Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: Lost -Πώς σας φανηκε το 3x11;

Ψηφοφόροι
420. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Aψογο!!!

175 41,67%
  • Πολύ καλό!!

153 36,43%
  • Καλό!

51 12,14%
  • Μέτριο...

27 6,43%
  • Δεν μου άρεσε.

4 0,95%
  • Καλύτερα να μην το έβλεπα.(Aνουσιο)

10 2,38%
Σελίδα 15 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 51314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 141 έως 150 από 175

Θέμα: Lost 3x11 - Enter 77

TV Master Το Avatar του/της ZlatkoGR
    Likes / Thanks
    Λοιπόν καλό το επεισόδιο, όχι ότι καθόμουν στην άκρη της θέσης μου, αλλά είχε "πράμα". Βλέπω άρχισαν και οι διαξιφισμοί για τον Locke. Εγώ πάντως δεν πιστεύω πως είναι τυχαία η συμπεριφορά του. Θα δείξει...

Newbie Το Avatar του/της eldim
    Likes / Thanks
    lan-di,
    μιας και ζητας σχόλια σχετικάμε το Λοκ,
    Αρχικό μήνυμα απο lan-di
    Για τον Λοκ που γίνεται τόσος πολύς λόγος, έγραψα μια θεωρία την Πέμπτη το μεσημέρι η οποία παρέμεινε ασχολίαστη και η συζήτηση ξεκίνησε πάλι από το μηδέν. Θέλω πραγματικά να ακούσω την άποψη κάποιου γιατί δεν αντέχω να βλέπω ότι πολλοί πιστεύουν πως ο Λοκ έκανε βλακεία κι έχει πέσει στα μάτια όλων. Ο Λοκ ήταν, είναι και θα είναι στη συνείδησή μου, αυτός που γνώρισα στην 1η season.
    θα έλεγα πως όντως έχει μια "περίεργη" συμπεριφορά, σε ότι αφορά την οποιασδήποτε μορφής επαφή με τον έξω κόσμο..
    Spoiler

Ο ρόλος του όντως είναι ύποπτος και ίσως ο λόγος που ο Μπέν τον "ξεχώρησε" κατα τη διάρκεια της αιχμαλωσίας του, να ήταν ότι ήξερε κάτι σχετικά.
    Ίσως να πρόκειται για πράκτορα "εν υπνώσει", που ότι "ξέρει" για το νησί είναι στο υποσυνείδητό του και σιγα σιγα ενεργοποιείται.
    Η δήλωση του ρώσου στο preview video του 3Χ12 ότι κάπου τον έχει ξαναδεί, κάτι τέτοιο μου λέει...

Ο επόμενοοος! ...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την eldim; 9 Μαρτίου 2007 στις 23:09
    Cogito ergo doleo.

3. Thanks jowl_tnt, chrsv7, Elesar thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Tigran
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την lan-di Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Είναι γεγονός ότι δε θέλει να φύγει από το νησί. Δε ξεχνάμε το σκηνικό που χτύπησε τον Σαγίντ και του έσπασε τον πομποδέκτη. Μετά από καιρό του είπε ότι το έκανε για να μην αναζητούσσουνε την πηγή ενός σήματος που έλεγε ότι "είναι όλοι νεκροί", αλλά εγώ αυτό που κρατάω είναι η φράση που είπε στον Σαγίντ, την επόμενη μέρα που τον χτύπησε... ότι "αυτός που το έκανε, προφανώς δε θέλει να φύγουνε από το νησί". Φοβάται να φύγει γιατί θα ξαναμείνει ανάπηρος. Ο φόβος του φάνηκε και στο βλέμα του στο προηγούμενο επεισόδιο όταν η Κέιτ του είπε ότι οι "Άλλοι" έχουν βάρκες και ο Λοκ την ρώτησε αν μπορούν να φύγουν από το νησί. Τέλος, όσον αφορά το σημερινό...πιστεύω ότι μετά την εισαγωγή του κωδικού "77" θα υπήρξε κάποιο μήνυμα το οποίο θα ενημέρωνε για την καταστροφή του σταθμού. Ίσως κάτι σαν..."Έχετε δυο λεπτά να εκκενώσετε". Εννοείται ότι η επιλογή της καταστροφής του σταθμού από την Ντάρμα δεν ήταν ένα κοινό μυστικό, από τη στιγμή που τα C-4 στο υπόγειο ήταν σε εμφανή σημεία. Υποψιάζομαι λοιπόν, ότι ο Λοκ αφού πάτησε το κουμπι, είδε κάποιο επιπλέον μήνυμα και στη συνέχεια βγήκε έξω. Έχει άλλοθι ότι δεν είχε δει ούτε είχε ενημερωθεί για τα C-4 και είναι ο μόνος επίσης που γνωρίζει τι συμβαίνει (αν συμβαίνει τίποτα)
    αφού πατηθεί ο κωδικός 77. Πιστεύω ότι λογάριαζε στην καταστροφή οποιουδήποτε στοιχείου που θα τους οδηγούσε στους "Άλλους" και οποιαδήποτε πιθανότητα επικοινωνίας με τον έξω κόσμο. 'Ομως ο Σαγίντ κατάφερε να διασώσει τον χάρτη κι απ'ότι φαντάζομαι θα γίνει χαμός στη συνέχεια!

Kαι κάτι που βρήκα μόλις τώρα στο darkufo

Κάποιος πήγαινε στο flame και τα έτσουζε. Ή ο Ίνμαν ή ο Ρατζίνσκι.
    Φίλε lan-di μου έδωσες κίνητρο για να κάτσω να σχολιάσω το επεισόδιο που μας πέρασε. Μάλιστα σύμφωνα με αυτά που λες αποκτάει άλλη ουσία όλο αυτό σκηνικό...Αναλύσεις και απάντησή μου θα βρείς στο topic που άνοιξε ο Yannakis(http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=5366) Υποθέσεις 3x11...Βασικά θα παρακαλούσα και όποιον άλλο έχει να κάνει κάποια ανάλυση ή θέλει να δώσει μια θεωρία σχετικά με το επεισόδιο, να το κάνει σε εκείνο το topic. Αυτό ας το κρατήσουμε απλά για τις απόψεις μας σχετικά με το επεισόδιο. Ευχαριστώ!

TV Master Το Avatar του/της sarasker
    Likes / Thanks
    Γιατί ρε παιδιά παράξενη η συμπεριφορά του lock?
    Πρώτη φορά είναι που κάνει ότι του κατέβει? Η μήπως ξεχάσατε ότι όταν όλοι ήταν χεσμένοι με το τι συμβαίνει στο νησί, αυτός πήγαινε και κυνηγούσε αρκούδες και αγριογούρουνα, ή που προσπαθούσε να ανοίξει μια καταπακτή στην μέση του πουθενά?! Αφηστέ δε που από δικιά του μ..... καταστράφηκε η καταπακτή. Προς αποφυγή παρεξηγήσεως, γουστάρω πολύ να βλέπω τον χαρακτήρα του lock, αλλά το ότι είναι στην κοσμάρα του είναι αδιαμφισβήτητο.

Τώρα,εάν όντως έχει με το μέρος των "άλλων" ή του έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου, θα ξενερώσω απίστευτα γιατί θα είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά...
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την sarasker; 10 Μαρτίου 2007 στις 01:40

6. Thanks efakidaraki, marios78, dimtsi, Nirvana thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της tzot
    Likes / Thanks

Confused Πού είναι το πρόβλημα...

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την lan-di Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Είναι γεγονός ότι δε θέλει να φύγει από το νησί. ... Φοβάται να φύγει γιατί θα ξαναμείνει ανάπηρος. ... Τέλος, όσον αφορά το σημερινό...πιστεύω ότι μετά την εισαγωγή του κωδικού "77" θα υπήρξε κάποιο μήνυμα το οποίο θα ενημέρωνε για την καταστροφή του σταθμού. Ίσως κάτι σαν..."Έχετε δυο λεπτά να εκκενώσετε".
    Αγαπητέ lan-di, γενικώς αυτά που λες είναι σωστά και λογικά, και σαφώς δεν αποκλείεται ο Λοκ να πάτησε εν γνώσει του την καταστροφή του σταθμού. Το σχετικό μου πρόβλημα, που τουλάχιστον εμένα με έσπασε τρελά, είναι το να κατανοήσω με ποια λογική η Dharma βάζει το μηχανισμό ασφαλείας για την περίπτωση εισβολής στο σταθμό να ενεργοποιείται μετά από ασκόπως χρονοβόρα και ηλίθια διαδικασία.

Δεν αποκλείω ότι μπορεί όλα να δέσουν όταν κάποια στιγμή την τελειώσουν τη σειρά (π.χ, μπορεί τελικά όλα να είναι στο μυαλό του Jack ή οποιουδήποτε από τους ήρωες, απλά αναφέρομαι στο Jack επειδή γκρο-πλαν στο δικό του μάτι ουσιαστικά ανοίγει την ιστορία). Το γενικότερο πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω στη σειρά χαρακτήρα με συνέπεια, ή τουλάχιστον με τεκμηριωμένη εξέλιξη, με τον οποίο να ταυτιστώ αρκετά για να με κρατήσει.

Θα τη δω τη σειρά μέχρι το τέλος της φαντάζομαι, επειδή έχω την περιέργεια να δω πώς θα την τελειώσουν, αλλά και στο επόμενο επεισόδιο να πέσει βόμβα και να πεθάνουν όλοι και έτσι να μη μάθω ποτέ τις απαντήσεις σε όλα τα «καυτά» εκκρεμή ερωτήματα, δε θα με νοιάξει, επειδή δε με νοιάζουν οι ήρωές της, δε με έχουν κερδίσει, ή για την ακρίβεια, κάποιοι με είχαν (ο Λοκ με το μυστήριο και τη σιωπηλή σιγουριά του, ο Σώγιερ που φαινόταν αρκετά επικίνδυνο καθικάκι αρχικά αλλά με έξυπνες ατάκες), αλλά με έχασαν από αρκετά νωρίς στη δεύτερη περίοδο, που κακώς κράτησε πάνω από 7-8 επεισόδια κατά τη γνώμη μου. (Ο Λοκ το έχασε, ο Σώγιερ έγινε λίγο σαν αρκουδάκι Cajoline, γούτου γούτου, γραφικός, χαριτωμένος και χάνει τα λόγια του με την Kate σαν τον Guybrush Threepwood μπροστά στην Elaine).

Σημειωτέον, είχα χαρεί που φάγανε την Ana Lucia και την ξανθιά μικρή που δε θυμάμαι πώς τη λέγανε αλλά τα'χε με τον Σαγίντ, λυπάμαι που δε θα φάνε την Juliet αλλά θα μας την κάνουν και συμπαθή χαρακτήρα.

Αν ήμουν «χαμένος», με την παραμικρή ευκαιρία να σκοτώσω έναν «άλλον», θα το έκανα. Δεν έχει σημασία που θα μας αποδείξουν ότι οι άλλοι δεν σκότωσαν κανέναν δικό μας και άρα δεν είναι τόσο κακοί όσο νομίζουμε, απλά και μόνο η αισχρή, απαξιωτική και υποτιμητική συμπεριφορά τους και τα ατελείωτα ψέματα που έχουν πει, με οδηγούν στο να αδιαφορώ παντελώς για το μυστικό πίσω από τους Άλλους και αντιθέτως να διψάω για το αίμα τους.

Lostie: (σημαδεύοντας με το όπλο μια ουρά από Others, μιλάει στον πρώτο) «δε θέλω να σε σκοτώσω, με πιστεύεις;»
    Other: «σε πιστεύω»
    Lostie: (μπαμ, σκοτώνει τον Other. Επανάληψη με τον επόμενο Other.) «δε θέλω να σε σκοτώσω, με πιστεύεις;»
    Other: «δε σε πιστεύω»
    Lostie: (μπαμ) «δίκιο είχες, ψέματα είπα. όποιος φύγει από τη γραμμή θα πεθάνει. τι λέω, αλήθεια ή ψέματα;» και χωρίς να περιμένει απάντηση, «μπζζζτ! τέλος χρόνου!», αρχίζει να πυροβολάει στα τυφλά και να σκοτώνει αδιακρίτως Others.

Αυτό θα ήταν τέλειο επεισόδιο. Αφήστε με να ονειρεύομαι.

8. Thanks akou, Olorin thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της dimitrisdx
    Likes / Thanks
    Πάντως, όσον αφορά την συμπεριφορά του Λοκ, πιστεύω ότι έρχεται αυτή η character-bomb που προμηνύανε οι παραγωγοί... Μάλλον για τον λοκ χτυπά η καμπάνα ή για τον Τζακ (αλλά αυτό είναι αρκετά προβλεπόμενο)

TV Master Το Avatar του/της lefti
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την dimitrisdx Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Πάντως, όσον αφορά την συμπεριφορά του Λοκ, πιστεύω ότι έρχεται αυτή η character-bomb που προμηνύανε οι παραγωγοί... Μάλλον για τον λοκ χτυπά η καμπάνα ή για τον Τζακ (αλλά αυτό είναι αρκετά προβλεπόμενο)
    ti ennoeis? poia character bomb?
    In this life, to make a Prison Break you have to be a Hero!!! Or else you get Lost!!!

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της dimtsi
    Likes / Thanks
    Κάτι που έχω παρατηρήσει από την 1η φορά που μπήκα σε forum του Lost εδώ μέσα είναι ότι ψάχνουμε πολύ το θέμα!

Κοιτάμε να δούμε: "Τι θέλει να πει ο ποιητής με αυτό???"
    Μάλλον πρέπει να κοιτάμε το: "Τι μας δείχνει ο σκηνοθέτης"
    Απλά πράγματα, η κάμερα είναι στραμμένη εκεί, ο τάδε λέει αυτό κλπ κλπ...

Για παράδειγμα λέτε ότι ο Locke ίσως είναι με τους άλλους. Όχι απλά ο άνθρωπος είναι αφελής το λιγότερο, αν όχι βλάκας!!! Δείτε όλα τα επεισόδια με flashback του Locke και θα καταλάβετε! Από εκείνο που μας παρουσιάζουν τον καμένο που μιλάει το 090 hotline (και τι λέει ο ******ς) μέχρι εκεί που καλλιεργεί μαύρο και φέρνει στην παρέα ένα άγνωστο και τον εμπιστεύεται! Ενώ ο Sayid!... Σταθερή αξία! Ποτέ δεν έχει πέσει σε κάτι έξω! Λογικός (σαν μηχανικός που είναι, έστω και στρατιωτικός) και μάλλον και πιο σοφός από τον Locke που ακολουθεί "οδηγίες" που είδε γραμμένες σε ένα παλούκι που να το βάλει εκεί που ξέρει ύστερα από αυτά που έκανε!

Όλοι τα βλέπουμε τα σημάδια! Σταθμός Flame, εκρηκτικά C4, Enter 77 εάν σας επιτέθηκαν οι άλλοι... Δεν νομίζω να υπάρχει κανένας που δεν φαντάστηκε τι θα γινόταν!

Βέβαια μας σκάνε κάποιο τύπο με το όνομα Mikhail Bakunin και παθαίνω πλάκα μόλις το ακούω, αλλά από την άλλη ο αναρχικός Mikhail Bakunin (αν αυτό υπονοούσαν για τον τύπο) όχι μόνο στο στρατο δεν θα ήταν ούτε στο ζεστό κλίμα του Αφγανιστάν, αλλά μάλλον στο πολύ κρύο κλίμα της Σιβηρίας να κάνει παρέα στους υπόλοιπους πλανεμένους... από την παιδική αρρώστια του κομμουνισμού (όπως είχε αποκαλέσει ο Lenin τον αναρχισμό)!

Οπότε σκέφτομαι ότι οι παραγωγοί το ρίχνουν στους γρίφους χωρίς κάποιο σχέδιο... Και μάλλον με ιδέες που βρίσκουν σε διάφορα forum, γραμμένες από οπαδούς σαν εμάς. Παρόλα αυτά επιμένω να το βλέπουμε με σκηνοθετική ματιά αλλιώς κάνει κακό στην υγεία!

Ευτυχώς αυτά που γράφουμε εμείς εδώ "Look Greek" to them γιατί δεν θα ήθελα να δώ τις ιδέες του Yiannaki να υλοποιούνται!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την dimtsi; 10 Μαρτίου 2007 στις 04:11

TV Master Το Avatar του/της dimitrisdx
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την lefti Εμφάνιση Δημοσίευσης
    ti ennoeis? poia character bomb?
    Οι δημιουργοί είχαν πει ότι θα υπάρξουν σύντομα δυο "βόμβες" στη σειρά.

Η μια θα έχει σχέση με μία εξέλιξη που θα θέσει σε νέα τροχιά την σειρά (πχ σκέψου όπως άλλαξε τελείως η οπτική μας όταν ανακαλύψαμε τις καταπακτές) και μια άλλη με έναν χαρακτήρα. Υποθέτω ότι το συνταρακτικό γεγονός θα έχει σχέση με τον Λοκ.

TV Guru! Το Avatar του/της sheik
    Likes / Thanks
    Αυτη με τον χαρακτηρα εχει συμβει ηδη.Στο προηγουμενο ποντκαστ,παραδεχθηκαν πως αφορουσε το Ντεσμοντ και το ολο time travel thing.Το επομενο και μεγαλυτερο γεγονος,θα αλλαξει αρκετα οπως ειπαν,και λογικα θα συμβει μεσα στα επομενα 2-3 επεισοδια.

Σελίδα 15 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 51314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας