Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 51 έως 60 από 97

Θέμα: Dark - Official All Seasons Discussion Thread

Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    S02.E01-03
    Φοβερή ιστορία. Από όσο έχω δει έως τώρα, είμαι εκστασιασμένη. Μού αρέσει και ο 2ος κύκλος, αν και δεν το περίμενα. Είναι τόσο καλογραμμένο, δύσκολο, περίπλοκο.... Το 2ο επεισόδιο ξεκινάει με
    Spoiler

Επίσης, πρέπει να πω για τις επιλογές των ηθοποιών. Η ομοιότητες μεταξύ τους αλλά και οι ερμηνείες τους ανεβάζουν την ποιότητα της σειράς κατά πολύ.

2. Likes great, tasoskratos liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Season 3 - Date Announcement

4. Likes ATHENA1971 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Προσπαθώ να θυμηθώ τι πίτουρα είχα στο μυαλό μου το 2017 και δεν την είχα πάρει πρέφα. Πιθανόν επειδή έβλεπα 20 σειρές την εβδομάδα από την κάθε βλακεία.

Ξεκίνησα και είμαι στο 1x06. Τα λόγια απλά δεν υπάρχουν. Άψογη από κάθε άποψη, τεχνική, σενάριο, μουσική, story, twists τα πάντα.

Ακόμα βεβαια αδύνατο να κατανοήσω τίποτα και να θυμηθώ κανέναν χαρακτήρα και να τον συνδέσω με όνομα. Είναι τόσοι πολύ, τόσο χαμός τόση πληροφορία που ίσως τώρα και μετά το 6 δεν πονάει το κεφάλι μου να προσπαθήσω να θυμηθώ ποιος είναι αυτός, είτε παλιά, είτε τώρα ή δεν ξέρω και εγώ το ποτε.

Το μοναδικό μου effort τώρα να τελειώσω και την 2η και να είμαι έτοιμος για την πρεμιέρα τον Ιούνιο.

6. Likes ATHENA1971, t0ny3 liked this post
    Likes / Thanks
    Μόλις τελείωσα και εγώ την 1η

Ξεκινάω σεντόνι:

Spoiler

Από κει και πέρα συνεχίζω να τελειώσω και την δεύτερη για να είμαι align

8. Thanks ATHENA1971 thanked for this post
    TV Maniac
    Likes / Thanks
    Εγω που το ξεκινησα απο προχθες κολλησε το μυαλο μου. Δεν καταλαβα τιποτα

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Δεν νιώθετε και εσείς κάπως περίεργα, ίσως πιο ώριμοι πιο μεγάλοι ή ότι είχαμε και το ζήσαμε και εκείνο και τώρα απλά βγάζουν σειρές και δεν αναλύει κανένας την παραμικρή λεπτομέρεια ?
    Ας απαντήσω ως πιο ώριμος και πιο μεγάλος
    Αγαπητέ,
    δεν έχει να κάνει με την ηλικία, ενώ περί ωριμότητας θα την ονόμαζα καλύτερα τηλεοπτική εμπειρία.
    Θα σου φέρω ένα παράδειγμα.
    ΄΄Τότε΄΄ μπορεί να αναλύαμε εάν ο Τιτανομέγιστος σήκωσε λίγοοοο παραπάνω το βλέφαρο του όταν είπε κάτι. Τι εννούσε άραγε?
    Τώρα,
    με το καλημέρα η το Dark σου εξηγεί το τι συμβαίνει σε μέρη όπου συγκεντρώνεται τεράστια ποσότητα ηλεκρομαγνιτική ενέργειας.
    Καμπυλώνεται ο χρόνος και δημιουργούνται χρονοπύλες. Κουκιά καθαρισμένα, ενώ ΄΄τότε΄΄ ψάχνανε να βρούνε το πως βρέθηκε ένα λουράκι στην έρημο και μια πολική αρκούδα κάπου σε ένα νησί του Ειρηνικού.
    κατάλαβες την διαφορά? Τηλεοπτική εμπειρία!!!
    Το Dark έχει πάει 10 βήματα πιο κάτω σε ιδέες και φαντασία των δημιουργών.
    Κια μια και το είπε, μια επανάληψη, έστω και γρήγορη, επιβάλλεται!
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

11. Likes ATHENA1971 liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tasoskratos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    ενώ περί ωριμότητας θα την ονόμαζα καλύτερα τηλεοπτική εμπειρία.
    Θα σου φέρω ένα παράδειγμα.
    Προφανώς και θα διαφωνήσω, η πρώτη σεζόν σε θέμα φωτογραφίας σκηνοθεσίας, πλάνων, μουσικής, ατμόσφαιρας δεν έχει καμια σχέση με το άλλο. Το ένα είναι στον θεό το άλλο είναι κάτω.

Δεν θα πιάσω σενάριο, τρύπες και τι είχαν στο μυαλό τους ο καθένας αλλά θα επιμείνω ότι αν αυτό το βλέπαμε τότε πάλι 40 σελίδες thread θα υπήρχαν. Τώρα έχει αλλάξει η κουλτούρα και η νοοτροπία που βλέπουμε. Τώρα το Lost πέρα από το σενάριο στα πρώτα του όταν στεκόταν στα πόδια θα ήταν μια καλή σειρά χωρίς κάτι το παραπάνω.

Απλά τότε είχες αυτό, δεν είχες κάτι άλλο.

TV Master Το Avatar του/της NikBG
    Likes / Thanks
    Θεωρώ ότι παίζει ρόλο που τα βλέπουμε μαζεμένα. Σκέψου να είχες το dark βδομάδα βδομάδα. Τώρα δεν έχουμε χρόνο να αναλύσουμε και πολλά,απλά βάζουμε το επόμενο.

Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την NikBG Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Θεωρώ ότι παίζει ρόλο που τα βλέπουμε μαζεμένα. Σκέψου να είχες το dark βδομάδα βδομάδα. Τώρα δεν έχουμε χρόνο να αναλύσουμε και πολλά,απλά βάζουμε το επόμενο.
    υπάρχει point σε αυτό σίγουρα αλλά όπως είπα είναι άλλες εποχές άλλη τηλεοπτική κουλτούρα πλέον.
    Eγω ας πουμε ακομα δεν εχω προλάβει να ξεκινήσω την δευτερη. Και την πρωτη εαν εξαιρέσεις το ΣΚ έβλεπα ενα επεισοδιο την ημέρα την προηγούμενη εβδομάδα.

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Προφανώς και θα διαφωνήσω
    προφανώς και δεν κατάλαβες τιθέλω να πω.
    Γράφαμε τότε αμέρητες σελίδες διότι σε ανάλογα θέματα είμασταν ΄΄αγράμματοι΄΄ και τα ψάχναμε όλα.
    Τι σχέση έχουν οι σκηνοθεσίες, οι φωτογραφίες κλπ κλπ.
    μετά τις τόσεςςςςςςςς σειρές που έχουμε δει, δεν χρειάζεται να αναλύσουμε το πως μπήκε στη σπηλιά, τι συνέβη και πήγε πίσω στο χρόνο, πως χάθηκε ο πιτσιρικάς κλπ κλπ.
    Εάν έστεκε μια κουβέντα θα ήταν το εάν μπορεί κάποιος να συναντήσει τον εαυτό του πηγαίνοντας στο παρελθόν, αλλά και πάλι άκρη δεν βγάζεις διότι άλλες σειρές έδειξαν ότι γίνεται και άλλες πως αυτό είναι αδύνατον.
    Περάσαν τα χρόνια. Πριν 2 δεκαετίες περίπου πολλά μας έκαναν εντύπωση, τώρα ψάχνουμε με το κυάλι κάποια σειρά που να έχει ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον και το Dark όντως προσφέρει κάτι, αλλά οποιαδήποτε σύγκριση είναι άκυρη.
    Μπορώ και εγώ να πω <<θυμίζει 12 monkeys>>.
    Δηλαδή ότι βγαίνει κάτι θυμίζει. Το πως εξελίσσεται στην πορεία, εκεί είναι που χάνει και μετά ψάχνουν το λάθος.
    Το τι σαβούρα έχει βγει στα κανάλια, ειδικά τώρα με την καραντίνα....
    Κλώνοι, κλώνοι, κλώνοι, γιατί <<είναι πολλά τα λεφτά Άρη>>
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

16. Thanks great thanked for this post
Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία