Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 41

Θέμα: Game of Thrones 8x01 - Winterfell

1. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την geon565 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ζει αυτό το forum; [emoji23] Καλή αρχή και καλό conclusion

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    Χωρίς κόσμο να ποστάρει δεν ζει αλλά υπάρχει ακόμα

Καθόλου εισαγωγικό δεν ήταν το επεισόδιο όπως διαβάζω και εδώ κι αλλού. Τουλάχιστον όχι με την έννοια που μας είχε συνηθίσει. Ειπώθηκαν και έγιναν πράγματα που έπρεπε για να προχωρήσουν κατευθείαν στο ψητό χωρίς αντιπερισπασμούς.

3. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes vagonar, johny f, t0ny3 liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της tonypapadovic
    Likes / Thanks
    Ωραίο το επεισόδιο, το προτιμώ από τα περσυνά fast travels

Περιττές οι σκηνές Τζον Ντάνυ να τρέχουν στα χιόνια (οκ ναι ο Τζον πετάει δράκο)

Την καλησπέρα μου!

5. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes freedoom, patrickdrd, tasoskratos, greekie liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Μια φορά και τότε δεν υπήρχε live μετάδοση από ΝΟVA, ξενύχτησα και είδα επεισόδιο, μέσω διαφόρων ενεργειών. Όποιος βρει ποιό επεισόδιο είδα κερδίζει ένα αρχαίο Αιγυπτιακό παιχνίδι

Το όπλο που ποστάρατε και Thanxxxxxxxx προφανώς είναι αυτό που χρησιμοποιεί η Άρυα στο trailer του 2ου επεισοδίου. Πρέπει να είναι κάτι μεταξύ φυσοκάλαμου και σφεντόνας!. <<Φάτη λαλάκα και δεν θα ξέρεις από που σου ήρθε>> Ποιόν όμως έχει στο σημάδι?
    Πολύ σωστά γράφτηκε ότι οι λευκοί περηπατητές δεν λειτουργούν ως ζόμπια αλλά ως στρατός που ξέρει και τι θέλει και τι κάνει. Κάνει μάλιστα και ψυχολογικό πόλεμο.
    Έχω διαβάσει πολλά από χθες. Εικασίες, θεωρείες...απλά θέλω κάποιος να μου επιβεβαιώσει εάν ο Μπραν μπορεί να δεί μόνο πράγματα που έγιναν στο παρελθόν και όχι μελλοντικά γεγονότα.

YΓ. Που είναι η Μελισσάνδρα οέο?
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την tasoskratos; 16 Απριλίου 2019 στις 15:50
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

7. Thanks kKKK, johny f thanked for this post
    Likes Eleni7 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της kKKK
    Likes / Thanks
    Μια φορά και τότε δεν υπήρχε live μετάδοση από ΝΟVA, ξενύχτησα και είδα επεισόδιο, μέσω διαφόρων ενεργειών. Όποιος βρει ποιό επεισόδιο είδα κερδίζει ένα αρχαίο Αιγυπτιακό παιχνίδι
    Ο Κόκκινος Γαμος ήταν;

Πολύ σωστά γράφτηκε ότι οι λευκοί περηπατητές δεν λειτουργούν ως ζόμπια αλλά ως στρατός που ξέρει και τι θέλει και τι κάνει. Κάνει μάλιστα και ψυχολογικό πόλεμο.
    Νομίζω ότι ως μονάδες δεν είναι και πρώτο μπόι. Ο "μαστερ" τους είναι δαιμόνιος.
    Για να διαβάζετε comics σε μορφή cbr ή cbz κατεβάστε το CDisplay απο εδώ

TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο. Ασχολήθηκε με τα logistics, ξεμπέρδεψε με τις αποκαλύψεις.
    Τι θα κάνει ο Γιαννάκης τώρα; Θα πάει στην θείτσα να της πει τα μαντάτα;
    Θα κάνει το παγώνι μέχρι να τελειώσουν με τις μάχες;

Η θεάρα με το ένα χέρι κρατάει την κοιλιά της, με το άλλο το κρασί!!
    Δεν βρίσκω κάποιο κέρδος να πλασάρει στον ποζερά οτι είναι ο πατέρας.
    Στέλνει τον Μπρον να σκοτώσει τον Τζέιμυ, ενω τον είχε ήδη στο χέρι της.
    Οι αναποφάσιστοι δεν κέρδισαν ποτέ.
    Και σιγά μην σκοτώσει ο μισθοφόρος τα κολλητάρια του.

Σάνσα FTW!!!
    Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

10. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της patrickdrd
    Likes / Thanks
    Spoiler
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την greekie; 16 Απριλίου 2019 στις 20:17

Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την patrickdrd Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Spoiler
    Αυτό πρόκειται για θεωρία.
    Καλό είναι να μην ποστάρουμε ολόκληρα άρθρα από ιστοσελίδες με θεωρίες. Ή τουλάχιστον βάλτε τα σε spoiler tag.

13. Likes johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Χμμ,δεν ξέρω, δεν μου άρεσε. Όχι όσο περίμενα τουλάχιστον.

Ναι, έπρεπε να ειπωθούν πράγματα, να γίνουν αποκαλύψεις, συναντήσεις και όλα αυτά τα διαδικαστικά ,αλλά για πρεμιέρα τελευταίας σεζόν 6 επεισοδίων, ήταν λίγο. Περισσότερο σαν αγγαρεία ήταν η θέαση, και αυτήν την αίσθηση μου έδωσαν και οι ηθοποιοί. Το μόνο θετικό ότι τελειώσαμε με αυτά τα αναγκαία και τώρα πάμε για τα καλά(ελπίζω).

Ελπίζω επίσης να τελειώσουμε γρήγορα με το ειδύλλιο ,να μην ξαναδούμε σκηνικά σε καταρράκτες που αποπνέουν ρομαντισμό, και το drama Τζον-Ντενερις να πάει στη σωστή του βάση, περί διαδοχής και στέμματος .Όσο γρηγορότερα, τόσο καλύτερα.

Κατά τα άλλα, ακόμα κι αν τα teaser δεν το είχαν κάνει αρκετά προφανές, με τα νέα opening credits δεν χωράει αμφιβολία: οι κρύπτες κρατάνε το κλειδί.

Επίσης για τον Μπρον,για κάποιο λόγο μου κάνει λιγότερο για εντολή Σερσει και περισσότερο πρωτοβουλία Καιμπερν.Just a hunch.
    "There's a hole in the world. Feels like we ought to have known."

15. Likes χάρις2106 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Ο Κόκκινος Γαμος ήταν;
    Όχι. Ήταν επεισόδιο από άλλη σειρά
    Τα στοιχήματα δίνουν πρώτο φαβορί για το Αρχαίο Αιγυπτιακό παιχνίδι την Greekie

Τρελλή την ανεβάζουν, τρελλή την κατεβάζουν την Queen! Εγώ βλέπω ότι έχει ένα σχέδιο υπολογίοζντας όμως πως με τόσο πλήθος στον Βορρά θα καταφέρουν να σταματήσουν την λαίλαπα που έρχεται και μετά θα αναλάβει αυτή δράση. Η πλάκα είναι ότι είδε τι εστί λαίλαπα αλλά...
    Ρωτούσα προηγουμένως για την Μελισσανδρα διότι, ναι μεν ο Θώρος (εαν τον θυμαμαι σωστα) με το φλεγόμενο ξίφος είναι κάπου εκεί αλλά κάπως θα έπρεπε να εμπλακεί κι αυτή στα μεταφυσικά αφού γνωρίζει τις προφητείες.
    Είπα προφητείες. να θυμίσω ότι μας έδειξαν τι είπε η γριά στην Σεσρέι αλλά και τι άκουσε (πάνε χρόνια βέβαια) η Καλίσι σε εκείνον τον Πύργο. Περί προδοσιών ο λόγος.
    Τέλος, επειδή διαβάζω και αλλων φίλων τους φόβους περί ξεπετας, ωφείλω να ομολογήσω ότι τροφή για αυτή μου την άποψη μου έδωσε το γεγονός ότι πολύ χαλαρά πήραν το γεγονός ότι έπεσε το τείχος, ότι ο δράκος σου Καλίσι έγινε με μπλε μάτια κλπ κλπ.
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

17. Thanks kKKK, johny f thanked for this post
    Likes billasvet liked this post
    Newbie Το Avatar του/της ddd13
    Likes / Thanks
    Νομίζω το χειρότερο είναι το επίπεδο των διαλόγων, και φυσικά αυτό ξεκίνησε απο όταν σταμάτησαν να υπάρχουν βιβλία. Ευτυχώς μας αποζημίωσαν σε μάχες τις τελευταίες σεζόν (π.χ. τα τελευταία επεισόδια της 6ης σεζόν ήταν επικά), αλλά όταν παρακολουθείς χρόνια μια σειρά που το σενάριο και οι διάλογοι ήταν τόσο υψηλού standard, χτυπάει πλέον άσχημα.

Σίγουρα, παραμένει πιο πάνω απο τις περισσότερες, αλλά αισθάνομαι οτι λείπει πλέον αυτό το κάτι ειδικά αν προσθέσω και αρκετές σεναριακές ευκολίες που έγιναν πέρσι για να τρέξουν τα πράγματα, επειδή τόσα χρόνια πηγαίναμε με αργό ρυθμό.

Όταν λέω οτι θέλω καλύτερους διαλόγους, δεν είναι απαραίτητο να μιλάμε και για αργή πλοκή χωρίς μάχες, δεν είναι η το ένα η το άλλο. Για παράδειγμα, το εισαγωγικό επεισόδιο της 8ης σεζον θα μπορούσε πολύ εύκολα να σπάσει σε 2, ώστε να πλάσαραν με πολύ πιο ωραίο τρόπο κάποια πράγματα με κυριότερο για μένα την αποκάλυψη στον Jon της καταγωγής του/κληρονομιάς. Το σημείο αυτό με χάλασε πάρα πολύ όπως δόθηκε/ειπώθηκε και δεν συζητήθηκε παραπάνω. Δεν μου έδωσε να καταλάβω οτι ήταν μια τόσο σημαντική στιγμή για τον χαρακτήρα που το μαθαίνει, τόσα χρόνια ήθελε να μάθει π.χ για την μάνα του.

Το σημάδι που άφησε ο Night King σημαίνει κάτι συγκεκριμένο που έχω χάσει/ξεχάσει ή κανείς δεν ξέρει?

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας