Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: Ποια comic book ταινία του 2016 περιμένετε περισσότερο

Ψηφοφόροι
15. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Deadpool

1 6,67%
  • Batman v Superman: Dawn of Justice

4 26,67%
  • Captain America: Civil War

1 6,67%
  • X-Men: Apocalypse

1 6,67%
  • Suicide Squad

6 40,00%
  • Doctor Strange

2 13,33%
  • Gambit

0 0%
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 15 από 15

Θέμα: Οι υπερηρωικές ταινίες του 2016: Εσείς ποια περιμένετε περισσότερο;

TV Guru! Το Avatar του/της Craft
    Likes / Thanks
    Ευχαριστώ πολύ για την παρουσίαση και η δική μου σειρά είναι η ακόλουθη.

Περιμένω με ανυπομονησία τα:
    Suicide Squad.
    Batman v Superman: Dawn of Justice.
    Captain America: Civil War.

Αν και δεν γνωρίζω καθόλου τους συγκεκριμένους χαρακτήρες ίσως τα:
    Deadpool.
    Doctor Strange.

Κανένα μα κανένα ενδιαφέρον όμως για τα:
    X-Men: Apocalypse.
    Gambit

Είμαστε εγκλωβισμένοι, επιζητώντας την ασφάλεια που μας παρέχει η ανασφάλεια .

2. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes blackys88b liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Πολυ δυσκολη επιλογη οσο κι αν το σκεφτομαι... Το μονο σιγουρο ειναι πως θα τις δω ολες, αφου τα τελευταια δυο χρονια εγινα κι εγω φαν το σουπερ ηρωων!

Η Marvel ειναι σταθερη αξια, αν και δεn εχω προλαβει ακομη να δω το Ant-Man, αλλα δεν μπορω να κρυψω τον τεραστιο ενθουσιασμο μου για το νεο εγχειρημα της DC. Γενικα δεν εχω κολληματα σχετικα με την κοντρα μεταξυ Marvel και DC, το καθε συμπαν εχει τα δικα του ομορφα στοιχεια, ομως ο Batman ειναι ο αγαπημενος μου σουπερ ηρωας και το πιο σκοτεινο κλιμα της DC αν και PG-13 με ιντριγκαρουν περισσοτερο σε αντιθεση με το διασκεδαστικο ηθος της Marvel.

Απο το πρωτο κιολας trailer το Batman vs Superman με εντυπωσιασε και μετα την επερχομενη πρεμιερα του καινουργιου Star Wars ειναι η ταινια που περιμενω περισσοτερο. Στη συνεχεια θα επιλεξω και παλι DC, αφου ο Joker του Jared Leto με εχει ψησει τρελα, οπως και ολοκληρη η Suicide Squad! Επειτα δε γινεται να μην παρει την επομενη θεση το Captain America 3. Οι δυο προηγουμενες ταινιας του Captain America εξακολουθουν να ειναι οι αγαπημενες μου απο το MCU, οποτε δε γινεται να με απογοητευσει το τρετο μερος, οταν πραγματευεται κι ενα τοσο ωραιο θεμα. Την τεταρτη θεση θα παρει ο τρελιαρης και αθυροστομος Deadpool. Μακραν οτι πιο ιδιαιτερο και ξεχωριστο εχει παρουσιαστει σε super hero ταινια. Αν και δεν εχω δει την τελευταια ταιναι των X-Men περιμενω με αγωνια και το X-Men: Apocalypse, ενω το Doctor Strange βρισκεται στις χαμηλες θεσεις, αφου δε γνωριζω τιποτα για τον χαρακτηρα, εχει ομως φανταστικο cast. Το Gambit ολοκληρωνει την εξαδα, επειδη δεν με ψηνει Channing Tatum, ηθελα Taylor Kitsch, και εμφανιζει αρκετα προβληματα η παραγωγη μεχρι στιγμης.

Συνοπτικα:

1. Batman v Superman: Dawn of Justice
    2. Suicide Squad
    3. Captain America: Civil War
    4. Deadpool
    5. X-Men: Apocalypse
    6. Doctor Strange
    7. Gambit

4. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes Reben, Above liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

Worst Heroes Ever

Τα 'σπασε το trailer, άριστη επιλογή το Bohemian Rhapsody! Μου αρέσει πάρα πολύ το ύφος και το στυλ της ταινίας, ενώ η ιδέα των anti-superheroes διεγείρει τα εγκεφαλικά μου κύτταρα και εξάπτει τη φαντασία μου. Δυνατό καστ, με τον πολλά υποσχόμενο Jared Leto ως Joker και μια τρελέγκο Margot Robbie σ' ένα ρόλο που της πηγαίνει μούρλια και της δίνει την ευκαιρία να σπάσει το καλούπι της.

Ψήθηκα!

6. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της Bitonic
    Likes / Thanks
    Μόλις είδα το trailer από το Docter Strange. Το footage σκοτώνει, πόσο ωραία τα εφέ σε στυλ inception, πολύ ισχυρές εικόνες που σου μένουν και σωστότατο tone με πολύ ωραία ατμόσφαιρα μυστικισμού. Επίσης το score(αν είναι αυτό στην ταινία και όχι για το σκοπό του trailer) μαγικό, από τον Giacchino από ότι είδα. Hyped!

Justice League,Suicide Squad, χμμ ας μη μιλήσω καλύτερα.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ!

Tι ειχα πει στις 27 Νοεμβριου 2015!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Above Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Μακράν ο Doctor Strange! Είναι ο πιο ενδιαφέρων και εντυπωσιακός χαρακτήρας απο όλους και με εκπληκτικό cast! Δημιουργικά και αισθητικά μπορεί να γίνει υπερθεματικος ως κινηματογραφικό αποτέλεσμα! Kαι είναι ενας χαρακτήρας που αγαπώ ιδιαίτερα...
    Μετά, ακολουθεί το BVS μόνο και μόνο για να δω την άποψη του Snyder για το σμίξιμο των icon χαρακτήρων της DC, και πως θα μας εισαγάγει στις JL ταινιες! Τρίτη έρχεται η X-Men ταινια...
    Τελευταία μου επιλογη πάντως είναι αυτή του Gambit! Βέβαια, όλες θα τις δω....

Doctor Strange
    Batman VS Superman
    X-Men- Apocalypse
    Captain America-Civil War
    Deadpool
    Suicide Squad
    Gambit

Πολυ ωραιο θεμα Black attack!

Ένα χρόνο πριν λοιπον,
    την περίοδο που μόλις γυρίζονταν ο Doctor Strange, και αφού ελάχιστες πληροφορίες είχαν διαρρεύσει και το cast συμπληρώνονταν ακόμα, τον είχα κατατάξει σε αυτό το άρθρο, μακραν το σουπεηρωικο φιλμ της χρονιάς που περίμενα! Και αυτό, γιατί γνώριζα εξαιρετικά καλά τον χαρακτήρα, και ήμουν σχεδόν σίγουρος τι θα παρουσίαζαν τα Marvel Studios! Και δικαιώθηκα απόλυτα! Είναι το καλύτερο!
    Από εδώ και πέρα θα ξεχωρίζω τα studios, γιατί άλλο ταινία από τα Marvel Studios και άλλο βασισμένη σε χαρακτήρα της Μarvel(βλέπε Sony/Fox) Η DC, ήταν και είναι με την Warner Bros έτσι και αλλιώς!

Τσεκάροντας λοιπόν την λίστα μου σχεδόν ένα χρόνο πριν, δικαιώνομαι απόλυτα για την κορυφή μου, για μια ταινία και έναν ήρωα που όμοιο του δεν είχαμε δει! Και σε τεχνικό επίπεδο και σε συνολικό! Που βέβαια, έχει και παραλήψεις /διαφορές ως ταινία, αλλά αυτές αφορούν το comic κοινό και όχι το κινηματογραφικό που δεν τον γνωρίζει τόσο όσο!

Η μεγάλη έκπληξη λοιπόν για μένα ήταν ο Doctor Strange (αν και τον υπολόγιζα στη κορυφή) με τον Deadpool να έρχεται πολύ κοντά, αν και τον φοβόμουν! Συγκεντρωτικά άρτια ταινία όμως, ήταν το Captain America-Civil War, και χρυσές μετριότητες ή απογοητεύσεις τα X-Men Apocalypse, , Batman V Superman και Suicide Squad, που ειδικά τα δυο τελευταία αν συγκριθούν με τις υπόλοιπες 4, χωλαίνουν ακόμα περισσότερο, σε αρκετούς τομείς!

Σε καμία περίπτωση όμως δεν είχαμε μια κακή χρόνια για το είδος γιατί όλες μα όλες ΕΣΚΙΣΑΝ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ( μένει να δούμε και τον SD πως θα τα πάει εμπορικά) είχαν σπουδαίες στιγμές και χαρακτήρες, ΚΑΙ όλες άξιζαν της προσοχής μου!

Οι προσδοκίες μου για το BVS ήταν πολύ υψηλές βλέπω, γιατί πίστευα πολύ στους συντελεστές και δικαιώθηκα ως προς τους Gadot/Wonder Woman και Αfleck/Batman! Στο SS, έπαθα μετα την πλάκα μου με το trailer (που δεν είχε βγει όταν έγραψα την γνώμη μου) αλλα βλέπω ότι κρατούσα μια πισινή και το είχα στο τέλος! Και δικαιώθηκα, γιατί συγκριτικά με τις άλλες πέντε ταινίες, εκεί πάει! Θετικότατος απολογισμός, ο χαρακτήρας της Harley Quinn αναδύθηκε σε συγκλονιστικό τρόπο και αυτό το χάρηκα για και solo ταινία θα κάνει και sequel θα έχει η ταινία!

Εντωμεταξύ κανείς από τους χρήστες που έκαναν τις λίστες τους, δεν γνώριζε τον Doctor Strange και όλοι ήταν κάπου μπερδεμένοι μαζί του! Δικαίως πιστεύω, γιατί ο DS, δεν ανήκει στους δημοφιλείς ήρωες γενικώς! Όπως και οι Guardians π.χ! Τώρα, αφού έχουμε δει και τις 6 ταινίες που κυριάρχησαν το 2016 θα ήθελα να δω την λίστα τους! Πιστεύω ότι θα έχει πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον, πως θα κριθεί ως τελικό αποτέλεσμα που πλέον δεν θα διέπεται από προσδοκία ή επιθυμία!

Μετά από όλα αυτά, η λίστα είναι η ακόλουθη:

1 Doctor Strange/ Marvel Studios
    2 Captain America -Civil War/Marvel Studios
    3 Deadpool/ 20th FOX (Marvel)
    4 Batman V Superman- Dawn Of Justice / Warner (DC)
    5 X-Men Apocalypse /20th FOX (Marvel)
    6 Suicide Squad /Warner (DC)

Υ.Σ Τα torrents, καλά και χρυσά για τις σειρές κτλ… αλλά στο σινεμά κάνουν τεράστιο κακό στην κρίση του κοινού! Σημαντικό (για μένα πάντα) ότι και τις 6 ταινίες τις είδα σινεμά και μπόρεσα να δω το πραγματικό τους μέγεθος και εκτόπισμα και τεχνικά σε ολη τους την δυναμική! Και όχι σε μια κακή, μέτρια η έστω καλή κόπια στον υπολογιστή μου! Και έτσι μα μόνο έτσι μπορώ να έχω ακόμη πιο αντικειμενική και ολοκληρωμένη γνώμη! Για μένα είναι πολύ -πολυ σημαντικός παράγοντας!

Και το 2017 να εχει ακόμα καλύτερες ταινιες του ειδους!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας