Σελίδα 2 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123412 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 184

Θέμα: Game of Thrones 8x03 - The Long Night

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    49 Χρήστες
    8,9
    για να ψηφήσετε
    8x03
    The Long Night

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    28/04/2019 - 20:00
    GMT -5
    29/04/2019 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Master
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την thakoul Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Εκτός αν συμβαίνει κάτι με τον Bran και μας το φυλάνε για μετά.
    Ελπίζω να συμβαίνει αυτό.

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Ρε παιδιά, ο Μπραν ήταν το δόλωμα. Ο Μπραν ΗΞΕΡΕ τι θα γίνει και γι αυτό ήταν τόσο ήρεμος. Το γεγονός ότι για οικονομία χρόνου δεν μας έδειξαν την μικρή να τρέχει προς τα εκεί, δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι άλλο.
    Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

4. Likes Eleni7, johny f, greekie liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    ΕΠΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ δίχως πολλά πολλά.

6. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes Harkonnen, vagonar, evangeline, Eleni7, greekie liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω αυτό που αξιώθηκα να δω.

1:21:20 λεπτά αψεγάδιαστης τηλεοπτικής μαγείας που θα κάνουμε δεκαετίες να ξαναδούμε, ίσως και ποτέ.
    1:21:20 λεπτά απόλυτου σοκ των θεατών μπροστά στο τρομακτικό θεάμα.
    1:21:20 λεπτά προσπάθειας κατανόησης του μεγαλειού που εκτυλίσσεται μπροστά στα μάτια μας.
    1:21:20 λεπτά απόλυτου τρόμου για το ποιος θα επιζήσει και ποιος όχι.
    1:21:20 λεπτά για να αποδεχθεί ο θεατής πως το τέλος ήρθε, οι καλοί έχασαν και οι απώλειες θα είναι τεράστιες.
    1:21:20 λεπτά για να αποδεχθούμε πως στην εποχή της μαζικής παραγωγής χωρίς τα παραμικρά στάνταρ ποιότητας, όλες οι σειρές πλέον θα φαίνονται ακόμη πιο μικρές και λίγες.
    1:21:20 λεπτά που έβαλαν και επίσημα το Game of Thrones εκεί ψηλά στο βάθρο των Best of the Best δίπλα σε σειρές όπως το The Wire, το BSG, το Lost, που έσπασαν το καλούπι και έμειναν στο πάνθεον των τηλεοπτικών παραγωγών.

Στα του επεισοδίου δεν πρόκειται να σταθώ πολύ διότι είμαι ακόμη σε κατάσταση σοκ.

Με πόνεσε υπερβολικά πολύ η απώλεια της Λυάνας αλλά πιστεύω ότι έφυγε όπως ήθελε, στη μάχη! Και προκαλώντας μεγάλο πλήγμα στον εχθρό.

Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι δεν υπάρχει πια Night King. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι τον σκότωσε η Άρυα. Δεν έχω συνειδητοποιήσει την κραυγή που έβγαλα όταν την έπιασε από τον λαιμό στον αέρα και της "πέφτει" το μαχαίρι. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι ήρθε η Κόκκινη, ουσιαστικά νίκησε τον ΝΚ και έφυγε για πάντα έτσι αθόρυβα όπως δούλευε όλα αυτά τα χρόνια.
    Οι απώλειες Θηον και Τζόρα ήταν οι λιγότερο ψυχοφθόρες για μένα σε σχέση με το ποιοι θα μπορούσαν να πεθάνουν αλλά επειδή υπάρχουν ακόμη 3 επεισόδια δεν πρόκειται να γλεντήσω ακόμη για όσους σώθηκαν.

Τι να πω, συγγνώμη για το ανερμάτιστο μήνυμα αλλά ακόμη δεν έχω καταλάβει απόλυτα τι είδα.

TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    To ειδα 9 το πρωι τι να κανω να αποφυγω τα σποιλερια

1. Γκοστ και Ρευγκαλ ζουνε, φαινονται στο τρειλερ του 4
    2. Ο Γκοστ τελειως ακυρο να τρεχει μαζι με τους Ντοθρακι, επρεπε να μεινει μεσα στο καστρο
    3. Οπτικο επος το επ, ειδικα με τους δρακους
    4. Η Ντενερυς ελαμψε στο επ
    5. RIP Τζορα, αγαπημενος χαρακτηρας. Θα βασταγε ζωντανος οσες μαχαιριες και να του κανανε μεχρι να δει την Ντενερυς ασφαλη.
    6. Το τελος του Night King ειναι το μελανο σημειο του επ. Η Αρυα εμφανιζεται απο το πουθαινα στην κυριολεξια, ο King ηταν περιστοιχισμενος απο Wights και απο White Walkers, δλδ δεν εξηγειται πως περασε αναμεσα.
    7. Ηθελα να δειξουν τους εχοντες valyrian steel να πολεμανε με τους White Walkers. Τσαμπα τα σπαθια
    8. Plot Twist o Νight King μπηκε μεσα στον Bran πριν πεθανει
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την geon565; 29 Απριλίου 2019 στις 18:51

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

9. Thanks Guybrush.Threepwood, kKKK thanked for this post
    Likes ATHENA1971, shakermaker, spyretospap liked this post
    TV Master Το Avatar του/της greekphoebe
    Likes / Thanks
    Με κάλυψαν πολλά από αυτά που ειπώθηκαν ήδη.

Μου άρεσε ΠΑΡΑ πολυ το επεισόδιο, αν κ με δυσκόλεψε κ μένα το πόσο σκοτεινό ήταν κ η ορμή της μάχης, αλλά καταλαβαίνω ότι στόχευαν στην αυθεντικότητα κ το πέτυχαν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Πραγματικά όταν τελείωσε ήμουν αφηνιασμένη στον καναπέ.

Τι ήταν αυτό που ζησαμε;

Από την προηγούμενη σεζόν, έχω αρχίσει να ξινίζω με την Καλίσι αλλά το χθεσινό που τους χάλασε το ήδη ηλίθιο σχέδιο με τον πανικό κ την παρορμητικοτητα της.... δε συγχωρείται. Η μια λανθασμένη κίνηση μετά την άλλη. Κ προς το τέλος πάει να σώσει τον Σνοου κ να το σκάσουν. Καμία συναίσθηση ότι ηγούνταν ενός στρατού κ η φάση ήταν fight or die.

Ευτυχώς που η Άρια έσωσε την κατάσταση--που την πάω γιατί ενσαρκώνει το πιστεύω μου: η αξία θα φανεί, δε χρειάζεται φανφάρες. Αυτά που δεν κατάλαβα όμως είναι 1) πώς έφτασε από το κλειδωμένο δωμάτιο στο δέντρο που ήταν ο Μπραν κ 2) πώς ήξερε πού να μαχαιρώσει τον Night King (καλά η σκηνή του φονικού θα μείνει χαραγμένη στη μνήμη μου--pun intended). Ίσως τη βοήθησε η κόκκινη μάγισσα.

Αλήθεια, τα κοράκια πού στο διάολο πήγαν--κ μαζί τους κ ο Μπραν;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Somos duenos de nuestro silencio y esclavos de nuestras palabras.

11. Thanks johny f, kKKK thanked for this post
    Likes ATHENA1971, shakermaker, Eleni7 liked this post
    Newbie Το Avatar του/της Harkonnen
    Likes / Thanks
    Από την πρώτη τους κιόλας συνάντηση (εκεί που της πήραν τον Gentry, δεν θυμάμαι ποιος κύκλος) κάρφωνε η Melissandre την Arya. Τότε είχα λάθος προβλέψει ότι "έβλεπε" να σκοτώνει την ίδια. Τελικά οι δυο τους καθάρισαν την μπουγάδα στη μάχη του Winterfell. Δε με χαλάει καθόλου, η Arya είναι το πουλέν μου, αλλά δεν ήταν ΑΥΤΟ που ήθελα να δω από αυτήν. Μένουν άλλα 3 επεισόδια...

Theon, η πιο ΤΡΑΓΙΚΗ (με την κλασική έννοια) φιγούρα της σειράς!

Δεν ξέρω για τον Iron Throne, αλλά θα ήθελα ζευγάρι Sansa - Tyrion επικεφαλής στο Βορρά. Στο κάτω - κάτω είναι ακόμη παντρεμένοι (ή όχι; )

Όσο για το Τέλος... Έχω την αίσθηση για ολοκληρωτική επικράτηση του ορθολογισμού απέναντι στο υπερφυσικό. Ήδη μας τελείωσαν οι White Walkers με τα ζόμπι τους και η Melissandre, μένει να "φύγουν" (όχι απαραίτητα πεθαίνοντας) δράκοι,ο John (πέθανε ήδη μια φορά), η Daenerys (η Άκαφτη), ο Bran και... η Arya
    ​--------------------------------------------[SIGPIC][/SIGPIC]

13. Thanks kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της SaPiLaS
    Likes / Thanks
    Πανε ποσα χρονια που ποσταρα τελευταια φορα στο φορουμ αλλα τι επεισοδιαρα ειδαν τα ματακια μας ΓΑΜΩ!!!
    Το να ειμαι επι μιαμιση ωρα στην τσιτα πραγματικα ηταν κατι που δεν ειχα ξαναζησει και ουτε προκειται νομιζω!Το καρδιακο ηταν κοντα!
    Το επεισοδειο ηταν επικο,τα ειχε ολα..φουλ ατμοσφαιρικο,τρομερα σκηνικα,ανατριχιαστικη μουσικη υποκρουση,συγκινησεις,θανατους και ανατροπες!
    Τωρα για την μειοψηφια που δεν εμεινε ικανοποιημενη με το πως "επεσε" ο Night King,sorry αλλα δεν γινεται να ικανοποιηθουν οι παντες,το οτι δεν εγιναν τα πραγματα οπως τα ειχαν καποιοι στο μυαλο τους δεν κανει το επεισοδιο κακο.Εμενα μου αρεσε που ειδα αυτη την ανατροπη με την Αρυα,πολλοι περιμεναν το πολυποθητο 1vs1 του Σνοου με τον Night King αλλα για μενα θα ηταν προβλεψιμο,θα εδινε ενα μπονους σιγουρα στο επεισοδειο αλλα μεχρι εκει.
    Επισης πολλοι περιμεναν θανατους κεντρικων χαρακτηρων,οκ θα μπορουσαν να ειχαν ξεκανει 1-2,απλα πιστευω οτι το GOT μας γλυκανε απο την αρχη βλεπε θανατο Νεντ και γι'αυτο οι περισσοτεροι περιμεναν αναλογη συνεχεια..παντως ακομα δεν εχει τελειωσει η σειρα οποτε καλο θα ηταν να μην βιαζονται μερικοι..

15. Thanks johny f, kKKK thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Eleni7
    Likes / Thanks
    Αυτα που βλεπουμε δε θα ξαναγινουν. Πιο αναλυτικα μετα.
    SMALLVILLE 2001-2011,thanks for the memories

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRT1jF1sjqaE2OXNhfHECZP42o0vAGtV  M-9EfiguFDkqAUJs1s8&t=1

13.05.2011 BELIEVE

17. Thanks kKKK thanked for this post
    Likes greekie, evangeline, hakinen liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Ναι μωρη Αρυα! Ναιιιιιιιι!

Ετσι γιατι ο,τι κι αν προσπαθουσαν να κανουν εναντιον των White Walkers ειχε ο Night King μια απαντηση που ανετρεπε το σκηνικο και ησουν στη τσιτα για το ποιος θα σωθει απ'αυτο το μακελειο με κορυφαια την Αρυα που εκανε τα παντα και τους εσωσε ολους τελικα, και οσους παλεψαν λυσσασμενα και οσους προσπαθουσαν να σωθουν και οσους πελαγωσαν και εκαναν λιγοτερα απ'ο,τι θα περιμενε καποιος.
    Πολλα kudos για τη Κοκκινη οπως και το Τζορα και οσους υπερεβαλλαν εαυτον σε μια τοσο ανιση μαχη,οπως και RIP για οσους ηρωες πεθαναν οπως ο Τζορα και ο Θιον.
    Νταινερης και Τζον απεδωσαν λιγοτερα απ'οσο θα περιμενε καποιος οπως ανεφερα και πριν, θα περιμενω ομως τα τελευταια τρια επισοδεια για τη τελικη κριση τους.
    Ευτυχως επισης εζησαν αρκετοι απ'τους βασικους για να δουμε τι ρολο θα εχουν στη τελικη πορεια της σειρας.

Αυτο που θα μου μεινει για παντα χαραγμενο στο μυαλο θα ειναι η σκηνη που η Αρια την ωρα που την εχει στον αερα ο υπεροπτης Night King τον καρφωνει και τον σκοτωνει μαζι με τους Νεκρους του, σωζοντας τους παντες!
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

Σελίδα 2 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123412 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία