Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 100

Θέμα: La casa de papel - Official All Seasons Discussion Thread

Newbie Το Avatar του/της Guybrush.Threepwood
    Likes / Thanks
    Συμφωνω κυριε Τονυ. Καλα οι ληστες για γελια ειναι ενω οι ισπανοι αστυνομοι περνουν βραβειο βλακειας. Το σεναριο οπου και να το πιασεις εχει τρυπες ενω μονο ο χαρακτηρας του Βερολινου ειχε ενδιαφερον. Απορω σε οσους αρεσε, οι επαναληψεις του μεγκα πιο ενδιαφερον εχουν.

2. Likes Savvas_Rodos liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    1.01-1.13 & 2.01-2.09 (Αριθμηση Netflix)

Θα παω κοντρα στο κυμα και θα πω πως δεν με ενθουσιασε η σειρα. Το τελευταιο διαστημα με οποιον κι αν μιλουσα μου ανεφερε το La Casa de Papel και μου ελεγε "Καλα πως γινεται να βλεπεις σειρες και να μην εχεις δει το συγκεκριμενο;". Ε λοιπον βολεψε το προγραμμα και τις τελευταιες δυο βδομαδες ειδα και τις δυο σεζον μαζεμενες.

Εχοντας δαιβασει διθυραμβικα σχολια και εγκωμιαστικες κριτικες θεωρησα πως θα δω κατι στο επιπεδο του Breaking Bad ή το The Wire. Δυστυχως η σειρα ηταν μια μεγαλη κλισεδουρα με παρα πολλες ευκολιες και τρυπες, ενω θεωρω υπερβολη της δυο σεζον, ποσο μαλλον οταν ακουω για νεα ανανεωση. Ωραια ιδεα και ενδιαφερουσα πλοκη, αλλα πιστευω ο τροπος που στησανε ολο το στορυ ηταν υπερβολικος και με ενοχλησε. Δηλαδη οι ληστες και συγκεκριμενα ο mastermind παρουσιαζεται για τα παντα προετοιμασμενοι, ενω η αστυνομια παντελως ανικανη. Ενιωσα πως η ιστορια τραβηξε παραπανω απο οσο θα επρεπε, κατι σαν να λεμε οπως η ξεχυλωση του Prison Break, αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο. Επιπλεον το φιναλε δεν μου αρεσε καθολου. Με αυτα και με εκεινα θυμηθηκα το The Kill Point.

Λοιπον για να μην ειμαι περισσοτερο σκληρος, δεν ηταν κακη σειρα, περασε πολυ ευχαριστα η ωρα και το διασκεδασα, αλλα δεν πηρα τη σειρα τοσο σοβαρα οσο περιμενα. Αδυνατω να δικαιολογησω το hype, ειδικα οταν προκειτα για ξενογλωσση σειρα, αλλα βγαζω στο Netflix το καπελο για την εξυπνη αγορα.

4. Thanks tonypapadovic thanked for this post
    Likes Rob13 liked this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    πρωτοτυπο σεναριο ενα ενδιαφερον στον πρωτο κυκλο αλλα μεχρι εκει
    τραβηγμενη απο τα μαλλια οσο δεν παει για πολυ χαλαρη παρακολουθηση.. κλασικη περιπτωση σειρας που δεν μπορουν να την κοψουν επειδη πουλαει, 2-3 ανανεωσεις τις εχει ανετα θα παει μακρια η βαλιτσα

Newbie Το Avatar του/της georgiakos
    Likes / Thanks
    Μετά από όλα αυτά που διάβασα ειχε μεγαλες προσδοκίες , δυστυχως δεν ενθουσιάστηκα .Ευχάριστη , μέχρι εκεί .

TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την t0ny3 Εμφάνιση Δημοσίευσης

Εχοντας διαβασει διθυραμβικα σχολια και εγκωμιαστικες κριτικες θεωρησα πως θα δω κατι στο επιπεδο του Breaking Bad ή το The Wire.
    Κάπως έτσι την ξεκίνησα και εγώ με τεράστιο hype, και έχοντας δει 4 επεισόδια, ειδικά το τρίτο και το τέταρτο ήταν σαν να παρακολούθησα ρομαντική κομεντί! Παίζει να φταίει και το υπέρτατο Mindhunter που παρακολούθησα πριν απο αυτό.

8. Likes t0ny3 liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    superheronews.gr

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Money Heist 3 - Now In Production

superheronews.gr

11. Likes t0ny3 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Πολυ καλος ο πιλοτος,ειχε fun και στυλ.
    Καταλαβαινω καποιους που λενε για καποιες ευκολιες που εχει αλλα οκ σχεδον ολες οι σειρες τις εχουν σημερα.
    Το σιγουρο ειναι πως εχει κατι φρεσκο και ενα στυλ που εξηγει ανετα γιατι εκανε γκελ σε πολυ κοσμο.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

13. Likes greekie liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την johny f Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Πολυ καλος ο πιλοτος,ειχε fun και στυλ.
    Καταλαβαινω καποιους που λενε για καποιες ευκολιες που εχει αλλα οκ σχεδον ολες οι σειρες τις εχουν σημερα.
    Το σιγουρο ειναι πως εχει κατι φρεσκο και ενα στυλ που εξηγει ανετα γιατι εκανε γκελ σε πολυ κοσμο.
    Το πρόβλημα με τις σεναριακές ευκολίες στη συγκεκριμένη σειρά δεν το κατάλαβα ποτέ. Υποτίθεται ότι έχει να κάνει με Ισπανούς αστυνομικούς που δεν είναι πρώην Navy SEALS με κονέ σε CIA, NSA και ο,τι τρισύλλαβο υπάρχει σε μυστική υπηρεσία.
    Εγώ τους είδα με πολύ συμπάθεια γιατί φαντάστηκα τους δικούς μας σε μια αντίστοιχη κατάσταση και άρχισα να κλαίω από τα γέλια.

15. Likes bill667, johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την greekie Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Το πρόβλημα με τις σεναριακές ευκολίες στη συγκεκριμένη σειρά δεν το κατάλαβα ποτέ. Υποτίθεται ότι έχει να κάνει με Ισπανούς αστυνομικούς που δεν είναι πρώην Navy SEALS με κονέ σε CIA, NSA και ο,τι τρισύλλαβο υπάρχει σε μυστική υπηρεσία.
    Εγώ τους είδα με πολύ συμπάθεια γιατί φαντάστηκα τους δικούς μας σε μια αντίστοιχη κατάσταση και άρχισα να κλαίω από τα γέλια.
    Αμα ηταν γουστοζοι σ'αυτη τη χωρα ειτε κινηματογραφικα ειτε τηλεοπτικα θα καναν μια διασκευη αλα Γκρεκα σε Casa de Copel (Κρητικη βερσιον) και Casa de Morel (Μυτηληνια βερσιον) να κυλιεσαι στα πατωματα απ'τα γελια και με τους μπατσους και με τους ληστες...
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία