Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 7891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 81 έως 90 από 115

Θέμα: Oscar 2017: Oι Υποψηφιότητες

TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Οταν υπαρχουν προτασεις οπως αυτη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Reben Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το Arrival δεν είναι για όλους, έχει μεγάλες απαιτήσεις απο τον θεατή και σίγουρα δεν απευθύνεται σε μηχανές κατανάλωσης ποπ-κορν (με μπόλικο αλάτι). Γι' αυτό και λέμε οτι ανήκει στο "σκεπτόμενο sci-fi".
    ειναι επιβεβλημενο το σχολιο απ'οποιον θεωρει οτι δεν γινεται αν δε μας αρεσε κατι οσο σε καποιον αλλον να γινεται μια τετοια γενικευση και προσπαθεια θεσφατοποιησης της οποιαδηποτε αποψης.Ειναι πολυ απλο,δεξου το,χωρις να χαρακτηριζεις τις αποψεις των αλλων.Εσυ λες τη δικη σου,τη διαβαζει καποιος προχωραει,εγω ειπα τη δικη μου σ'αυτο το ποστ και στης ταινιας,προχωραμε.Απλα κι ωραια.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

Γαμπρός με το ζορι

Johny, αυτό το σχόλιο δεν απευθύνεται σ' εσένα που είδες την ταινία και επειδή δεν σου άρεσε έγραψες ό,τι έγραψες. Αναφέρομαι σαφέστατα στο γεγονός οτι ως σκεπτόμενο sci-fi η ταινία δεν απευθύνεται στους λάτρεις του action sci-fi, δηλαδή στη μάζα, που πάει σινεμά μόνο για ποπ κορν και κοακόλα. Σαν τον τύπο στην αίθουσα που το είδα, που όταν έπεσαν οι τίτλοι φώναζε και στους υπόλοιπους να πάνε να ζητήσουν πίσω τα λεφτά τους γιατί τους κορόιδεψαν και δεν είδαν μάχες (true story). Και το αναφέρω ακριβώς για να τονίσω οτι το συγκεκριμένο είδος έχει απαιτήσεις. Και οτι δεν είναι για όλους. Γιατί τι να κάνουμε τώρα, αφού πράγματι δεν είναι για όλους, να μασάμε τα λόγια μας; Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε και συμπεράσματα δικά σου. Στο λέω για τρίτη και τελευταία φορά, δεν με αφορούν τα σχόλια που γίνονται εδώ κι εκεί. Αν με αφορούσαν θα ήμουν εκεί και θα έβγαζα τα μάτια μου. Συνειδητά αντάλλαξα απόψεις μόνο με τρία συγκεκριμένα άτομα που εκτιμώ και ξέρω οτι μπορώ να διαφωνήσω μαζί τους πολιτισμένα και χωρίς προβλήματα. (Ice, Tasos, Solon). Απο εκεί και πέρα απέχω και το μόνο που θέλω είναι να μείνω μακρυά απο όλα αυτά και να κάνω εδώ οσκαρική συζήτηση. End of line.

Above, πήρα και τα μπράβο μου, τρομάρα μου! Μια χαρά έχω καταλάβει, μην ανησυχείς. Πιες και για μένα ένα.

Με την ευκαιρία, να πω κι εγώ τρία μπράβο στον αγαπητό Ice. Ένα για την υποστήριξη στην αγαπημένη Amy και μάλιστα κόντρα στην αντιπάθειά του. Ένα για το (σχεδόν) παλίνδρομο Reben που ούτε το είχα σκεφτεί και (σχεδόν) ανατρίχιασα . Και ακόμα ένα που με σχόλιό του σε προηγούμενη σελίδα με παρακίνησε και είδα το All that Jazz. Ο Roy Scheider μεταμορφωμένος και απολαυστικός. Η Jessica Lange σε συγκεκριμένα πλάνα μου φάνηκε φτυστή Diane Kruger. Ταινία ειδική περίπτωση απο περιπτωσάρα δημιουργό. Meta, πολύ meta όμως. Θέλω να το ξαναδώ, μπας και πιάσω περισσότερες απο τις πάμπολλες αναφορές του.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Dr. Iceman Georges
    Likes / Thanks

Η τέχνη του σινεμά

Μ' αφορμή το σχόλιο του Reb για το All That Jazz. Μεταφέρω εδώ ένα απόσπασμα από τα γυρίσματα του φιλμ. Επισημαίνω την ομοιότητα του πρωταγωνιστή με τον Fosse. Τα υπόλοιπα, τα αφήνω στην κρίση σας. Για να καταλαβαίνουμε και τα μεγέθη, στην τέχνη του σινεμά.

OSCAR CLASSICS
    All That Jazz (1979)

4. Thanks ATHENA1971 thanked for this post
    Likes Bitonic, Above, kostas1995, johny f, Reben liked this post
    Likes / Thanks

Do you suppose Stanley Kubrick ever gets depressed?

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Dr. Iceman Georges Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Για να καταλαβαίνουμε και τα μεγέθη, στην τέχνη του σινεμά.
    Η εξαντλητική επιμονή στη λεπτομέρεια, ευχή και κατάρα κάθε παθιασμένου δημιουργού. Από έναν πάλιουρα χορογράφο-σκηνοθέτη που είχε το ρυθμό μέσα του, επιστροφή στο σήμερα, σ' ένα νεούδι που σκηνοθετεί μέσα στις πέντε γραμμές.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    superheronews.gr

7. Thanks Above, Reben thanked for this post
    Likes Dr. Iceman Georges liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Above Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Επειδή είναι οσκαρικο το thread...
    Θα ξεκινήσω από τα πολλά - πολλά μπράβο που έδωσα τον Reb, και στην επισήμανση του, (της δικής μου αρχικής του post μου για την Adams/Arrvial κτλ)! Και του αξίζουν τα προσωπικά μου μπράβο γιατί είναι από τους ελάχιστους που καταφέρνουν να με αποκωδικοποιούν τόσο καλά και γρήγορα και να αντιλαμβάνονται αμέσως τι έχω να πω και πως! Και ας διαφωνούμε κάποιες φορές! Πιάνει αμέσως την σωστή λέξη/κλειδί, έκφραση, επισήμανση και από ‘κει αρχίζει να σκέπτεται και να παραθέτει την όποια γνώμη του! Που για μένα δηλώνει υψηλή κινηματογραφική νοημοσύνη και αντίληψη! Τεράστιο προσόν!

Καταρχάς, και επειδή ο Above κάνει την πάπια ( ή τρώει καμιά πάπια, δεν έχω καταλήξει ... ), κυρίες, μάγκες, ας πάμε κομματάκι ψυχραιμότερα, θετικότερα αν θέλετε, μέχρι τις βραβεύσεις. Θερμή παράκληση.

Ο λόγος που πολύ σωστά (όπως είπε ο ice) έχω κάνει την πάπια (γενικά θα εννοούσε) είναι γιατί άφησα χρόνο να μου καθίσει η ταινία μέσα μου-να την ξαναδώ-και να αποφασίσω αν με κέρδισε ή οχι! Γιατί η αρχική μου αίσθηση, ήταν μούδιασμα! Γιατί όντως δεν είναι μια τυπική sci-fi ταινία και ούτε ταυτοποιείται και αναλύεται ελαφρά τη καρδία, και ας είναι το είδος της ξεκάθαρο! Λογω του thread λοιπόν, πάντα σε επίπεδο Oscar και υποψηφιοτήτων αναφέρομαι! Πάντα σε κινηματογραφικό επίπεδο που περιλαμβάνει και τεχνικά μέρη, πιο αυξημένα και πιο απαιτητικά για να έρθει να κλείσει το σύνολο! Αυτό, ως μια μικρή απάντηση σε όσους αναρωτιούνται γιατί τόσες υποψηφιότητες!

Ήθελα και να διαβάσω βέβαια και σχόλια χρηστών!

Και αφού είχε έναν ικανότατο σκηνοθέτη που μου αρέσει, και μια εξαιρετική πρωταγωνίστρια και είχε και όλο αυτό το buzz γύρω της, την είδα και με άλλα μάτια! Οι απαιτήσεις και οι προθέσεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες, αλλα για μένα πλέον, δεν παίζουν κανένα ρόλο στο αποτέλεσμα! Δεν την είδα λοιπόν ως μια γενική ταινία της χρονιάς, αφου το είδος φέτος είχε και το Passengers με τουλάχιστον μια mega star πρωταγωνίστρια, αλλα κανείς δεν ασχολήθηκε! Γιατί; Γιατί ήταν μια κακή ταινία ή γιατί τελικά δεν προτάθηκε για Oscar; Γιατί το Passengers δεν προτάθηκε για μεγάλα βραβεία και τελικά δεν αφορούσε!

Υπάρχει και ένας άλλος παράγοντας που φοβάμαι ότι μπορεί να έχει παίξει καθοριστικά αρνητικό ρόλο για την ταινία το Arrival! Mια γενικευμένη τάση από όσους ΔΕΝ ασχολούνται ή δεν ενδιαφέρονται για τα Oscar, να τα αποδομουν ή να τα απαξιώνουν, χτυπώντας τις ταινίες σε κατά μέτωπο επίθεση με όλα και όσα μέσα μπορούν! Συμβαίνει συχνά και εδώ και τώρα και παλιότερα πολύ εντονότερα! Το Arrival νομίζω ότι μπορεί να ξυπνήσει τέτοια πάθη! Είναι από αυτές τις ταινίες!

Γιατί ενώ όλα είναι πολύ συγκεκριμένα ως κινηματογραφικό δραματικό πλαίσιο, παράλληλα και ταυτόχρονα διασπάται σε πολλές αναγνώσεις! Σαν να μην μπορεί να αποφασίσει τι ακριβώς θέλει να πει με σαφήνεια στο κοινό και με ποια κινηματογραφική γραμμή! Και το μέσο τελικά είναι η ηθοποιός και η ερμηνεία. Ο χαρακτήρας! Που όλα είναι διάφανα από το σενάριο. Και έχει τη μουσική και τη φωτογραφία να πλαισιώνουν όλη αυτήν την προσπάθεια για το διαφορετικό sci-fi, που σε άλλους λειτούργησαν και σε άλλους καθόλου! Το θέμα είναι ότι η Αμερικανική Ακαδημία κινηματογράφου το αναγνώρισε και το επεσήμανε! Όπως είχε κάνει με τα District 9, Inception, Gravity, Τhe Martian και αναγνώρισε ως σύνολο και την δραματική της υπόσταση και το περιεχόμενο της! Και καταλήγω πάλι στην προσωπική μου υπόθεση, ότι αυτό λειτούργησε εναντίον της άριστης Adams στην ταινία. Που ενώ αυτή ήταν ο μοχλός της ταινίας, αφού μέσα από την ζωή της βλέπουμε τι γίνεται, η ίδια απορροφήθηκε τόσο πολύ μέσα της, που η ταινία την ξεπέρασε! Σε επίπεδο Oscar πάντα, το τονίζω, γιατί αυτή της η ερμηνεία άξιζε υποψηφιότητα και θα θεωρηθεί και μια από τις πολύ καλές της! Και όντως με λυπεί το γεγονός ότι δεν πέρασε στην πεντάδα! Πολύ! Και γιατί τρέφω μεγάλη εκτίμηση στο ταλέντο της και γιατί την θεωρώ και σπουδαία ηθοποιό γενικά! Και θα ήθελα να το κλείσω εδώ το θέμα του Arrival! Πρόκειται για μια πολύ ενδιαφέρουσα ταινία με μια διαφορετική ματιά πάνω στην εισβολή εξωγήινων! Καθόλου εύκολη και εύπεπτη και ας διαφωνούν ορισμένοι! Στο σύνολο την 9 ταινιών της καλύτερης ταινίας φέτος, αν θα την ψήφιζα, όχι! Θα της αναγνώριζα όμως πολλές χάρες και την συνολική της κινηματογραφική συνοχή και δύναμη, με μια εξαιρετική σύλληψη ιδέας!

Από τις υποψήφιες, η υποψηφιότητα της Streep είναι μία ακόμη φρικτή υπερβολή. /
    Η προτίμηση της Ακαδημίας στην Streep καταντά σκανδαλώδης.
    Από την άλλη έρχομαι σε σφοδρότατη αντιπαράθεση με τον Ice για την φετινή υποψηφιότητα της Streep, που μου ήταν σχεδόν αδύνατον να μην θαμπωθώ απο την εξυπνάδα της και το ταλέντο της στο να επαναπροσδιορίσει με κωμικοτραγικό τρόπο την κωμική πτυχή του χαρακτήρα της, αλλα και της ίδιας ως ηθοποιού! Ο τρόπος που συνέλαβε την αγωνία της ηρωίδας, που δεν την κορόιδεψε και δεν την έκανε σχηματική καρικατούρα! Από τις ωραιότερες της ερμηνείες σε τόσο διαφορετικό ρόλο! Διαφωνώ καθετα για το σχολιο του! Επίσης, διαφωνώ και ως προς την Portman για την ώρα! Ενώ η ταινία μου άρεσε και η ίδια, κάπου με μάγκωσε και με άγχωσε στο να δείξει όλο αυτό το πέπλο δράματος που την πλάκωνε! Δεν έχω αποφασίσει ακόμα! Η Stone μου λάμπει χαριτωμένα για το Oscar, η Huppert με τρομάζει παράξενα.

Εν κατακλείδι, αντιλαμβάνομαι και κατανοώ (σε εναν βαθμό) όσους διαφωνούν με το Arrival (ελπίζω μόνο να μην είναι απλά κόντρα για τα Oscar, οπότε εκεί πάμε καθαρά στην μνησικακία) αλλα και όσους μαγευτήκαν και παρασυρθηκαναπο την ποιόητητα του!

Υ.Σ Και βέβαια, ο μισητός μου εχθρός ice φταίει για όλα! Τα Νεφελιμ, ακόμα δεν τον βρήκαν;

Τελευταία επεξεργασία από τον/την Above; 5 Φεβρουαρίου 2017 στις 17:40

Likes / Thanks

Loving it!

Above, απόλυτα κατανοητά όσα λες για το Arrival, θα διαφοροποιηθώ όμως λιγάκι στο κομμάτι που αναφέρεσαι στην ασάφεια. Αυτό που περιγράφεις προσωπικά δεν το εισέπραξα ως αναποφασιστικότητα, αλλά το ακριβώς αντίθετο, σε μια δημιουργία αποφασισμένη να προσφέρει ανάγνωση σε παράλληλα και πολλαπλά επίπεδα. Το υπογραμμίζεις κι εσύ άλλωστε. Και το κάνει τόσο πετυχημένα, τόσο μαεστρικά συντονισμένα και τόσο ευλαβικά εστιασμένα στον άνθρωπο χωρίς ποτέ να χάνει την ουσία, που με μεγάλη χαρά μου επιτρέπει να μιλώ για σημείο αναφοράς του είδους. Ένα και μοναδικό σημείο είναι που αφήνει ανοιχτό ως προς την ερμηνεία. Όχι λόγω ασάφειας, αλλά γιατί δεν υπάρχει ερμηνεία και η όποια απάντηση αποτελεί εφαλτήριο της βαθιάς εσωτερικής και φιλοσοφικής αναζήτησης που παροτρύνει.

Την ταινία την αγάπησα απ' την πρώτη στιγμή, πριν προλάβω να βγω ακόμα απ' τον κινηματογράφο. Και όσο περισσότερο τη σκεφτόμουν στη συνέχεια τόσο μεγάλωνε η εκτίμησή μου γι' αυτή. Όλες οι κριτικές που έχω συναντήσει απο τότε με παρότρυναν να τη βάλω στο μικροσκόπιο και κάθε φορά η ταινία έβγαινε απ εκεί ακόμα πιο δυνατή και ενισχυμένη. Και όλα τα παραπάνω επισφραγίστηκαν μετά τη δεύτερη θέαση. Θεωρώ λοιπόν το Arrival ένα διαμάντι του σκεπτόμενου Sci-Fi, χαίρομαι που είχε τόσο μεγάλη απήχηση στο ειδικό κοινό του είδους αλλά και στο ευρύτερο. Όσο για την κινηματογραφική του αξία, με καθαρά κινηματογραφικά κριτήρια μιας και είμαστε σε οσκαρικό νήμα, δε νομίζω πως χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο, τα είπαν όλα οι άνθρωποι του κινηματογράφου και η Ακαδημία. Και μάλιστα κόντρα στα παγιωμένα αισθήματα για το είδος, που δεν τα λες και συμπάθειας.

Διαφωνώ στην υπόθεση που κάνεις για την Adams, εννοώντας οτι δεν με πείθει ως εξήγηση του γιατί έμεινε εκτός, αλλά επειδή ακριβώς μιλάμε για υποθέσεις δεν έχει σημασία αν συμφωνώ ή διαφωνώ. Έχει όμως σημασία οτι, για εμένα, ούτε η ερμηνεία απορροφήθηκε ούτε η ταινία την ξεπέρασε. Και το είπα απ' την αρχή, απο το πρώτο μου κιόλας σχόλιο, πριν ξεκινήσουν αυτές οι συζητήσεις. Το Α και το Ω στο Arrival είναι η Louise και η ερμηνεία της Adams. Παρεμπιπτόντως, έχοντας συμπληρώσει πια την κατηγορία με τις κυρίες του Α, μπορώ και επίσημα να βάλω τη σφραγίδα στην τοποθέτησή μου. Είδα το Loving του αγαπημένου Jeff Nichols και η Ruth Negga μου άρεσε πολύ. Εδώ κι αν έχουμε ταινία/σενάριο/σκηνοθεσία που καθορίζουν την ερμηνεία, αγαπητέ Above. Κι όμως προτάθηκε, γιατί αναγνωρίστηκε η δουλειά της και ο τρόπος που ανταποκρίθηκε περίφημα στους ήπιους τόνους και τη διακριτικότητα του φιλμ. Πόσο μου άρεσε η προσγειωμένη προσέγγιση του Nichols, πόσο λείπουν τέτοιες δουλειές απο το σινεμά...

Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν και κλείνοντας το θέμα της Adams, η αρχική μου άποψη για την παραγνώρισή της είναι ακόμη πιο ενισχυμένη, με τη συγκεκριμένη κατηγορία ν' αποτελεί το μελανό σημείο των φετινών βραβείων. Για Stone, Portman και Adams οι υποψηφιότητες είναι τόσο δίκαιες και πέρα για πέρα δικαιολογημένες, που θα'πρεπε να 'ναι και αυτονόητες. Απο εκεί και πέρα τη Negga τη θέλω μέσα και ας είναι ερμηνεία που λίγοι θα εκτιμήσουν και πολλοί θα προσπεράσουν (μου θυμίζει την περσινή McAdams, που επίσης είχε υπόγεια ερμηνεία, σε ήπιους τόνους χωρίς φανφάρες και ο κόσμος αναρωτιόταν γιατί μπήκε). Για Streep και Huppert έχω ήδη τοποθετηθεί.

υ.γ. Η επικράτηση του Chazelle στο DGA είναι ισως η σημαντικότερη εξέλιξη του award season πριν απ τα μεγάλα βραβεία. Το Lion (που δεν έχω δει ακόμα) κέρδισε το αντίστοιχο βραβείο για τη φωτογραφία.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 6 Φεβρουαρίου 2017 στις 13:01

10. Thanks Bitonic thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Kαι να διαφωνείς καλέ μου Reb, πάλι έχεις έναν πολύ κινηματογραφικό τρόπο να το κάνεις χωρίς να κουράζεις! Δεν θεωρώ τίποτε μα τίποτε λανθασμένο σε ο,τι έγραψε μέσα στην ψυχή και την καρδιά σου και κατά πόσο πολύ σε άγγιξε και σου μίλησε η ταινία. Ξέρω ανθρώπους π,χ που όταν βλέπουν το Ημερολόγιο κλαίνε και άλλους που γελάνε! Η ταινία κάτι σου άγγιξε περισσότερο εσένα, μια χορδή, κάτι, και στο σύνολο της που είναι έτσι και αλλιώς αξιολογότατο, σε παρέσυρε περισσότερο! Πέρσι π,χ έμενα μου έχει αρέσει πολύ το Martian, για άλλους λόγους από ότι εσένα καθόλου! Η γνώση είναι καθοριστική για μένα όταν έχεις να αναλύσεις κινηματογραφικά ένας είδος, ειδικά όταν αυτό είναι ελαφρώς παρεξηγημένο ή ανοικτό σε εύκολες επιθέσεις, ή διάτρητο σε υπέρ αναλύσεις! "Ήθελε να πει αυτό, αλλα η θεωρία του τάδε" κτλ. Ο,τι διάβαζα κατά καιρούς για Fringe,Lost κ.α που γίνονταν χαμός!

To Αrrival μου είπε πολλά πράγματα αλλα δεν με κατακυρίευσε! Κατά ένα παράξενο τρόπο το έκαναν το Interstellar και το Gravity, και μια παλιότερη ταινία το Moon, που δεν προτάθηκε για τίποτε βέβαια, αλλα απλά την αναφέρω! Ενώ με οδήγησε σωστά, με περιέλαβε με το μυστήριο και το δράμα της, η αποκάλυψη δεν ήταν λυτρωτική! Κάπου με άφησε πίσω της! Με προϊδέασε για περισσότερα και μου έδωσε λιγότερα! Και βέβαια δεν μιλώ για απαιτήσεις, επιθυμίες που μπορεί και άλλα τέτοια που δεν έχουν καμία βάση για μένα, αλλα για το αποτέλεσμα της! Στο Αrrival δεν είχα ιδέα τι να περιμένω! Κανείς δεν με είχε προετοιμασει τι είδους Sci-Fi, θα ήταν! Αν και είχα απλά υποψίες από το trailer… Δικαίως του έγινε η επισήμανση για τα 8 Oscar, και επίσης για το δίπτυχο καλύτερη ταινία/σκηνοθεσία! Για την Adams τα είπαμε… μια υπόθεση έκανα και μόνο ως έτσι μπορώ να την αναλύσω προσωπικά. Πέρασε η ταινία, όχι και η ίδια που αν και ψυχη, η ταινία την ρούφηξε! Δεν ήταν παράδειγμα Bullock π,χ στο Gravity, που κατάφερε να ξεπεράσει την ταινία η ίδια! Βέβαια, διαφορετικά τελείως θέματα και σενάρια, αλλα καταλαβαίνεις τον συσχετισμό!

Θα πανηγυρίσουμε όταν και οπότε κερδισει το Oscar της η Adams και θα το τρίψουμε στα μούτρα του μισητού μου εχθρού ice, που όντως την αντιπαθεί! Αλλα εδώ της αναγνώρισε την ερμηνεία! Ουφ! Βαρέθηκα να μιλώ για το Arrival όμως…

Πάμε παρακάτω…

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    2017 Oscar Nominees Luncheon: See the Class Photo

superheronews.gr

13. Thanks Above thanked for this post
    Likes Bitonic, Dr. Iceman Georges, Reben liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Dr. Iceman Georges
    Likes / Thanks

Shy-Fi

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Above Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Από την άλλη έρχομαι σε σφοδρότατη αντιπαράθεση με τον Ice για την φετινή υποψηφιότητα της Streep. Διαφωνώ καθετα για το σχολιο του!
    Βάλε κανά τόνο, και σιγά τα αίματα ...

15. Likes Above, kostas1995 liked this post
Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 7891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία