Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 38

Θέμα: The Leftovers 2x10 - I Live Here Now

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Marcheline
    Likes / Thanks
    Καταπληκτική σειρά. Καταπληκτική όμως. Χάρηκα που ήταν τόσο πλήρες το φινάλε, ώστε με μια πιθανή μη συνέχιση να μην ξενερώσω.

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Πολλά πράγματα δεν κατάλαβα. Κάποια στιγμή μου ήρθε να μουτζώσω την οθόνη (εκεί με τα λευκά τα πρόβατα).
    Η τελευταία σκηνή ήταν πάρα πολύ ωραία. Πολύ λυτρωτική.
    Ωραίες ερμηνείες, τον Θερού δεν τον ήξερα και τελικά είναι καλό ηθοποιός. Θα ήθελα να τον δω σε κάτι άλλο.
    Προσωπικά δεν την αγάπησα ποτέ τη σειρά, ούτε την θεωρώ αριστούργημα όπως εσείς. Πάντως ακόμα κι αν δεν ανανεωθεί, θεωρώ ότι έχει δώσει τέλος στις ιστορίες.

TV Guru! Το Avatar του/της evangeline
    Likes / Thanks
    Ooooook !.....

So να μαι πάλι!
    Ξαναβλέποντας το ep χθες συνειδητοποίησα χάρη στις επομενες σκηνές οτι και χωρις διάλογο να ηταν αλλα μονο με αυτες τις μαγικές μουσικές του Max Richter (το piano theme της σειράς για μενα ειναι οτι πιο ομορφο εχω ακουσει εδω και χρόνια) και τις εκφράσεις αυτου του cast θα ειχε το ιδιο ακριβώς αντίκτυπο σε μένα! ,
    Ποιον δλδ ? Απλα να ειναι ακόμα εκει το μυαλό μου και να μην θέλω να φύγει!

Πόσο χαρά!

Απλά συγκλονιστική σκηνή!

Αυτό!

The most earned scene Ever!

Τhe TV moment of the year (ξανά ποστάρω δεν με νοιάζει ) και η ερμηνεία της χρονιάς για μένα απο ηθοποιό για ολη τη sz Justin, ειδικα ομως για το 8 και το φινάλε

Και μακάρι να εβρισκα και την σκηνη της Nora στη γέφυρα !

Σε ενα απο τα αγαπημένα μου Reviews
    http://www.vulture.com/2015/12/lefto...witter_vulture

Αυτο το κομμάτι
    "To watch The Leftovers is to leave all pretense behind, and experience the story as a child might experience a bedtime story, or as an adult (or a child) might experience a dream or nightmare, specifically a lucid one. There were, no joke, several points during season two (particularly "€œInternational Assassin"€ and the season finale) when I got so wrapped up in the show’s eerily powerful images and situations that I felt as if I weren’t watching the show, but having a dream about it."

Πάνω απο ολα αυτό!
    "It seems obvious from watching this series that Lindelof, Perotta, and their collaborators have thought about why certain things are happening, and might even have a set of lists, flowcharts, and blueprints in the writers’ room somewhere, but they never show us their homework, and as a result, the show never feels like an equation that viewers can €œsolve and then discuss purely in terms of their own mastery. The imaginative foundation of this story is, and should remain, like the foundation of a house: rock-solid but unseen. Otherwise it loses its magic. And this show is magic. To watch The Leftovers is to willingly surrender the imagination to a state of emotional openness, empathy, and intuitive understanding, "

Like a dream

Oπως καταλαβαίνετε δεν ειμαι καλά
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την evangeline; 9 Δεκεμβρίου 2015 στις 20:14

5. Thanks ATHENA1971, johny f thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks
    ^Μου είχες λείψει ρε "βλαμμένο"...

7. Thanks evangeline thanked for this post
    Likes greg_m, Darkphobia liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Reben Εμφάνιση Δημοσίευσης
    ^Μου είχες λείψει ρε "βλαμμένο"...
    Ξανανταμώσαμε my Friend (THAAAAAAAAAANK YOU DAMON)

9. Thanks Reben thanked for this post
    Likes greg_m, Darkphobia liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks

I DON'T UNDERSTAND WHAT'S HAPPENING!

Μολις βρηκα την αγαπημενη μου σειρα για την φετινη τηλεοπτικη σεζον, χωρις καν να εχει ολοκληρωθει το πρωτο μισο της χρονιας.

Μεσα στην κολαση του Τζαρντεν, μεσα στην αποκαθηλωση της "μαγικης" αυτης πολης, ο Κεβιν γυριζει σπιτι και βρισκει τον παραδεισο του. Βρισκει το σπιτι του, βρισκει την οικογενεια του, βρισκει τους ανθρωπους του, βρισκει την γαληνη του. Σκηνες οπως αυτη στη γεφυρα με την την Ερικα και την Ηβη δεν προκειται να συναντησεις πουθενα αλλου. Πραγματικα με την τριχα καγκελο, goosebumps οπως λενε και στην Αμερικη!

Ειμαστε τυχεροι οσοι καταλαβαμε το νοημα της σειρα, οσοι μπηκαμε στο κλιμα της και οσοι ακολουθουμε πιστα και φανατικα αυτη την μαγευτικη σειρα. Γινονται μερικες φορες αναφορες για την Golden Age of Television του παρελθοντος... καπως ετσι θα μιλαμε και για καποιες σειρες οπως το The Leftovers σε μερικα χρονακια.

Damon Lindelof υποκλεινομαι κυριε μου!

Likes / Thanks

Keep on singing Kevin σε περιμένουμε σιωπηλά next year

ΝΑΙ!

TV Guru! Το Avatar του/της alexandra16
    Likes / Thanks
    Εξαιρετική σαιζόν, εξαιρετική σειρά!! 10 στα 10, πραγματικά από τις λίγες σειρές που έχω ευχαριστηθεί τόσο πολύ.
    Οι ερμηνείες είναι όλες άψογες. Όλες όμως, χωρίς καμία εξαίρεση!απλά WOW!
    Δε ξέρω πως τα καταφέρανε αλλά κόλλησα ακόμα και με τα επεισόδια που στηρίχτηκαν σε χαρακτήρες που δε συμπαθώ ιδιαίτερα.
    Σε άλλες σειρές περιμένω να εμφανιστεί ο αγαπημένος μου χαρακτήρας για να αποκτήσει το επεισόδιο ενδιαφέρον αλλά εδώ πέρα ήμουν συνέχεια κολλημένη στην οθόνη. Σπάνιο πράγμα για μένα προσωπικά, να ξέρω ότι ότι και να δω, πραγματικά θα το ευχαριστηθώ. Μπράβο και πάλι.

Μόλις είδα το φινάλε και μόλις έμαθα ότι ανανεώθηκε για 3η και τελευταία σαιζόν. Πολύ καλά νέα, εύχομαι να κρατήσει και του χρόνου το ίδιο υψηλό επίπεδο και να μας αποχαιρετήσει όπως του αξίζει.

13. Likes Eleni7, Reben, Darkphobia liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την evangeline Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Keep on singing Kevin σε περιμένουμε σιωπηλά next year
    Επειδή δεν είδα πουθενά να το αναφέρει κανείς, μάλλον είμαι ο μόνος που βλέπει φαντάσματα. Οπότε κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται απλώς για μια τρελή ιδέα που (ειδικά μετά την ανανέωση) θα διαψευστεί, αλλά δε βαριέσαι, θα την καταθέσω, έτσι για την ιστορία.

Όσο τρελή κι αν ακούγεται και ενστικτωδώς σπεύδει κανείς να την απορρίψει, αν δει το επεισόδιο έχοντας αυτήν την ιδέα στο μυαλό του θα διαπιστώσει οτι μέσα στην γενικότερη παράνοια της σειράς μόνο τρελή δεν είναι. Οτι όχι απλώς στέκεται και παραστέκεται, αλλά βγάζει απόλυτο νόημα και προσφέρει μια πειστική εξήγηση για όλα. Όσα γίνονται στο ξενοδοχείο, απο το αίμα στη μπανιέρα και το τηλεκοντρόλ χωρίς μπαταρίες μέχρι το διάλογο στο μπαρ και τους στίχους του τραγουδιού, το πως επέζησε απο τον πυροβολισμό, ο σκύλος που φεύγει, οι καταστροφές στην πόλη και οι φωτιές που μοιάζουν με φλάσμπακ του περσινού φινάλε, η Μεγκ και το τραγουδάκι, όσα λέει με τον Τζον και πάνω απ' όλα η τελευταία εικόνα με όλους να τον περιμένουν στο σπίτι... Ίσως, λέω ίσως, στα τελευταία 20 λεπτά του επεισοδίου, ο Κέβιν είναι νεκρός...

I know...

Αλλά μέχρι να επιβεβαιωθεί οτι η 3η σεζόν θα συνεχίσει στο Μιρακλ και όχι κάπου αλλού με κάποιους άλλους χαρακτήρες, μέχρι να δω ποιος ανανεώνει απο το καστ και ποιος όχι, μέχρι να διαψευστεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ρητά και κατηγορηματικά αυτή η ιδέα, θα την κρατήσω στο μυαλό μου. Όχι γιατί προσφέρει κάποια σημαντική απάντηση και εξήγηση σε όσα είδαμε. Αλλά γιατί, έτσι και αλλιώς, το μεγάλο ατού αυτής της σειράς, όπως επανειλημμένως σχολιάσαμε και κατά τη διάρκεια της σεζόν, είναι οτι επιδέχεται πολλαπλές ερμηνείες. Και όσο δύσκολο είναι να επιδείξεις κάποια, άλλο τόσο είναι και να την απορρίψεις.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 11 Δεκεμβρίου 2015 στις 01:25

15. Thanks johny f thanked for this post
    Likes goggits, greg_m, evangeline, Darkphobia, Eleni7 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Μπορω να βαλω 11;
    Νομιζω πως η τηλεοραση στο προσωπο των Λιντελοφ και Περοτα βρισκει τους αξιους συνεχιστες του Ντειβιντ Λιντς για τον 21ο αιωνα.Το The Leftovers ξαναξυπνα ανατριχίλες και μνημες απο Twin Peaks και Lost Highway και μπορεις συγχρονως να εισαι γεματος απο αυτο που βλεπεις και να μην ξερεις τι να περιμενεις στο επομενο λεπτο.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

17. Thanks tasoskratos thanked for this post
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία