Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 115

Θέμα: Game of Thrones 6x04 - Book of the Stranger

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    63 Χρήστες
    9,0
    για να ψηφήσετε
    6x04
    Book of the Stranger

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Τι να λέμε τώρα, απλά δείτε το.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    15/05/2016 - 20:00
    GMT -5
    16/05/2016 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Newbie
    Likes / Thanks
    Μεταβατικό Επεισόδιο Μ' Ένα Απίστευτο Τέλος!!!!ΚΑΑΑΑΑΑΛΛΛΛΗΗΗΣΣΣΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!! Έσπειρεςςςςςςςς

3. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes gigi liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Έλα ρε Καλισάραααααααα!
    Επιτέλους μου θύμισες τον λόγο που είσαι η αγαπημένη μου!!

A fire can't kill a DRAGON!

Η γυναίκα μας έχει χαρίσει τις πιο γαμάτες στιγμές!
    Όχι απλά δεν δέχεται να δραπετεύσει κυνηγημένη, καταστρώνει και σχέδιο πως να σκοτώσει τους Καλ να πάρει τα Καλασάρ τους κάνοντας όλους τους Ντοθράκι να την προσκυνήσουν, και χωρίς να χρησιμοποιήσει τους δράκους της, αλλά όπως κάνουν τα παιδιά της, να χρησιμοποιήσει το όπλο όλων των δράκων, την φωτιά!
    100.000 στρατός!
    Οι άρχοντες του Γουνσάι προβλέπω όχι μόνο θα έχουν την ίδια μοίρα, αλλά και οι πόλεις τους θα καούν ολοσχερώς.

Ο Τύριον δοκιμάζει την διπλωματική οδό, δεν ξέρω πόσο θα λειτουργήσει, τελευταία τους ευκαιρία να σταματήσουν τον πόλεμο, γιατί η μάνα των δράκων επιστρέφει!

Είχαμε και πάλι θάνατο, λυπήθηκα για την Osha, που πας κοπέλα μου, ο Ράμσεϋ εκτός από σαδιστής είναι και πανέξυπνος. Κρίμα την κοπέλα.

Εξελίξεις, λίγες, και στο στρατόπεδο του Θίον, γύρισε στην αδερφή του δηλώνοντάς της την υποστήριξή του να πάρει τον θρόνο. Τόσα πλοία, κάπως πρέπει να επιστρέψει στο Γουέστερος η Καλίσι κάποια στιγμή.

Castle black και Stark reunion. Συγκινητική στιγμή η αγκαλιά Τζον-Σάνσας, και τι έκπληξη! Το βαρεμένο επιτέλους ξύπνησε! Έπρεπε να τραβήξει τον κwλου τα εννιάμερα, να παντρευτεί με σαδιστή, να, να, να, χαλάλι όμως έστω και στο τέλος ξύπνησε και πάτησε πόδι. Να μαντέψω θα κατευθυνθεί προς την κοιλάδα στο ξαδελφάκι της στο επόμενο/επόμενα ίσως επεισόδια, να ενώσουν δυνάμεις, ενώ ο Τζον θα προσπαθήσει να πάρει την υποστήριξη των υπόλοιπων βορείων. Τι μυταρόγκας ο ξάδελφός της; Άλλο ένα παιδάκι που μικρό φαινόταν χαριτωμένο και μεγαλώνοντας ένα μάτσο χάλια...Είδαμε και μιρκοδάχτυλο επιτέλους..

Η αλόγα είπε τι έκανε στον Στάνις, και άλλη μια επιβεβαίωση του θανάτου του, ο Ντάβος ατάραχος περίμενα άλλη αντίδραση, και έμμεση αλλά σαφέστατη απειλή στην Μελισσάντρε. Βρήκε και γκόμενο, λουκουμάκι την κοίταζε ο άγριος, λες και δεν ξαναείδε γυναίκα αλόγα στη ζωή του.

Kings Landing, μας τα πρήξατε επιτέλους με τις θρησκείες, εδώ ο κόσμος καίγεται (κυριολεκτικά, Καλήσιιιιιι!!!!) αυτοί ακόμα αγρόν αγοράζουν. Είτε κάντε κάτι, είτε δείξτε μας καλύτερα τις αναδουλειές στα μπουρδέλα της πόλης, περισσότερο ενδιαφέρον θα έχει.

Η σεζόν τα σπάει!

Κατά τ'άλλα,
    Daenarys Targaryen!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την gigi; 16 Μαΐου 2016 στις 06:13

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

How could we know?

Περιττό να πω οτι πρόκειται για μια απ' τις πιο όμορφες και συγκινητικές στιγμές ολόκληρης της σειράς. Όταν άνοιξε η πύλη και είδα τη Σάνσα πετάχτηκα απ' την καρέκλα. Τα πάντα απο εκεί και πέρα έγιναν θολά. Αισθάνθηκα την καρδιά μου να ζεσταίνεται και την αλμύρα να φτάνει στα χείλη... Μα τους θεούς, παλιούς και νέους... τι όμορφη στιγμή!

Έξι χρόνια έχουν περάσει... Έξι ολόκληρα χρόνια... Μα πως; Πως μπορούν να με κάνουν τόσο εύκολα κομμάτια; Πως μπορούν να με κάνουν να αισθάνομαι έτσι για δυο χαρακτήρες που δεν είδα ποτέ να ανταλλάσσουν ούτε μια κουβέντα, που η μοναδική στιγμή που τους έχω δει μαζί στο ίδιο πλάνο ήταν αυτή:

Γι' αυτό αγαπώ πάνω απ' όλα τη σειρά, για το συναισθηματικό δέσιμο που έχει καταφέρει να δημιουργήσει με τους χαρακτήρες. Μόνο αγάπη για τη σκηνή, την περιμέναμε τόσο καιρό και άξιζε η αναμονή. Έβαλαν και την κατάλληλη μουσική, βεβαίως βεβαίως, που όπως έχω ξαναπεί απο μόνη της αρκεί για να εκτοξεύσει τα επίπεδα συγκίνησης στα ύψη. Και φυσικά, τιμώντας την καθιερωμένη για φέτος αναφορά στο παρελθόν με κάθε τρόπο και κάθε μικρή λεπτομέρεια, αυτό που δίνει στη σκηνή το κάτι παραπάνω και την κάνει ακόμη πιο συγκινητική:

Σνιφ...

Υπάρχουν τόσα πολλά που θέλω να πω για το επεισόδιο, αλλά αυτή τη στιγμή, το μόνο που θέλω, είναι ένα ζεστό φλιτζάνι καφέ και να καθίσω δίπλα τους, ακούγοντάς τους να μιλάνε με τις ώρες για όλα όσα είπαν εκτός κάμερας...

TV Maniac Το Avatar του/της ~Dr.House~
    Likes / Thanks
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! Έγινε ο κακός χαμός στο επεισόδιο αλλά μόλις είδα ότι ο Τζον ήταν στο Κάστρο και η Σανσα μπήκε μέσα, αμέσως χάρηκα μιας και μετά από τόσα χρόνια ( 6 λέει ο φίλτατος Reben), επιτέλους, θα είχαμε Stark reunion...
    Συγκινητική στιγμή με την κατάλληλη μουσική πάντα! Μόνο κι μόνο γι αυτό (σορρι Νταινέρυς) θα βάλω 10
    Τόσο καιρό περιμέναμε reunion με τα λυκάκια και μας την δώσανε!

7. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes Reben, electra_yoga, solonlakis, greekie liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Συγκινήθηκα πολύ με την αγκαλιά του Τζον με την Σανσα. Και με τον αρχικό δισταγμό και των δύο.
    Ηξερα απο τις φωτογραφίες ότι γυρνάει ο μικροδάχτυλος. Δεν περίμενα βέβαια να δω και το υψηλό χαζό.
    Θάνατο αργό και βασανιστικό στον κ@@@@@@ τον Ραμσει. Είμαι στην διαθεση σας να τον γδάρω ζωντανό, να του ρίχνω οινόπνευμα στις πληγές και να του ανοίγω νέες και ξανά οινόπνευμα και ξανά απ την αρχή.
    ΦΟβερή η σκηνή στο τέλος. Η κοντή ξαναμπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι.
    Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

9. Thanks ria237, kKKK thanked for this post
    Likes greekie liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της Sanji91
    Likes / Thanks
    Άντε και καλή σκηνή Ντάνι σε άλλα τρία χρόνια πάλι!
    Για έμενα η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου, η επανασύνδεση Τζον-Σάνσα. Τρομερά συγκινητική στιγμή για 2 χαρακτήρες που όπως είπε και ο φίλος Reben είχαμε δει μαζί μόνο σε ένα πλάνο πριν από 6 χρόνια.

11. Thanks ~Dr.House~, kKKK thanked for this post
    Likes Reben, greekie liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Όντως. Επίσης, τι ωραίος που είναι με το μαλλλλλλι πίσω.

Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

13. Likes electra_yoga, HristinaB, t0ny3 liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    ξεκινησε και εκλεισε αριστα....πρωτα με εκεινη την αγκαλια που για καποιο λογο με εκανε και βουρκωσα...τι για καποιο λογο...εμοιαζε τοσο αληθινη...τοσο ρεαλιστικη...τοσα χρονια...η απολογια..!!! και φυσικα το κλεισιμο της Καλισι μου...της λατρεμενης μου Καλισι...οχι δεν μιλω για το γεγονος οτι εμφανιστηκε γυμνη...ετσι και αλλιως η σκηνη δεν ειχε κανενα σεξουαλικο νοημα....ήταν κατι περισσοτερο απο θαυμασμο...ενας χαρακτηρας που ολοι ελεγαν οτι επιβιωνει λογω αλλων και ολοι περιμεναν να σωθει απο καποιον αλλον.!! εεε αποφασισε να τα καθαρισει ολα μονος του..!! ολα..η Daenarys Targaryen επιστρεφει με μια πολυ γαματη σκηνη.!!! απο εδω και περα περιμενουμε εξελιξεις στο Κινγκ Λαντινγκ...μας ειπαν το πλανο..να δουμε αν θα κρατησει.!!!

15. Thanks ~Dr.House~, kKKK thanked for this post
    Likes geon565, constadine, greekie, mathripper liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Πολύ δυνατό επεισόδιο. Καιρό έχω να δώ επεισόδιο της σειράς και να μη με κουράσει ούτε μία ιστορία. Αυτό μου άρεσε απο την αρχή ως το τέλος.

Μου άρεσε η επανασύνδεση της Σάνσα με το Τζον. Και μου άρεσε που στήθηκε το σκηνικό για τη σύγκρουση με τον "πρωην" μπάσταρδο Μπόλτον.

Στο Λανιστερέικο επίσης στήθηκε σκηνικό σύγκρουσης με τους Σπουργήτες. Μακάρι να τελειώνουμε μ'αυτούς γιατί τους βαρέθηκε η ψυχή μου τους βαρέθηκε (αν κι ένα τσίτσιδο walk of shame της Μαριορής το βλέπω).

Ο Τύριον παίζει μια χαρά μπάλα σε επίπεδο διπλωματίας. Μου αρέσει. Νομίζω ότι αν συνεργαστεί με τη Ντενέρυς όπως πρέπει θα κάνουν θαύματα. Μυαλό και Ισχύς.

Και φυσικά το τέλος με τη Ντάνυ γ@###σε κι έδερνε. Φοβερή σκηνή. Ε ρε πώς τους κόπηκε το γέλιο τους Ντοθράκηδες. Κοντή κοντή αλλά τη δουλειά την έκανε.

ΥΓ Μου άρεσε το πώς ο Ντάβος την είπε στη Κόκκινη για το πώς "πούλησε" το Στάννις.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

17. Thanks ~Dr.House~ thanked for this post
Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία