Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: Lost - Πώς σας φάνηκε το 3x16

Ψηφοφόροι
517. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Άψογο!!!

275 53,19%
  • Πολύ Καλό!!

178 34,43%
  • Καλό!

44 8,51%
  • Μέτριο...

11 2,13%
  • Δεν μου άρεσε.

4 0,77%
  • Καλύτερα να μην το έβλεπα.(Aνούσιο)

5 0,97%
Σελίδα 28 από 28 ΠρώτοΠρώτο ... 18262728
Αποτελέσματα 271 έως 279 από 279

Θέμα: Lost 3x16 - One of us

Newbie
    Likes / Thanks
    εχει καποιος υποτιτλους για το shooter

TV Guru! Το Avatar του/της panoslost
    Likes / Thanks
    τα σπάει το επεισόδειο!ρε την κάμπια την τζουλιέτ λες να την κάνει τελικά την ζημιά της?εχω κατεβάσει μχρι το 19ο αλλά δεν θέλω να τα δω ακόμα για να περνάει η ώρα στην δουλειά!!!μεχρι το σαββάτο που θα κατεβάσει και το 20ο θα τα δω!δεν νομίζω να αντέξω!

TV Guru! Το Avatar του/της alexdeli
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την acme Εμφάνιση Δημοσίευσης
    εχει καποιος υποτιτλους για το shooter
    Εxcume me..??
    Είναι μια ιστορία για την πτώση μιας κοινωνίας, που καθώς πέφτει... επαναλαμβάνει στον εαυτό της: "Ως εδώ όλα καλά, ως εδώ όλα καλά, ως εδώ όλα καλά..." Αλλά σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση...

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της maraki3110
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την koontz76 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ειχαμε και αναφορα σε αριθμο:
    πλακα με κανεις τωρα????????
    τί παρατηρητικοτητα θεε μου............
    Παμε με 1000 και για 4η σαιζον prison break!!!!

TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την koontz76 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ειχαμε και αναφορα σε αριθμο:
    lol, eleoC?

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την maraki3110 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    πλακα με κανεις τωρα????????
    τί παρατηρητικοτητα θεε μου............

Δεν το ειχα ξαναδει αυτο!
    Αλλα καλο!

TV Master Το Avatar του/της s@kisdog93
    Likes / Thanks
    Φοβερό επεισόδιο, όταν το 'χα δει μου άρεσε, και μου απαντήθηκαν πολλά ερωτήματα. Ο Τζακ υπερόπτης όπως πάντα, έβγαλε πάλι τον εκνευριστικό ηγετικό του εαυτό. Μου αρέσει πάρα πολύ ο Τζακ σαν χαρακτήρας και σαν leader, άλλα ώρες-ώρες είναι λίγο σπαστικός! Την Τζούλια την περιτριγυρίζει η εχεμύθεια και η μυστικότητα όπως πάντα, κι έχει ύπουλο στυλάκι, στον 4ο κύκλο που την είδαμε τώρα, πάλι λίγο πολύ μια απ' τα ίδια ήταν. Πάντως ο Σόγιερ κι ο Χιούγκο, ανεκτίμητη αξία!

___MICHAEL JACKSON___
    King Of Pop
    R.I.P 1958-2009

His music will live forever...

TV Master Το Avatar του/της LostVilly
    Likes / Thanks
    Aγαπημενο επισοδειο!

"What goes around...Comes around"

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Δε με νοιάζει αν αποδειχθεί ότι ο Τζακ έχει σχέδιο να κερδίσει την εμπιστοσύνη της Τζουλιέτ, γι' αυτό και φέρεται τόσο ηλίθια ("Είναι υπό την προστασία μου" ), αλλά εγώ ευχαριστήθηκα να τον βρίζω σ' αυτό το επεισόδιο.

Αν όντως εννοεί αυτά που λέει και πραγματικά τη συμπαθεί, εντάξει, του αξίζει ό,τι κι αν πάθει.

Αλλά, αν, ΑΝ απλά υποκρίνεται, μήπως θα έπρεπε να το κάνει λίγο πιο διακριτικά; Πόσο έξυπνο είναι να δείχνει απόλυτη εμπιστοσύνη σε μια παρείσακτη και να μη λαμβάνει υπόψη τις επιφυλάξεις των ανθρώπων με τους οποίους έζησε τόσο καιρό μαζί και έχουν τραβήξει μαζί του τα μύρια όσα; Δεν ακούγεται γελοίο το "δεν είναι μία απ' τους Άλλους, επειδή την άφησαν πίσω"; Και όλα αυτά που έκανε για τους Άλλους, απλά σβήστηκαν; Δεν την είδα να εκφράζει καμιά μετάνοια για τα πειράματα, τις απαγωγές, την καταναγκαστική εργασία. Πώς είναι δυνατόν να την εμπιστεύεται για τη θεραπεία της Κλερ και δε στέλνει μαζί της κανέναν να την προσέχει, όταν εκείνη φεύγει για να βρει τα φάρμακα στη ζούγκλα; Κράτα μια πισινή, ρε ζωντόβολο, δείξε και στους δικούς σου ότι συμμερίζεσαι τις ανησυχίες τους! Όταν της είπε "Θες όσο τίποτα να φύγεις απ' αυτό το νησί, άρα είσαι μία από εμάς", γιατί αυτή να μην του απαντήσει το λογικό "Και οι δικοί σου θέλουν όσο τίποτα να φύγουν από εδώ, γιατί εμπιστεύεσαι εμένα περισσότερο από εκείνους"; Επειδή τον χειραγώγησε συναισθηματικά, όταν τον είχαν αιχμάλωτο; Επειδή του έφερε ψητό σάντουιτς; Αν ο Τζακ έχει σχέδιο κατά της Τζουλιέτ, οι φιλικές αντιδράσεις του απέναντί της είναι *υπερβολικές* και, επειδή αυτή χαζή δεν είναι, θα πρέπει να τον καταλάβει.

Εντύπωση μου κάνουν τα ποστ που θεωρούν ότι οι Άλλοι δεν είναι "κακοί". Ειλικρινά, δηλαδή, τι άλλο πρέπει να κάνουν για το αποδείξουν; Τα ηθικώς αμφιλεγόμενα πειράματα δε φτάνουν; Ε, ΟΚ, προσθέστε σε αυτά απαγωγές παιδιών και ενηλίκων, το σχέδιο να κλέψουν το μωρό της Κλερ όταν εκείνη θα γεννούσε (προφανώς, την ίδια θα τη σκότωναν, γι' αυτό και η Άλεξ τη βοήθησε να δραπετεύσει), την παρολίγο δολοφονία του Τσάρλι, το εμφύτευμα που έβαλαν στην Κλερ -- ένα εμφύτευμα που, όταν ενεργοποιείται, αρρωσταίνει τον κάτοχό του ΔΕΝ είναι ένα εμφύτευμα που τοποθετήθηκε εκεί για καλό. Προφανώς, όλα αυτά τα έκαναν επειδή εξυπηρετούσαν τον σκοπό τους. Μου είναι αδιάφορο ποιος είναι αυτός ο σκοπός και πόσο καλό (ίσως) κάνει στην ανθρωπότητα. Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα. Τελεία.

Απορία: λέει η Τζουλιέτ στον Τζακ: "Παρά το γεγονός ότι η Κλερ δεν έμεινε έγκυος στο Νησί, ανακαλύψαμε ότι τα συμπτώματά της ήταν παρόμοια με αυτά των προηγούμενων εγκύων, οπότε προσπαθήσαμε να της σώσουμε τη ζωή". Ποια συμπτώματα;;; Η Κλερ ήταν μια χαρά ως έγκυος, ο Τζακ δε χρειάστηκε ποτέ να τη θεραπεύσει για κάτι. Αυτό δεν ήξερε να το πει στην Τζουλιέτ;

Γενικά, από ιατρικής πλευράς, τίποτα απ' ό,τι του είπε δε βγάζει νόημα:

-- Αν στο Νησί το ανοσοποιητικό σύστημα κάθε εγκύου επιτίθεται εναντίον του εμβρύου, θεωρώντας το "ξένο σώμα", τότε, με το που τελειώνει (με τον όποιον τρόπο) η εγκυμοσύνη, θα πρέπει να σταματάει και αυτή η ανώμαλη αντίδραση. Χωρίς έμβρυο, ο οργανισμός δεν έχει πια τίποτα να πολεμήσει. (Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τις εγκύους που έχουν αντίθετη ομάδα αίματος από το έμβρυό τους.)
    -- Οι ενέσεις του πειραματικού φαρμάκου υποτίθεται ότι σταματούσαν αυτή την αντίδραση. Όμως, όταν λήγει η εγκυμοσύνη και, μαζί μ' αυτή και η αντίδραση, οι ενέσεις είναι άχρηστες. Δεν έχουν τίποτα να σταματήσουν.
    -- Τώρα, η Τζούλιετ λέει ότι η Κλαιρ έχει πάθει "σύνδρομο στέρησης", επειδή δεν κάνει πια τις ενέσεις (τρεις μήνες δεν τις κάνει σχεδόν, αλλά, ξαφνικά, τώρα ανέπτυξε πρόβλημα!!). Δηλαδή, σύμφωνα με τα προηγούμενα, τι σημαίνει αυτό; Ότι το ανοσοποιητικό της σύστημα επιτίθεται εναντίον... ποιου πράγματος; Αφού έμβρυο δεν υπάρχει! (Και όχι, το ανοσοποιητικό στα αυτάνοσα νοσήματα επιτίθεται εναντίον κάποιου συγκεκριμένου στόχου, όχι γενικά και αόριστα εναντίον των πάντων!)
    -- Και τελειώνει η Τζουλιέτ με αυτό: "Without the serum, she's going into a form of withdrawal, and if I don't treat her quickly, her immune system could shut down entirely". Αυτό κι αν δε βγάζει νόημα! Γιατί να καταστραφεί το ανοσοποιητικό της; Αν μη τι άλλο, τώρα αυτό υποτίθεται ότι έχει φόρα και καταστρέφει αβέρτα κουβέρτα.

Επίσης, επειδή μου χτύπησε πολύ άσχημα: η Κλαιρ αρχίζει και φτύνει αίμα και ο Τζακ λέει "κρατήστε πίσω το κεφάλι της". Μπράβο, Τζακ, 100% βεβαιότητα ότι έτσι θα πνιγεί από το ίδιο της το αίμα. Μπροστά το κεφάλι, βρε άνθρωπε, για να μπορεί να το φτύνει!

Σαϊντ, αγόρι μου, σώσε την κατάσταση!

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

10. Thanks johny f thanked for this post
    Likes green lantern liked this post
Σελίδα 28 από 28 ΠρώτοΠρώτο ... 18262728

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία