Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 23

Θέμα: Roswell, New Mexico - All Seasons Official Discussion Thread

TV Guru! Το Avatar του/της GeorgeCR7
    Likes / Thanks
    Είδα και εγώ το πιλοτικό επεισόδιο της σειράς και μπορώ να πω ότι μου άρεσε! Δεν είναι κάτι το φοβερό, αρκετά μελό όπου έχει μέσα μερικά κυβερνητικά μυστικά, εξωγήινους, δυνάμεις και όλα δένουν μεταξύ τους, υπόθεση που την έχουμε ξανά δει με πολύ κλισέ σκηνές! Για να περνάει η ώρα όμως με κάτι απλό είναι μια χαρά! Είδα ότι είναι από την Julie Plec, την δημιουργό του TVD, λογικά δεν θα την συνεχίσω τώρα επειδή έχω και άλλες σειρές στο πρόγραμμα μου, θα την κρατήσω όμως να την δω το καλοκαίρι σε πιο χαλαρούς ρυθμούς, έτσι και αλλιώς δεν πιστεύω να τραβήξει, την κόβω το πολύ για μια σεζόν!

2. Likes The_Craft liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    1.01 - "Pilot"

Ηθελα πραγματικα να συμπαθησω τον πιλοτο, αλλα ηταν τρομερα κακος. Απο τους χειροτερους που εχω παρακολουθησει τον τελευταιο καιρο. Δεν αντεξα ουτε 20 λεπτα δυστυχως.

Ισως θα επρεπε να τσεκαρω την original σειρα που ολοι στο internet αναφερουν, αλλα δυσκολο να χωρεσει στο προγραμμα μου τωρα.

Το CW εχει προσπαθησει και στο παρελθον με το Star-Crossed, αλλα απο οτι φαινεται οτιδηποτε δεν ειναι βασισμενο στην DC ειναι καταδικασμενο να αποτυχει γι αυτο το καναλι. Θ αμπορουσαμε να δουμε κατι πολυ ενδιαφερον λογω θεματολογιας, αλλα παλι προωθουν το νεανικο ρομαντζο.

4. Likes The_Craft, great liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της alexandra16
    Likes / Thanks
    Είδα το 1ο επεισόδιο και έχοντας δει την παλιά σειρά μπορώ να πω ότι στην καινούρια μου αρέσουν 1-2 πράγματα λίγο παραπάνω.
    Μου αρέσει που είναι ενήλικοι οι πρωταγωνιστές και όχι έφηβοι όπως στην παλιότερη σειρά, και οι ερμηνείες είναι λίγο καλύτερες με τους καινούριους. Έχουν βάλει και κάτι έξτρα στην ιστορία με την αδερφή της πρωταγωνίστριας που δίνει ένα ενδιαφέρον.

Γενικά η παλιά σειρά μου άρεσε αρκετά μέχρι ένα σημείο αλλά θεωρώ ότι είχε τόσα να πει και τόσες ευκαιρίες να τα δείξει και στο τέλος δεν έκανε τίποτα, κάτι που με απογοήτευσε. Ελπίζω εδώ να δώσουν μεγαλύτερη σημασία στο στόρι και στη μυθολογία της σειράς, και να μη στηριχτούν μόνο στο βασικό ζευγάρι (κάτι που δυστυχώς δε θα γλιτώσουμε το μόνο σίγουρο).

Όσο για τους χαρακτήρες, οι περισσότεροι μου φάνηκαν συμπαθητικοί. Ο Μαξ μου φαίνεται λίγο καλύτερος από τον παλιό, αλλά και πάλι βαρετός. Η πρωταγωνίστρια πιο συμπαθητική από την παλιά και πιο "fun" ως χαρακτήρας απ'ότι θυμάμαι. Ο Μάικλ, κλασσικά ενοχλητικός όπως ήταν και τότε στην αρχή, αλλά περιμένω την εξέλιξη του χαρακτρα του για να με κερδίσει κι αυτός.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Η σειρά ανανεώθηκε για δεύτερη σεζόν.

ΠΗΓΗ

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks

TV Guru! Το Avatar του/της GeorgeCR7
    Likes / Thanks
    Τελικά έκατσα και την είδα την σειρά και πριν λίγο ολοκλήρωσα την πρώτη της σεζόν, είχα πει ότι θα την αφήσω για το καλοκαίρι, αλλά ξέκλεψα λίγο χρόνο και την είδα! Καλή προς μέτρια θα την χαρακτήριζα, αν μου έλεγε κάποιος να κάνεις ένα γενικό σχόλιο για αυτήν! Ενώ ξεκίνησε σχετικά καλά, η υπόθεση φαινόταν να έχει "ζουμί", με διάφορα μυστικά των πρωταγωνιστών και τα λοιπά, όσο προχωρούσαν τα επεισόδια κατέβαζε στροφές και από ένα σημείο και μετά συνέβαιναν συνεχώς τα ίδια και τα ίδια! Το καστ ήταν συμπαθητικό, κάποιοι καλοί, κάποιοι άλλοι κακοί, αλλά χημεία ανάμεσα τους δεν υπήρχε, εκτός από μερικές σκηνές! Το season finale απλά καλό, είχε και ένα αναπάντεχο συμβάν στο τέλος που δεν το περίμενα, αυτό ήταν σίγουρα κάτι θετικό!

Έμαθα για την ανανέωση της σειράς, δεν περίμενα να πάρει το πράσινο φως για δεύτερη χρονιά, μπορεί να την συνεχίσω, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά, αν δεν έχω πολλές σειρές στο πρόγραμμα μου θα την συνεχίσω, διαφορετικά αν δω ότι μπουκώνω θα πάρει με την πρώτη ευκαιρία πόδι!

Αυτά, την προτείνω μόνο στην περίπτωση που δεν έχετε να δείτε κάτι άλλο.

9. Likes The_Craft liked this post
    Likes / Thanks
    Η Justina Adorno έκλεισε για ρόλο

ΠΗΓΗ

Likes / Thanks
    Η Cassandra Jean Amell έκλεισε για ρόλο

ΠΗΓΗ

Likes / Thanks
    Οι Gaius Charles και Jason Behr έκλεισαν για ρόλο