Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 24 από 24

Θέμα: Stranger Things 1x08 - Chapter Eight: The Upside Down

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    9 Χρήστες
    8,3

για να ψηφήσετε
    1x08
    Chapter Eight: The Upside Down

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    O Dr. Brenner κρατά για ανάκριση τους Hopper και Joyce ενώ τα αγόρια περιμένουν με την Eleven στο γυμναστήριο. Στο σπίτι του Will, η Nancy και ο Jonathan ετοιμάζονται για μάχη.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    15/07/2016 - 00:01
    GMT -5
    15/07/2016 - 08:01
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της morfeas2002
    Likes / Thanks
    Δεκάρι στη σειρά από εμένα. Τα 2 πρώτα επεισόδια αναγνωριστικά, από το 3ο και μετά ο χαμός.
    Ωραία 80`s ατμόσφαιρα, αρκετά creepy σκηνές σε πολλά σημεία.
    Spoiler

3. Likes Έστερ liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Φοβερή σειρά!
    Παρόλο που δεν έχω ζήσει την δεκαετία των 80 καθόλου μπήκα πολύ εύκολα στο κλίμα,
    Το στόρυ μου άρεσε πολύ και υπάρχουν αρκετά ζητήματα για τυν συνέχεια!
    Οι ερμηνείες των παιδιών φοβερές οπως και ο σερίφης μου άρεσε!

5. Likes Έστερ liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Την ολοκληρωσα κι εγω τωρα για να την εχω φρεσκια,μιας που βγηκε η 2η σεζον.Γενικα πολυ καλη σειρα και ειδικα απ'το 3ο και μετα ανεβαινε σε καθε επισοδειο με τα παιδακια να ειναι καταπληκτικα και την ατμοσφαιρα του 80 που τη διεπννεε οπως και την ατμοσφαιρα τρομου στα εργαστηρια της Χωκινς και του παραλληλου κοσμου.
    Περιτο να πω οτι το 8ο ηταν το κορυφαιο ολων και ελπιζω η Ελ που εσωσε τα παιδια να μη χαθηκε αλλα να τη δουμε και στη 2η σεζον!
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

7. Likes domino83 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Η πρώτη σκέψη που έκανα, τελειώνοντας το επεισόδιο ήταν "ΕΤΣΙ ήθελαν οι δημιουργοί να τελειώσουν τη σειρά, αν υπέθεταν ότι δε θα υπήρχε άλλη σεζόν;". Γιατί αν όντως το σχέδιό τους ήταν αυτό το τέλος... από μένα είναι όχι και 6/10, η χαμηλότερη βαθμολογία του πρώτου κύκλου.

Δεν είναι η έλλειψη απαντήσεων που με ενόχλησε. Είναι η αίσθηση ότι τα οχτώ επεισόδια ήταν πολύ λίγα, τελικά, για να αναπτυχθεί ικανοποιητικά η ιστορία, να αποκτήσει περισσότερο "ψαχνό". Ας πούμε:

• το τέρας του Πάνω Κάτω: γιατί ήταν συγκεκριμένα ο Demogorgon; Σίγουρα δεν ήταν το μοναδικό τέρας στο D&D που έπαιζαν τα παιδιά, οπότε γιατί εμφανίστηκε μόνο αυτός και όχι και κάποιο άλλο τέρας ή ακόμα και ένα άλλο φανταστικό ον, που θα βοηθούσε τους ήρωές μας;
    • η εξαφάνιση της Έντεκα: το σενάριο δε μας είχε δώσει κανένα απολύτως στοιχείο που να συνδέει την τύχη της μικρής με το τέρας. Για ποιο λόγο να χαθεί μαζί του, λοιπόν;
    • τα πειράματα, γενικώς (που είχαν αναφερθεί και στα X-Files). Πώς, γιατί. Η Έντεκα ήταν η μόνη με ικανότητες; Τι απέγιναν τα 10 προηγούμενα άτομα;

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι ο Σερίφης στ' αλήθεια συμφώνησε να κρατήσει μυστικά τα πειράματα με αντάλλαγμα βοήθεια για την εύρεση του Γουίλ. (Για να μη σχολιάσω ότι άφησαν δυο πολίτες να μπουν μόνοι σε μια μυστική και άκρως επικίνδυνη κυβερνητική τοποθεσία. Τους έδωσαν και στολές για προστασία, λόγω της τοξικότητας της ατμόσφαιρας... Όμως η Νάνσυ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με τον αέρα όταν μπήκε από την πύλη του δέντρου, ενώ ο Γουίλ ήταν μεν άρρωστος, αλλά είχε μείνει εκεί για μέρες, νηστικός και χωρίς νερό.) Γιατί τον μάζεψαν οι Men in Black μετά το τέλος του μακελειού; Κι όμως, ένα μήνα μετά όλοι γιορτάζουν τα Χριστούγεννα σαν να μη συνέβη τίποτα και ο Γουίλ ξερνάει εξωγήινα σκουλήκια χωρίς να πει κουβέντα σε κανέναν, λες και είναι κάτι ασήμαντο.

Επίσης, οι μαλάξεις που έκαναν οι γιατροί στην κόρη του σερίφη ήταν λάθος, γιατί τις είχαν ξεκινήσει ΠΡΙΝ εμφανιστεί το flatline στο μόνιτορ.

Με δυο λόγια: είδα την πρώτη σεζόν ευχάριστα. Θα δω και τις επόμενες. Αλλά τους διθυράμβους που διαβάζω δεν τους συμμερίζομαι.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία