Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 38

Θέμα: The Leftovers 2x10 - I Live Here Now

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    F*** U τα είπατε όλα!

Είχα μείνει στις ΄΄λευκές διαμαρτυρίες΄΄. Δεν ήξερα ότι τελικά πάμε και για 3η σεζόν. Good.
    Εάν ο Λιντελοφ ήθελε και 3η σεζόν για να πει όσα δεν είπε στην 2η, ακόμη καλυτερα. Εγώ έχω κάποιες απορίες. Μικρές αλλά νομίζω ότι το παζλ έχει ακόμη κάποια κομματάκια. Βέβαια είδαμε τι απεικονίζει αλλά να, ΄΄εκείνο το συνεφάκι είναι λευκό ή γκρίζο?΄΄.
    Η κλασσική συνταγή Λίντελοφ. ΄΄Βάλε ότι χρώμα θέλεις΄΄.

Πιστεύω να συμφωνείτε μαζί μου ότι υπήρξε ένα μεγάλο κενό χρόνου στο να δούμε τηλεοπτική σειρά που θα πονέσει το μυαλουδάκι μας.
    Ίσως, λέω ίσως, το The Leftovers να δίνει μια μμμμμμ, ικανοποιητική απάντηση στον Jack που φώναζε We have To Go Back.
    Θέλω και συνέχεια.
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

3. Thanks MrVolcom thanked for this post
    Likes Darkphobia, Reben, NikBG, npil, Eleni7, greekie, johny f liked this post
    TV Master Το Avatar του/της Psofimis
    Likes / Thanks
    Τα είδα όλα σε μια μέρα γιατί δεν μπορούσα να σταματήσω...
    Μετρημένες στο χέρι είναι οι σειρές που κατάφεραν να μας δώσουν τόσο τέλειες σεζόν μέχρι σήμερα.

Εκεί μαζί με τα Breaking Bad, True Detective(S1) κλπ..

TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Είδα το φινάλε της σαιζόν!!!
    Καταπληκτική σειρά και θυμάμαι όταν ξεκίνησα την σειρά πριν 2.5 μήνες τα πρώτα επεισόδια μου είχαν κάψει τον εγκέφαλο... Που να φανταστώ τί θα γινόταν σε αυτή την σαιζόν!
    Όλες οι ερμηνείες φοβερές. Τα συναισθήματα που μου προκάλεσε η σειρά πάρα πολλά όπως και τα ερωτήματα δημιουργήθηκαν αλλά δεν με νοιάζει...
    Χαίρομαι που θα έχει και συνέχεια αλλά και φινάλε να ήταν αυτό το επεισόδιο με έχει καλύψει πλήρως!!!

TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    Tρελο fail η σεζον. Αν εξαιρεσω την εξελιξη των Guilty Remnant τα υπολοιπα ηταν 0 απο 0=0. Λιντελοφ ψοφα . Εχει και τριτη σεζον; χμμμμμ

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    Είδα τα τελευταία 2 επεισόδια χθες. Καταρχάς να πω ότι είναι, πλέον, από τις αγαπημένες μου σειρές. Ξέρω ότι θα έχει και 3η σεζόν και ελπίζω να συνεχιστεί με τους ίδιους. Δεν ξέρω γιατί, είχα την εντύπωση ότι μας είπαν αντίο, χθες.
    Είχε στιγμές που θα μού μείνουν αξέχαστες. Ο 1ος κύκλος νομίζω ότι ήταν αξεπέραστος, γιατί ξεκινούσε το ταξίδι μας και όπως σε όλα τα ταξίδια, την πρώτη φορά, όλα σού φαίνονται συναρπαστικά, όλα διαρκούν περισσότερο και φαντάζουν στα μάτα σου μεγαλύτερα. Πολύ συναίσθημα, χωρίς το μυστήριο.
    Στο 2ο κύκλο έπρεπε να τα ξεπεράσουν αυτά, να κάνουν λίγο στην άκρη το συναίσθημα, να δώσουν και κάτι παραπάνω. Πόσες φορές σκέφτηκα τη Λόρι, όταν την κάλεσαν για το βιβλίο της και τής έλεγαν πώς πρέπει να μοιάζει για να το αγαπήσει το κοινό. Ένιωσα σαν να μας έκλειναν το μάτι οι δημιουργοί. Βέβαια, όταν σκέφτομαι πώς στο διάολο καταφέρνουν να κάνουν ένα επεισόδιο σαν το 2.08, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
    Τέλος πάντων, αυτά που διαδραματίσθηκαν από το 2.07 και μετά, δεν μάς άφηνε χώρο να σκεφτούμε, να αναρωτηθούμε. Όχι, σαν τους ήρωες μας που δεν αναρωτιούνται γιατί παθαίνουν όλα αυτά που παθαίνουν, έτσι ακολουθούμε κι εμείς το ρυθμό. Στο τέλος ο Κέβιν, αφήνει τον εαυτό του να γελάσει, γιατί πάλεψε και πήρε αυτό που δικαιούται. Όλη την οικογένειά του.
    Το σημαντικότερο επεισόδιο είναι το 2.08. Ήταν αυτό που η σειρά πήρε το δρόμο χωρίς γυρισμό. Ήταν σουρεαλιστικό, αλληγορικό, ΔΥΣΚΟΛΟ επεισόδιο, απορώ πώς το έβγαλαν στον αέρα. Φίλε, έσπρωξε ένα κοριτσάκι στο πηγάδι!!!! Σού γ.. το μυαλό, με έκανε πολλές φορές, να το κλείσω και να το στείλω στο διάολο. Κι όμως, το θυμάμαι με τα ωραιότερα συναισθήματα. Φυσικά, δεν θα γινόταν όλο αυτό χωρίς τον καταπληκικό Justin Theroux.
    Πολλές οι σκέψεις και για πολύ καιρό ακόμη, θα το σκέφτομαι. Από τις καλύτερες σειρές.

8. Thanks atheras thanked for this post
    Likes Eleni7, baspav, greekie, Reben liked this post
    Likes / Thanks
    Α και για την greekie που είχε φάει κόλλημα με τον απέθαντο στην Αυστραλία...
    He 's another living breathing succes story.

TV Master Το Avatar του/της edesp
    Likes / Thanks
    Την τελείωσα κι εγώ... Δεν έχω λόγια να περιγράψω πώς αισθάνομαι.
    Από χθες το βράδυ παραμιλάω... και τώρα τι; Τι θα κάνω μέχρι να αρχίσει η 3η σεζόν;;;

11. Likes ATHENA1971 liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    το καθυστερησα αρκετα η αληθεια...οχι επειδη δεν ειναι μια απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει..αντιθετως...αλλα επειδη οποτε εβλεπα επεισοδιο της ενιωθα τα ψυχικα μου απωθεματα να εξαφανιζονται...μπορω να θυμηθω πολλες φοβερες σειρες, νεες και παλιες...εξαιρετικες σεζον, απιστευτες ερμηνειες αλλα ποιος ο λογος?? εδω μιλαμε για Leftovers....

I don't Understand...ναι ξεκαθαρα...it's ok we understand...καταλαβαινουμε απολυτα οτι δεν βλεπουμε μια σειρα που θα μας απαντησει αυτα που περιμενουμε...βλεπουμε μια σειρα που μας κανει να μην ξερουμε σε ποιο σκαλι να κρατηθουμε..!! απο την μια βλεπουμε την σκηνη του Eccleston να δινει το δικο του ρεσιταλ...με την εκδηλωση χαρας οταν ειδε την γυναικα του...εχουμε και την Λιβ με τα θανασημα ματια...εχουμε και τον Theroux σε ολο το επεισοδιο αλλα και τη σεζον να ειναι καταπληκτικος.!! εχουμε την Carrie Coon με μια σκηνη που με κατασπαραξε...εκει που πεφτει πανω απο το παιδι ΤΗΣ...να ειναι δικο της..μαυρο, κιτρινο, πρασινο, λευκο, ροζ...δικο ΤΗΣ... για αυτό και θα έκανε τα παντα για αυτο...για αυτο και επεσε απο πανω του να το προστατεψει...και υπαρχει και η υπεροχη Regina King...the lords...η σκηνη της στην γεφυρα, χωρις λογια, απλα με μουσικη υποκριση ηταν σκετη μαγεια...Miracle is gone...or at least it's no Miracle anymore..!! η καταστροφική φυση της ανθρωποτητας σε ολο της το μεγαλειο...και το κλεισιμο του επεισοδιου...κκαι αυτη η μουσικη..!! αρχισα να παραμιλω..!!! σταματω τωρα..!! πριν να ειναι αργα.!

Λιντελοφ ευχαριστω και εγω για μια ακομη σπουδαια σεζον..!!! αριστος...αριστη και η σεζον αριστο το φιναλε...ΟΛΑ 10...ποσο αρμονικα συνδεθηκαν ολα τα επεισοδια...

13. Likes edesp, ATHENA1971 liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την edesp Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Την τελείωσα κι εγώ... Δεν έχω λόγια να περιγράψω πώς αισθάνομαι.
    Από χθες το βράδυ παραμιλάω... και τώρα τι; Τι θα κάνω μέχρι να αρχίσει η 3η σεζόν;;;
    Εγώ ξαναβλέπω το Lost, αφού αρνιόμουν να δω οποιαδήποτε άλλη σειρά.
    Πολλές και περίεργες οι παρενέργειες του Leftovers.....

15. Likes edesp liked this post
    TV Master Το Avatar του/της lerikosa
    Likes / Thanks
    Δεν ειναι και ασχημη η σειρα μεχρι εδω που εχω δει, αλλα σαχλαμαριτσα, προσπαθει να αντιγραψει το LOST σε πολλα σημεια, αλλα ειναι οδοντοκρεμα μπροστα του...
    Καποια σκορπια επεισοδια ηταν καλα και με ωραιες ερμηνειες, αλλα στο συνολο το τραβαγε πολυ, προσπαθουσε να δωσει την μαγεια του LOST αλλα ουτε κατα διανοια...
    Δεκαρακι με τονο για την μουσικη, οποιος ειχε την επιμελεια ειναι πολυ ψαγμενος ο τυπας, φοβερη μουσικη, dark διασκευες γνωστων τραγουδιων που ουτε και τις ακουσει ποτε, μπραβο του αυτος ειναι για βραβειο.
    Ολα τα υπολοιπα μετρια, μεγαλε J.J. διασυρουν το οραμα σου με αλαμπουρδεζικες σειρες...
    Ξεκιναω και την τριτη σεζον τωρα, ιδωμεν...
    I AM FROM... SPARTA

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία