάξει η σχέση Μώλντερ-Σκάλι... θα σε κάψει και θα σε τσουρουφλίσει. Σκέφτομαι τελευταία σκηνή "Never Again" και αναρριγώ.

Ατμόσφαιρα; Ιδίως στις πρώτες πέντε σεζόν, να φαν κι οι κότες. Σκέφτομαι "Grotesque" και προσκυνώ.

Και φιλεράκια; Σύντομα θα ανακαλύψεις ότι αυτός ο όρος δεν έχει ακριβώς θέση στο σύμπαν των X-Files. Γιατί μπορεί η διάκριση motw και mytharc να είναι, σε γενικές γραμμές, ξεκάθαρη, αλλά και οι δύο κατηγορίες επεισοδίων έχουν εξίσου σημαντική θέση στη σειρά.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την HristinaB; 6 Απριλίου 2015 στις 16:28
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας