Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 30

Θέμα: The Walking Dead 7x08 - Hearts Still Beating

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    26 Χρήστες
    7,1
    για να ψηφήσετε
    7x08
    Hearts Still Beating

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Μεγάλος έρωτας του Vegan με την Alexandria. Ούτε η Τροία να ήταν.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    11/12/2016 - 19:00
    GMT -5
    12/12/2016 - 02:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Η περίληψη του επεισοδίου είναι προσωπικό γούστο εδώ και χρόνια. Αλλού δεν υπάρχει καν κι αλλού είναι απλά στα αγγλικά. Ο άγραφος κανόνας μεταξύ μας είναι ότι σε σοβαρές σειρές γράφουμε σοβαρές περιλήψεις και σε ασόβαρες γράφουμε ο,τι μας κατέβει.

Super Moderator Το Avatar του/της tonypapadovic
    Likes / Thanks
    Μα τι ασυναρτησίες μου λες; Γιατί μιλάς στον πληθυντικό όταν quotάρεις εμένα;

Καλά κάνεις και λες την άποψή σου για το WD. Σου είπα εγώ να μην το κάνεις πουθενά;

Αν όμως κρίνουμε εμείς ως mods ότι κάποια posts προκαλούν και γίνονται για να προκαλέσουν και μόνο, φυσικά και μπορούμε να επέμβουμε, αυτό έλειπε κιόλας.

Σε τόσα threads γίνονται αναφορές και σε άλλες σειρές, αλλά είναι προφανείς οι προθέσεις των συμμετεχόντων.

Όπως είναι και προφανής η δικιά σου διάθεσή όταν σε κάθε αναθεματισμένο επεισόδιο του Walking Dead αναφέρεις το GoT.

Είναι πολύ εύκολο για ένα τρολ να κρύβεται πίσω από το γράμμα κάποιων κανόνων.

Παρ' όλα αυτά εσύ απολαμβάνεις εξαιρετική αντιμετώπιση και έχεις και... παράπονα;

Αν θες να κάνεις vs σειρών πάντως μπορείς ελεύθερα να φτιάξεις ένα θέμα όπως θα έκανε κάποιος σωστός χρήστης και να παραθέσεις εκεί τις απόψεις και τα επιχειρήματα σου. Τι λες;

4. Likes hakinen liked this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Νομίζω όλοι πήραμε μία απάντηση. Ευχαριστώ κ νίπτω τας χείρας μου.
    Αν ποτέ διαγραφεί κομμάτι της κριτικής μου που δεν προσβάλει, δεν βρίζει και δεν ειρωνεύεται μετά πρέπει να επέμβει ο admin.

6. Likes χάρις2106 liked this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tonypapadovic Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Μα τι ασυναρτησίες μου λες; Γιατί μιλάς στον πληθυντικό όταν quotάρεις εμένα;

Καλά κάνεις και λες την άποψή σου για το WD. Σου είπα εγώ να μην το κάνεις πουθενά;

Αν όμως κρίνουμε εμείς ως mods ότι κάποια posts προκαλούν και γίνονται για να προκαλέσουν και μόνο, φυσικά και μπορούμε να επέμβουμε, αυτό έλειπε κιόλας.

Σε τόσα threads γίνονται αναφορές και σε άλλες σειρές, αλλά είναι προφανείς οι προθέσεις των συμμετεχόντων.

Όπως είναι και προφανής η δικιά σου διάθεσή όταν σε κάθε αναθεματισμένο επεισόδιο του Walking Dead αναφέρεις το GoT.

Είναι πολύ εύκολο για ένα τρολ να κρύβεται πίσω από το γράμμα κάποιων κανόνων.

Παρ' όλα αυτά εσύ απολαμβάνεις εξαιρετική αντιμετώπιση και έχεις και... παράπονα;

Αν θες να κάνεις vs σειρών πάντως μπορείς ελεύθερα να φτιάξεις ένα θέμα όπως θα έκανε κάποιος σωστός χρήστης και να παραθέσεις εκεί τις απόψεις και τα επιχειρήματα σου. Τι λες;
    Η αναφορά μου στο GoT δεν έγινε για λόγους trollαρισματος άλλα για λόγους απορίας (μεγάλης όμως απορίας) πως κάποιος βαριέται και θάβει το TWD την ίδια στιγμή που επεισόδια που δείχνουν τον κοντό να μπεκροπίνει λέγοντας ανέκδοτα και ένα σωρό "βαρετες" (κατα την δική μου εκτίμηση σκηνές) να έχουν διθυραμβικά σχόλια.
    Αν νομίζεις πως υπάρχει troll ψάξε το αλλού..

8. Likes χάρις2106 liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Μόνο που δε νίπτεις τας χείρας σου αλλά το ακριβώς αντίθετο, εδώ και μήνες, πριν καν ξεκινήσει η σεζόν του wd.
    Και ο admin μπορεί ανά πάσα στιγμή να παρέμβει, δε χρειάζεται bat signal, αλλά υπάρχει περίπτωση να μην σου αρέσει η παρέμβασή του.
    Είναι τραγικό να σας αφήνουμε συνεχώς να λετε τα δικά σας για να μη φανούμε κακοί και να ζητάτε και τα ρέστα κι από πάνω. Νισάφι.

EDIT: Και συνεχίζεις το ίδιο βιολί, όχι οτι περίμενα τίποτα διαφορετικό.

Ας έρθει ο admin να τελειώνουμε.

TV Maniac Το Avatar του/της vasp
    Likes / Thanks
    Το επεισόδιο δεν τελείωσε, με την επανένωση (σχεδόν) της ομαδας. Είχε και μια σκηνή μετά τους τίτλους τέλους, που μας δείχνει κάποιο άτομο να παρακολουθεί την Αλεξάνδρεια, το οποίο άτομο, είδαμε το αρβυλακι, όταν έφυγε ο Ρικ και ο Ααρον από το μέρος που συνελεξαν τις προμήθειες τους... Φάτσα πάντως δεν είδαμε, ούτε στο τέλος.
    Το επεισόδιο για mid-season finale, δεν είχε καμία σχέση με αυτά που είχαμε συνηθίσει.
    Μία απορία που έχω, πως μπόρεσε ο Νταρυλ και διάβασε το μνμ μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο. Βασικά από το προηγούμενο την έχω... ��

11. Likes spiross27 liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την vasp Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Μία απορία που έχω, πως μπόρεσε ο Νταρυλ και διάβασε το μνμ μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο. Βασικά από το προηγούμενο την έχω... οΏ½οΏ½
    Ελα τώρα, καλό μου. Λεπτομέρειες και σεναριακές ευκολίες.

13. Likes vasp liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Μάγκι σαγαπαω. Κανει ήδη κουμάντο στο Χίλτοπ, δεν την νοιάζει τίποτα και τρώει και ότι γουστάρει. #MaggieForPresident

Κάρολ δυστυχώς καταστροφή και ελπίζω να συνέλθει γρήγορα αλλά δεν το κόβω αμα φλερτάρει με τον Μόργκαν.
    Η τελευταια σκηνή δινει ελπίδα για το μέλλον.
    Γενικά πολύ ωραίο επεισόδιο, σε ένα απαράδεκτο πρώτο μισό. Καταλαβαίνω ότι για να λειτουργήσει η τελευταία σκηνή έπρεπε πρώτα να μας δείξουν την μίζερη κατασταση που έχουν έρθει οι χαρακτήρες, αλλά αυτό το πράγμα τόσα επεισοδια ήταν μαρτύριο.

Υ.γ. Ευτυχώς ειδα οτι πολλοί είχαν θεμα με το οτι δεν έδειξαν reunion Ντάρυλ με Μάγκι. Με τη βαρύτητα που ειχε ο θανατος του Γκλέν και την ενοχή του Ντάρυλ θα μπορούσαν να δείξουν μια πολυ δυνατή σκηνή. Ελπίζω να δουμε κατι στη συνεχεια.

15. Likes vasp, baspav liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Άνθρωποι, άνθρωποι, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός...

Κατ' αρχή θα πρέπει να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στον Νίγκαν. Μπορεί να τον κράζω για άλλα, αλλά χθες τον παραδέχτηκα. Τους Ιουδες πρέπει να τους καθαρίζουμε. Τέλος.
    Αυτό όμως που χρίζει συζήτησης και μετά τον διάλογο που είχα την προηγούμενη εβδομάδα με την gigi είναι το τι κατάλαβε η Μισόν? Τι ακριβώς κατάλαβε ο Ρικ? Τι ήταν αυτό που τους έκανε να συσπιρωθούν και να πάρουν την μεγάλη απόφαση?
    Η σκηνή με την Μισόν και την τύπισσα, που για μία ακόμη φορά είπε την ατάκα <<Ειμαστε όλοι Νίγκαν>> σηκώνει κουβεντούλα.
    Εγώ θα συμπλήρωνα <<Είμαστε όλοι Νίγκαν μεν, αλλά μη είστε σίγουροι ότι μας αρέσει κιόλας. Απλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο>>.
    Εάν λοιπόν η Μισόν διέκρινε κάτι στα λόγια, στον τόνο της φωνής και στην συμπεριφορά της τύπισσας, τότε πιστεύω ότι αρκεί μια σπίθα για πάρει μπουρλότο το ΄΄οικοδόμημα΄΄ που έφτιαξε ο σπαστός.
    Τι κατάλαβε ο Ρικ είναι ένα άλλο θέμα. Εδώ πιθανόν να είχε δίκαιο ο μακαρίτης Ιούδας, στην περιγραφή του Ρικ, εν μέσω μπιλιάρδου και ουίσκυ.

ΥΓ. Ρε παιδιά, πως το σήκωσαν ολόκληρο μπιλιάρδο και το έβγαλαν έξω? Εκτός κι αν ήταν από αυτά τα Αγιοβασιλιάτικα
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την tasoskratos; 13 Δεκεμβρίου 2016 στις 09:25
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

17. Likes plataris, vasp liked this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tasoskratos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Άνθρωποι, άνθρωποι, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός...

Κατ' αρχή θα πρέπει να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στον Νίγκαν. Μπορεί να τον κράζω για άλλα, αλλά χθες τον παραδέχτηκα. Τους Ιουδες πρέπει να τους καθαρίζουμε. Τέλος.
    Αυτό όμως που χρίζει συζήτησης και μετά τον διάλογο που είχα την προηγούμενη εβδομάδα με την gigi είναι το τι κατάλαβε η Μισόν? Τι ακριβώς κατάλαβε ο Ρικ? Τι ήταν αυτό που τους έκανε να συσπιρωθούν και να πάρουν την μεγάλη απόφαση?
    Η σκηνή με την Μισόν και την τύπισσα, που για μία ακόμη φορά είπε την ατάκα <<Ειμαστε όλοι Νίγκαν>> σηκώνει κουβεντούλα.
    Εγώ θα συμπλήρωνα <<Είμαστε όλοι Νίγκαν μεν, αλλά μη είστε σίγουροι ότι μας αρέσει κιόλας. Απλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο>>.
    Εάν λοιπόν η Μισόν διέκρινε κάτι στα λόγια, στον τόνο της φωνής και στην συμπεριφορά της τύπισσας, τότε πιστεύω ότι αρκεί μια σπίθα για πάρει μπουρλότο το ΄΄οικοδόμημα΄΄ που έφτιαξε ο σπαστός.
    Τι κατάλαβε ο Ρικ είναι ένα άλλο θέμα. Εδώ πιθανόν να είχε δίκαιο ο μακαρίτης Ιούδας, στην περιγραφή του Ρικ, εν μέσω μπιλιάρδου και ουίσκυ.

ΥΓ. Ρε παιδιά, πως το σήκωσαν ολόκληρο μπιλιάρδο και το έβγαλαν έξω? Εκτός κι αν ήταν από αυτά τα Αγιοβασιλιάτικα

Γιατί κάνουν λαλακίες (θα φάω μπιπ πάλι; είναι βρισιά; ).
    Προσπαθούν δήθεν να πρωτοτυπήσουν σε μερικά σημεία με το στόρυ και όπου διαφοροποιούνται από τα κόμικς σε σχέση με κίνητρα, λόγους κτλ τα κάνουν μαντάρα (είναι βρισιά πάλι μήπως; )

Αφιέρωσαν ολόκληρο επεισόδιο στο πόσο έχει σπάσει ο Ρικ, που θα δούλευε μια χαρά αν ο Ρικ ήταν σπασμένος για ολόκληρη τη σεζόν και όχι για μόνο 6 επεισόδια μετά, 4 αν μετρήσεις μόνο αυτά στα οποία είχε παρουσία. Το ίδιο και με Μισόν, και με Κάρολ, έχουν σκοτώσει τελείως το στόρυ ενώ σαν comic reader ξέρω πού το πάνε, αλλά ο τρόπος που το κάνουν δεν βγάζει νόημα και ιδίως με Κάρολ, μας την έχει σπάσει (μπιπ μήπως ξανά; ) αφάνταστα.

Τι κατάλαβαν; Ότι πρέπει να ενωθούν όλοι μαζί εναντίον των saviors. Όταν λέω όλοι μαζί δεν εννοώ η ομάδα, οι ομάδες. Αυτό κατάλαβαν, ο Ρικ σαν αρχηγός να οδηγήσει την ομάδα του εναντίον τους θα κάνει μόνο μια τρύπα στο νερό. Αλλά το έχουν σκοτώσει τελείως, βασικά δεν γνωρίζουν καν για την ύπαρξη εζέκιελ και βασιλείου, ούτε για τις σιτεμένες (μπιπ μήπως; ) αμαζόνες της κακιάς ώρας....

19. Likes vasp, tasoskratos liked this post
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία