Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 22

Θέμα: Homeland 6x12 - America First

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    22 Χρήστες
    8,3

για να ψηφήσετε
    6x12
    America First

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    09/04/2017 - 20:00
    GMT -5
    10/04/2017 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Κλασικο φιναλε Homeland για εμενα. Παταει γκαζια στην αρχη και μετα ερχεται η ηρεμια πριν την καταιγιδα της νεας σεζον.

Προβλεψιμος ο θανατος του Κουιν, αλλα επρεπε να γινει, εστω κι αργοπορημενα μετα απο μια σεζον. Θα λειψει υπερβολικα η παρουσια του, ηταν ομως κατι που επρεπε να γινει.

Ελπιζω να εχουμε περισσοτερο Robert Knepper του χρονου.

Μοναδικο μελανο σημειο για εμενα στη σεζον ο χαρακτηρας του Οκιφ. Μεγαλη καρικατουρα ο τυπος και δεν μου αρεσε ετσι οπως τον παρουσιασαν.

Εξαιρετικη σεζον κι αναμονη για του χρονου.

3. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes ATHENA1971, Dancea, johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks
    Πολυ κακο φινάλε, σε μια πολύ καλή σαιζόν.

Άπειρες τρυπες και ευκολίες. Και το χειρότερο ειναι οτι εκει που πιστεύεις οτι θα τολμήσει απλά δεν.

Οι πρωτες σκέψεις που μου ηρθαν στο μυαλό μολις τελείωσα την θεαση ηταν:

Κακο 24.
    Ο Ερντο κάνει γκελ.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την kKKK Εμφάνιση Δημοσίευσης
    [SIZE=2]Νομίζω ότι ήταν το πιο περίεργο season finale που έχω δει. Δεν ήξερα αν πρέπει να το ψηφίσω με άσσο ή με άριστα.
    Προβληματίστηκα για περίπου 2 δεύτερα. Και του έβαλα 2.

ΥΓ. Το ''Τρεμαμενο Σαγόνι'' είναι κατοχυρωμένο. Δεν θελω χαζά!!
    Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

5. Thanks kKKK thanked for this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Φοβόμουν είναι η αλήθεια το season finale γιατί και 2 σαιζόν πριν πάτησε απότομα φρένο και χάλασε ότι είχε χτίσει.
    Ευτυχώς το βρήκα ικανοποιητικό σε μία εξαιρετική σαιζόν που ξεκίνησε χαλαρά και κατόπιν πάτησε γκάζι. Δεν ξέρω αν ήταν αυτό που ήθελα αλλά happy end σίγουρα δεν υπάρχει σε τέτοια θέματα.
    Respect και RIP στον Κουίν, έναν χαρακτήρα που μας έκανε να ξεχάσουμε τον Μπρόντι. Πιστεύω πως έκανε τον κύκλο του και ευτυχώς που έφυγε σαν ήρωας.
    Μου άρεσε η ανάλυση του φίλου Kkkk και την βρίσκω εύστοχη. Πιστεύω πως η Κιν το έχασε από όταν ζήτησε να συναντηθεί με τον Τράγκα. Εκεί έδειξε να χάνει το παιχνίδι. Αλήθεια, αυτόν γιατί τον άφησαν; Συμφωνώ επίσης με 2 ακόμη απόψεις: πως ο Νταρ είναι ο πιο complicated χαρακτήρας, δεν ξέρεις αν πρέπει να τον βρίσεις ή να πεις "μπράβο ρε μεγάλε". Πολυμήχανος και πολύπλοκος. Συμφωνώ επίσης πως πρώτη φορά φέτος η Κάρι δεν ήταν το κεντρικό πρόσωπο της σειράς. Είχε ρόλο και σημαντικό αλλά όχι χτισμένη πάνω της την σαιζόν. Γέλασα πολύ κ χάρηκα που είδα τον Μαξ ζωντανό. Εκανε ωραία τον μεθυσμένο.
    Φαντάζομαι πως δεν τελειώνουν εκεί τα πράγματα. Θα έχουμε συνέχεια στην επομένη.
    Good job για φέτος.

7. Thanks johny f, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Για μία ακόμη φορά μπαίνει το δίλλημα. Τελικά ποιός πρέπει να κάνει κουμάντο, ή ποιός τελικά κάνει κουμάντο σε ΄΄αυτή΄΄ τη χώρα?
    Η κυρία Πρόεδρος φοβούμενη και την σκιά της νομίζει ότι με αυτές της τις κινήσεις είναι ασφαλής.
    Νέα πρόσωπα κλπ κλπ.
    Περίμενα μέχρι και τραπέζι στον Τράγκα να κάνει, έτσι για τα έχει καλά με τα media, ασχέτως ότι έριξαν λάσπη για τον γιο της.
    Κυρία μου είναι λίγα τα ψωμιά σας. Περισσότερα στην επόμενη σεζόν.
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

9. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes patrickdrd liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Ακριβώς όπως είπε ο Tony, κλασικό φινάλε Homeland. Αν και φέτος ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα και ασύνδετα, έγινε η επιτομή του πως χτίζεις το θέμα της σεζόν. Εξαιρετική σεζόν, η δεύτερη αγαπημένη μου μετά την τέταρτη. Μας άφησε και ο Κουήν, αγαπητός χαρακτήρας αλλά πολύ λάθος ο χειρισμός του απο πέρσι. Αν κάτι έβρισκα περίεργο, αυτό θα ήταν οι μαζικές συλλήψεις του τέλους σε στυλ Τουρκίας, νομίζω έξω απο την προς το παρόν καθημερινότητα της Αμερικής. Αν οι σεναριογράφοι αποδειχτούν και σε αυτό μπροστά, ο καιρός θα δείξει! Κατά τα υπόλοιπα, 10.

11. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes Dancea liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    Όταν ξεκινούσα τη σαιζόν, αναρωτιόμουν τι θα έβλεπα, είχα λιγοστή διάθεση και απλά εναπόθετα τις ελπίδες μου στους γνωστούς χαρακτήρες που μας ταξιδεύουν τόσες σαιζόν μέχρι τώρα. Έλεγα στον εαυτό μου ότι είμαστε στην 6η σαιζόν, διάολε πώς πέρασαν τα χρόνια, διάολε άντεξες να δεις την 3η, την 4η, ντάξει η 5η ήταν κάπως καλύτερη.

Μου άρεσε πάρα πολύ το πολιτικό στοιχείο σε αυτή τη σαιζόν και η όλη συνωμοσία. Ο Κουίν έφυγε κάπως άκυρα στο φινάλε, αλλά ο ρόλος του και η ερμηνεία στη σαιζόν ήταν άψογα. Αντιθέτως, ο ρόλος του Saul μου φάνηκε κάπως παραγκωνισμένος. Η Κάρι κλασικότατη 6 σαιζόν τώρα.

Η ένταση των επεισοδίων από το 4ο-5ο και μετά ήταν πολύ μεγάλη και το τελευταίο μου άφησε μια περίεργη γεύση. Έξυπνη η μεταστροφή της liberal, πολύ σωστός ο χαρακτηρισμός σου kKKK, προέδρου, μετά τα όσα πέρασε.

Εξαιρετική η σαιζόν στο σύνολό της. Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια, γιατί της σειράς δεν της άξιζαν τα προηγούμενα χρόνια!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την freedoom; 18 Απριλίου 2017 στις 23:49
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

13. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Το είδα μόλις σήμερα και του βάζω 10 χωρίς δεύτερη σκέψη παρά τον θάνατο του Κουίν που με στενοχώρησε. Ήταν η καλύτερη σεζόν του Homeland κατά την γνώμη μου, είχε ένα season finale δυναμίτη και είναι ότι ποιο σκεπτόμενο πολιτικά έχω δει σε σήριαλ τα τελευταία χρόνια.
    Η ανάλυση του φίλου ΚΚΚΚ εξαιρετική συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί του.
    Είμαι σίγουρος ότι του χρόνου θα έχουμε κάποια ανανέωση στα πρόσωπα της σειράς μετά και την φυγή του Κουίν αλλά οι παραγωγοί του Homeland μας έχουν αποδείξει ότι μπορούν να ξεπεράσουν οποιονδήποτε χαρακτήρα όσο βασικός και αν είναι.
    Είναι φανερό ότι οι τελευταίες δύο σεζόν της σειράς θα χτιστούν πάνω σε αυτήν με φόντο τις βαθιά διχασμένες ΗΠΑ.
    Το Homeland έχει προφητέψει κατά καιρούς πολλές εξελίξεις και δεν μπορώ να μην παραλληλίσω τις συγκεντρώσεις μίσους εναντίον της εκλεγμένης Προέδρου με αυτές που γίνονται τώρα στις ΗΠΑ εναντίον του Τραμπ. Εάν δούμε και κάποια απόπειρα δολοφονίας εναντίον του οι συγγραφείς του Homeland θα έχουν ξεπεράσει τον Νοστράδαμο!

Υ.Γ. Στην σκηνή που η Κέρι ανοίγει το βιβλίο "Μεγάλες Προσδοκίες" του Ντίκενς ήταν φανερό ότι θα έβρισκε μέσα κάποια απόδειξη για τον κρυφό έρωτα του Κουίν προς την Κέρι όπως και έγινε. Για όσους δεν το έχουν διαβάσει το βιβλίο αυτό τελειώνει με τον πρωταγωνιστή να συναντά την κοπέλα που αγαπούσε μια ζωή και δεν μπόρεσε ποτέ να αποκτήσει όταν πλέον τα νιάτα τους έχουν περάσει και οι ζωές τους έχουν πάρει μια πορεία που τους κρατά χωρισμένους. Ήταν μια όμορφη ρομαντική νότα για ένα ειδύλλιο που τελικά δεν είδαμε ποτέ.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την solonlakis; 18 Απριλίου 2017 στις 10:24

15. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    To season finale της 6ης σεζόν ξεπέρασε σε θεαματικότητα κάθε επεισόδιο με μεγάλη διαφορά.
    Η εξαιρετική 6η σεζόν κατάφερε να ξαναφέρει στις οθόνες πολλούς από τους τηλεθεατές που είχαν παρατήσει το σόου.
    Παραθέτω τα ratings της 6ης σεζόν που δείχνουν πως η σειρά κατάφερε να ξανακερδίσει το ενδιαφέρων των θεατών.

Ονομασία:  222.jpg
Εμφανίσεις: 294
Μέγεθος:  164,1 KB

17. Thanks ATHENA1971, Dancea, kKKK thanked for this post
    Likes greg_m, t0ny3, johny f, patrickdrd liked this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    Μολις τελειωσα την προβολη και του τελευταιου επεισοδιου... Μια εξαιρετικη σαιζον εφτασε στο τελος της. Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο 9 απο μενα. Στις τελευταιες σκηνες η προεδρος Keane με αυτο το βλεμμα στο οβαλ γραφειο μου θυμιζει σκηνες απο 24 με τον President Charles Logan και την προεδρια του ...
    Μου αρεσει παρα πολυ ο χαρακτηρας του Saul Berenson που για μενα ειναι το νο1 στη σειρα και μετα ακολουθει η Carrie.Μολις εφτασε στην φυλακη ο Saul και συναντησε τον Dar Adal στο 33:58 του επεισοδιου το μυαλο μου θυμιθηκε την ταινια An Innocent Man του 1989. Φανταστειτε να ελεγε την ατακα ο Saul στον Dar Adal που ακουγεται στο 1:23:39 της ταινιας https://www.youtube.com/watch?v=W-AERD6YB_E . Τραγικη ειρωνια 27 χρονια μετα. ( δεν μπορεσα να βρω το βιντεο μονο με αυτην την ατακα και ετσι εβαλα το link με ολην την ταινια. Φυσικα περιμενω μια ακομα πολυ καλη συνεχεια του χρονου στο Homeland. Για το τελος αφησα κατι που δε χρειαζεται να σχολειαστει πολυ πιστευω...Οι περισσοτεροι συμφωνουμε .RIP Peter Quinn θα μας λειψεις.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Andre Linoge; 24 Απριλίου 2017 στις 00:38

19. Thanks Dancea, kKKK thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό το επεισόδιο!!
    Η σαιζόν για μένα ήταν έκπληξη...
    Δεν την περίμενα τόσο καλή και μάλλον είδαμε την καλύτερη σαιζόν της σειράς...
    Κρίμα για τον Κουίν αλλά από πέρυσι φάνηκε ότι οδεύει προς το τέλος...

21. Thanks kKKK, Dancea thanked for this post
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία