Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 38

Θέμα: The Leftovers 2x10 - I Live Here Now

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    33 Χρήστες
    9

για να ψηφήσετε
    2x10
    I Live Here Now

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Kevin λέει στον John την αλήθεια για το βράδυ που εξαφανίστηκε η Evie, την ώρα που το Miracle αντιμετωπίζει μια ξαφνική απειλή στην τέταρτη επέτειο από την εξαφάνιση.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    06/12/2015 - 21:00
    GMT -5
    07/12/2015 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Darkphobia
    Likes / Thanks
    Ένα σπουδαίο finale για μια απ'τις καλύτερες season σειράς που'χω δει στη ζωή μου. Ελπίζω να μην είναι αυτό το τέλος αλλά αν είναι, σ'ευχαριστώ για όλα τεράστιε Lindelof.

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks
    Δράμα, κωμωδία, φαντασία, δεν έχει έχει σημασία. Αυτό που πάνω απ' όλα αναζητώ κάθε φορά που ξεκινώ μια τηλεοπτική σειρά, είναι χαρακτήρες με τους οποίους μπορώ να βρω σημεία επαφής και να επικοινωνήσω, χαρακτήρες για τους οποίους ενδιαφέρομαι, νοιάζομαι, αισθάνομαι κάτι. Και αν μια σειρά καταφέρει να με κερδίσει για τους χαρακτήρες της, τότε όλα τα υπόλοιπα, εύκολα ή δύσκολα, θα βρουν το δρόμο τους. Δεν το βρίσκω όσο συχνά θα ήθελα, αλλά ίσως είναι καλύτερα έτσι. Γιατί όταν συμβαίνει είναι κάτι όμορφο και ξεχωριστό. Λίγες σειρές το έχουν καταφέρει, λοιπόν. Και το Leftovers ανήκει σε αυτή τη λίστα.

Δεν ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια. Και δεν ξέρω αν θέλω να υπάρξει συνέχεια. Σίγουρα υπάρχουν περιθώρια για να εξερευνηθούν περαιτέρω οι χαρακτήρες, υπάρχουν νήματα που θα μπορούσαν ν' αναζητήσουν άκρη. Αλλά δεν βλέπω πως μπορείς να ξεπεράσεις μια τέτοια σεζόν και ένα φινάλε που έκλεισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Με άφησε με την αίσθηση οτι όλα τα κομμάτια μπήκαν στη θέση τους και αισθάνομαι πως όλοι οι χαρακτήρες βρίσκονται εκεί που θα έπρεπε να είναι. Ήταν τόσο πολύπλοκα τα ζητήματα που πραγματεύτηκε η ιστορία που έμοιαζε εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρει να κλείσει πετυχημένα. Τα κατάφεραν όμως ξεπερνώντας κάθε προσδοκία και μπράβο τους. Το I Live Here Now είναι αντάξιο φινάλε μιας εξαιρετικής σεζόν. Ταυτόχρονα αποτελεί και ένα θαυμάσιο τρόπο για να κλείσει ολόκληρη η ιστορία. Αν όχι, εδώ θα είμαι και θα ακολουθήσω. Αλλά αυτή τη στιγμή αισθάνομαι πως είδα το καλύτερο δυνατό series finale. Και είμαι έτοιμος να πω αντίο.

Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 7 Δεκεμβρίου 2015 στις 15:43

Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    "I don't understand what's happening".

Τέλειο series finale. Πλήρης ικανοποίηση, πλήρης όμως.
    Αφήνω τις αναλύσεις για το τι ακριβώς είδαμε στους κατέχοντες καλύτερα τον γραπτό λόγο, εγώ απλά έχω να πω ότι ελάχιστες σειρές κατάφεραν να μου δώσουν τέτοια ικανοποίηση με το κλείσιμό τους.
    Αν υπάρξει τρίτη σεζόν εγώ εδώ θα είμαι, Θεού θέλοντος, αλλά και να μην υπάρξει, καμιά πικρία, καμιά στεναχώρια για τη σειρά.
    Απλά η απώλεια θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ στους τηλεοπτικούς μας δέκτες.

LEFTOVERάρα, ένα τελευταίο;; από 'μένα, όλο δικό σου.

Τελευταία επεξεργασία από τον/την greekie; 7 Δεκεμβρίου 2015 στις 19:38

TV Master Το Avatar του/της NikBG
    Likes / Thanks
    "I don't understand what's happening"
    "Me neither"
    Ούτε κι εγώ κατάλαβα η αλήθεια είναι.
    Και ξέρεις κάτι; Δεν με πειράζει. ΚΑΘΟΛΟΥ.
    Δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να είναι και series finale και στεναχωρήθηκα όταν το διάβασα. Όχι γιατί περιμένω απαντήσεις ή κάτι τέτοιο, αλλά γιατί θέλω και του χρόνου leftovers.
    Κι αν δεν έχει, θα το ξαναδώ.

TV Guru! Το Avatar του/της evangeline
    Likes / Thanks
    Oταν θελω εγω να γραψω σεντονια και να αρχισω τα υπερβολικά μου και τις gif-οκατάστασεις και δεν... μπορω ούτε να σχηματίσω πρόταση,τότε εχουμε θεμα !
    Το εχω δει εδω και κανα τετραωρο και ακόμα ΔΕΝ!
    So
    -Σ'ευχαριστώ Damon Lindelof για αλλη μια φορά , δεν με εχεις απογοητεύσει ποτέ αγαπημένε, SO proud of you!
    Το πόσο χαρουμενη με εχει κάνει αυτη η αποδοχή και αναγνώριση για αυτο που έκανες μετα απο το μεγαλυτερο bashing που εχω δει σε creator σειράς (ημουν στο Twitter και τα εβλεπα και πραγματικά οτι και να πω ειναι λίγο)
    THE LEFTOVERS
    -Μια απο τις αγαπημένες μου σειρές πια!
    -Μια απο τις καλυτερες sz-και season finale σειρας που εχω δει , και εχω δει πολλές! 10/10 (ΔΕΚΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑ πραγματικά)
    -Ενα απο τα καλυτερα cast που εχω δει, μιλάμε οποιος και αν ειναι υποψηφιος για οποιοδηποτε ep ΝΑΙ !
    -Απο τις πιο emotional ,heartbreaking ,thought-provoking,wtf, εμπειριες μου σε σειρά!
    -Ηθοποιοί που ηξερα χρόνια και ηταν σαν να μεταμορφώθηκαν μπροστά μου (Justin Theroux μα το Θεό δεν εχω λόγια! απο τις αγαπημένες μου αντρικες ερμηνείες ever!
    Livaki μου Tyler is that You?)
    -CARRIE COON
    -NORA DURST
    -THE MUSIC
    -ΤΗΕ SONGS οταν ακους Olivia Newton John στο δρόμο για την δουλειά και σου φαινεται τόσο φυσιολογικό!

Οταν ανεβαινει τα σκαλιά ο Kevin ανοίγει την πόρτα και...
    Spoiler

και καταλαβαινεις το τι αισθάνεται οταν τους βλέπει και εισαι ακριβώς ετσι και εσύ οταν πέφτουν οι τιτλοι τέλους!

Τότε ναι δεν ειναι απλά μια πολύ πολύ καλή σειρά αλλα κατι πολύ πολύ ξεχωριστό,που πια συμβαινει σπάνια και νιώθω πολύ τυχερή που το εζησα!
    -Ευχαριστω για την παρέα μου θύμισε αγαπησιάρικες Fringe- καταστάσεις
    και αγαπημένο μου HBO ,και υπευθυνοι του HBO , κάντε τη δουλειά σας !

Βγηκε το σεντονάκι πάλι, πάλι μες στην υπερβολή ,μελό οπως πάντα αλλα οκ αγάπησα !
    Τι να πει και ο Justin
    1.10 και μετά πλάνταξα
    http://www.vulture.com/2015/12/justin-theroux-tears-the-leftovers.html?mid=twitter_vulture

Τελευταία επεξεργασία από τον/την evangeline; 8 Δεκεμβρίου 2015 στις 01:14

TV Guru! Το Avatar του/της Eleni7
    Likes / Thanks
    Τρομερο επεισοδιο. Αφησε στο τελος ενα συναισθημα πληροτητας στον θεατη ετσι ωστε να μην πειραξει μια ενδεχομενη μη συνεχιση της σειρας (που θα πειραξει γιατι αναλογη σειρα δεν υπαρχει εκει εξω, απο αυτη την αποψη και μονο). Αν και την 1η σεζον δεν την ειδαμε παρεα, για την 2η: να σας ευχαριστησω για τις θεωριες, τα ποστ, για το καθε gif, τις υστεριες για τις επεισοδιαρες που ειδαμε. Ηταν μια υπεροχη διαδρομη.
    SMALLVILLE 2001-2011,thanks for the memories

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRT1jF1sjqaE2OXNhfHECZP42o0vAGtV  M-9EfiguFDkqAUJs1s8&t=1

13.05.2011 BELIEVE

Newbie Το Avatar του/της WiredMan
    Likes / Thanks
    Μυθική σεζόν,Μυθικό finale.....

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

TV Guru! Το Avatar του/της evangeline
    Likes / Thanks
    Damon Lindelof

"I hope that there's a season three. HBO has really embraced everything that we've done this year. I'm a pragmatic person who understands that this is a business and that even in a subscriber-based world, ratings matter, and ours are not great. People have said how much great television there is out there, and that's true, but if The Leftovers can make a little bit of noise and people are excited about there being more, they should let their voices be heard. That stuff really matters. Hopefully we'll have some clarity in the coming months. I'm hoping for clarity by the holidays, but I think the show has to pop in a way that it hasn't been popping in order for that to happen.

If we do get to do a third season, just like over the course of the first season we already had the idea for Miracle, we've had similar ideas in the course of designing this second season β€” places the show could go that would be really interesting for us to explore. We haven't had the opportunity to unpack that stuff, because it would be so disheartening to get super excited about where we go next and then have the trip get canceled."

http://www.vox.com/culture/2015/12/7/9860364/the-leftovers-finale-recap-lindelof

Kevin Garvey - Homeward Bound

Τελευταία επεξεργασία από τον/την evangeline; 8 Δεκεμβρίου 2015 στις 21:07

11. Thanks ATHENA1971, johny f thanked for this post
    Likes goggits, t0ny3, Darkphobia, greekie, NikBG, Eleni7, Reben liked this post
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας